HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 0 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 0 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili)

3 posters

Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) Empty Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili)

Mesaj  colocolo Paz 1 Ağus. - 14:33

Arkadaşlar yardima ihtiyacim vaR! belirti
Öncelikle az zaman geçirdiğim bu forumda(henüz yeniyim) Gökyüzü arkadaşı yürekten kutluyorum, sagduyusuna, psikoljisine, insanlara yardim etme arzu ve şevkine.
Sonsuz saygılar sunuyorum. Kalpten ve yürekten.
Burada bulunma amacim :

Arkadaşlar herkese selamlar sevgiler,
15 ocak ayında şüpheli bir ilişkim oldu normal sex yaptik sonra korunmali sonradan hatrlayamıyorum an*l yaparken korunmalimiydi diilmiydi biraz alkolluydum.
Hatirlayamadiğim için aklıma takıyodum derken 45-50 gun sonra bir an halsizleştim(hastalik kirikliği gibi) sonraki 2 günde ağzimda uçuk çikti bir kaç tane dudaklarim da sonra aft olarak agzimda arasira cıkmak suretiyle devam etti, bi kac sefer de araliklari 30 gün falna elimde küçük su toplamalari oldu(farklı zamanlarda 1 tane--- ama birisi sigara yaniği olduguna eminim) ancak ve gecti tabi ben cok bilgisiz olarak direk aids oldugumu vs dusunmeye basladim google sorgularinda belirtiler direk ona cikiyor, ancak sonra detaylı araştirmalarim(titiz) sonucunda supheli bir ilişki sonrasindaki 7ila 10 sene içinde aids evresine geçildiği ve bu belirtiler her türlü enfeksiyonun belirtileri oldugu gibi yaşadığım stressten de pek tabi kaynaklanabileceği ve o evrenin de belirtilerinin oldugu. Doktor'a gittim(çok zor da olsa) "biz bu belirtilerden aids suphesi oldugundan suphlenmeyiz" dedi ama yine de anti-hiv testi yaptirdi bu test 10 Nisan gibi bir zaman yanlış hatirlamıyosam bu aklımı kariştiran ilişki 15Ocak civari 1 gün önce yada sonradir. ve testim negatif çiktı.
Yani aralarinda 75-80 gün var. Çok yer kariştirdim 90dün süresi siniri çoğunlukta ancak araştirmalarim sonucu en gec antikor üreten bünyeyi hesaba katilarak yapilmiş en geç sinira dayanan bir period (90gün sınırı) normalde 2-14 hafta arasi antikor olmus ise saptanabildiği.
Unutmadan bu gibi belirtilerin psikolojik oldugu fikrindeyim de(araştirmalarim dorultusunda) aynı zamanda. bu arada bu süre içerisinde haftada 4 gun hatta 5 gun aksatmadan hafif olmayan idmanlar yapmaktayım yani kafaca yorgun olmamın dışında psikologik olarak sikkinim isteksizim ama fisiksel olarak aktif spor yapiyorum
28

Cinsiyet E

colocolo

Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) Empty Geri: Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili)

Mesaj  gokyuzu Paz 1 Ağus. - 15:38

arastirmalarin neticesinde dogru ve saglikli bilgilere ulasmissin. kisiler herhangi bri sekilde bir virus ile enfekte oldugunda genel anlamda ortaya cikan belirtiler aynidir. kisa dönemde halsizlik ates ishal benzeri durumlar olabilir. örenek veriyorum kisi hpv, herpes, ebv, hepatitler yada hiv ile enfekte oldugunda ortaya cikan belirtiler genel anlamda aynidir. buna dah apek cok hastalik etkenini ekleyebilirzde. cogunlukla bu tur iliskilerde pek cok insan cesitli hastalik etkenleriyle temas edebilmektedir bunlarin pek cogunu bagisiklik sistemimiz etkisizlestirir ve kiside hastaliga neden olmazlar. sende böyle bir durum söz konusu olabilecegi gibi tamamen tesadufte olabilir.. ama bri diger gercekte su sen bu iliskinden herhangi bir hastalik etkeni ile karsilasmis olsa idin sikayetlerin daha öncede olmasi gerekirdi 45 yada elli gun de bu sorunlari yasaman iliskinle ilgili olamaz. hiv ile enfekte olan bireylerin cok buyuk kisminda antikor yaniti alti hafta sonunda olusur cok istisna durumlarda bu sure 12 haftaya uzar. kiside bagisiklik sistemi hastaliklari organ nakli ve kanser tedavisi söz konusu degilse antikor larin daha gec dönemde ölcülür duzeye ulasmasi mumkun degildir. oldugun test yeterli vede guvenilirdir. bence hiv acisindan endise duyman icin ortada hic bir neden yok. saglik ve esenlik dileklerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) Empty Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili)2

Mesaj  colocolo Paz 1 Ağus. - 17:44

Aslında 82.gun sonuclarima ve belirtilerim ki bunlar belirtiyse aids evresinde çıkar bu belirtiler diye okudum, tecrübe ettim. Test sonucuna güvenmek e iyisi olabilir, ancak normal bir pskiolojideki insanlarin önemsemeyeceği ancak bu ruh haliyle kaçınılmaz olan ve fazlasiyla beni rahatsız eden ellerimin iki işaret parmağında ve orta parmakta zaman zaman azalan zaman zaman çoğalan soyulmalar olmasi, tabi arada çıkan aft benzeri şeyleri unutmamam lazim.
Yorumunu bekliyorum. Gökyüzü saygılar

colocolo

Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) Empty Geri: Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili)

Mesaj  gokyuzu Paz 1 Ağus. - 18:41

parmaklarindaki soyulmanin psikolojiyle ilgili olacagini sanmiyorum.. kisi stres altindayken yasamsal kaygilari bir depresyonu tetiklerken özellikle sindirim sistemi sorunlari vede agiz icersinde aft herpes gibi bazi sorunlar ortaya cikabilir ama ben parmaklarindaki soyulmalarin tamamen bir tesaduf oldugunu dusunuyorum. parmaklarindaki deri dökuntuleri vitamin eksikligi yada bakterilerden kaynakalanabilir. cogu arkadasimiza oldugu gibi sana kucuk onerilerde bulunabilirim ancak. eger kullaniyorsan agiz gargaralari kullanmaya bir sure ara verebilir dusuk florid oranina sahip dis macunlari kullanarak agiz florasindaki tahrisi azaltabilirsin. bunun disinda ilik papatya cayini mumkun oldugunca agiz icerisinde oyalayarak icersen sikayetlerinin azalacagindan emin olabilirsin.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  birbabahindi Paz 1 Ağus. - 19:56

Bir pazar günü,

Bir pozitif arkadaşımız yanına kaletra'yı almayı unutup,memleketinden istanbul'a gelmiş.

Bu kişi kaletra'yı akşam almak durumunda.Almadığı takdirde direnç geliştirme riski var ve bu risk yaşamının 10-15 yılı demek.

İşin en acı yanı,koskoca istanbul'da bu ilacı sağlayacak yeri yok......Sonuçta bir şekilde hallettik...

Asıl sorun,

Pazar günü çalışan enfeksiyoncu bulacaksın,o hoca reçete yazacak,ancak sistemde ilaç almıştır ibaresi olduğu için,ilaç alımı onaylanmayacak,haydi bir şekilde gökten ayet gelip onaylandığını varsayalım,ilaç hangi eczanenin stoğunda var??

Vay benim memleketim......

Biz hala ACABA HİVMİYİM endişeleri ile hayatımızı sürdürelim.... Very Happy

birbabahindi
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 1 Ağus. - 20:59

bir insanin en dogal hakki olan saglik hizmetlerine erisimde güclükler yasamasi tabiki uzucu. ama burda en cok uzucu olan bu bireylere hizmet vermek icin kurulan kendini toplumdan izole edip sadece söylemlerde bulunup demogoji yaparak islerligini yuruten pyd nin durumudur.. böyle bir durumda toplumu yada uzmanlari suclamak bence kolaycilik olur burdaki sorun sistemin vede pyd nin yanlis uygulamalaridir.. bugun dunyanin heryerinde pyd benzeri kurumlar halk ile iletisim halinde oldugu gibi pek cok etkinlik duzenleyerek gelir elde edebilmektedir.. ana sayfasinda hiv belirtileri basligi altinda aids belirtilerini siralayan bir dernek yukumluluklerini yerine getirmedigi icin elestirilere yanit vermeyen bir dernek eger tv lerde bir kac programa konu olmayi her 1 aralikta haberlede yer bulmayi basari sayiyorsa o zamanda diyecek söz yok demektir. eczanelerde ilac bulmak zor biliyorum uzmana ulasmak zor biliyorum olay erzurumda karsata samsunda yasansa yine anlarim ama istanbul da pyd bunu saglayamiyorsa bence kapiya kilidi vurmali.. cunku istanbulda hala bir hiv pozitif arkadasimiza ilac yada dr saglayamiyorsa bu organizasyonu yapamiyor bu destegi veremiyorsa o dernegin hangi akla hangi mantiga hizmet ettigini sorgulamak gerekiyor... dost aci söyler kusura bakma önder abi. benim penceremdeki gercekler bunlar
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  birbabahindi Paz 1 Ağus. - 21:03

PYD konusunda susma hakkımı kullanıyorum...

15 Ağustostan sonrada nerelerde ne yazacağımı düşünemeyeceksin... Very Happy

Herkesi,herşeyi,kimin ne yaptığını,ne yapmadığını ulaştığım her ortamda deklare etmezsem banada adam demesinler..

Bakalım PYD yönetiminde kimleri göreceksin,,,süre çok az,,o nedenle susuyorum...

Kusmamada çok az kaldı...Biraz sabır.

Sevgilerimle.

birbabahindi
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 1 Ağus. - 21:16

ben sahsim adina dogru olan guzel olan ne varsa onun olmasini diliyorum.. bizler burda genelde hiv endiseleri paylassakta arkadaslarimizla birde hayatin bilinmeyen yönü var. insanlar bizleri burda taniyor ve sadece burda yazdiklarimizla bizleri degerlendiriyor. birde buzdaginin görunmeyen yuzu var. hiv pozitif etkinlikler ziyaretler sohbetler.. hala burdaki dernegi duzenli olarak ziyaret ediyorum. ve faaliyetlerini halkla olan iliskilerini gördukce kendime sunu soruyorum. almanlar yaradilis olarak bizler gibi duygusal degiller ve aslada olamazlar buna ragmen bunca gönullu bunca destek bunca yardim ve bunca paylasim yapabiliyorlar. biz türkler böylesine duygusal olmamiza böylesine sevgi ve merhamet duygularina sahip olmamiza ragmen neden pyd ye bu kadar uzagiz.. ortaya tek sonuc cikiyor. beceriksizlik baska bir neden göremiyorum ben.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  birbabahindi Paz 1 Ağus. - 21:22

Dedim ya Fırat,

15 ağustos'ta olaganüstü genel kurul.Olaganüstü genel kurulun toplanmasındada en büyük etkenlerden biride benim........

Şu an susuyorum ve tüm yorumlarımı genel kuruldan sonra yapacağım.

Daha da olmazsa yeni bir oluşum,ancak bunlar seçenekler.Önemli olan PYD'yi doğru şekilde yönetmek.

Bu konuda daha fazla yazmayı istemiyorum,zira süre kısaldı,,sonrasınada hep birlikte bakacağız ve izleyeceğiz..

Bunun yanı sıra bir taraftan zona,bir taraftan kemik ölçümleri,bir taraftan kas ve adele sorunları ile uğraş,,birde pyd ile uğraş..... Very Happy

Sonrada tepkisiz kalacağımı kimse düşünmesin.....

birbabahindi
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 1 Ağus. - 21:25

dilerimki basarirsiniz ve hiv pozitif arkadaslarimiz artik suistimal edilmez ihmal edilmez ve hakettikleri hizmeti alirlar
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) Empty Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili)FINAL

Mesaj  colocolo Ptsi 2 Ağus. - 0:39

gokyuzu demiş ki: parmaklarindaki soyulmanin psikolojiyle ilgili olacagini sanmiyorum.. kisi stres altindayken yasamsal kaygilari bir depresyonu tetiklerken özellikle sindirim sistemi sorunlari vede agiz icersinde aft herpes gibi bazi sorunlar ortaya cikabilir ama ben parmaklarindaki soyulmalarin tamamen bir tesaduf oldugunu dusunuyorum. parmaklarindaki deri dökuntuleri vitamin eksikligi yada bakterilerden kaynakalanabilir. cogu arkadasimiza oldugu gibi sana kucuk onerilerde bulunabilirim ancak. eger kullaniyorsan agiz gargaralari kullanmaya bir sure ara verebilir dusuk florid oranina sahip dis macunlari kullanarak agiz florasindaki tahrisi azaltabilirsin. bunun disinda ilik papatya cayini mumkun oldugunca agiz icerisinde oyalayarak icersen sikayetlerinin azalacagindan emin olabilirsin.
ben en iyisi test yaptirmaliyım aklımdan çıkmayacak yoksa. Son olarak belirtilerim hiv le bağdaşiyor mu onu düşünüyorum,senin fikrin nedir, son 5 aydir tekrar eden aftlar, el parmak soyulmasi(işaret ve ordalar) damakta 1 kez şişme(tahriş gibi) vs.
birde ben anti-hiv oldum diye biliyorum 80-84 gün arasi. Aynı testten mi olucam tekrar(3 ay sonunda) ve bu test 5 sene önce de olsa riskli ilişki antikor oluşturmuşsa tespit eder mi?
Çok Teşekkürler

colocolo

Mesaj  gokyuzu Ptsi 2 Ağus. - 17:41

bu bahsettigin sikayetlerin hiv ile hic bir sekilde alakali degil. riskli davranisin uzerinden alti haftadan uzun bir sure gecmis ise anit hiv testleri uygulanir. bu test alti haftadan sonraki her sureci kapsar. son riskli iliskinden 80 yada 84 gun sonra oldugun test senin sadece son iliskinde degil bugune dek yasadigin tum iliskilerinde hiv ile enfekte olmadigini gösterir. psikolojini duzeltecegine inaniyorsan test olabilirsin ama sonucun kesinlikle degismeyeceginden eminim.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) Empty ELİZA ANTİ-HIV AYNI ŞEY MIDIR?

Mesaj  colocolo Ptsi 2 Ağus. - 23:31

gokyuzu demiş ki:bu bahsettigin sikayetlerin hiv ile hic bir sekilde alakali degil. riskli davranisin uzerinden alti haftadan uzun bir sure gecmis ise anit hiv testleri uygulanir. bu test alti haftadan sonraki her sureci kapsar. son riskli iliskinden 80 yada 84 gun sonra oldugun test senin sadece son iliskinde degil bugune dek yasadigin tum iliskilerinde hiv ile enfekte olmadigini gösterir. psikolojini duzeltecegine inaniyorsan test olabilirsin ama sonucun kesinlikle degismeyeceginden eminim.

ELİZA testi ve anti hiv testi aynı şeymidir?

colocolo

Mesaj  gokyuzu Salı 3 Ağus. - 16:50

colocolo ya benim sabirimi siniyorsun ya bugune dek okuduklarindan gercekten birsey ögrenmemissin.. elisa bir test yönteminin ismidir. bu yöntemle sadece hiv degil pek cok hastalik taranir.. anti hiv ise elisa yöntemiyle yapilan hiv virüsünün varligina dahil kanitlar arayan bir testtir. yani senin olman gereken test elisa yöntemiyle uygulanan anti hiv testidir. tekrarlayacak olursak sen bulundugun surec itibari ile elisa yöntemiyle kanda virüse karsi bagisiklik sistemimizin olusturdu antikorlari tarayan antihiv1.2 testi olmalisin. aslinda olman gerekmiyor ama olmak istiyorsan bu test dogru testtir..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) Empty tesşşkür ederim test sonuçlarimi ileteceğim yrn da test----> negatif alıp konu kapanır. Sağol.

Mesaj  colocolo Salı 3 Ağus. - 18:58

Kesinlikle sabrını sınamak gibi bir densizlik niyetinde değilim, test sonuçlarim elimde ne testi oldugumu ve olmam gerektiğini danışmak istedim. Son kez rahatsız edip test sonuçlarimi yazacağım sana takribi 3 saat sonra yrn da testimi olup negatifimi alip konuyu kapatacağım.
Bir kez daha belirtmek isterim sana bazi konular artik çok aptalca geliyor olmasi doğal ama bende diğerleri gibi öğrenme, anlama, mantıklı düşünme periodundayım. her taraf farklı terst değerleriyle dolu aklım karişti.
Kusura bakma
saygılarımla

colocolo

Mesaj  gokyuzu Salı 3 Ağus. - 19:34

Smile yahu sen bana bakma benimki kizginliktan degil seni biraz daha mantikli dusunmeye yönlendirmek icin cunku farkindayimki okuduklarinin etksindesin.. test sonucun kesinlikle negatif gelecek bunn emin olabilirsin. cogu yerde oldu gibi para harcama niye test oluyorsun demem sana kimseyede demedim. kendini iyi hissetmeni saglayacak konuyu kapatmana yardimci olacaksa git yaptir. forumada kendini iyi hissedinceye kadar diledigince yazabilirsin. forumumuzda kimseye yasak yada sansur yok her kardesimiz endiselerini duygularini dogru yada yanlis bildiklerini istedikleri zaman yazabilir.. netice bu forum bu is icin kuruldu Smile sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) Empty TEST SONUCUM yorum bekliyorum gökyüzü?

Mesaj  colocolo Salı 3 Ağus. - 22:15

colocolo demiş ki:Kesinlikle sabrını sınamak gibi bir densizlik niyetinde değilim, test sonuçlarim elimde ne testi oldugumu ve olmam gerektiğini danışmak istedim. Son kez rahatsız edip test sonuçlarimi yazacağım sana takribi 3 saat sonra yrn da testimi olup negatifimi alip konuyu kapatacağım.
Bir kez daha belirtmek isterim sana bazi konular artik çok aptalca geliyor olmasi doğal ama bende diğerleri gibi öğrenme, anlama, mantıklı düşünme periodundayım. her taraf farklı terst değerleriyle dolu aklım karişti.
Kusura bakma
saygılarımla
TEST SONUCUM

ELIZA
-----
HBsAG--> NEGATIF 0.64
Referans aralığı <2.0

Anti HBs--> POZITIF 156.1
referans aralığı <1.0-----------> bu nedir neden pozitif sanırım hepatit B'ye korunmaliyim???

HCV ANTIKORU--> negatif 0.29
referans aralığı <1.0

HIV1+2 ANTIKORU--> negatif 0.33
referans aralığı<1.0

SEROLOJI-3
Test
VDRL--> negatif
referans aralığı- negatif.

Şüphe duyduğum ilişki 15Ocak Test sonucu 13 Nisan--- bulaşma olduysa ilk günden Antikor oluşturduğunu varsayarsak 85. gün
Yorumun için teşekkkürler ve he türlü yardimin için, yarın test olacağım tekrar

En son colocolo tarafından Salı 3 Ağus. - 22:22 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : test revize)

colocolo

Mesaj  gokyuzu Salı 3 Ağus. - 22:24

hepatit b ye karsi bagisikligin var. bu gayet guzel bir sonuc. diger testlerde zaten negatif. tipki yarin olacagin test gibi Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) Empty teşekkür

Mesaj  colocolo Salı 3 Ağus. - 22:57

teşekkürler saygılar sevgiler yarin hayırlı haberi paylaşirım

colocolo

Yardimini Bekliyorum Gökyüzü, belirtiler(araştirmiş/bilgili) Empty TEst---> Egzema

Mesaj  colocolo Çarş. 4 Ağus. - 15:15

gokyuzu demiş ki: hepatit b ye karsi bagisikligin var. bu gayet guzel bir sonuc. diger testlerde zaten negatif. tipki yarin olacagin test gibi Smile
Test oldum yarin sonucunu alacağım, doktor'a gittim ellerimdeki soyulmalar için egzema ama o kadar kafaya takacak bir şey değil daha once eliza testi olmuştum dedim kendimi hatirlattim hımmm negatif cikmiş dedi evet ama 90gun süresi doldu son kez olmak istiyorum dedim bence gerek yok ama olsun dedi ama bu doktorlara güvenmek zor hiv konusunda. (Güven Hast ANK.)
Egzema için krem verdi hiv egzema ilişlkisi hakkında görüşlerin?
sagol

colocolo

Mesaj  gokyuzu Çarş. 4 Ağus. - 17:05

colocolo hiv ile egzema arasinda bir iliski kuramiyorum kimsede kuramaz sende böyle bir iliski yaratmaya calisma. bence teknik anlamda hiv hakkinda egitim almis karsisindaki insana hosgöruyle yaklasabilen her dr a guvenmek gerekiyor. bazi hastaliklar vardir tanisi zor ve karmasiktir dr larin hata yapma sansi olabilir ama hiv bunlardan cok farklidir ve tanisida oldukca kolaydir. dr un göruslerine katiliyorum bencede gerek yoktu ama muhim olan senin bunu kabullenmen.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  colocolo Perş. 5 Ağus. - 16:48

NEGATIF! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:)TESEKKURLER GÖKYÜZÜ. Belietiler hic birsey test hersey. Ben de belietinin her turlusu vardi. Belirti yok test var

colocolo

Mesaj  gokyuzu Perş. 5 Ağus. - 17:54

senin adina sevindim dilerim artik daha bilincli ve saglikli iliskiler kurar bir daha bu tür endiseler yasamazsin. sana huzur dolu yarinlar diliyorum. lütfen burasida dahil tüm forumlardan uzak dur. olup olmadik bir zamanda yeniden sacma bir makale yada soruyu okuyup ayni endiselere düsme. zira nette bu konuda cok fazla yanlis bilgi ve hatta art niyetli insanlarin kendilerince yazdigi yazilar var. sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics