HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
gokyuzu ..hosgeldin.. EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
gokyuzu ..hosgeldin.. EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
gokyuzu ..hosgeldin.. EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
gokyuzu ..hosgeldin.. EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
gokyuzu ..hosgeldin.. EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

gokyuzu ..hosgeldin.. EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

gokyuzu ..hosgeldin.. EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
gokyuzu ..hosgeldin.. EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
gokyuzu ..hosgeldin.. EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

gokyuzu ..hosgeldin..

2 posters

gokyuzu ..hosgeldin.. Empty gokyuzu ..hosgeldin..

Mesaj  pars Cuma 3 Nis. - 20:29

Sevgili gokyuzu yoklugunda enesce ve ben biraz kafamiza gore takildik kusura bakma Very Happy siz varken yorum yapmam enesce ve benim durumumuzu ozetlersen sevinirim pars(2013ocak ayina kadar korunmali korunmasiz defalarca hayat kadinlariyla iliskim oldu fransa ve isvicrede siyahi vs ilk testim 13-06-2013 ..sontesttim 19 -01-2015 (p24-ag-ac-vih 1&2) 6 adet labaratuar 1 adet hastanede anti hiv ve 1 adet tuberkilos testi kapsamli hastanede negative toplam 8 test belirti hepsi var agir bagirsak guruldamasi ve dilimde sigiller tuylu tabaka eksimsi tat .doctorum biseyin yok diyor gonderiyor hepatit testleride yaptirdim biri 1000 cikti normal bagisiklik dedi demir eksikligi cikti hpt c negative vs tesekurler isal icin pudra ve hap yazdi gecti..
pars
pars
TANIDIK
TANIDIK

gokyuzu ..hosgeldin.. Empty Geri: gokyuzu ..hosgeldin..

Mesaj  gokyuzu C.tesi 4 Nis. - 1:32

foruma katkilarinizdan memnuniyet duydum bu konuda tesekkur ederim.. forumun amaci zaten dayanismayi gerektiriyor bu nedenle yorumlariniz vede bir birinize verdiginiz destegi onemsiyorum dilediginizce devam edebilirsiniz yanliz daha oncede soyledigim gibi kendi konunuzu ayni baslik altinda surdurur diger arkadaslarin konularina tasimazsaniz sevinirim.

durumun pek ic acici degil ve forumda yeterli zaman gecirmis olmana ragmen bazi konulari okumadigini yada anlamadigini dusunuyorum.. oncelikle sunu cok iyi anlamalisinki tum enfeksiyon hastaliklarinda vucudun reaksiyonu nerdeyse aynidir. bunun nedeni cok basittir disardan vucuda sizan herhangi bir hastalik ajanini bagisiklik sistemimiz algiladiginda bir ulkenin ordusunin sinirlarini ihlal eden dusman ordusuna saldirdigi tarzda bir caba gosterir ve savasir.. savasin oldugu yerde ates ve tahribat olmamasida mumkun degildir..

simdi senin mantiginla hareket edelim vucudunda bir tahribat var ve nedenini bilmiyorsun ama hiv olmadigi yuzde yuz ortada peki vucudumuzun reaksiyon verecegi yeryuzundeki tek unsur hiv yada hepatitlermi?

oncelikle ishal i ele alalim ishalin pek cok nedeni var ama sizlerin durumunda ishalin tek nedeni piskolojiniz,, ben bu konu hakkinda endise duyupta buraya katilan dili beyazlamamis dil arkasindaki sigil sandigi kabarciklari görmemis vede ishal olmamis tek kisi ile karsilasmadim.. sadece burda degil yazdigim dr sayfalarinda kurdugum diger forumlarda forumlardan cok daha oncesi konuyu tartismak icin katildigim tum ortamlarda karsilastigim alti yedi bin arasi bireyde hep ayni sorunlarin olmasi tesaduf degildi.. insanlar stres korku ve depresyon yasadigi donemlerde tum gerilimin beyinlerinde oldugunu dusunsede isin asli oyle degildir bu durumdaki insanlarda tum kaslar normalin uzerinde kasilir vucudun butun ritmi degisir kalp atisinizdaki farkliliklar bagirsaklarinizdaki gurultular hep bundan dolayidir.. bagirsaklar bu konuda en hassas olan organlarimizdir asiri kasilmalar basladiginda tukettigimiz gidalar bagirsaklarimizda yeterince islenmez,, midede ogutulup sulandirilan gidalar bagirsaklara yeterince enzimlenmeden vucuttan atildigi icin beraberinde mineral ve vitamin eksiklikleri baslar buda halsizlizlige vede bagisiklik sistemimizin zayiflamasina neden olur.. sonrasinda ise tukettiginiz gidalardaki basit bakteriler, yada sosyal iliskilerimizde edindigimiz siradan bakteriler vucudumuzda cesitli sorunlara neden olurlar. en basta dil ve agiz onlar icin mukemmel mekanlardir..

izlemeniz gereken yol su.. cilt dr unuza bas vurun agiz icerisinden aldigi ornekleri kultur testlerine tabi tutsun. bu sekilde tani koymak mumkundur tedavisi cok daha kolay olacaktir.. tukettiginiz gidalara dikkat ediniz. mayali ve tatli gidalardan uzak durunuz lifli gidalar tuketmeye calisiniz.. dis macununuzu degisiniz florid orani en dusuk olanlari tercih ediniz. yuksek oranda florid iceren dis macunlari agiz icerisindeki florayi tahrip edeceginde bakterilere yasam alani yaratmaktadir. sabah ve aksamlari tuzlu su ile gargara yapiniz. bol miktarda elma tuketiniz. ilik papatya cayini olabildigince agzinizda oyalayarak tuketiniz..

ve en onemlisi hiv olmadiginiza inaniniz.. hiv tanisi en kolay hastaliklardan biridir ve gunumuz testleri bu konuda kesin taniyi koyabilecek kabiliyete fazlasi ile yeterlidir..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  pars C.tesi 4 Nis. - 12:49

Tesekur ederim gokyuzu aydinlatici ve dogru tezin icin sagol Allah cumlemize merhamet etsin . ve ben burada sana yardimci olabilirsem ne mutlu .
pars
pars
TANIDIK
TANIDIK

gokyuzu ..hosgeldin.. Empty combinete

Mesaj  pars Ptsi 6 Nis. - 11:43

Peki gokyuzu p24ag1&2acvih combine testsler hem antigene hem anticorp  tariyor demi ve bu test 90 sonrasinda gecerlimidir senin yorumun nedir{testte 2011 eclia anlasmali diyor)roche. heralde 4.nesil
pars
pars
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Ptsi 6 Nis. - 12:19

birseyleri artik dogru anlamalisiniz..
antijen testlerinde dogrudan virusun kendi varligi arastirilir
antikor testlerinde ise viruse karsi bagisiklik sistemimizin verdigi yanit taranir.
kombine testlerde ise her ikisine birden bakilir.
90 gün yada sonraki sürecte olunan bir kombine testin antijen kismi gereksizdir. cunku bagisiklik yaniti olusunca antijenler 28 gunden sonra periyodik dususe gecer. ama antikor kismi tartismasis dogru sonuc verir..
28 gunden once yapilan antikor testinin sonucuda guvenli kabul edilmez cunku antikorlar henuz ölculur seviyeye ulasmis ve artmaya devam ediyordur. 45 gunden sonra ise antikorlar kisi aids asamasina gelip bagisiklik sistemi cökunceye dek her dönemde en dogru sonucu verir..

2011 ecila anlasmasi nedir bilmiyorum merakta etmiyorum ancak bilmeniz gereken hiv testleri ile ilgili cok daha önemli kanun ve kurallar mevcut.. bir testin uretim izni alabilmesi icin guvenirligini ispatlamasi gerekir,, ve olasi bir hata durumunda uretici firmalarin cok ciddi yukumlulukleri vardir. bu konuda kutuphane kismina bakarsan dökumanlar mevcut
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

- Similar topics