HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
bystresssss EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
bystresssss EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
bystresssss EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
bystresssss EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
bystresssss EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

bystresssss EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

bystresssss EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
bystresssss EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
bystresssss EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

bystresssss

2 posters

bystresssss Empty bystresssss

Mesaj  mel-c Cuma 30 Tem. - 22:22

öncelikle herkese ii akşamlar.bundan 55 gun once bı ılıskı yasadım
ılıskım esnasında kısa bır surede olsa prezervatifi cıkardım.derken ılerleyen gunlerde ıcıme suphe dustu ve test sureclerı basladı.dilimin uzerınde genellıkle on uc kısmı ve arka yan kısmında aft olmayan beyaz ufak leke gıbı bırseyler cıktı.39.gunde ozel bı hastanede hepatıt b c hıv testı oldum.hıv testı sonucu antıjen dıye bır ıbare tasıadıgı ıcın(dr hanım antıjene de bakılıyo ama yazmıyoruz dedı) negatıf geldı.

42.gıun gelişim tıp lab.da combo test yaptırdım onda da sonuc ıkısıde negatıf

47.gun medıcal parkta hıv testı yaptırdım ordakı dr.hanım da bu testın adını tam hatırlamıyorum ama kemılısuans mı neydı o yontemle bakıldıgını ve bıseyler ollsaydı bu teste yakalanırdı dedı..

bu arada hemogram da yaptırdım ve kan degerlerınde herhangı bır problem olmadıgını dr hanım soyledı.

benım yaptırmıs oldugum testlere guvenebılırmıyım? normalde antıkor uree ortalama 22-23 gun denıldıgıne gore bırsey olsaydı bu testlerde ortaya cıkar mıydı?cevaplarsanız cok sevınırım cunku artık yaptıgım hıcbısseyden zevk almaz oldum.
en son cınsel bırlıktelıgım bundan 2 sene once olmustu.(bunun da hıv vırusunu kapma oranını dusurdugune daır bı yazı okumustum ne kadar dogru bılmıyorum ama)
ne işime ne sosyal hayatıma adapte olamıyorum lutfen Allah rızası ıcın cevaplayın.

mel-c

bystresssss Empty Geri: bystresssss

Mesaj  gokyuzu Cuma 30 Tem. - 22:52

hiv aslinda aklimizin sinirlarini zorladigimiz kadar karmasik yada tanisi zor bir hastalik degildir. ilk tespit edildigi dönemlerde insanlara cok ürkütücü vede gizemli gelsede bugun hiv in tek düsündüren yani kesin tedavisinin hala bulunamamis olmasidir. günümüzde hiv tanisi hala virüsün ilk tespit dildigi gunlerdeki yöntemlerle yapiliyor olsada teknik anlamda cok ciddi mesafeler kat edildi. o gunlerde alti ay yada bir yil olarak tanimlanan pencere dönemi bugun antikor testlerinde üc ay antijen testlerinde ise dört hafta olarak kabul edilmektedir. bugune dek elde edilen veriler yani sira deneyler sonrasinda bilim dunyasinin ortak görusu ortalama bir insan sagligina sahip her bireyim alti hafta sonunda ölculur duzeyde antikor urtetecegi yönundedir. bugune dek oldugunuz testler oldukca degerlidir. kisisel tecrubelerime dayanarak sonuclarinizin degismeyeceginden eminim ama size yada bir diger arkadasimiza üc ay sonunda test olmamanizi önermek bilime haksizlik olur..

hiv ve tum diger bulasici hastaliklarda en buyuk etken kisinin davranislaridir. durmaksizin partner degisen bir insan ile iki yilda bri iliskiye giren bir insanin hastaliklarla karsilasma riskide esit olamaz.. hemogram testleri sizde olasi bir enfeksiyonu ortaya koymaz. elinizde oldukca degerli sonuclariniz var,, konuyu cok fazla kurcalamaksizin uc ay sonunda son bir test olmanizi öneriyorum. dilinizdeki olay sigara vitamin eksikligine bagli olarak gelisebilir.. bunun hiv ile ilgisi yok cunku hiv ile temas eden ksiilerde bu tur saglik sorunlari on yillar sonra ortaya cikar... saglik ve esenlik dileklerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  mel-c Cuma 30 Tem. - 23:04

sevgili gökyüzü gerçekten vermiş oldugun bılgıler için teşekkür ederim. son 1 aydır sıgara kullanımım arttı oncelerı gunde 2-3 tane ıcerken sımdı 1 paket ıcmee basladım.b12 e gelınce onu da ölçtürdüm cok düşük cıktı norma bı ınsada olması gereken 400 ıle 800 arası ıken bende 189 cıktı belki de bundandır Rabbim kımseye tasıyamayacagı yük vermesin..

mel-c

Mesaj  gokyuzu C.tesi 31 Tem. - 8:22

o zaman sana bir kac kücük öneri... düsük florid oranina sahip dis macunlari kullan.. agiz gargarasi kullaniyorsan ara ver.... eczaneden dogal b vitamini tabletleri yada tozlari alarak bunlari kullan.. stresten uzak dur Smile) ha unutmadan sigrayida mumkunse iki pakede cikar.. iki pakede cikar diyorum cunku millet ben az dedikce cok iciyor cok icin diyeyimde belki az icerler.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

bystresssss Empty yeter artık...

Mesaj  mel-c C.tesi 7 Ağus. - 22:10

sevgili gökyüzü bikaç gün önce yukarıdakii yazdıklarıma istinaden bana cevap vermiştin tekrar teşekkür ediyorum.usanmadan sıkılmadan ve gerçekten hayırlı bir iş yaparak insanları bilgilendirmeye çalışıyorsun.Allah senden razı olsun..

şimdi soracağım soruya kızabilirsin ama gerçekten çok bunaldım ve sıkıldım artık.daha öncede dediğim gibi 42.günde combo test olmuş ve akabinde 46-47.gün elisa testi yaptırmıştım.

sonuçlarımın negatif geldiğini daha öncede söylemiştim.fakat şimdi bir bilgiye rastladım ki bu benim aklımı yeniden başımdan aldı..combo testlerde antijen 28.günden sonra ölçülemeyecek düzeyde olur denilmekte.antikor ise 3 aya kadar uzayabildiğine göre tespit edilmesi benim yaptırmış oldugum ve gelen negatif sonuç hiçbir anlam ifade etmiyor mu?l

sevgili gökyüzü cevaplarsan cok sevınırım..bırde bırsey daha soracağım aidsvebiz adlı bir site vardı ama yaklaşık 1 haftadır ulaşamıyorum siteye.bilgin varsa konuyla alakalı aktarabilirsen memnun olurum.sağlıcakla kal.

mel-c

Mesaj  gokyuzu Paz 8 Ağus. - 2:57

testleri dogru degerlendirir ve birazda mantik katarsak isin icine sen ve diger arkadaslarimiz bu kadar endiselenmenizin ne denli yersiz oldugunu anlarsiniz.

hiv tanisinda erken dönemde uygulanacak en dogru test p 24 antijen testleridir. kisi hiv ile temas ettikten sonra bu testin uygulanabilecegi en dogru sürec 21 ile 28 gun araligidir. cunku bu dönemde antijenler ölculebilinir en yuksek duzeydedir. bu nedenle uzmanlar bu aralikta yapilan testleri oldukca guvenilir bulmaktadir. turkiyede tek basina p 24 antijen testi uygulanmamaktadir. uygulaniyürsada yaygin olmadigini biliyorum. 28 gunden sonrada kanda antijenler mevcuttur ancak antikorlar cogalarak antijenleri baskiladigi icin bunlar ölcmek mumkun olmayabilir. bu nedenle bu srecten sonra antikor testleri devreye girer. senin 42 gunde oldugun test hem antijen hem antikor tarayan testlerdir. bu dönemde oldugun testin antijen tarayan kisminin bir ise yaramadigini dusunsek bile antikor kismini inkar etmek sacmalik olur. hiv ile enfekte olan insanlarin buyuk kismi alti hafta sonunda antikor uretir ve bu sekilde tani alir. kaldiki bugune dek yapilan test uygulamalarinda pencere dönemi alti hafta olarak tanimlanmis. olasi istisnalar vede hatalara karsi tedbir amaci ile sure doksan gun olarak belirlenmistir. bugune dek oldugun testlerin tamamini göz önunde bulundurdugumuzda senin testlerinde bu saatten sonra herhangi bir desiklik olmayacagindan eminim. nette bu konulari cok arastirmamani zamani geldiginde ise gönul rahatligiyla gidip test olmani öneriyorum

aidsvebiz adli forumun su gunlerde faaliyetlerini durdurdugundan haberdarim ama bunun ne kadar surecegi konusunda fikir sahibi degilim.sanirim yeni bir olusumun alt yapisni hazirliyorlar. belkide hazir olan bir yapinin altini kazmaya calisiyorlardir Smile

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ