HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
elisa testi? EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
elisa testi? EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
elisa testi? EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
elisa testi? EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
elisa testi? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

elisa testi? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

elisa testi? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
elisa testi? EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
elisa testi? EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

elisa testi?

2 posters

elisa testi? Empty elisa testi?

Mesaj  splendor Salı 19 Şub. - 17:04

merhaba, Korunmasız ilişkiden en az 110 gün geçtikten sonra ELISA testi yaptırdım devlet hastanesinde. Sonuç negatif cıktı. Netteki çeşitli sitelerden okuduğum kadarıyla 90.günden sonra yapılan elisa yeterlidir deniyor. Sizce 110 günden sonraki sonuç kesin midir? 6. ayı beklememe gerek var mı? normalde kafamdan atmıştım ama bazı yerlerde 6 aydan sonra tekrarlayın deniliyor. bır de belırtı falan yoktu bende ama bugun dılımde beyaz nokta oluştu ve biraz grip var. sıtelerde okuduklarımdan mı etkilendim bilmiyorum.ben negatifi aldım ama nedense pozitife dönecekmiş gibi bir korku var o yüzden 6.ayda test yaptırmaktan korkuyorum. bır de ılıikıde bulundgm kısıyı tanıyordum normalde ama benden önce ne yaptgnı bilmediğim için yine bir endişe var. devlet hastanesindeki testte sunlara baktılar:

Anti HBs 15.28 IU/mL
Negatif 0 - 9,99 IU/mL
Pozitif 10 - 999 IU/mL
Anti HCV Neg
Anti-HIV Neg
HBsAg Neg

yanı bu tst guvenılır mıdır ve yeterlı mıdır? ılkınde sadece değer var dıgerlerınde neden yok? yardım edersenız sevınırım.

splendor

elisa testi? Empty Geri: elisa testi?

Mesaj  gokyuzu Çarş. 20 Şub. - 0:36

oldugun test yeterli vede oldukca güvenilir... bir daha test olmanada kesinlikle gerek yok. alti ay söylemi güncelligini coktan yitirmis olmasina ragmen zgünümki türkiyede hala zaman zaman dr lar tarafindan bile gündeme getiriliyor.. bunun nedeni bazi dr larin konu hakkinda bilgileri olmadigi halde, egitim yillarinda ögrendiklerinin isiginda konusuyor olmalarini yada gecmisteki makalelerin guncelleniyor olmalarini söyleyebilirim..

hiv ve hepatit testlerinde tüm sonuclar negatif yada pozitif olarak belirtilmelidir. referans degerleri zaman zaman kisiye yansitiliyor olsada sende kullanilan negatif yada pozitif ibareleri dogru bir uygulamadir.. bu acidan bile baktigimizda test oldugun kurumun bu konuda oldukca donanimli vede dögru yaklasimi gösterecek kadar konuya hakim oldugunu belirtebilirim.

hiv konusunu kafandan silmen gerekiyor. zaman zaman hepimizin dilinde degisimler olabiliyor. bu mevsimsel hastaliklarla ilgili olabilecegi gibi agiz hijyenine dikkat etmemektende kaynaklanabilir.. psikolojik sorunlar yasayan kisilerdede dilde benzer olusumlar ortaya cikabilmektedir. buda ciddi arastirmalar sonucunde kanitlanmis bir gercektir...

tüm bu dusuncelerden kurtulman gerekiyor. birde hepatit b asisi olmani önerebilirim.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  splendor Çarş. 20 Şub. - 1:12

çok teşekkürler yorumun için. ben hepatit aşısı yaptırmıştım zaten ama doktora 1 doz daha yaptırmama gerek var mı deyince, yok dedi. devlet hastanesi olduğundan çok kalabalık oluyor belki de doktor o kadar dikkat etmiyor gibi geldi.acaba testi doğru yaptılar mı, böyle kuşkular oluyor insanda. mayısta nikahım olacak ama hala korkuyorum evlilik öncesi sağlık raporu alınıyor,orada bu testi tekrar yapacaklar eşlerin birbirlerinin sağlık durumlarını görmeleri için. insan çok büyük pişmanlık duyuyor ama elden bir şey gelmiyor. ama çok büyük ders oluyor ya da bana oldu artık evleneceğim kişiye daha çok bağlandım. sağlıktan başka bir şeye önem vermiyorum. kafama ufak şeyleri takmıyorum ama bunları anlamak için mi yaşadım bunları acaba?

bu arada 3 doktora msj attım 1i enfeksiyon uzmanı, 2si mikrobiyoloji uzmanı. enfeksiyon uzmanı 6.ayda tekrar ol dedi. diğer 2si gerek yok dedi.nasıl iş anlamadım...

splendor

Mesaj  gokyuzu Cuma 22 Şub. - 0:12

soluk aldigimiz her an hepimiz hata yapabiliyoruz. muhim olan bu hatalardan payimiza dusen dersi alabilmekte. bunlar yasamin gerekliligi. hepimizin keske olmasaydi dedigi pek cok olay gecmistir basimizdan. bunlari sorgulamak yada kendimizle savasmak yerine bunlardan edindigimiz tecrubelerle yarinlarimizi guzellestirebilmek cabasi vermek zorundayiz.. bu nedenle sende kendini sorgulamaktan vazgecmelisin. kötü bir tecrubeden buyuk dersler edindin birde bu yonuyle bakmalisin olaya.

türkiyedeki dr lar ile bire bir herhangi bir temasim yok. zaman zaman internet uzerinden selim badur ve serhat unal hoca ile yazismalarimiz oldu.. onlarin bu konuda ki uzmanliklari kadar üc ayi savunuyor olmalari benim asla kimseyle tartismayacagim bir gercek... hiv tanisinda yeterli sure kesinlikle üc aydir. bunun uzerindeki tüm söylemlerin nedeni ya bilgisizlik yada dr larin kendilerini koruma ic güdülerinden dolayidir diye dusunuyorum. bilimin kendisi zaten kanit vede gercekligi esas alir.. hic bir test ureticisi firma kurum yada kurulus alti aylik surec isteyen bir uygulamayi üc ay diye lanse edip kendini risk vede sorumluluk altina sokmaz. hic bir bilim kurumuda bu testlere üc ay yeterlidir diyerek üretim izni vermez...

dunyada uretilen vede turkiyede uygulanan tum testler vede test kitleri ayni duyarlilikta ayni kontroller altinda uygulanmaktadir.. test sonuclarini sorgulamana gerek yok. ister bugun ister gelecekte herhangi bir donemde yeni bir risk almadigin surece test sonuclarin asla degismeyecektir. bundan emin olabilirsin
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  splendor Cuma 22 Şub. - 18:46

Allah razı olsun çok güzel cevaplar veriyorsun. içim rahatladı gerçekten. bu doktorlara da güven olmuyor Türkiye'de. kendilerini geliştirmek için bir şey yapmıyor çoğu parayı alıp yatıyım derdinde. bu iş senin uzmanlık alanın ya araştır,incele,niye hala 6ay diyorsun insanın içine kurt düşürüyorsun? herkes işini doğru yapsa bir sorun kalmayacak zaten.çok saol gökyüzü.kolay gelsin.

splendor

Mesaj  gokyuzu C.tesi 23 Şub. - 3:36

aslinda bu birazda sistemle alakali. dr larin calisma kosullarini vede turkiyedeki hasta haklariyla hastalarin dr larla kurduklari iletisim tarzina baktigimizda sonuc kacinilmaz oluyor. berberde dis cektiren berbere sunnet olan bir toplumun bireyleriyiz. dr larda uzaydan gelmiyor icimizden cikiyorlar.. ben turk dr larini avrupadaki dr lardan daha iyi buluyorum ama turkiyedeki sistem gercekten herkesi oldugu gibi onlarida yipratiyor.. almanyada aile hekimleri pazartesi sali ve persembe gunleri sabah 08.00 ile 12.00 arasi ogleden sonralari ise 14.00 ile 17 arasi calisir. carsamba ve cuma gunleri ise öglene kadardir. kisi saglik sorunlari yasadiginda oncelikle aile hekimine basvurur. idrar tahlilleri ayni anda yapilir kan tahlilleri ise örnek alinarak labaratuvarlara gönderilir. cikan sonuclari dr aninda degerlendirip tedaviye baslar yada bir hastahaneye yonlendirir kisiyi. hastahanedeki dr larin mesai saatleri ev dr larinkinden farklidir ancak yinede onlar tr kiyedeki dr lar kadar yogun olmadiklari gibi dr sayisi hasta sayisiyla orantilidir. oyle turkiyede gibi bir dr a yuzlerce hasta dusmez. dr larin hastaya yaklasimi kadar hastalarin dr lara bakis acisida cok onemli bence. mesela burdaki alman yada turk farketmeksizin cogu dr turk hastalardan sikayetcidir. alaman bir hasta arabesk yapmaz kanserse bile bunu kabullenir ama turk hasta grip oldugunda bile dr un burnundan getirmesini bilir Smile

benimde kizdigim cok dr var tr de ama bazen onlarada hak vermiyor degilim acikcasi.. bence turkiyede her alanda oldugu bibi bu alandada yonetim vede sistem hatalari var gibi..

munih bir aydir kar altinda iki hafta once otobanda kucuk bir kaza yaptik.. polise bilgi verdikten bes on dakika sonra motorsikletiyle elli yaslarinda bir dr geldi.. ustelik polise herhangi bir yaralanma soz konusu dedigimiz halde Smile polis trafik yogunlugundan dolayi on bes yada yirmi dakika sonra ulasti. ama dr onlardan cok once uyari uzerine yanimizda olmustu.. bu ulkede olasi trafik yogunlugunda hastaya hizli ulasilsin diye otobanlarda dr tam tesekkullu bir motorsikletle devriye geziyor.. bizde gunun birinde insan sagligi bu denli deger görurmu bilmiyorum ama bende ulkemin halklarinin yeterli bilince ulasip en iyi hizmeti aldigini görmek istiyorum. ama bu sadece dr lar degil hepimizin kendini gelistirmesiyle ilgili bir durum..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  splendor C.tesi 23 Şub. - 22:23

Dediklerin çok doğru gelişmişlik düzeyi yüksek ülkelerde insana verilen değer artıyor. Bizde ise değer falan yok, değer verecek doktoru da 2 yılda delirtip diğerlerine benzetiyorlar. Kimseye hak ettiği değer verilmiyor ki doktorlara verilsin. Bizde motorlu sağlıkçılar olsa da ona yol vermez bizim millet. Başkası önemli değil bizim insanımız için, evrensel değerlere ulaşmamız için daha çok var. İnşallah biz de Almanya gibi ülkelerin seviyesine geliriz bir gün.

Bu arada bir soru soracaktım. Bu Elisa testi için verilen kan, otomatik olarak mı cihazdan geçiriliyor ve sonucu makine mı yazıyor yoksa laborantlar elde mi bakıyor?

splendor

Mesaj  gokyuzu Paz 24 Şub. - 3:01

labaratuvarin arka bölümünde bir falci var Smile kani alip bir tabaga dokuyor sonra tabagi biraz sallayip bakiyor görduklerini yazip laboranta veriyor oda sana acikliyor Smile tabiki cihaz gerekli analizleri yapiyor.. kan örnegi test kitine konarak olusan reaksiyon izleniyor.. diger cogu kan testlerinde oldugu gibi Smile

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  splendor Paz 24 Şub. - 22:26

fala inanma falsız da kalma:)

splendor

Mesaj  splendor Ptsi 25 Şub. - 17:22

merhaba, son bir sorum olacak. Embarassed
sonuç pozitif çıkanlar genelde ilk 1 ayda oluyormuş sanırım.
3.aydan sonra pozitif olan bir insan var mı acaba? yani kanser gibi hastalıkları olan insanlar dışında. bunlarla ilgili bilginiz var mı?

splendor

Mesaj  splendor Perş. 4 Nis. - 9:03

merhaba, dün 6.ay testimi de oldum.ve negatif çıktı. su an o kadar rahatladım kı. aslında 3 ay son dıyorlar ama bazı gerı kalmıs doktorlar yuzunden insan ikilemde kalıyor. neyse sonucumu aldım. herkes de negatif alır inşallah...

splendor

Mesaj  gokyuzu Perş. 4 Nis. - 10:01

alti ay ??

yeterlimi dersin.. turkiyede iki yil sonra test ol diyen vaka var Smile sen simdi vakami dr mu diyeceksin bende israrla vaka var diyecem.. aldigi egitimden faydalanmayan kendini guncellemeyen ve hic bilmedigi bir konuda kalkip iki yildan bahseden insanlari korkuya suruklemeyi bilmeden ahkam kesmeyi huner sayan sahsiyet bence dr degil vakadir. hemde felaket bir vaka Smile

konuyu c yok yere uzattin dilerim bir daha böyle bir endise yasamassin.. senin adina sevindim. saglik ve huzur dolu bir yasam diliyorum
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics