HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
95.gun elisa test EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
95.gun elisa test EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
95.gun elisa test EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
95.gun elisa test EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
95.gun elisa test EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

95.gun elisa test EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

95.gun elisa test EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
95.gun elisa test EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
95.gun elisa test EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

95.gun elisa test

3 posters

95.gun elisa test Empty 95.gun elisa test

Mesaj  fulya32 Ptsi 10 Ara. - 14:03

arkadaslar ben hpvile ilgili doktora gıtmstım sonradan ıcıme kurt dutu doktor ben sanmıyorum ama test yapalım için rahatlasın dedı bepatıt b hepatıt c ve antı hıv elisa 95. gun sonucum negatif ben once rahatladım tabi lakın sora ınternettekı 6 ay hıkayesı benı strese soktu bende hıcbır belırtı yok lakın tekrar test yaptırmalımıyım konuyu kapatıp hayatıma devam etmek ıstıyorum fakat piskolojım cok bozuk bır hastalıgım yok uyusturucu kullanmıyorum ilaç tedavısı almıyorum organ donoru degılım lakın 3 ay için %97-95 6 ay için%100 dıyen yerler var buna bakarak benım sonucumda degısırmı o kalan yuzde kımlerde nasıl degısıyor birde son olarak who kesın olan 3 ay 4. nesıl testler içinmi söyluyor yanı ben ıstanbuldayım turkıyede kacıncı nesıl test yapılıyor hepatıtler içinde takrar test olayımmı şimdiden cok tesekkurler iyiki varsınız ınsan kımseyle konusamıyor bunları

fulya32

95.gun elisa test Empty Geri: 95.gun elisa test

Mesaj  camako35 Ptsi 10 Ara. - 21:10

90 gün, sağlıklı olmayan, kanser hastalığı olanlar, kemoterapi gören ve organ yetmezliği olan hastalar için en son süredir. herhangi bir bağışıklık sorunu olmayan sağlıklı insanlarda bu test süresinin 6 haftada sonuç vereceğini söylüyor uzmanlar.. ki sen 95. gün olmuşssun ve negatif gelmiş. fazlasıyla yeter, bir başka test olmana hiç gerek yok, negatifsin. 6 ay diyen hiç bir makale,yazı,görüş vs. aldırış etme. ben aidsten anlamayan ne enfeksiyon uzmanları tanıdım şu son zamanda, en son dayanamadım izmirde bu hastalara tedavi uygulayan prof. doktorla gidip görüşmüştüm ege'de ve test sonucumu ona gösterip rahatlayabildim. ki ben combi test oldum ve şu an 43. günümdeyim. gereken zamanda gereken testi olmuşsun, şimdi git hayatı doyunca yaşa, psikolojini anlayabiliyorum çok zor bir durumdur ancak sen bu endişelenecek süreyi ziyadesiyle atlatmışsın, endişelenecek sıkıntı yapacak hiçbir durum yok. gökyüzünün de aynısını söyleyeceğine eminim. unutma kesinlikle ama kesinlikle aidsle bir alakan yok, bundan sonrasında bu konuda yapacakların ise... kondomla, korun,korun,korun.. sağlık ve mutlulukla kal

camako35

Mesaj  gokyuzu Ptsi 10 Ara. - 23:17

fulya uzulerek soylemeliyimki turkiyede bu konuda uzmanlar egitimciler ve halk oldukca bilincsiz. bu bir yana insanlarin saglik kaygilarina dr olmanin bilinciyle yaklasan uzgunumki cok az insan var. dunyanin her yerinde emek degerlidir ve mutlaka karsiligi verilmelidir ama konu saglik olunca ticaretten once bireyin yasam hakki dusunulmelidir. turkiyede hiv testleri acidirki kurumlar icin cok ciddi bir gelir kaynagi ve bu noktada endise duyan bireyler cogunlukla potansiyel musteri muaamelesine tabi tutulmaktadir.. yani ne kadar cok test o kadar cok kazanc yaklasimi beraberinde yetersiz danismanlik hizmetlerini vede yanlis bilgilendirmeleride ekleyince sonuc seninde sorguladigin gibi insanlari sadece yipratmaktadir. benim burdan baktigimda turkiyeyi sansli buldugum tek nokta test standartlarinin yuksekligi vede guvenirligi..

hiv testleri esas olarak alti haftada tani koyacak sekilde tasarlanmistir. tibbin temel kurallarinin en basinda en az hata en kesin tani gelmektedir. bu tedavi ve tani yontemlerinin tamami icin gecerlidir. herhangi bir hastaligin tedavisi bir haftalik ilac kullanimi ile mumkun oldugunda dr lar nasil bu ilaci iki hafta kullanmamizi oneriyorsa hiv testlerindede durum boyledir. surec daima iki ye katlanir ve bu sekilde kisilerin sagliklari olabildigince guven altinda tutulur.. dunya saglik orgutunun onerdigi uc ay surec zaten bu islem sonrasi belirlenen bir zamani kapsar. yani uc ayi bir kez daha iki ile carpmak sadece art niyetli kisilerin yada hiv in ilk tanimlandigi donemdeki bilgilerle donatilmis kisilerin ifadeleri olabilir ve asla gunumuz icin gecerli olamaz..

testlerin son derece guvenli vede yeterli hiv ve hepatitler acisindan bir endise duyman gerekmiyor. turkiyede uygulanan testler ücüncü vede dördüncü jenarasyon testlerdir kesinlikle guvenirlikleri en ust duzeydedir. bu konuda dilersen hiv kutuphane kisminda gerekli bilgilere ulasabilirsin. sayet hepatit b ile su gune dek karsilasmamis isen asi yaptirmani onerebilirim...

hpv ye gelince tani ve tedavi sureclerinde sabir vede yuksek duzeyde moral gerektirdiginden cok eminim. bu yonde bir tani soz konusu ise mutlaka tiplemesininde yapilmasi sart. bazen biopsiye gerek duymaksizin yakma yada dondurma yontemiyle tedavi olan arkadaslarimizla karsilastim. bu uygulama kesinlikle dogru degil tip tayininden sonra kisinin bu konuda bilgilendirilmesi vede duzenli kontroller yaptirmasi sart ozelliklede bayanlar icin bu hayati onem tasiyor. dilerim hpv testlerinde diger tum testlerin gibi temiz cikar ve sende bir an once tum bu endiselerin uzaginda normal yasantina döner hayatin hakkini verirsin..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  fulya32 Cuma 4 Ocak - 14:52

cevaplarınız çin tesekkurler yenıden bır sorum olacak artık piskolojim baya bozuldugun için ben yıne dayanamadım kuruntular yaptım arkadaslar ve suphelendıgm kişiyle konustum kendısı cınsel hastalıgı olmadıgını soyledı ve test yaptırmayı kabul ettı benden bır ay sonra ona elısa testi yaptırdık ve negatif cıktı kendisi benden once en son cınsel ılıskısının gecen martta oldugunu soyluyor zaten ben kendımden oncesını bılemem diye dusunursek bıle bızım munasebetımızden4 ay gecmiş oluyor yanı artık 6. ayda bir test daha yaptırmama gerek varmı sızce testler aynı yerde yapıldı yanı ıkısıde yanlıs cıkmıs olamaz degılmı yuzde yuz aidsle alakam yok dıyebılırmıyız cok yıprandım arkadaslar psikologa gitmeyı dusunuyorum o arkadasımın testınden sonra ona tesekkur ettım yenıden dogmus gıbı oldum geride bıraktım sanıyordum ama bıkac gun once yıne suphelerım basladı yanı artık delırıcem dıye korkuyorum kendıme test yaptırdım ona test yaptrdım emın olmak için daha ne yapayım

fulya32

Mesaj  gokyuzu Cuma 4 Ocak - 21:47

hiv testlerinde negatif sonuclar kesinlikle guvenilirdir. testlerde yalanci pozitiflik mumkun olabilmeside bu testlerin guvenirliginin hassasiyetinin kanitidir..

sana uygulanan testler son derece yeterli oldugu gibi hiv ile herhangi bir temasinin olmadigini net olarak ortaya koyuyordu.. duydugun endiseyi anlamak mumkun ama abartmaman gerektigini bilmelisin.. partnerinin gösterdigi anlayis icinde ayrica sevinmelisin..

bu tur davranislar sonrasinda hiv endisesi duyan arkadaslarimin genel problemi yasadiklari endiseyi korkuyu kimseyle paylasamiyor olmalarindan kaynaklaniyor. karsilastigim arkadaslar icerisinde konuyu ailesi ile paylasanlar cok kisa donemde bu bunalimdan cikabiliyorken soruna kendi icerisinde cozum arayanlarin zorlandiklarini daima gördum. yasamin her alaninda her zaman bir takim risklerle ister istemez karsilasiyoruz.. örnek vermek gerekirse yuksekten korkuyor ucaga biniyoruz yada arabayla kaza yapmaktan korkuyor ama trafik araclarini kullanmaktan vazgecmiyoruz.. terkedilmekten korkarken bir yanimiz diger yanimiz en cok istiyor sevebilmeyi.. yani anlayacagin funda arkadas yasamak icin cesur olmak gerekiyor sorunlarin cozumu noktasinda kendimizi anlatabilmek kadar kendimizi anlayabilmenin savasini verebilmeliyiz. bu noktada eger sen bir dosta bir arkadasa yada bir psikologa anlatabilmek istiyorsan kendini cikis yolunu gosterecegine inanarak hic gec kalmadan yapmalisin bunu.. ama emin ol cözum yine senin icinde. konustugun her kim olursa olsun sana sadece cozume giden yolu gosterecektir. kimimiz bunu kendimiz kesfediyoruz kimimizin bir klavuza ihtiyaci oluyor.. testlerin uygulandigi asamada yeterli vede özenli danismanlik hizmeti alabilmis olsaydin emin ol simdi bunlari sorgulamiyor olacaktin.

bu saatten sonra kesinlikle hiv ile ilgili endise duymaman gerekiyor. yeni bir test aklinin ucundan bile gecmemeli. alti ay sonrasinda test olmak yada testi onermek yada bu dusunceyi savunmak aptalliktan baska birsey degil, bir an once konuyu kapamalisin. hiv ile uzak tan yakindan bir alakan yok.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  fulya32 Cuma 4 Ocak - 21:59

tesekkurler gökyuzu anlayısın ve içten yorumların ıcın tesekkurler yanı o kadar haklısın ki ama ne yapayım oyle yoruldumkı bırde ahenk lab duzen lab gıbı ınternette cok reklamı olan bılındık bır yer degıldı özel bı tıp merkezınde 55 lıraya yaptılar yanı o acıdan 2. nesıl fılan degıldır degılmı bende cok anlamıyorum bu işlerden cok haklısın acılen psıkolojık destek almalıyım suan test yaptırsam bıle onada bısey bulurum ben kesın mantıklı dusunemıyorum artık

fulya32

Mesaj  gokyuzu Cuma 4 Ocak - 22:08

reklam isin ticari boyutunu iceriyor. insanlar para kazanmak endisesiyle yaklasiyor olaya. reklam ile testlerin kalitesi artmayacagi gibi eksilmezde. kaldiki yeryuzunde uygulanan tum hiv testleri ayni standart ve kalite kontrollerinden gectikten sonra uretim izni alabilmektedir. saglik bakanliginin bu konudaki teknik sartnameside oldukca yeterli vede guven vericidir. tum bu dokumanlar hiv kutuphane kisminda mevcut. kesinlikle yeni bir test daha olman yada oldugun testleri sorgulaman gerekmiyor. test oldugun merkezin ismi reklamindan ziyada orda sana verilen danismanlik hizmetinin kalitesi o kuruma olan guven ve saygiyi artirir diye dusunuyorum Smile kafana takmamalisin... ayrica hiv bir insanin basina gelebilecek en kötu sey degil.. stres hiv den daha zararli emin olabilirsin Smile

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  fulya32 Paz 6 Ocak - 18:14

sevgili gökyuzu ben yıne duramadım ınternette arastırırken hızlı testler varmıs ve guvenılırlıgı cok yokmus dıye bırsey okudum ve dusununce doktorum elisa yontemıyle kasetten bakıyor demıstı ve hepaptıt c b antıhıv bırkere kolumdan kan alındı test sonucum 20 dkkada cıkmıstı daha sonra benım ve partnerımın test yaptırdıgımız yerı aradım ve hızlı test kaset testımı yapıyorsunuz dıye sordum evet dedıler yanı bu testlerin guvenılırlıgı dusukmu benı bıraz olsun rahatlatan partnerımın sonucunun negatif olmasıydı bu sonuclar suphelımıdır sizce cok bılgım yok kaset test hakkında bıldıgımız elisa olmuyormu ben bu sekılde duramadım ve dun test oldum arkadaslar 142.gun ahenk lab antıhıvcombi test sonucum negatif bunlar goz onunde oldugunda 6. ayda bı test daha yaptırmalımıyım yanı oncekı testlerımın guvenılırlık acısından bır onemı yokmudr? senıde bezdırdım bılıyorum mazur gör ne olur Sad

fulya32

Mesaj  gokyuzu Paz 6 Ocak - 19:59

fulya kart testlerin guvenirlikleri diger test ler ile ayni duzeydedir. suan turkiyede resmi kurumlardada bu testi uygulandigi gibi elisa yöntemiyle yapilan tarama testleride mumkun. kart testlerin avantaji diger testlere kiyasla daha zahmetsiz daha dusuk maliyetli olmasi daha hizli sonuc aliniyor olmasidir. kisilerin birey olarak bu testi uygulamasi dogru kabul görmediginden bu testler hakkinda pek cok olumsuz söylem mevcut. bu testlerin guvenirligi ile alakali bir durum degil kisinin olasi pozitif sonucla karsilastiginda yasayacagi sok vede yapabilecegi yanlis davranislara mani olabilmek maksadiyla teste karsi alinan bir tavrin sonucudur.. bu tur testleri herkes diledigi her an kendi basina uyguladiginda sende kabul edersinki olumsuz sonuclarda neler olabilecegini kestirebilmek mumkun degil. yoksa kurumlarda uzman kontrolunde danismanlik alarak uygulandigi surece hic bir sorun teskil etmemektedir. guvenirligide tum diger testlerle ayni orantidadir.. bu tur testleri tek basina uygulayip yalanci pozitif sonuc sonrasi intihar eden yada kendine zarar veren insan sayisi azimsanmayacak kadar coktur. hakkindaki olumsuz elestirilerin nedenide budur.

bugune dek oldugun testler senin hiv ile temasinin olmadigini net acik bir sekilde ortaya koydugu gibi partnerininde sana yardimci olabilmek adina test olmasida senin acindan ayrica bir sans. tum bunlari degerlendirmen negatifligini artik kabul etmen gerekiyor. bu saatten sonra testlerin guvenirliklerini sorgulamak yerine risksiz ve saglikli yasam yöntemlerini kavrayip gelecegini sekillendirmen gerekiyor. okuduklarin sadece kafani karistirip senin yarinlari ertelemene neden olacaktir. bence zamanini cok daha iyi degerlendirmelisin artik.. eger bu bir sinavsa yada bir bedelse ben fazlasiyla ödedigine inaniyorum lutfen kendine eziyet etmekten vazgec.. bu tur forumlara hatta buraya bile katilman senin kafani karistiracak yeni soru isaretlerine neden olacaktir. umarim bir an once kendini toparlar ve yarinlarin kavgasini vermeye baslarsin. saglik ve esenlik dileklerimle.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics