HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
slm gökyüzü EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
slm gökyüzü EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
slm gökyüzü EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
slm gökyüzü EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
slm gökyüzü EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

slm gökyüzü EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

slm gökyüzü EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
slm gökyüzü EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
slm gökyüzü EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

slm gökyüzü

2 posters

slm gökyüzü Empty slm gökyüzü

Mesaj  güneyli Perş. 16 Eyl. - 16:09

slm gökyüzü , yaklaşık 1,5 sene önce korunmasız bir ilşkim oldu. ve bir takım belirtiler yaşamaya başladım.karşı tarafa ilşkiden 70 gün sonra kart test hiv testii yaptırdım sonuç negatif. daha sonra ben 90 gün sonunda kart test yaptırdım sonuç negatif. ama halen belirtiler yaşıyodum. ve 5, 9. aylarda elisa oldum negatif. doktorlar 1 yıl sonunda bir test daha ol dediler ve combo yaptırdım. hiv 12ab 0.07 neg. ve p24 ag 0.01 neg. ama halen ağızda sürekli aft karın guruldaması ve ishal problemlerim var. bua arada hepatit c de hegatif. tekrar test olmama gerek var mı. bu belirtiler neyin ne si.? teşekkürler

güneyli

slm gökyüzü Empty Geri: slm gökyüzü

Mesaj  gokyuzu Perş. 16 Eyl. - 16:47

riskli davransilarda bulundugumuzda hiv disinda pek cok hastalik etkeni ile enfekte olmamiz mumkun.. hiv ve hepatit c acisindan herhangi bir riskin söz konusu degil.

aft cogu insanda mevcut stresin tetiklemesiyle bazi kisilerde daha ciddi ataklar olurken ruhsal anlamda rahat olan insanlarda ise bu sikayetler cok fazla degildir.

bagirsaklarindaki sikayetler iki nedenden dolayi ortaya cikabilir ilki vede en cok rastlanani strestir diger neden ise bakteriler olabilmektedir. gaita kültürü yaptirabilirsin ama ben bir sonuca ulasmayacagindan eminim.. gecmsite edindigim tecrubeler den yola cikarak sana beslenmene dikkat etmeni eczanelerden alabilecegin dogal biotin tabletlerini kullanmani önerebilirim.

cogu arkadasimizin karistirdigi ve bu nedenle endiselendigi bri konuya aciklik getirmek istiyorum. bir insan hiv yada bri baska virus yada bakteri ile enfekte oldugunda vücudumuz hepsine asagi yukari ayni reaksiyonu verir bunlar nedir yuksek ates ishal eklem kas agrilari halsizlik.. yani grip

zaten bizler her grip oldugumuzda bir farkli hastalik etkeni ile karsilasiyoruz demektir. sonrasinda ise bagisikligimiz devreye girer iyilesiriz. ama hiv ve bazi viruslerde bu mumkun olmaz ve biz onlari vucudumuzdan atamayiz ama vucudumuz virüsü tanimladigi ona karsi savunmaya gectigi icin erken dönemde bizlerde herhangi bir hastalik ortaya cikarmazlar. ancak ileriki dönemlerde sikayetler olustururlar. yani kisi hiv ile enfekte oldugu erken dönemde ( bir kac hafta) ishal olur yada aids asamasina geldiginde. erken dönemdeki ishal kisa surede gecer ama aids asamasina geldiginde bu daha israrci olur beraberinde onlarca hastalikta ortaya cikar. bunu testlerin iskalamasida imkansizdir.

bu kadar detayi neden yaziyorum diye sorarsan risk aldigini dusundugun insan negatif sen negatifsin ama belirtiler yasiyorsun, surec olarak belirtiler hiv ile bagdasmiyor testler negatif ama isin kötu yani kafa negatif Smile onu pozitif yapmak icin gayret etmelisin. hiv konusunda gercekten endise etmen gerekmiyor. eger imkanin varsa bri uzmandan psikolojik destek alman mutlaka fayda saglar. sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

- Similar topics