HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım ! EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım ! EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım ! EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım ! EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım ! EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım ! EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım ! EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım ! EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım ! EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım !

+4
alisoylu
enesce
mehmet123
Manyakus
8 posters

Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım ! Empty Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım !

Mesaj  alisoylu Paz 6 Mart - 14:51

arkadaşlar lütfen yardım günden güne sağlığımı yitiriyorum.

Tam 47 gün önce şüpheli bir ilişkim oldu ilişkide korunmalı oralda korunmasız ve el İle boşaltma.

TESTLER
22 ve 24 hastane cybh + eliza testleri NEGATİF.
28. gün - NEGATİF antikor 0,08 antijen 0,01 hiv duo ultra elfa yöntemi
37. gün - NEGATİF antikor 0,08 antijen 0,01 hiv duo ultra elfa yöntemi
39. gün - NEGATİF antikor 0,06 antijen 0,01 vidas hiv duo ultra
41. gün hastane  cybh + eliza testleri NEGATİF.

BELİRTİLER
- ilişkiden 2 gün sonra başlayan idrarda yanma antibiyotik kulannımı sonrası durdu bir ay içerisinde bir kaç defa nüksetsede şu an problem devam etmemekte.
- ilişkiden birbuçuk hafta sonrasında özellikle kollarda olmak üzere vücudun çeşitli noktalarında ufak kırmızı lekeler cildi gerdiğinizde kayboluyor daha sonrasında bu lekelerden bir kısımı kahverengi benimsi hal alarak cildimde kaldılar.
- ilişkiden iki hafta sonra başlayan ve 47 gün olmasına karşın durmayan ishal
- ilişkiden iki hafta sonra başlayan ve bir hafta süren gece terlemeleri yüksek ateş içerisinde bir dönem
- ilişkiden tam bir ay sonra başlayan boyun kulak ve çene altı bezleri şişmesi boyunda şiddetli ağrılar bir kaç gün sonrasında kollarımı kaldıramayacak kadar halsiz ve yürüyemiyecek kadar bacak kol v.s eklem ağrıları çekmekteyim ve hayla sürmekte.
- ilişkiden tam bir ay sonra farenjit ve nefes darlığı hayla devam etmekte
- bu süre içerisinde 3,4 kilo civarı verdim

hastanelerde olduğum tüm kan sayımı ve çeşitli testlerde vücudumda herhangi bir problem bulunmuyor öyleki en başta idrar yollarında yanma sebebi ile hastaneye başvuruğumda dahi idrar testinde herhangi bir mikrop bakteriye rastlanmamıştı.

gitmediğim bölüm olmadığım test kalmadı ama günden güne aşırı yorgunluk miğde bulantısı ishal, kaşıntı, lenf bezleri, farenjit, nefes alamama beni yaşayamayacak hale getirdi

testleri olduğum laboratuarlar bu testlerin yeterli olduğunu ve ilerleyen hiç bir vakitte yeni testte ihtiyacım olmadığını söylediler.

soru 1 : bu testlere ve yetkililere güvenebilirmiyim internet üzerinde herkez bu süreler hakkında farklı yorumlarda bulunuyor.

soru 2 : testlerden önceki dönemlerde hastanelere bir çok kez kan vermek durumunda kaldım. basit antibiyotikler kullandım ve acil serviste iğne ve serum takıldı bu sebebler testlerde yanlış negatiflik çıkmasına yol açabilirmi (herhangi bir ağır hastalığı kanser v.s gibi yok sanırım kan sayımında böyle bir durumum olsaydı çıkardı tüm tetkikler normal görünüyor)

soru 3 : ne yapmam gerekiyor bana ne tavsiye edersiniz şu an cebimdeki bütün paramdan oldum ölü gibiyim dışarı çıkamıyorum derdimi anlatabilecek kimsem yok lütfen yardım edin

alisoylu
TANIDIK
TANIDIK

Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım ! Empty Geri: Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım !

Mesaj  Manyakus Paz 6 Mart - 14:57

alisoylu demiş ki:arkadaşlar lütfen yardım günden güne sağlığımı yitiriyorum.

Tam 47 gün önce şüpheli bir ilişkim oldu ilişkide korunmalı oralda korunmasız ve el İle boşaltma.

TESTLER
22 ve 24 hastane cybh + eliza testleri NEGATİF.
28. gün - NEGATİF antikor 0,08 antijen 0,01 hiv duo ultra elfa yöntemi
37. gün - NEGATİF antikor 0,08 antijen 0,01 hiv duo ultra elfa yöntemi
39. gün - NEGATİF antikor 0,06 antijen 0,01 vidas hiv duo ultra
41. gün hastane  cybh + eliza testleri NEGATİF.

BELİRTİLER
- ilişkiden 2 gün sonra başlayan idrarda yanma antibiyotik kulannımı sonrası durdu bir ay içerisinde bir kaç defa nüksetsede şu an problem devam etmemekte.
- ilişkiden birbuçuk hafta sonrasında özellikle kollarda olmak üzere vücudun çeşitli noktalarında ufak kırmızı lekeler cildi gerdiğinizde kayboluyor daha sonrasında bu lekelerden bir kısımı kahverengi benimsi hal alarak cildimde kaldılar.
- ilişkiden iki hafta sonra başlayan ve 47 gün olmasına karşın durmayan ishal
- ilişkiden iki hafta sonra başlayan ve bir hafta süren gece terlemeleri yüksek ateş içerisinde bir dönem
- ilişkiden tam bir ay sonra başlayan boyun kulak ve çene altı bezleri şişmesi boyunda şiddetli ağrılar bir kaç gün sonrasında kollarımı kaldıramayacak kadar halsiz ve yürüyemiyecek kadar bacak kol v.s eklem ağrıları çekmekteyim ve hayla sürmekte.
- ilişkiden tam bir ay sonra farenjit ve nefes darlığı hayla devam etmekte
- bu süre içerisinde 3,4 kilo civarı verdim

hastanelerde olduğum tüm kan sayımı ve çeşitli testlerde vücudumda herhangi bir problem bulunmuyor öyleki en başta idrar yollarında yanma sebebi ile hastaneye başvuruğumda dahi idrar testinde herhangi bir mikrop bakteriye rastlanmamıştı.

gitmediğim bölüm olmadığım test kalmadı ama günden güne aşırı yorgunluk miğde bulantısı ishal, kaşıntı, lenf bezleri, farenjit, nefes alamama beni yaşayamayacak hale getirdi

testleri olduğum laboratuarlar bu testlerin yeterli olduğunu ve ilerleyen hiç bir vakitte yeni testte ihtiyacım olmadığını söylediler.

soru 1 : bu testlere ve yetkililere güvenebilirmiyim internet üzerinde herkez bu süreler hakkında farklı yorumlarda bulunuyor.

soru 2 : testlerden önceki dönemlerde hastanelere bir çok kez kan vermek durumunda kaldım. basit antibiyotikler kullandım ve acil serviste iğne ve serum takıldı bu sebebler testlerde yanlış negatiflik çıkmasına yol açabilirmi (herhangi bir ağır hastalığı kanser v.s gibi yok sanırım kan sayımında böyle bir durumum olsaydı çıkardı tüm tetkikler normal görünüyor)

soru 3 : ne yapmam gerekiyor bana ne tavsiye edersiniz şu an cebimdeki bütün paramdan oldum ölü gibiyim dışarı çıkamıyorum derdimi anlatabilecek kimsem yok lütfen yardım edin

pozitif olsaydın mutlaka o testlerin hastanede olanları hariç hepsi pozitif gelirdi dert etme konuyu kapat negatifsin boşa para harcama artık baktın olmuyor psikolojik destek al
Manyakus
Manyakus
TANIDIK
TANIDIK

Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım ! Empty Geri: Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım !

Mesaj  mehmet123 Paz 6 Mart - 15:13

Kardeşim hoşgeldin iyi bir süre iyi bir test iyi bir sonuç olman gereken en doğru testi fazla fazla yeterli bir süreyle olmuşsun.4.jenerasyon p24 antijenini 3pg/ml hassasiyetle tarayan çok ileri hassas bir test.şu dakikadan sonra vücudunun vereceği hiçbir semptomun hivle alakası yok bu açık ve net kesin.farklı hastalıklar üzerinde yoğunlaşabilirsin ama hivi unut kardeşim o dediğin rahatsızlıklar sağlam insanlarda da var geçmiş olsun

sorularının cevaplarına gelirsek birinci soru hıv duo 14.günden combo test 28 günden eliza test ise 42 günden itibaren yeterli süredir testlerine güvenebilirsin rahat ol
ikinci soru yanlış negatiflik diye bir şey yoktur elizadan negatif aldıysan yüzde yüz doğrudur yalancı pozitiflik diye bir olay vardır o da yüzde birdir yalancı pozitifliğin nedeni anti viral ilaçlar grip, başka viruslerin antikorları ,böbrek rahatsızlıkları psikiyatrik ilaçlar neden olabilir sende pozitif olmadığına göre sorun yoktur üstelik her eliza pozitif hıv virusu taşıyor demek değildir elizada yalancı pozitiflikler olabilir ben tam üç defa yalancı pozitiflik aldım
üçüncü sorun artık rahat ol hıv'ı unut kafanı başka şeylerle meşgul et kesinlikle negatifsin duruma göre psikiyatrik destek alabilirsin yanındaki insanları bilinçlendir mutlaka korunmalarını tavsiye et çünkü hıv gittikçe yayılıyor bir sorun varsa sorabilirsin sağlıcakla kal

mehmet123
MÜPTELA
MÜPTELA

Mesaj  mehmet123 Paz 6 Mart - 15:31

yaşadığın rahatsızlıklar stresten olabilir üstelik sen ilişkide korunmuşsun korkmana gerek yok istesen bir psikiyatriste dahiliye veya cildiyeye gözük onlar sana yardım edeceklerdir stresle alakalı bir yazı okumanı tavsiye ederim sağlıcakla kal

Stres ve depresyona bağlı olarak uyku ve beslenme düzensizlikleri, tansiyon hastalıkları, mide, böbrek, kalp gibi iç organlarda ortaya çıkan çeşitli hastalıklar, astım gibi solunum bozuklukları, alerji, egzama, sedef gibi deri hastalıkları, migren, kanser türleri ve daha pek çok sorunun psikolojik kaynaklı olduğu tespit edilmiştir. Vücudun stres karşısında tepkisi sonucu, vücuttaki biyokimyasal reaksiyonlar, enerji tüketimi maksimum seviyeye çıkar. Bu stres halinin sürekliliğinde ise vücut fonksiyonları değişerek dengesizliklere sebep olur. Stresin sebep olduğu ağrılardan ise uzmanlar şöyle bahsetmektedirler:
geçen yıl özellikle bununla ilgili bir program çıkmıştı.o stres halinde böbreküstü bezlerinin salgıladığı kortizon.o kadar kötü o kadar vücuda zarar veren bir hormon ki

Stres ve stresin doğurduğu gerginlik ve ağrı arasında önemli bir ilişki vardır. Stresin sebep olduğu gerginlik damarların daralmasına, kafanın belirli bölgelerine giden kan akımının bozulmasına ve o bölgeye giden kanın bir hayli azalmasına yol açar. Diğer taraftan bir dokunun kansız kalması doğrudan ağrıya sebep olur. Çünkü muhtemelen bir taraftan gergin dokunun daha çok oksijene ihtiyaç göstermesi, diğer taraftan dokunun zaten yetersiz kanla beslenmesi özel ağrı alıcılarını uyarır. Bu arada adrenalin ve noradrenalin gibi stres sırasında sinir sistemini etkileyen maddeler de salgılanmış olur. Bunlar da doğrudan veya dolaylı olarak kasların gerginliğini artırır ve hızlandırır. Böylece ağrı gerginliğe, gerginlik kaygıya, kaygı da ağrının şiddetlenmesine yol açar.

mehmet123
MÜPTELA
MÜPTELA

Yoğun Belirtiler / Testler / Lütfen Yardım ! Empty Merhaba

Mesaj  enesce Paz 6 Mart - 15:33

Yaptırmış olduğun testler oldukça güvenilir hivle alakalı bir durumun yok.Bence birazda steresin etkisi var sende.stresten uxak dir kendini dinlemeyi bırak içine kapanma baska biseylerle ilgilen
enesce
enesce
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Mesaj  alisoylu Ptsi 7 Mart - 13:01

arkadaşlar değerli yorumlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim
bu çaresizlik ve belirsizliğin içinde ruh sağlığımı yitirmek üzereyim.
öyleki;

olduğum 4. jenerasyon testleri yapan ticari kuruluşlar artık başka test yaptırmama gerek olmadığını bu virüsü taşmadığımı söylediler.
ve son testi olduğum gün hiv konusu benim için kapanmıştı normal yaşamıma dönmüş hafızamdan silmiştim hatta gün içerisinde aklıma dahi gelmiyordu ancak yaşadığım rahatsızlıklar son bulmuyor ve beni yeniden bu travmaya geri çekiyordu.

nitekim herşeyi kafamdan silmeme rağmen vücudumda dokunduğum her yer kızarıyor şiş lenf bezleri yüzünden boynumu hareket ettiremiyor eklem ağrıları sebebiyle yürüyemiyor ve kollarımı kaldıramıyorum bunun yanı sıra bitmeyen ishal gaz ve şişlik birde üstüne iyileşmeyen farenjit çok kötüyüm

internette araştırmalar yapıyorum konu ile iligli uzman drlara başvuruyorum ya testlerin güvenilir olmadığını yada sürenin yeterli olmadığını söylüyorlar kafam o kadar karışıkki.

sizlere sormak istediğim bir kaç soru daha var günlerce araştırma yapmama rağmen sağlıklı cevap bulamadığım içimi kemiren sorular

1 - eğer yaşadıklarım akut enfeksiyon belirtileri ise bu aşamada testlerin pozitif olması gerekmezmiydi. (yani akut enfeksiyonu vücudun antikor yada antijen üretmesine tepki olarakmı oluşuyor?)

2 - duo ultra testleri ile ilgili bir çok içerik benimde son testimi olduğum istanbullu bir labaratuvarın ya sayfalarında yada desteklediği forumlarda çıkıyor ve bilmem kaçıncı günden sonra negatiften pozitife dönen olmadı gibi bir çok ifade yorum v.s bulunuyor forumlarda peki bunun istatistiksel bir verisi elle tutulur resmi bir raporu varmıdır?

3 - şu aşamada olduğum testlerin yüzdesel olarak kesinliği nedir. yaptırabileceğim başka testler varmıdır

arkadaşlar hayatım boyunca bilgimi birikimimi insanlarla paylaşmaktan hiç bir zaman çekinmedim bilgime birikimime saygı duyan ihtiyaç duyan herkezin her zaman yanında oldum bugünde bu durumumda sizlerden yardım görüyorum ve dahada insanlara yardım edebilmek yaşayabilmek için sebebler ediniyorum hepinize tekrar çok teşekyür ediyorum cevaplarınız için.

alisoylu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Manyakus Ptsi 7 Mart - 13:18

alisoylu demiş ki:arkadaşlar değerli yorumlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim
bu çaresizlik ve belirsizliğin içinde ruh sağlığımı yitirmek üzereyim.
öyleki;

olduğum 4. jenerasyon testleri yapan ticari kuruluşlar artık başka test yaptırmama gerek olmadığını bu virüsü taşmadığımı söylediler.
ve son testi olduğum gün hiv konusu benim için kapanmıştı normal yaşamıma dönmüş hafızamdan silmiştim hatta gün içerisinde aklıma dahi gelmiyordu ancak yaşadığım rahatsızlıklar son bulmuyor ve beni yeniden bu travmaya geri çekiyordu.

nitekim herşeyi kafamdan silmeme rağmen vücudumda dokunduğum her yer kızarıyor şiş lenf bezleri yüzünden boynumu hareket ettiremiyor eklem ağrıları sebebiyle yürüyemiyor ve kollarımı kaldıramıyorum bunun yanı sıra bitmeyen ishal gaz ve şişlik birde üstüne iyileşmeyen farenjit çok kötüyüm

internette araştırmalar yapıyorum konu ile iligli uzman drlara başvuruyorum ya testlerin güvenilir olmadığını yada sürenin yeterli olmadığını söylüyorlar kafam o kadar karışıkki.

sizlere sormak istediğim bir kaç soru daha var günlerce araştırma yapmama rağmen sağlıklı cevap bulamadığım içimi kemiren sorular

1 - eğer yaşadıklarım akut enfeksiyon belirtileri ise bu aşamada testlerin pozitif olması gerekmezmiydi. (yani akut enfeksiyonu vücudun antikor yada antijen üretmesine tepki olarakmı oluşuyor?)

2 - duo ultra testleri ile ilgili bir çok içerik benimde son testimi olduğum istanbullu bir labaratuvarın ya sayfalarında yada desteklediği forumlarda çıkıyor ve bilmem kaçıncı günden sonra negatiften pozitife dönen olmadı gibi bir çok ifade yorum v.s bulunuyor forumlarda peki bunun istatistiksel bir verisi elle tutulur resmi bir raporu varmıdır?

3 - şu aşamada olduğum testlerin yüzdesel olarak kesinliği nedir. yaptırabileceğim başka testler varmıdır

arkadaşlar hayatım boyunca bilgimi birikimimi insanlarla paylaşmaktan hiç bir zaman çekinmedim bilgime birikimime saygı duyan ihtiyaç duyan herkezin her zaman yanında oldum bugünde bu durumumda sizlerden yardım görüyorum ve dahada insanlara yardım edebilmek yaşayabilmek için sebebler ediniyorum hepinize tekrar çok teşekyür ediyorum cevaplarınız için.

1. Kesin olarak negatifsin

2. Akut dönemde antikor u bulamasa bile antijeni bulur ki antijen hivin parçası gibi birseydir

3 sadece 90ncı gunde teyit amaçlı son kez eliza testi ol başkada testede gerek yok eliza testini ise sadece formalite icabı oluyorsun sonucunun değişmesi yok ihtimal gibi birşey

4 işi hiv fobisine xxürme eğer goturusen neler çekeceğini çok iyi biliyorum konu psikiyatri ye kadar gidiyor

Hiv duo yu bende oldum ve yaklaşık 9 aydır buralardayım daha duo sonucu değişene rastlamadımrastlamadım resmi tutlan istatikler bildiğim kadarıyla yok çünkü gerelte yok aksi bir durum olsa hepimizin haberi çoktan olurdu. Testlerine güven hiv almadın ama başka bir hastalık geçmiş olabilir o Testleride olmanı tavsiye ederim.... hepatik sfiliz falan
Manyakus
Manyakus
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  alisoylu Ptsi 7 Mart - 19:01

arkadaşlar olduğum testler dışında pcr yada daha ileriye gidip tanı testlerini olanlar olmuş konuyu tamamen kapatmam için bu testleri olsam 100 de 100 olurmu sonuç?

gerçekten intiharın eşiğindeyim belirtiler bitmek bilmiyor kaldıki bir ay önce tanıştığım kız arkadaşımdada farenjit halsizlik ve terlemeler başladı ne yapayım bilemiyorum Sad Sad

alisoylu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mehmet123 Ptsi 7 Mart - 20:02

alisoylu demiş ki:arkadaşlar olduğum testler dışında pcr yada daha ileriye gidip tanı testlerini olanlar olmuş konuyu tamamen kapatmam için bu testleri olsam 100 de 100 olurmu sonuç?

gerçekten intiharın eşiğindeyim belirtiler bitmek bilmiyor kaldıki bir ay önce tanıştığım kız arkadaşımdada farenjit halsizlik ve terlemeler başladı ne yapayım bilemiyorum Sad Sad

alisoylu ELİZADAN NEGATİF ALMIŞSAN YÜZDE YÜZ DOĞRUDUR  BAŞKA TESTE GEREK YOK ARTIK KONUYU KAPAT KESİN NEGATİFSİN

BELİRTİLERE TAKILMA BELİRTİLER HIV'I BELİRLEMEZ HIV'I TESTLER BELİRTİR NEGATİFSE YÜZDE YÜZ NEGATİFDİR O BELİRTİLER HERKESTE VAR ŞİMDİ HERKES HIV POZİTİF Mİ ? OLDU BUNLARA TAKILMA

HIV RNA testi vidas hiv duo ultra testinden ustun degildir hatta eksik tarafi bile vardir HIV PCR Testleri sadece HIV 1 e bakar bu yuzden hiv rna pcr testlerini onermiyoruz...

UNUTMAKİ HIV PCR TESTİ  pozitif olan hastaların yuzde 3 unde 4 unde saptayamayan bir testtir yani  hıv pozitif olan bir hastada negatif sonuç verebiliyor yanlış sonuçlar çıkabiliyor onun için hıv taramasında kullanılmaz

ali soylu PCR testi tanı koymada kullanılmaz doğrulamada kullanılır HIV + tanı alanların yaptırdığı testlerdir.SADECE HIV-1 BAKAR  Pcr yada rna testlerinin virus tespitinde belli bir alt siniri vardir yani belli bir kopya sayisina kadar tespit edebilir.Elisa teknigiyle yapilan testler hiv virusune karsi spesifik antikor ölctükleri icin alinan negatif sonuc kesin kabul edilir.Erken tanida pcr yada rna testlerinin pozitifligi degerli olsada egerki virus belirli duzeyde kopya sayisina ulasmamissa alinan negatif kesin kabul edilemez Ayrica maliyetli zaman alici bir yontemdir  tekrar geçmiş olsun Smile Smile Smile

mehmet123
MÜPTELA
MÜPTELA

Mesaj  Slm Ptsi 7 Mart - 20:06

kardeşim git bir psikologa.o kadar hiv duo olmuşsun bi sorun olsa yakalardı bence 90. Günde teyit amaçlı eliza yada hiv duo ol al negatifi rahatla. Bu süreçte yaptırmış olduğun testlere guven

Slm
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  alisoylu Ptsi 7 Mart - 21:31

Arkadaşlar eklem ağrısı ve lenf bezlerinde şişme olan ikisini aynı anda yaşayan birileri varmı?

alisoylu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Nazlı Ptsi 7 Mart - 21:56

ben ..fakat eklem ağrılarım öncesinde de vardı lenflerim yaygın 14 aydır şişler .... belirtinin önemi yok .Hiç test oldun mu ?
Nazlı
Nazlı
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Mesaj  alisoylu Ptsi 7 Mart - 21:58

oldum en son vidas hiv duo ultra negatif 39.gün

alisoylu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Nazlı Ptsi 7 Mart - 22:01

korkacağın bir şey kalmamış 90 da teyit amaçlı son bir testle unutmalısın...
Nazlı
Nazlı
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Mesaj  Misafir Cuma 18 Mart - 22:44

Abi sen istersen bir de frengiye baktir

Misafir
Misafir

Mesaj  alisoylu Cuma 18 Mart - 22:49

baktıracağım 90 günü bekliyorum Sad devlet hastanelerinde yaptırabilmek için

alisoylu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Misafir Cuma 18 Mart - 22:58

Abi üzülme bende kötü durumdayım ama yapacak bişey yok

Misafir
Misafir

Mesaj  Misafir Cuma 18 Mart - 22:59

En son testini de ultra mı yaptırdın sonuçları en son testin sonuçları neler

Misafir
Misafir

Mesaj  alisoylu Cuma 18 Mart - 23:02

52.gün negatif şuan 60.gün kargosu yolda yarın oda sonuçlanacak hiv duo ultra

alisoylu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Misafir Cuma 18 Mart - 23:04

Abi nereye yolladın istanbula mi

Misafir
Misafir

Mesaj  Misafir Cuma 18 Mart - 23:05

Abi inşallah hayırlı haberi verirsin

Misafir
Misafir

Mesaj  hik3444 Cuma 18 Mart - 23:40

bak ali kardeşim senin belitileri bizzat yaşadım ve hala ishal faranjit ve lenf şişmesi mevcut 11. gün pcr rna 38 gün pcr rna ve combo 90. gün combo hepsi çok şükür negatif benimde aklıma gelmiyor değil ama şunu farkettim gündüz çalışırken sıkıntı yok iş güç derken aklıma gelmiyor akşam eve gelince aklıma birden takılıyor ve affedersiniz ama anınada ishal başlıyot akşam kadar yok akşam gelince başlıyor ben pazartrsi günü psg destek almaya başlayacağım çünkü beni yeterince yıprattı stress yüzünden başka hastalıklar çıkacak sana tavsiyem sende hemen başla bellki sıkıntıların büyük bu arada intihar falan yaZmışssın aman diyorum sakın öyle bir şeye kalkışma git psg desteğini al keyfine bak

hik3444

Mesaj  bejaia C.tesi 19 Mart - 7:53

o kadar kısa sürede yazdığınız tüm belirtilerin olması tamamen psikolojikltir, hiç bir hiv poz arkadaşımız bunların hepsini bir arada asla yaşamamıştır, hepimiz tesadüfen yada kafamıza takıldığı için test yaptırdığımızda öğrenmişizdir, zaten sonucunuz negatif bırakın yıptranmayı tadını çıkarın sağlıklısınız

bejaia

- Similar topics