HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Bıktım artık EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Bıktım artık EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Bıktım artık EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Bıktım artık EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Bıktım artık EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Bıktım artık EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Bıktım artık EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Bıktım artık EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Bıktım artık EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Bıktım artık

2 posters

Bıktım artık Empty Bıktım artık

Mesaj  DaRk_BLuE Salı 15 Haz. - 17:08

Selam gökyüzü oncelikle insanlara verdigin degerden ve önemden dolayı tessekkurler..bundan 10 ay oncesine kadar neşeli insanları güldürmeyi seven biri olamama rağmen yenildim yoruldum coktum.Ben Viyana'da yasiyorum 10 ay önce bir iliski yasadım ve akabinde ertesi gün penisimin uç kisminda yanma oldu.defalarca urologie gittim kan idrar doppler parmak bile yedik defalarca üstelik Viyana'da egitim ve araştırma hastanesine yollayalım istersen dediler kabul etmedim o parmağı yedikten sonra düşünsene 50 tane Dr adayı sırayla parmak aticak numune olmam:))) arkadasım bana hiv kapmis olabilirsin dediği günden beri uykularım kaçtı.1 ay sonra dilimin ucunda kırmızı tat tomurcukları belirdi yine Dr gittim fazla sigaradan olduğunu soyledi.korkumu yenip 5 ayında 145. Hiv test yaptım negatif toparladım kendimi taa ki geçenlerde yine yanlış bir davranış yaparak internette hiv testinin 6 ay sonunda yapılması lazimmis diye okuyana kadar yine dağıldım anliyacagin bunalım bı kaç gündür midem yanma yapior bagirsaklarimdan sessler geliyor boynum ağrıyor kafama vuruyo tadım kalmadı yine bıktım anlicagin..Allah'tan ishal ateş yara filan olmuoda canımıza kastedmioz oda yolda görünüyor anliyacagin..hani derler ya hiv erken teşhiste uzun yasam vaadeder bende olsa 10 yılda öldürecekse 1 ayda öldürür:) mantığımı toparladiimda hiv değil bu dert adamı öldürür..neyse verdigim rahatsızlık için kusura bakma paylaşma gereği duydum..saygilarimla

DaRk_BLuE
YENİ
YENİ

Bıktım artık Empty Geri: Bıktım artık

Mesaj  gokyuzu Çarş. 16 Haz. - 10:12

rahatsizlik vermiyorsun. hepimizin burda olmasinin nedeni bildiklerimizi vede endiselerimizi paylasmak. internette yazili olanlara takili kalmamalisin. zira internette 2 yil sonra test ol diyen uzmanlarda mevcut. idrar yollarindaki yanma normal olabilecegi gibi zaman zaman bu tur riskli davranislarda adi mikroplarla karsilasmakta mumkun. her hangi bir tedavi gördunmu bilmiyorum ama bu durumlarda cogu uzman genis etkili bir antibiotik ile koruyucu bir tedavi uygulamayi gerekli göruyor. dilindeki tat tomurcuklarinin belirgin olmasi stres sigara yada vitamin eksikliklerinde söz konusu olabilmektedir. su durumda sana önerebilecegim bagirsak sagligina dikkat etmen olacaktir. cunku duzensiz calisan bir bagirsak gidalardaki vitamin ve minarelleri yeterince enzimleyemeyecegi icin vucudun direncinide dusurecektir. eczanelerden dogal biotinler alarak bagirsaklarina yardimci olmalisin. bunun disinda mayali gidalara bir sureligine ara verip gun icerisinde bolca elma yemen faydali olacaktir. gecen hafta bregenz deydim gelsen tatil yapardik Smile ha aklimdayken unutmadan söyleyeyim hiv i unut
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  DaRk_BLuE Çarş. 16 Haz. - 12:18

Valla Dikkat etmeye calisiorum su an turizm bölgesinde çalıştığım için daha önce tanışmış olsaydık tatil iyi olurdu innsbruck ta calisiorum bregenze baya bı yakın iyi olurdu..gökyüzü bütün kontrollerden geçtim sadece yumurtalikta damar sertleşmesi buldular çok az varikossel varmış onada ne ilaç verdiler ne bise kısırlık riskim şimdilik yokmmus yanmayada bı care bulamadık.10 aydır günde 2 paket sigarayı buluor gectigide oluor deli etti beni.hani bazen diyorum adamlar bisey bulamiyo yaptıkları hiv testinidemi yanlış yaptılar acaba şeytan iste kafama giriyo:)

DaRk_BLuE
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Çarş. 16 Haz. - 23:13

hiv testlerinde uygulanan standartlar oldukca guven verici. mesela siz bugune dek hic hiv testlerinde yeterli surecte test olup negatif aldiktan sonra pozitife dönen bir vaka duydunuzmu? kaldiki böyle bir durum cok ciddi tazminat haklari dogurdugu icin hic bir firma urettigi teste uc ay sonrasinda kesin sonuc garantisini vermezdi. bu nedenle ben keske her test hiv testleri kadar guvenilir ve kesin sonuc verseydi diyebilirim. varikosel ile ilgili olarak sana ali hatay hocamizi önerebilirim gunluk olarak sorulara yanit veriyor. en azindan nasil bir yol izleyebilecegin konusunda sana fikir verebilir. www.dralihatay.com adresinden kendisine ulasabilirsin.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  DaRk_BLuE Perş. 17 Haz. - 10:38

Önerin için teşekkür ederim gökyüzü..tecrubelerine ve Bilgin'e güvenerek bir kaç soru sormak istiyorum gercekten öğrenmek istediğim için..1.si bazı uzmanlar test süresini 6 ay ve 1 yıl olarak nitelendiriyor bu uzmanların kişisel fikrimidir yoksa testi üreten firmanın vermiş olduğu bilgiyemi dayanıyor ve dunya genelinde bu testi üreten firmaların hepsimi 3 ay kesin sonuc garantisi veriyor merak ediyorum? 2.si bakiyorum burda test yapanlar p24 combi test hiv 1/2 negativ diyolar.bendeki testte hiv AG/AK negativ yazıyor bu başka bı tür test yöntemimi çözemedim..degerleri zaten vermedi iyikide vermemiş yoksa baskalarının değerleriyle kiyaslardim..son olarakta su lenf bezi olayı bazen boynum agridiginda elle kontrolde siskin geliyor bana ama ayna karşısında yok birsey.lenf bezlerinin şişmesi el teması ilemi belli olur yoksa gözle çok Nadir bir sekilde fark edebilirmiyiz bu şişkinliği...bunları merak ediyorum şimdiden tskler.. Saygılarımla

DaRk_BLuE
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Cuma 18 Haz. - 5:38

1. hiv e tani koymak icin ilk dönemlerde üretilen testlerin kesin sonuc vermesi icin alti ay zamana ihtiyac duyulmaktaydi. bunlar brinci jenarasyon diye tanimlanan bugunde kullanilmakta olan antikor tarama testleriydi. zamanla virus hakkinda daha cok bilgi ve birikim olustu ve buna paralel olarakta testler gelisti. su an kullanilan testlerin dördüncü jenarasyon olarak tanimlandigini hesaba katarsak bile gerek tani gerekse tedavide ne kadar yol alindigi hakkinda daha iyi fikir sahibi oluruz.
2. bazi uzmanlarin pencere dönemini alti ay savunuyor olmasida bu uzmanlarimizin egitim dönemlerinin hiv in ilk tanimlandigi pencere döneminin alti ay olarak kabul gördugu sürece denk geliyor olmasindan kaynaklanmaktadir. eger dikkat ederseniz yakin dönemde mezun olan yada egitim alan uzmanlar üc ayi savunmaktadir zira su sürecte tip egitimi esnasinda pencere döneminin üc ay oldugu vurgulanmaktadir. ayrica türkiyede bir dr un hiv pozitif bir hasta ile karsilasma ihtimali oldukca düsük oldugu icin uzmanlar hiv konusunda guncel bilgileri takip etme geregide duymamaktadir.
3. hiv tanisinda yogun olarak kullanilan iki test yöntemi mevcut. biri antijen tarama testi yani p 24 ikincisi ise hiv 1/2 antikor testleridir. antijen testlerinde direkt olarak virusun varligi kanitlanmaya calisilir antikor teslerinde ise vucudun viruse karsi olusturdugu bagisiklik yaniti taranmaktadir. birde bu iki testin birlestirilerek uygulanan türü mevcut buda arkadaslarin combi olarak tanimladigi testlerdir. bu test ile hem antijen hemde antikor taranmaktadir.
4. hiv tanisinda kullanilan testler cok ciddi bir sekilde kontrol edildigi gibi her firmaya üretim izni verilmemektedir. bu konuda firmalara ciddi sorumluluklar yuklenmistir. bir hiv testinin piyasaya surulebilmesi icin yaklasik on bin kez hatasiz sonuc vermesi gerekmektedir. ayrica bu testlerin üretimini yapacak firmalar olasi hata durumunda kisiye ciddi tazminatlar ödemek zorunda kalacagi gibi faaliyetleride durdurulacagindan dolayi bu konuda yanlis beyanda bulunmaya yada hata yapma lüksünede sahip degildir.
5. senin oldugun test hem antijen hemde antikor tarayan kombine testtir yani senin deyiminle combi Smile
6. lenf bezleri oldukca hassas bir yapiya sahiptir olasi herhangi bir mikrop ile temas ettigimizde ilk tepkiyi veren organlarimizdir. hastalik etkenleri ile mucadele etmek uzere burda hastalik etkenine karsi antikorlar olusturulur. ve cogu zaman bu antikorlar görevlerini tam olarak yerine getirir ve sagligimizi korumamiza yardimci olur. lenf bezlerinin sismesi durumunda agri olabilecegi gibi kisi bu farkliligi cok rahatlikla ayirt edebilir. lenf bezlerinin ne kadar buyuyecegi yada buyumeyecegi kisiye bagli olarak degisebilmektedir. bazen bunu disardan farkedebilmek mumkun olsada genelde el ile kontrolde bunu daha kolay hissedebiliriz. ancak unutulmamalidir ki her lenf bezi buyumesi ciddi bir enfeksiyon oldugu anlamina gelmez. her hangi bir yerimizde bir yara olmasi bile o bölgeye yakin olan lenf bezlerinin sismesine sebep verir. örnek veriyorum disimizdeki sorun bile boyun bölgemizdeki lenf bezlerinin sismesi icin yeterli bir sebeptir.

cogu arkadasimiza dedigim gibi sanada hiv i dusunmemeni gunluk yasamina geri dönmeni öneriyorum. özellikle nette okudugun makalelerin guncelligini yada kimler tarafindan kaleme alindigni iyi degerlendirelisin kaynagi belli olmayan bilgileri lutfen okuma. eger bu konuda saglikli bilgilere ulasmak isiyorsan sayin selim badur. serhat ünal yada muzaffer fincanci gibi hocalarimizin bilgilerini takip etmeni önerebilirim. zira bu hocalarimiz guncel bilgileri takip ettileri gibi hiv ile ilgili olarak uluslararasi calismalarda yer alan turkiyede ki hiv pozitif kisileri tedavi eden degerli bilim adamlaridir.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  DaRk_BLuE Cuma 18 Haz. - 8:23

Eyvallah kardesim bu konuda beni aydınlattığın için tessekkurler...su penis ucudaki yanmayida cozebilseydim yetersiz antibiotikler veriolar bide sirf iki tane bı icimlik 10 ay oldu ya vucudumun her yerine yayilmistir şimdi..bide bu mikroplar bakterilere hiv a dönüşürmü tr gelecem 2 ay sonra orda kontroll ettirecegim:(

DaRk_BLuE
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Cuma 18 Haz. - 9:33

mikroplar hiv e dönüsmez Smile idrar yollarindaki enfeksiyonlar genelde üreme organlarinda sorunlara sebep olabilecegi gibi prostat hastaliklarininda baslica nedeni olabilmektedir. bazi kisilerde romatizmal rahatsizliklarada sebep oldugu bilinmektedir. gittigin dr un tavrini anlamiyorum cunku dr un sana koruyucu bir antibiotk tedavisi uygulamasi gerekiyor. bi rürolog ile grüsmeni öneriyorum. ayrica bilmeni isterimki idar yollarindaki yanmanin sebebi tüketigin gidalar stres vede üsütmedende kaynaklaniyor olabilir.i
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  DaRk_BLuE Cuma 18 Haz. - 10:48

Kendinden emin insanlara gidiyor olmamdan kaynaklanio araştırmaya ac değil:)gittigim Dr unı med.urolog bırak antibiotik vitamin bile vermio çok düşünme yoksa seni psikologa yollarım diyip duruyo. inşallah 5 ay testinde negativdim sonra pozitif olursam siringlar hazır damardan çekip çekip vuracam hepsine:) şırınga diyince aklıma geldi 10 ay önce korkularımın başladığı ilk haftalarda dost dediğim bir kardesimin yanına gider dertlesirdim bana hep sende bisey yok diyip duruyodu.bende dedim o kadar kendine guveniorsan kanima temas et helal olsun kabul etti.tabi ben inanmiorum hemen gidip bıçağı mutfaktan aldım kestim elimi onunda kestim dayadim kani:)) dedi öleceksek şimdi ikimiz oluruz dedim vaybe adamın bizim için yaptığına bak.. Neyse eve geldim kivraniorum kafamı duvara vuruyorum ben Ne yaptim ya bana ondan AIDS bulasmissa( dostum biraz capkindir) yine bunalim anlican:)))adamin yaptigina bak bizim dusundumuze bak nasil bi etkidir insan ustunde..o zaman ne yapmaliyiz kansere vereme evet AIDS e hayir:)

DaRk_BLuE
YENİ
YENİ

Mesaj  DaRk_BLuE Paz 20 Haz. - 20:00

Offf off yanlizim yine bunaldim ölüyorum yanimda es dost arkadas birileri varken neseleniyorum muhabbet espiri girgir samata zaman geciyor ama böyle yanliz kaldigimda daraliyorum..Nerden bulastim ben bu ise birdaha kadinmi tövbe uzak dursunlar benden koparip atacam valla..dilimdeki kirmizi noktalar tat kabarciklari hic gitmiyor arada bir beyaz beyaz killaniyor dilim..bogazim agriyor sanki ama birsey yiyip icerken agri yok,boynumun sadece sag tarafindaki kalin damarlarin oldugu yer cok fazla olmasada sis bune lenf bezimi yoksa damar sertlesmesimi bilmiyorum kulagima kafama vuruyor yoksa bogazimmi vuruyor boynuma bilmiyorum..5.ay testi oldum negativ burdaki aids dayanisma dernegide 3.ay sonundaki testi yeterli göruyor.10 ay oldu tam iyiyim diyorum 3-5 ay sonra bisey cikiyo kafam ona takiliyor ve sonrasinda acabalar bitmiyor psikiyatriye gitsem kesin onuda deli ederim ne olacaksam böyle babama gidip dertlesiyorum o bile dinlemiyor beni artik diyor o kadar tan tahlili testlerden sonra hala hastayim diye diye beni hasta edecen diyor gülüyor halime aglayacagina..ustune ustluk hani bahsetmistim su bana penisteki yanmadan dolayi bisey yok vitmamin bile vermeyen urolog dr eve mektup yollamis diyorki gercekten arastirmalirimda birsey bulamadim ama en yakin zamanda tekrar gelmemi istiyormus uzerinde daha fazla duralim diyor.simdi bi ton test ister bu kadar pskilojik yipranmadan sonra cesaretimde gitti ya pozitif olmussam hersey ust ustte geliyo offf o kadar cok bahsettimki bu konudan artik kimse yanima gelip destekte olmuyor babam bile bikmis benden inanmiyor bana off ki ne off(((

En son DaRk_BLuE tarafından Paz 20 Haz. - 20:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : telaffuz hatasi)

DaRk_BLuE
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Paz 20 Haz. - 22:05

bak en azindan seninle ilgilenen bir dr un var Smile bu konuda dr unun yapabilecegi cok sey yok aslinda ancak idrar sperm ve üretradan alacagi sürüntüyü kültür tetslerine tabi tutarak herhangi bir mikrop üreyip üremedigini kontrol edebilir. bence dr un ile iletisimini kybetme ve arastirmasina izin ver. dilindeki tomurcuklari cok önemsememlisin insanlarin cogunda bu tomurcuklar var bazilarinda zamanla gecsede bazilarinda kalici olabilmektedir. dilindeki tuylerin belirginlesmesi beslenme aliskanligin vede birazda gevezeliginle ilgili olabilir. bol su tuketmeye calis duzenli olarak dislerini fircala sakiz sekersiz sakiz cigne ve lifli gidalar tuket bunlar agiz sagligini korumana yardimci olur. ayrica eczanelerden dil uzerine dökebilecegin yada emebilecegin b vitamini icerikli seker tabletleri mevcut kullanmani önerebilirim. dis macunu alirken florid orani dusuk olanlari tercih etmende fayda var. cunku yuksek florid oranina sahip dis macunlari dil ve agiz mukozasini tahris edebildigi gibi agiz icerisindeki florayida bozabilmektedir.

hiv konsunda endise duymani gerektirecek hic bir sey yok yeterli surelerde oldukca guvenilir testler olmussun. bu konuyu kurcalamak seni bir adim öteye göturmez. bir an önce bu kaygilarindan kurtulman gerekiyor eger bunun yolu psikologtan geciyorsa hic durma git. beden sagligimizda bir sorun oldugunda nasil dr lara gidiyorsak akil sagligimizda sorunlar yasadigimizdada ayni sekilde dr lara gidebilmeliyiz.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  DaRk_BLuE Paz 20 Haz. - 22:21

valla saolasin babam bile takmiyor beni artik:D yarin gidicem dr icimde ne varsa dökecem yeter yaw su yanma bitsin valla unutucam hivi yemin ediyorum...iliskiden sonraki gun basladi hala devam ediyor ama nasil biseyse idrar yaparken birsey yok idrardan sonra yanma yapiyo hep sanki ucunda hep biraz idrar kaliyo bu olayi cözemedim gitti koparip atacam sonunda bunun yuzunden hivi unutammiyorum kendimi inceliyorum..

DaRk_BLuE
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Paz 20 Haz. - 22:25

idrardaki yanma tukettigin gidalardan tut psikolojine varincaya dek yuzlerce sebepten dolayi olabilmektedir. eger bu yanmanin sebebi mikroplarsa kültür testlerinde kesinlikle ortaya cikar ve antibiotikler ile tedavi edilebilinir. bunu anlamanin tek yoluda su mektup arkadasin ürologtan geciyor Smile gerekli testleri ol sende göreceksinki kisa zamanda birseyin kalmayacak
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  DaRk_BLuE Paz 20 Haz. - 22:31

Burdaki dr lar korkuyor hata yapmaktan o yuzden evime mektup atiyo baksana arti uni med urolog uni de derstte veriyo...karizmada cizilir oda var tabi arti prostat kanseri turk bi abimizi turp gibi yapan adam bizim yanmaya care bulamadi oda deli oldu bende anlasilan 10 gecmesine ragmen pesini birakmicaz:D herkes iyi bilir turklerin cogu gecmistindir ondan parmakci Frank:D

DaRk_BLuE
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Ptsi 21 Haz. - 0:22

anlasilan frank abimiz senide parmaklamak icin can atiyor Smile ne diyelim kolay gelsin. sakasi bir yana bir dr un hastasi ile böylesine ilgili olmasi cok guzel bir davranis. her hangi bir sorun olduguna inanmiyorum ama yinede senin gerekli testleri olman ve rahatlaman sart. cok zor olmayacagininda farkindayim, cogu arkadasimizdan sanslisin isini bilen bir dr un var.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  DaRk_BLuE Salı 22 Haz. - 11:37

Dr gittim gokyuzu hafiften varikosel varmis spermiograma yolladi sonuc Gore tedavi edicekmis ne yapacam simdi ondan peniste yanma olabilirmi insallah sorun budur:((

DaRk_BLuE
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Çarş. 23 Haz. - 0:18

varikoselde zaman zaman agri sikayeti oldugunu biliyorum ama yanma konusunda birsey demem mumkun degil. yanma konusuna cok takili kalmaman gerektigini dusunuyorum. dilersen ali hatay hocamiza bu konuyu danis selamimida iletirsin. ayni gun yanit verdigi gibi üroloji konusunda oldukca deneyimli ve degerli bir hocamizdir. kendisine www.dralihatay.com adresinden ulasabilir hasta odasindan sorularini yönlendirebilirsin. ayni gun cevap veriyor o sana daha cok yardimci olabilir varikosel konusunda
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  DaRk_BLuE Çarş. 23 Haz. - 23:29

saolasin gökyüzü beklemedeyim suan spermiogram sonuclarini alim dr dan ali hatay hocaya danisicam...ya gökyüzü ben 5.ayda test olmustum ama sadece hiv test oldum simdi 10.ay dedigim gibi bu aralar bogazim boynum agriyo hepatit b c testleri olmayi dusunuyom tekrar hiv test yapicam pozitif olmusumdur diye cok korkuyorum bogazim boynumda agriyo anlasilan konuyu ancak böyle kapaticam yoksa her hastalanmami buna baglayacam 5.ay testinde bu kadar kasmadim kendimi ama bu sefer cekiniyorum sakinlestiricimi kulllansam bilmiyorum...

DaRk_BLuE
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Perş. 24 Haz. - 8:28

bu saatten sonra ne kadar test olursan ol sonuc degismez. ben bu saatten sonra olunan testleri teknik olarak luzumsuz bulsam zaman ve para kaybi olarak degerlendirsemde yasadiginiz psikolojiyi göz önüne alinca bazen faydali oldugunuda biliyorum. eger senin akil sagligina katkisi olacaksa tabiki git ol. cunku kuruntu vede kusku insani cok yiptariyor farkindayim. bütün bunlarin yaninda bir seyi cok iyi anlamak gerekiyor insanlar depresyon stres altindayken sadece psikoljik anlamda bir gerilim yasamaz buna paralel olarak fiziksel olarakta gerilimler olusur kaslar gergindir bagirsaklar asiri kasilir. dikkat ederseniz depresyon yada psikoljik anlamda sorun yasayan cogu insanda kas eklem agrilari vede bagirsak sorunlari beraberinde gelir. ben boyun bölgendeki agrilarinda bundan kaynaklandigindan eminim. riskli davranislardan dolayi insanlar sadece hiv riski ile karsi karsiya degildir. hiv e nazaran daha kolay bulasabilen hepatit b ve bazi bakteri kaynakli hastaliklar söz konusu olabilir bu nedenle bir enfeksiyon uzmanina danisarak gerekli testleri olmak dogru olur dusuncesindeyim.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics