HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Bunaldım artık Hemde Çok... EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Bunaldım artık Hemde Çok... EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Bunaldım artık Hemde Çok... EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Bunaldım artık Hemde Çok... EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Bunaldım artık Hemde Çok... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Bunaldım artık Hemde Çok... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Bunaldım artık Hemde Çok... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Bunaldım artık Hemde Çok... EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Bunaldım artık Hemde Çok... EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Bunaldım artık Hemde Çok...

2 posters

Bunaldım artık Hemde Çok... Empty Bunaldım artık Hemde Çok...

Mesaj  boss09 Paz 20 Ara. - 10:52

Merhaba Gökyüzü ,
Size hıv testleri ile ilgili soru sormadım sadece okumakla geçiyorum . 3 ay mı 6 ay mı kafam okudukça hep karıştı? Neden mi ? bazı sitelerde bazı kendini bilmez arkadaşlar sürekli soruyorlar 3 ay mı 6 ay mı nedir bu böyle yaa üzerimden konuyu 3 .ay testimi olduğumda atmıştım ama bazı arkadaşlar 6 ayda ısrar ediyor hele bazıları 12 ay diyor yeter artık?kendi psikolojinizi düzeltecem diye başkasının psikolojisini bozmayım..Yeter yaa harbinden benim ve kaç arkadaşın psikolojini bozdular.......YOK BAZI PROF 3 AY DEMİŞ YOK BAZI PROF 6 AY DEMİŞ YOK BAZI PROF 12 AY DEMİŞ YOK BAZISI 24 AY DEMİŞ BIKTIM YAA BIKTIM.......ÇOK MORALİM BOZUK HEMDE ÇOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKKK........BAZI arkadaşlar diyorlar test süresi 6.ayda bile yüzde 90 dır ...Bu ne zaman yüzde 100 OLACAK NE ZAMAN....
Ben şüpheli ilşkiden sonra bir kaç test yaptırmıştım....... Şüpheli ilşkiden sonra hepatit B Hebatit C VDRL , Antı hıv1/2 testleri yaptırdım hepsi negatif çıktı...Test zamanlarım ise ; ( HATIRLATMAKDA FAYDA VAR TESTLERİMİ MEDİCAL PARK HASTANESİNDE OLDUM MEDİCAL PARKIN TESTLERİ GÜVENİLİRMİDİR...MEDİCAL PARKTA TEST OLAN ARKADAŞIM VAR MI ACABA...BU KONUDA BİLGİSİ OLAN ARKADAŞDA YAZARSA SEVİNİRİM........ )
Şüpheli ilşkinin 32.günü antı hıv 1/2 NEGATİF değeri; 0,09
Şüpheli işkinin 49.günü antı hıv 1/2 NEGATİF değeri 0,09
Şüpheli ilşkinin 101.günü antı hıv 1/2 NEGATİF değeri 0,1
AMA TESTLERİN HİÇBİRİ COMBİ DEĞİL P24 DEĞİL SADECE ANTI HIV1/2 HERHALDE YAPTIKLARI TEST ELİSA TESTİ.ELİSA TESTİ GÜVENİLİRMİDİR?
Bazı kendini bilmez arkadaşlar yüzünden yarın yani şüpheli ilşkinin 220.günü olacak tekrar tüm testleri yaptıracam.Hep sizlerin yüzünden iyice moralimi bozdunuz YAZIK BE YAZIK VALLLA YAZIK...
Yarın kısmetse testimi yaptıracam . Ama test olduktan sonra süre geçmiyor Kahretsin ki zaman geçmiyor..Testten sonra ne yapacağımı nasıl vakit geçirteceğimi bilmiyorum .nedeni ise bazı kendini bilmez kişiler...yoksa test yaptırmayı düşünmüyordum.Ne yapacam ben şimdi yarın test olacam ÇOK AMA ÇOK KORKUYORUM NE OLUR BANA YARDIM EDİN.......
ÇOK KORKUYORUM HEMDE ÇOK...
NE OLUR YALVARIYORUM SİZE BANA YARDIM EDİN....

Ve bazı çok ddeğerli kıymetli arkadaşlarımızada çok teşekkür edeirm .onlar kendilerini biliyorlar...

AÇIKLADIĞIM GİBİ EN SON TESTİMİ 101.GÜN OLDUM YARIN 220.GÜN VE BİR TEST DAHA OLACAM....EN SON TESTİMDEN 120 GÜN SONRA BİR TEST DAHA OLACAM.İNŞALLAH NEGATİF ÇIKAR...HEP O KENDİNİ BİLMEZ ARKADAŞLAR YÜZÜNDEN HEP...............BUNALDIM ARTIK...

İNŞALLAH NEGATİFİMDİR....

ve aayağımda çok ağrı var çok hemde çok fazla ve birde ayak bileklerimde baldırlarımda ağrı var bunun hıvle alakası varmı ?

Saygılar...

boss09
TANIDIK
TANIDIK

Bunaldım artık Hemde Çok... Empty Geri: Bunaldım artık Hemde Çok...

Mesaj  gokyuzu Ptsi 21 Ara. - 1:57

sevgili arkadasim. öncelikle test olmak istiyorsan git ol ama asla önceki testlerinden farkli bri sonucla karsilasmayi bekleme bu imkansizdir. hiv in tanisi icin gerekli olan zaman dilimi yani pencere dönemi olarak tabir edilen dönem gecmiste hastalik hakkinda cok az bilgi olmasindan vede o günlerde tani icin kullaninlan testlerden dolayi alti ay olarak kabul görmus bazi istisna durumlar icinde bir yil olarak kabul edilmistir. o surecten günümüze kadar gerek hiv tanisinda kullanilan testler gerekse hiv pozitif hastalarin tedavileri hakkinda cok ciddi adimlar atildi ve hastalik artik eskisi kadar gizemli degil. bugun hiv testleri ile ayni yöntemle yapilan hepatit testlerine insanlarin suphe ile yaklastigina hic sahit olmadim ama yine ayni yöntem ile ayni cihazlarda uygulanan hiv testlerini ise insanlar hep sorguluyorlar. testleri nerde oldugunun cok fazla bir onemi yok biz arkadaslarimizin gerek danismanlik hizmeti alabilmeleri gerekse testlere para ödememeleri icin aids dansima merkezlerinden faydalanmalarini öneriyoruz. ama bu demek degildirki diger kurumlarda uygulanan testler guvensizdir. bugun gerek dunya genelinde gerekse turkiyede hiv testleri ile ilgili bazi altin stanartlar vardir. hiv kütüphane bölumumuzdede testlerin teknik yeterlilikleri yani sira saglik bakanliginin turkiyeye ithal edilecek testler ile ilgili teknik sartnamelerini bulabilirsin. p 24 antijen testleri 21 ile 28 gun araliginda ciddi anlamda dogru sonuc verir ama hic bir uzman bunun konuyu kapamak icin yeterli oldugunu kabul etmez. bu nedenle uc ay sonunda mutlaka antikor testleri (ANTI HIV1/2) yapilmasi önerilir. bu arada antikor testleri halk arasinda elisa olarak tabir edilen serolojik tarama testleridir. yani elisa aslinda bir test ismi degil hiv disinda pek cok hastaligin tanisinda kullanilan bir test yöntemidir.

ben gecmiste yazilmis artik guncelliigini yitirmis bir kac makale disinda hic bir ortamda bilimsel gecerliligi olan konunun uzmanlarinca yazilmis bir makalede alti ay ifadesini okumadim. en azindan saglikli insanlar icin Smile burdaki bilgileri sorgulamadan önce makalenin guvenirligini vede guncelligini sorgulamalisin. bu konuda eger okumaya ihtiyacin varsa selim badir ve serhat unal hocamizin yazilarini takip et derim. gunun birinde bu insanlarda alti ayda test olun derse o zaman bende size ayni öneride bulunurum merak etmeyin. son olarak test olamana gercekten gerek yok ama senin psikolojini olumlu etkileyecekse tabiki karar senin Smile saglik ve esenlik dileklerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Bunaldım artık Hemde Çok... Empty test oldum...

Mesaj  boss09 Ptsi 21 Ara. - 20:04

bu arada antikor testleri halk arasinda elisa olarak tabir edilen serolojik tarama testleridir. yani elisa aslinda bir test ismi degil hiv disinda pek cok hastaligin tanisinda kullanilan bir test yöntemidir.

gökyüzü yazdığın cevabın için çok teşekkür ederim...yukarıdaki ifade kafama takıldı..şimdi sormak istiyorum....
benim son testim 101.gün (antı hıv 1/2 ) 0,1 ile nagatif geldi.......bugünde bir test daha oldum bugünkü testimin süresi ise 220.gün antı hıv1/2 elisa testi onun değeride 0.23 geldi..............sen demişssin ki '''''' antikor testleri halk arasinda elisa olarak tabir edilen serolojik tarama testleridir. yani elisa aslinda bir test ismi degil hiv disinda pek cok hastaligin tanisinda kullanilan bir test yöntemidir.'''
bu testteki değer farklılığı benim hıv dışında cinsel yolla bulaşan bir hastalığımın olduğunun kanıtımıdır ? vbu test farkılılığın nedeni nedir ? birde kollarımda bacaklarımda acayip bir ağrı var bunun nedeni cinsel yolla bulaşan bir hastalık olmasımıdır...bu ağrılar 2 aydan fazla süredir var...
cevaplarsan çok sevinirim saygılar.......

boss09
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Ptsi 21 Ara. - 20:16

elisa bir test yönteminin genel ismidir. bu test yöntemi ile pek cok hastaligin tanisi yapilir. ama her hastalik taranirken kan o hastalik etkenini izole edecek bir test kiti icerisinde cihazda calisilir. mesel asende hiv taranacaksa elisa yönetmiyle kanin hiv test kitlerine yok eger hepatit tarancaksa hepatit test kitlerine konarak cihazda bir takim islemlere tabi tutulur. yani test yöntemi ayni olsada her hastaligin tanisinda farkli kitler kullanilir. bu nedenle hiv ile ilgili herhangi bir endise duyman yersizdir. oldugun testler fazlasi ile yeterlidir. bunun disinda cinsel yolla bulasan pek cok hastalikta eklem kas agrilari mumkundur ancak bu kadar kisa dönemde olmasi pek alisilmis bir durum degildir. böyle bir olasigi göz önune alacak olsak bile beraberinde farkli belirtilerde olmasi gerekirdi bundan da emin olabilirsin. yasadigin iliskide ne derece risk aldigini bilmiyorum ama bu yonde bir endisen var ise bir enfeksiyon uzmanina danis derim. basit bir kac test ile tum bu sorunlarindan kurtulabilirsin. ben sikayetlerinin yasadigin gerilim ve stresten oldugunu dusunuyorum. hiv konusunda hic bir sekilde endise duyman gerekmiyor
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Bunaldım artık Hemde Çok... Empty tüm testler

Mesaj  boss09 Ptsi 21 Ara. - 20:33

bunun disinda cinsel yolla bulasan pek cok hastalikta eklem kas agrilari mumkundur ancak bu kadar kisa dönemde olmasi pek alisilmis bir durum degildir. böyle bir olasigi göz önune alacak olsak bile beraberinde farkli belirtilerde olmasi gerekirdi bundan da emin olabilirsin. yasadigin iliskide ne derece risk aldigini bilmiyorum ama bu yonde bir endisen var ise bir enfeksiyon uzmanina danis derim. basit bir kac test ile tum bu sorunlarindan kurtulabilirsin. ben sikayetlerinin yasadigin gerilim ve stresten oldugunu dusunuyorum. hiv konusunda hic bir sekilde endise duyman gerekmiyor...

şimdi gökyüzü ...en son 101.gün test olmuştum o negatif geldi....101.gün ile 220 günarası hiç test olmadım en son testimi 220.gün oldum oda negatif geldi......allaha şükür....benim bu ağrılar ise şüpheli ilşkiden 150 gün sorna falan başladı.....

şüpheli ilşkim korunmalıydı yani prezervatif kullandım yalnız kadın bana oral seksi prezervatifsiz yaptı....birde bir otelde yaptık bu işi.....ilşkim uzun sürdü.......30 dk falan...boşalırkende kadın nefresime boşalttı beni....böyle nevresime bastırarak iyice sildi......acaba nevresimden mi mikrop kaptım diye düşünüyorum.....bugün hemogram testi hebabtitit B HEPATİT c testi vdrl testi, mycoplasma , üroplasma testleri oldum hepsi negatif hepsi olumlu geldi....

fikirlerini öğrenebilirmiyim.....neden kaynaklabilir bu ağrı.....ailemede hiç birşey söylemedim...korkmaya başladım ...valla....

boss09
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Ptsi 21 Ara. - 22:33

oldugun testler oldukca yeterli. kas eklem agrlarinla ilgii sikayetlerinin bence tek sebebi yasadigin gerilim. bahsetigin nevresimle yasadigin riskli davranis ile bazi bakteriel enfeksiyonlarin bulasmasi mumkundur ama böylesi bir durumda gerek ciltte gerekse idarar yollarinda sorunlar yasaman gerekirdi. bence artk test olman gerekmiyor kendini toplamanin zamani cokten geldi geciyor Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  boss09 Ptsi 21 Ara. - 23:51

teşekkürler gökyüzü

boss09
TANIDIK
TANIDIK

Bunaldım artık Hemde Çok... Empty saol ama

Mesaj  boss09 Salı 22 Ara. - 20:34

ciltte ve idara yollarında ne gibi sorunlar yaşamam gerekirdi gökyüzü acaba öğrenebilirmiyim...şu anda fucicort krem kullanıyorum bir cilt hekimi sitesinde fucidin kremi önerdi..
Fucidon krem ile fucicort krem arasında ne fark vardır?(konu dışı olabilir ama cevap verirsen sevinirim)

boss09
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 22 Ara. - 22:46

kremlerin icerigi yada etkin maddeleri konusunda fikrim yok. ama ilaclarda genelde ismi olusturan ortak kelimeler ilaclarin bir birleri ile benzer oldugu izlenimi uyandiriyor. ki genede de böyledir. dilersen prospektusu okuyarak sende bu iki kremin benzerliklerini yada farkliliklarini görebilirsin. kaldiki seni gören bir uzmanin verdigi krem ile seni hic görmeksizin bir dr un önerdigi kremi kiyaslaman dogru olmaz.. senin yasadigin findk kabugunu doldurmayacak bu sorunlar nasil böylesine uzayarak gidiyor bilmiyorum. psikolojinin ne denli etkilendiginin farkindayim ama dr larin hala bir teshis koyamiyor olmasi yada uyguladiklari tedavinin etkisini göstermiyor olmasi bir hayli tuaf bir durum. sonunda seni kasaba yada berbere yollayacagim kökunden sorunu cözecegiz Smile olduda bitti masallahh ....
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  boss09 Salı 22 Ara. - 23:05

abicim bende anlamıyorum ilk gittiğim cildiye doktoru lezyoner kria diye birşey yaptı öncede böyle birşey yoktu inan bana....sadece cinsel organımın ucu soyulmuştu...o doktorun yaptığı olaydan sonra öle oldu...
istersen sorumu özetlim sana......

Bundan 220 gün önce şüpheli bir ilşki yaşadım .İlşkide prezervatif kullandım.bunun neticesinde testler oldum .ALLAHA ŞÜKÜR hepsi NEGATİF geldi.Cinsel iilişki sonrası cinsel organımın tam ağız kısmında deri soyulması oldu. Bunun için bir cilt hekimine gittim . ( GİTMEZ OLAYDIM ) CİLT HEKİMİ deri soyulmasına ama gerçekten deri soyulması lezyoner kria diye birşey damlattı o cilt hekimi 3 kez gittim 3 ündede aynı şeyi yaptı.GİTMEDEN ÖNCE SADECE deri soyulmasından başka birşey yoktu.Bu LEZYONER KRİA denen şeyi yaptıktan sonra cinsel organımın ucu sivilce gibi oldu yara gibi oldu.onun için başka bir cilt doktoruna gittim bana FUCİCORT DİYE KREM verdi bu kremi 1 ay kullan dedi.1 ay sonra tekrar gel dedi. Tam cinsel organımın ucu olduğu için geçmesi çok zor gibi geliyor bana çünkü idrara çıktığım zaman hep oraya değiyor idrarım ve hafif yanma oluyor......Şu anda verdiği fucicort isimli kremi kullanıyorum...Umarım yanlış yapmıyorumdur.

çıldıracam yaaa...........bu arada lezyoner kriada dondurma yöntemiymiş ((((((((( dondurma yöntemi..bir çok deri kisti siğilller tümörler vs yoketmek için kullanılır )))))))))))

acab düyorum cinsel organımın ucundan dolayı mı ayak ve kol kaslarımda ağrı gbi sızı gibi şey oluyor yaaaa......
bunaldım abi........

boss09
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 22 Ara. - 23:16

vallahi ben dondurma islemin kriyoterapi olarak adlandirildigini ve bu islem esnasinda bazi gazlarin kullanildigini biliyorum. elbette bilgilerimi bri dr ile kiyaslamiyorum neticede onlar uzman seni görduler dinledirler ve degerlendirdikten sonra bu uygulamayi yaptilar.. bahsettigin lezyoner kria eger bir dodurma islemiyse ve ise yariyorsa hala o bölgede aci nasil hissediyorsun anlamak biraz guc.. bence hijyene biraz daha dikkat et idrar yapamadan once o lezyonu kremle iyice izole et. bunu basarabilirsen idrar o bölgeyi daha az tahris edecektir diye dusunuyorum. yarin görusuruz tatli ruyalar bas belasi Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  boss09 Salı 22 Ara. - 23:24

görüşürüz. Smile

boss09
TANIDIK
TANIDIK

- Similar topics