HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
belirtiler, testler, herşey EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
belirtiler, testler, herşey EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
belirtiler, testler, herşey EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
belirtiler, testler, herşey EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
belirtiler, testler, herşey EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

belirtiler, testler, herşey EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

belirtiler, testler, herşey EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
belirtiler, testler, herşey EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
belirtiler, testler, herşey EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

belirtiler, testler, herşey

+7
strider
Nicelescu
mehmet123
emre35
Manyakus
Ati
sahil
11 posters

belirtiler, testler, herşey Empty belirtiler, testler, herşey

Mesaj  sahil Paz 6 Mart - 10:28

merhaba arkadaşlar hepimiz bu başlık altında bugüne kadar yaşadıklarını testlerinin sonuçlarını bunların doktorlar tarafından nasıl yorumlandığını tek bir yorumla paylaşabilirse herkes için faydalı olacağını düşünüyorum öncelikle ben paylaşıyorum sizlerde katılım gösterirseniz bizlere ve siteye yeni üye olan herkese faydalı olacaktır.

sahil
TANIDIK
TANIDIK

belirtiler, testler, herşey Empty Geri: belirtiler, testler, herşey

Mesaj  sahil Paz 6 Mart - 10:43

grip boğaz ağrısı dilde beyazlık yutkunma güçlüğü genizde acı halsizlik sık sık tekrar eden hastalıklar uzun süreli eklem ve kas ağrıları vücutta çıkan sivilce benzeri oluşumlar kaşıntı yumuşak ve kötü kokulu dışkılama ciltte kuruluk ellerde yüzde ciddi miktarda deri dökülmesi son testim 130. gün kombo negatif doktorun söylediği konuyu kapatmam gerektiği

sahil
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Ati Paz 6 Mart - 10:54

29. 63. 83. 92. Ve 116. Günde hiv duo ultra negatif vdrl hsv hepatit b hepatit c negatif klamidya Gonokok mycroplazma negatif uryoplazma urealiticum pozitif bir de 42. Gün elisa antihiv ve ayrı p24 negatif Hacettepe üniversitesi enfeksiyon hastalıkları konuyu kapat dedi. Ankara ****** hastanesi enf. Uzmanı kapat dedi laboratuvar doktorları da kapt dedi. üroloji doktoru gata hastanesi konuyu kot dedi. deri ve zührevi hastalıklar dispanseri konuyu kapat dedi. Bu arada çeşitli yerleri telefon ile aradım geneli aynı şekilde konuyu kapat dedi. Ama yorgunluğum halsizliğim geçmiyor diz ve omuz Ağrısı var. özel muayenehanesi olan enfeksiyon hastalıkları uzmanı ile dün görüştüm. Testleri değerlendirdi Cybh konusu üzerinde durmadı. Romatizma ve vitamin testi istedi sürekli bağışıklık sistemim zayıfsa korkusu ve endişesi yaşıyorum. bu Nasıl bir stres anlamıyorum Rabbim yardımcımız olsun hastalara şifa dertlilere deva versin.

Ati
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Manyakus Paz 6 Mart - 11:10

İlk testimi 90 ncı günde oldum anti hiv elisa doktora tekrar gerekiyormu diye sorunca 6.ayda tekrar et dedi tabi altı ayı beklemeden ayda 2 test olmaya devam ettim. Hiv duo combo falan hepsi negatif geldi en son 6 ayda da aile hekiminden oldum oda negatif geldi sonra 15 gun sonr tekrar tesst olmaya gidince hastane Artık bana test yapmadı bende gigip kızılay a kan verdim ve oda negatif gelmis olmalı ki teşekkür mesajı attılar bir kaç gün sonra.. bu arada 4 aydır da psikolojik tedavi görüyorum kullanmadığım antidepresan kalmadı bugüne kadar 3 veya 4 doktor konuyu kapat dedi test lerden sonra. Psikiyatri ise beliki on defa kapat dedi şuan sekizinci ayda falan olmalıyım artık saymıyorum bir aydan fazladır da test olmuyorum. İgne takıntısıda oluştu bende ya değiştirme di ise falan şuan yarı yarıya aştım sayılır ama tam olarak konuyu ne zaman kapatırım emin degilim perşembe günü yine psikiyatri de randevum var farklı ilaç isteyeceğim büyük ihtimal.
Manyakus
Manyakus
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  emre35 Paz 6 Mart - 11:19

14.31,45,70,90 combi 31 Anti hiv,19,duo ultra negatif.Doktorum mevcut ilmin gerekli gördüğü sürede testini yaptık dedi.(90) 32 gün den sonra ben döneni görmedim demişti üniversite hastanesinde.
Belirtilerim veya sandıklarım;
-dil arkası siğil( tomurcuk)
-dilde beyazlık ( dil pası)
-yan kenarlarda beyaz çizgi (doğal)
-dilde kırmızı noktalar(normal)
-ellerde kızarıklık
-geçmeyen nezle & alerji halen devam ediyor
-kulak çınlaması hafif kaşıntı
-diz ağrısı (ara ara)
Ama bunların sanırım hiçbiri gerçekten belirti değil.Stres mahvettii.Bundan sonra ki süreçte test olmayı düşünmüyorum inşallah bir sıkıntı olmaz.selamlar

emre35
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mehmet123 Paz 6 Mart - 13:19

bende de ishal ve faranjit var test olmuyorum her belirti hıv değildir stresten olabilir testleriniz negatifse konuyu kapatın duruma göre dahiliye cildiye kbb doktoruna gidin sağlıcakla kalın

mehmet123
MÜPTELA
MÜPTELA

Mesaj  Nicelescu Paz 6 Mart - 23:18

Merhaba
Benim belirtilerim boğaza kadar beyazlık
Yutkunma güçlüğü
Cilt kuruluğu
Saç ve diğer bölgelerde mantar kepeklenmesi
Küçük kırmızı kan noktaları
Kilo kaybı
Bağırsak düzensizlikleri
Sinüzit ve burun akıntısı
Ilk hafta vücutta feci kırgınlık
Gece terlemeleri (şu an yok)
Testlerim
10 gün sonra pcr rna
39 45 62 72 87 hiv combo test negatif

104.gün olucak tekrar edicem bklm

Herkese geçmiş olsun

Nicelescu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mehmet123 Paz 6 Mart - 23:32

bence test olma yaptığın testler yeterince yeterli hıv dışında başka şeylere odaklan

mehmet123
MÜPTELA
MÜPTELA

Mesaj  Nicelescu Ptsi 7 Mart - 0:35

Teşekkür ederim yanıtın için. Kbb ye gidicem bakalım ne diyecek boğaz için

Nicelescu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mehmet123 Ptsi 7 Mart - 2:59

beyin vücudu ele geçirdikten sonra iç dünyadamızda kıyamet kopuyor işte. belirtileri okuyup sırasıyla yaşıyoruz ishal grip kas ağrısı faranjit vs mesela faranjit başlıyor iyi ya ishal değilim diyosun 3 gün sonra kesin ishal başlıyor ve stress daha çok basıyor sonra vücutta gezici br ağrı oluyor, ağrı sürekli yer değiştiriyor, daha çok stress yaşayıp boğazımız ağrıyor zaten araştrın stresli insanlar daha sık soğuk algınlığına yakalanıyor bununla birlikte kendimize pozitif tanı koyup testle doğrulama yapıp çok şükür negatifi alıyoruz Smile Smile Smile

mehmet123
MÜPTELA
MÜPTELA

Mesaj  mehmet123 Ptsi 7 Mart - 3:02

buda mavera arkadaşın şakası:
Evet en son yeni hiv tanı rehberi 2016da öyle diyor, ''üç kere üst üste hapşırırsanız da, tam siz esnerken horoz öterse durum çok vahim hemen tekrar test olun' diyor. 'En az on testte negatif almak şart' diye bitiyor bölüm. Yazarı da meşhur Dr.Oetker.

Dalga geçişimi mazur görün, bırakalım Dr.oetker kendi işi puding yapsın. Hiv tanısında anlattığınız tarzsa uygulamalar YOK! 'Belirti çıkınca test ol!' Demez hiç bir bilimsel kaynak

Rahat olun
Lütfen bundan sonra her zaman korunun!

mehmet123
MÜPTELA
MÜPTELA

Mesaj  strider Ptsi 7 Mart - 12:55

Merhaba,

20. 48. 90. 108. gün elisa; 28. gün hiv duo ultra herşey negatif.

Yaşadığım belirtiler; ateş, boğaz ağrısı, sırt ağrısı, ateş basması (yüz, el ve ayaklarda), deride döküntü, grip, kızarıklıklar, sivilce gibi yaralar, ense lenf nodun da büyüme, dilde beyazlık kırmızı beyaz noktalar.

Geçmeyen belirtiler; ateş (başımda yüzümde devamlı 36,8-37 derece), grip, burun akıntısı, dilde beyazlık noktalar, halsizlik, çeşitli kızarıklar başta ellerde, deri döküntüleri.

Gezmediğim doktor kalmadı hepsi konuyu kapat dedi fakat ateşe tanı koyamadılar arkadaşlar sizde de bu şekilde devamlı ateş ve grip olan arkadaşlar var mı? şimdi de 20 Marta gün aldım nörolojiye gidip MR ve EMG çektireceğim. Şu ateş çok canımı sıkıyor tamam psikolojim bozuk ama insanda 2 aydır ateş ve grip olmaz diye düşünüyorum.

Allah hepimizin yardımcısı olsun.

strider
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mehmet123 Ptsi 7 Mart - 20:10

ben altı aydır ishalim ve 15 yıla yakın franjitim var ne ilaç almışsam geçmedi ve hıv negatifim belirtiler hıvı belirlemez hıvı testler belirler testten negatif almışsan yüzde yüz negatifsin o belirtiler başka nedenlerdendir bir bakteri olabilir stress olabilir başka nedenlerdendir kafaya takma Smile Smile

mehmet123
MÜPTELA
MÜPTELA

Mesaj  alisoylu Ptsi 14 Mart - 19:08

Çok faydalı bir başlıkmış...
Yazan arkadaşlar gibi belirli bir test süresini aşmış belirti ve doktor tepkilerini yazabilecek başka bir arkaşımız yok mu?

alisoylu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Slm Ptsi 14 Mart - 22:58

Ben ilişki yaşadığımda sarhostum. Korunduğumu hatırlar gibiyim hatta ikinci seferden eminim ama ilkini tam hatırlamıyorum.yaklaşık iki hafta sonra kafama takmaya başladım belki sıcaktan ama bir kaç gece terledim.15. Gün hiv duo oldum negatifti o gece rahat uyudum.ama ertesi gün yine başladı düşünceler o kadar kötüydüm ki evden dışarı çıkmıyor hatta hep yatakta geciriyordum zamanımı 20. Gün ise en kotu moralinin bozuk olduğu gündü ve o aksam ishal oldum.ve en kotu bir hafta başladı evden hic çıkmadım nerdeyse günde 5- 6 defa ağladım.o ishal o hafta gecmedi.terlemezler daha düşünmekten yastığa başımı koymadan başlıyordu.bide bende kaşık mantarı yıllardır vardır ama bu sefer soyulmada oldu.dahada korktum.29. Gün yine test oldum ve negatif aldım.laboratuvar başka test olma dedi.belkide 5 kez arayıp sordum.başka teste gerek yok dediler.sonra burası gibi siteleri takip ettim. Baktım sıkıntim azaldı . Bu siteler çok yararlı. Bu aralar internette oynuyorum. Kafam dağılıyor.yaklaşık 60 65 gün oldu. Artik ilk günlerdeki gibi kafama takmiyorum ama aklimdanda hic çıkmıyor.hicbir rahatsizligimda kalmadı yanlız o gün çok takarsam gece terliyorum biraz kiloda var bende.90. Günü bekliyorum.inşallah negatif alırsam konuyu doktorada sorup kapatıcam.iste boyle

Slm
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  terazi123 Ptsi 14 Mart - 23:18

Benimkisi korunmadiz verici oraldi.kisa aradtirma sonucu hiv duo ultrayi kesfettim.18 ve 44 de yapip konuyu kapadim.bir de diger cybh testi yaptirdim onlar da negatif geldi.sadece ufak bir testis agrim oldu.ultrason cekildi ve birsey cikmadi.baskaca bir belirti yasamadim.cunku arastirmalarim neticesinde hiv'in tipik belirtisinolmadigini,belirti denilen seylerin stressten kaynakli oldugunu ogrendim.

terazi123
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  melih Ptsi 14 Mart - 23:21

Slm dostum bi ara msja bi baksan Wink

melih
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  terazi123 Ptsi 14 Mart - 23:24

[quote="melih"]Slm dostum bi ara msja bi baksan Wink[/quote kardesim mesaj gelmemis.birdaha yollar misin?

terazi123
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  terazi123 Ptsi 14 Mart - 23:29

melih demiş ki:Slm dostum bi ara msja bi baksan Wink
Kusura bakma melih Slm yaxinca ben selam anladim.son ileti de benim olunca bana defin sandim Very Happy

terazi123
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  melih Ptsi 14 Mart - 23:31

Ozaman sanada slm olsun dostum Wink)

melih
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  terazi123 Ptsi 14 Mart - 23:42

melih demiş ki:Ozaman sanada slm olsun dostum Wink)
eyvallah.cilekes ali ve meteora biraz destek lazim.ben bilgim cercevesinde yazdim.bir yardim da sen eder misin

terazi123
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  terazi123 Ptsi 14 Mart - 23:43

melih demiş ki:Ozaman sanada slm olsun dostum Wink)
eyvallah.cilekes ali ve meteora biraz destek lazim.ben bilgim cercevesinde yazdim.bir yardim da sen eder misin

terazi123
TANIDIK
TANIDIK

- Similar topics