HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
hiv mi yoksa deli mi! EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
hiv mi yoksa deli mi! EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
hiv mi yoksa deli mi! EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
hiv mi yoksa deli mi! EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
hiv mi yoksa deli mi! EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hiv mi yoksa deli mi! EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hiv mi yoksa deli mi! EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
hiv mi yoksa deli mi! EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
hiv mi yoksa deli mi! EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

hiv mi yoksa deli mi!

5 posters

hiv mi yoksa deli mi! Empty hiv mi yoksa deli mi!

Mesaj  excellent19 C.tesi 17 Ekim - 14:45

Selam gökyüzü beni hatırladın sanırım.Hani diğer sayfandan yazıyordum şu dönme ile öpüşme macerasından:) Gülüyorum ama hala iğreniyorum ya. Hatırlarsan 40. günde gidip test olmuştum.Anti-hiv:0.28 çıkmıştı.Sende unut bu işi sil haytından demiştin. Ama korku varya gel de unut.Hala beynimde karıncalar dolaşıyor.Aynı hastaneye gidip test oldum.(özel bir hastane) 84. gün Anti-hiv:0.130 çıktı. (üroloji)Doktorum bana 6 ay sonra test yapalım dedi. Sen daha önceden bana bu konuyu hayatımdam silmemi kurcalamamamı söylemiştin. Kafanı şişirmeye devam ediyorum:) 84.gün test sonucumu da yazdım sence ne yapayım.TEkrar test mi olayım risk var mı yoksa akıl ve sinir hastalıkları servisine mi müracaat edeyim. Çünkü bu durumdan hayatım çok olumsuz etkilendi. Sosyal ve iş hayatıma yansıdı. Cevabını merakla bekliyorum. Saygılar Sevgiler Selamlar...

excellent19

hiv mi yoksa deli mi! Empty Geri: hiv mi yoksa deli mi!

Mesaj  gokyuzu C.tesi 17 Ekim - 15:30

Smile hikayene gülüyorum ama hala bu konuyu kurcaladigini görüncede Sad üzülüyorum. yasadigin olay bastan beri söylüyorum hos bir durum degil ve insan animsadikca tabiki rahatsiz olur ama emin ol senin hiv ile uzaktan yakindan bir alakan yok. almadigin olmayan bir riski sorgulamak seni sadece yorar üzer ve depresyona sürükler. senin olay bir elmayi istahla yerken ansizin bir kurt ile karsilasmaktan farksiz bir durum. o en sevdigin meyvanin icinde görmek istemedigin bu misafir bütün istahini kacirir ve her elma gördugunde yine bir kurt ile karsilasmak kokrusu onu yemye cekinirsin. oysaki sunu dusun birde o istahla yedigin elmanin icinden bir kurt degilde yarim bir kurt ciksaydi ne yapardin Smile diger yarisinin midende oldugunu bilmek ne kadar igrenc bir duygu olsa gerek. bak sunu yapabilmelisin bu basina gelen en kötü olay degil bunu kabullen. yeryuzunde daha kötü seyler oluyor bunlarla karsilasmadigin icin kendini sansli hissedebilmelisin. hepimizin yasaminda animsamak istemedigi animsadiginda ise bazen utandigi bazen agladigi bazende senin gibi tiksindigi olaylar oluyor. bunlara takili kalarak yasamaya calisirsak yasamdan keyif alamayiz. bunu unutmanin pek cok yöntemi var tabiki konuyu dusunmemek yada bunu önermek en kolayi fakat sen yinede zorlandigini düsünüyorsan bir uzmandan tabiki psikolojik destek al. kücük yasta tacize ugrayan bayanlari dusun yaslari ilerleyip evlendiklerinde eslerinin her yaklasimi onlara o olayi animsatiyor iki taraf icinde mutsuz gunler basliyor. ayni seyi yapma olayin alt benligine yerlesmesine izin verme. eger bunun yolu psikolojik destek almaktan geciyorsa cekinme bunu yap. basimiza bir olay geldiginde en büyük felaketi bizlerin yasadigini saniriz oysaki bizden cok daha kötü seyler yasayan milyonlarca insan var yeryuzunde. dusun ya afrikada olsaydin ac susuz annesiz babasiz ve birde hiv pozitif Sad bunlar yetmezmis gibi birde savaslar sömürü düzeni .... dusunce tarzini degistirip biraz cevrene vede uzaklara bakarsan ne kadar sansli oldugunu daha iyi anlayacak ve yasamin sagliginin ne denli degerli oldugunun farkinada varacaksin. saglik ve esenlik dileklerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  excellent19 Salı 27 Ekim - 15:16

çok tşk ederim göküyüzü kardeşim. Verdiğin bilgileri dikkatlice takip ediyorum. Zaten bu saatten sonra evlenene kadar hiç bir bayana yada bayan görünümlü varlıklara yaklaşmam. Siteye eklediğin broşürleri de okudum. Şu siteye yazdığın yeni uygulamayı da okudum. Gerçekten çok güzel ve faydalı olacağına inanıyorum. Sen daha çok hangi saatlerde siteye giriyorsun. Seninle online olarak yazışmak sohbet etmek isterim. Sağlıcakla kal güzel insan...

excellent19

Mesaj  gokyuzu Salı 27 Ekim - 17:44

normal kosullarda bende cogunuz gibi saat beste isten cikiyorum ama son iki aydir bu kurala uyamiyorum. isler oldukca yogun ve zaman cok kisitliydi. su an elimdeki isleri cuma gunu teslim ediyorum ondan sonra tr saati ile saat yedi ve sekiz civarinda nete girerim. yinede dilersen msn imi ekle bakarsin karsilasiriz Smile firat_al@mus.com bu arada almanya brosurunde öpusme ile ilgili kismi umarim dikkatli okumussundur burda gercekten bire bir görustugm dr lar bunun imkansizligini savunuyorlar ve bu yolla bulasin risk faktörleri arasindan cikarilmasi icin gayret ediyorlar. cunku insanlari anlamsiz yire strese soktugunun farkindalar. saglik ve esnlik dileklerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  excellent19 Ptsi 9 Kas. - 19:58

Selam gökyüzü kardeşim yine ben Smile. Bugüne dek bana verdiğin tüm bilgiler için teşekkür ederim. Hele geçen gün msn de konuşmak bile çok güzeldi. Geçen gün farklı bir hastaneye gittim. ASlında hiv için değil baş ağrılarım için noroloji doktoruna göründüm. E hastaneye gitmişken aklıma hiv testi gelmedi değil. Doktora hiv testi istediğimi söyledim. tam olarak 105. gün anti-hiv:0.22 çıktı. Sanırım ben fazla kafa yoruyorum bu işe. Aslında türkiyedeki çoğu doktor takip süresinin 6 ay olduğunu savunuyor. Senin verdiğin yazıları da okudum orda genel olarak 4-6 hafta arasında nadiren 8 haftada ölçülür düzeyde artış olacağını yazmışsın. Hele kendinden şüphe eden insan bu süre olayına fazlasıyla kafa yoruyor benim gibi. Çok konuştum yine hakkını helal et

excellent19

Mesaj  gokyuzu Ptsi 9 Kas. - 21:06

bak hiv endisesi yasayan pek cok arkadasimiza bazen hic te hos olmayan usluplarla psikolojik destek al onerisinde bulunan pek cok yaklasim soz konusu. sendeki olay kesinlikle hiv endisesinden ziyade yasadigin olayin sende uyandirdigi tiksinme ve utanma duygusu. bazi gercekleri kendin yeniden animsayarak bunun ustesinden gelebilecegin gibi destek alarakta bunu basarabilirsin. gecmistede sana benzer örnekler vermistim yasadigin olay gercekten hos degil ve sen bunu animsadikca kendini kötü hissediyorsun bunu unutmanin yolunu artik kesfetmeli ve olayi abartmamalisin. ne olayi yasadigin anda nede sonrasinda hiv testi olman bir anlam ifade etmiyor cunku bu yolla bulas sozkonusu olamaz. belki unutmasi seninki kadar zor olmasada hepimizin basindan animsadikca mide mizin kalktigi pek cok olay gecmistir corbamizdan kil cikmis yolda yururken pislige basmisizdir yada isirdigimiz meyvanin icindeki kurdu yedigimizi farketmisizdir ama bu ne yolda yurumemize ne corba icmemize nede o sevdigimiz meyvalari yememize mani degildir. sende bunu bu sekilde kabullenip bu olayi unutmayi denemelisin. bunu bir basina basaramiyorsan tabiki psikolojik destek almani öneriyorum. neicede o uzmanlar bizlerin yasadigi endiseleri gidermek saglikli bir yasamin kapilarini aralamak icin varlar ve sanada faydali olacagindan eminim. saglik ve esenlik dileklerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  excellent19 C.tesi 14 Kas. - 18:57

Selam gökyüzü son bir soru. Son olduğum testte 105 gün anti-hiv:0.22 çıkmıştı. Olduğum testler içerisinde Rf(romatoid faktor) yüksek çıktı. Sanırım eklem romatizması ile ilgili bir durum. Daha önceki testlerde bununla ilgili bir problem çıkmamıştı. Normal referans aralğında çıkıyordu. Geçen msnde konuşurken romatizma hastalarıyla ilgili bir mevzu anlatmıştın. Bende yükselen bu Rf nin hiv ile bir bağlantısı olabilir mi ? Fazla canını sıkıyorum kusura bakma.Hakkını helal et

excellent19

Mesaj  gokyuzu C.tesi 14 Kas. - 22:55

öncelikle sana yanit vermek beni rahatsiz etmiyor sana yada endise duyan diger arkadaslara yardimci olabildigim surecede bu beni mutlu ediyor. romatizmal hastaliklar genelde bakterilerin etkisiyle olusur viruslerin böyle bir etkileri mumkun degildir.. dolayisi ile hiv ile ilgili bir durum degildir. romatizmal hastaliklarla ilgili pek cok farkli dusunde mevcut bazi bakterilerin buna sebep verdigi dusuncesi agir basiyor olsada bu tur hastaliklarin kalitsal olabilecegide bilinmektedir. ailende romatizmal hastaliklari olan kimse varmi bilmiyorum ama cogu seroljik testlerde oldugu gibi bu testede yalanci pozitiflik ihtimali mevcut. bunlar benim bu konuda bildigim kucuk detaylar sana daha fazla yardimci olabilmek isterdim ama bu konuda bilgilerim cok yuzeysel. bu nedenle bir ramotoloji uzmaniyla görusmen faydali olur kanisindayim. konunun hiv ile ilgili olmadigindan emin olabilirsin..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hiv mi yoksa deli mi! Empty sLm

Mesaj  YasakBiri Salı 17 Kas. - 11:36

Slm Hoca Benim cinsel ve süpheli ßir iLiskim oLdu...Bundan 75 gün önce.Ve 50.günde anti hiv elisa testi oldum negatif cıktı değeri 0,11 idi 73.günde ßir anti hiv elisa testi daha oldum oda negatif değeri iste 0,152 ßu dğer neden yükselmiş hoca ßir sorun arz edermi 73 günLük sürecte yeterlimidir hoca değerler hakkında ßiLgi verirseniz sevinirim saygıLar.

YasakBiri

Mesaj  gokyuzu Salı 17 Kas. - 15:19

öncelikle sevgili arkadasim senden iki ricada bulunup sonra konuya girecegim bunlari dikkate alirsan sevinirim. ilk olarak ben ku konuda egitim almis bir uzman yada saglik calisani degilim. kisisel tecrubelerimi ve arastirmalarimi sizinle paylasarak zor sureclerinizde sizlere destek olmaya calisan bir gönulluyum. bu nedenle bana hocam diye hitap etmezsen sevinirim. ikinci konu ise lütfen sorularimizi yeni bir baslik altinda soralim. hem konunun takibi acisindan hemde forumun isleyisi acisindan daha uygun olacaktir.

sorularina gelince labaratuvarlarda uygulanan tum testlerde normal kabul edilen bazi degerler mutlaka ortaya cikar. bunlar referans degerleri olarak adlandirilir. bazi hastaliklarin takip ve tedavisinde bu degerlerin belirleyici etkisi olsada hiv konusunda bu durum cok farklidir. cunku esas olarak hiv testlerinde kriter sonucun negatif yada pozitif oldugudur. avrupada hic bir ulkede bu degerler ne dr a ne hastaya yansitilmamaktadir. test sonuclarinda sadece negatif yada pozitif ibaresi yer almaktadir. türkiyede bu degerlerin kisiye yansitilmasi yanlis bir uygulamadir. test konusunda yeterli bilgiye ve destege sahip olmayan arkadaslarimiz uzgunumki senin gibi degerleri sorgulayarak kendilerine zarar verebilmektedirler. umarim kisa surede türkiyedede bu uygulamaya son verilir. hiv testlerinde uzmanlarin görusu enfekte olan bireylerin buyuk kisminin alti hafta zarfinda pozitif olacagi yonundedir. bu noktadan hareket edersek 73 gunde oldugun test oldukca guven vericidir. ben sahsim adina degismeyecegini biliyor olsamda sonucun uzmanlarin dediklerini tekrar edip uc ay sonunda son bir test ile konuyu noktalamani öneriyorum. saglik ve esenlik dileklerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hiv mi yoksa deli mi! Empty slm

Mesaj  YasakBiri Salı 17 Kas. - 15:48

GeneLde Hoca Diye Hitap Ediyorum...Muhakak Bilgilerinize Güvenip yazdım İlgi alaka için cok tsk ederim .

YasakBiri

Mesaj  excellent19 Ptsi 25 Ocak - 10:31

Selam abim. uzun zaman oldu görüşmeyeli. Sen ne kadar bana rahat ol desende insanın ruhu daraldığı için rahat olamıyor. Yine bazı kişiler tarafından iddia edilen 6 ay tezine kafam takıldı durdu. Son zamanlarda geçirdiğim boğaz enfeksiyonları beni biraz daha itti bu duruma. Bugün hastaneye gittim. Yine aynı doktoruma. Bugün 182. gün ve Anti-Hiv:0.26 ile negatif geldi. Çok mutlu oldum. Doktorda bana artık bu dosyayı kapat çıkar aklından dedi Smile Sanırım yarın diğer problemlerim için kbb uzmanına başvuracam. Bende mevcut olan kronik sinüzitle ilgili olsa gerek. Aslında her sene aynı problemleri yaşıyorum ama bu döneme denk gelmesi insanın beynini hiv e kilitliyor. Bide iş gereği sürekli kapalı ortam ve toplum içinde olunca belli başlı enfeksiyonları kapmak kaçınılmaz oluyor. Heleki kronik sinüzitim varken daha da kolaylaşıyor hasta olmak. Artık kendime yeni bir sayfa açacam. Yaşadıklarımdan ders çıkarıp daha dikkatli olacam. Allah kimseye ciddi çaresiz bir hastalık yaşatmasın. Herkese şifa versin inşallah. Allaha emanet ol abim görüşmek dileğiyle. Saygılar...

excellent19

Mesaj  gokyuzu Salı 26 Ocak - 0:10

eyvahhhhhhhh !!!!!!!!!!!!!!!!! senin 105 gun testinde 0.22 deger vardi 182 gün testinde ise bu deger 0.26 olmus antikorlarda artis var cok sakincali bir durum Smile umut ederim bu seninle hiv konusundaki son yazismamiz olur.. bana kalsa ugrama buralara derim ama sen olurda hiv disinda yasami aski umudu kuslari agaclari kurdu böcegi ilk filizlenisiyle bir cicegi anlatmak istersen kapimiz sonuna dek acik.. ayrica ben yer yuzundeki tum canlilari seviyorum yasamim boyunca son bes yil haric hep hayvan beslemisligim vardir. mesela kangaldan kurt köpeginden akvaryum baliklarina papagana kaplumbagaya tavuga ördege varincaya kadar pek cok hayvan besledim ama hep dogru zamanlarda ve dogru mekanlarda yaptim. mesela baliklarimi akvaryumda tavuklarimi kümeste köpeklerimi ise bahcede besledim. ama sen ne yapiyorsunsun sinüslerinde it besliyorsun sonra cikip benim sinüs-itim var diyorsun tez o itleri bahceye birak yoksa daha cok basini agritirlar. saka bir yana tedaviye yönelik birseyler yap farkli yöntemlerle ameliyat olup rahatlayan pek cok arkadasim var dr un seni mutlaka yönledirecektir ama sende ihmal etme lutfen. görusmek dilegiyle sana ve arkadaslara saglik huzur diliyorum.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  excellent19 Ptsi 12 Nis. - 22:25

SElam yine ben geldim. Smile Ben yine hastaneye gidince ulan hele bidaha isteyeyim bakalım ne olacak diye merak ettim. Normalde problem midemde. Bugün olayın 259. günü Smile

259. Gün Anti HIV: 0.124

Herkese sıhhat dolu günler dilerim...

excellent19

hiv mi yoksa deli mi! Empty çook şanslısın

Mesaj  eleştirmen Salı 13 Nis. - 18:33

bir çok kişi senin yerinde olmak isterdi Very Happy

eleştirmen
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  excellent19 Salı 13 Nis. - 21:13

her olduğum test sanki bir öncekinden daha yüksek çıkardı. Ama nedense son olduğum test en düşük çıktı. Allah birdaha öyle bir hataya düşürmesin. Herkese sağlıklı bir hayat dilerim...

excellent19

hiv mi yoksa deli mi! Empty değerler oynar

Mesaj  eleştirmen Çarş. 14 Nis. - 14:00

Benimkilerde yükseliyordu 133.gündeki testimde düştü Wink

eleştirmen
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 14 Nis. - 21:15

bazen aklimizin sinirlarini zorluyoruz bazende kendimizi cok buyuk ayricaliklara tabi tutuyoruz. dunyada öpuserek hiv ile enfekte olan kimse yokken biz öpuserek hiv ile enfekte oldugumuzu idaa ediyoruz. korunarak hiv ile enfekte oldugunu dusunen arkadaslarimiz ankesörlü telefondan hamile kalan insanlarimiz var. bir test daha olursan sana iktidarsiz kalasin diye beddua edecegim. o zaman iliskiye giremeyecegin icin asla acaba hiv miyim diye dusunmezsin Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hiv mi yoksa deli mi! Empty haklisin

Mesaj  kartal Çarş. 14 Nis. - 21:25

haklisin abi Smile sana arkadasimin olayhini anlatim,adam kendi sperminden hiv olacagini zannediyor...benimde bugun 110 gunum...gelecek hafta ikinci testimi yapicam...ve olayi kapaticam...en iyisi ole...

kartal

Mesaj  excellent19 Çarş. 14 Nis. - 22:53

Aman abi ne ettin Smile Ama artık bazı şeylerin farkına vardım. Dünyada o kadar hastalık varki biz bu olaya çok takıyoruz. Farklı bir korku. Ama ölüm bize bir nefes kadar yakın. Yani bir anlık herşey olabilir. (kaza,kalp krizi, deprem vs vs vs vs vs) birsürü kısa ölümler var. Ama sanırım bu biraz yüz kızartıcı olduğu içinde öyle bir etki yaratıyor insanda. İnan bu hiv in insana yaşattığı stres birçok hastalığa neden oluyor bunu farkettim. İnsanın yaşam felsefesi şu olmalı "NERDE TIRAK ORDA BIRAK". O zaman sağlıklı bir yaşam bizi bekliyor.....

excellent19

Mesaj  kartal Perş. 15 Nis. - 17:59

ya insanin piskolojisi bozuldugunda,varolmayan yani var olamayacaklari akli kendisi uretiyo...yani bir korku dusuyor icine...yok bunu elledim,bunda sperm olsa ve sonra bi sey yersem bisey mi olcak,yok burda bakteri toz bunda bi sey varsa ne olcak...ama gorunurde hivin nasil bulasacagi bilinmesine ragmen bazi korkular yaratiyo,piskoloji acisindan...bide piskolojinin yaratigi hastaliklarda kafi derecede cok var...o yuzden en iyisi Smile bir iliskiye girdin mi,sonrasinda 3 test yap Smile yada 2 Smile sonra belani arama hic iliskiye girme Razz:)ve guzelce yasa..bundan sonra boyle yapicam Smile

kartal

hiv mi yoksa deli mi! Empty yuh artık

Mesaj  eleştirmen Perş. 15 Nis. - 19:06

muhahhha ankesörlü tel.den hamile mi kalıyormuş Very Happy kadın mı bu?erkekse daha ilginç Wink

eleştirmen
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 16 Nis. - 0:07

yahu elestirmen sen uzaydami yasiyorsun Smile türkiyede bir buyuk sahsiyet ceza evinin erkekler kogusunda yatarken yine ayni ceza evinin kadinlar kogusunda yatan sevgilisini hamile birakti. burasi turkiyede olmaz olmaz demeyin duvarlarada guvenmeyin Smile sakasi bir yana bakin arkadaslar insanlarin yuzde sekseni hayatinin her hangi bir döneminde hpv ile enfekte oluyor bunun farkina varmayan cogu insan bu hastaligi baskiliyor ve yeniyor sosyal yasamindaki sorunlardan vede stresten dolayi pek azind ahastalik olusurken bu virus ile enfekte oldugunu dusunen insanlarda belirtile daha siddetli ve israrci seyrediyor. kisi eger hastaligi kabullenir ve ona karsi bilincli davranirsa bu hastaliktan kurtulmamasi nerdeyse imkansiz. mesela hpv ile enfekte olan bireylerde psikolojik tedavilerin etkili olmasida bu yuzdendir.. iste bu nedenle herhangi bir hastalikla enfekte olalim yada olmayalim bilincli ve soguk kanli davranmaya calismaliyiz.. arkadaslarin pek ogu hiv endisesi tasirken kendilerini öylesine yipratiyorlarki on yillar once enfekte olduklari herhangi bir virus bu surecte aktif hale gelip hastalik etkeni olabiliyor o zamanda arkadaslarimiz yasadiklari depresyonu yok sayip hiv ile enfekte olduklarina daha cok inanabiliyor. ne yaparsak yapalim mantigi elden birakmamaya calisalim. hepinizi sevgiyle kucakliyorum.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics