HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Hiv Combi Testler... EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Hiv Combi Testler... EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Hiv Combi Testler... EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Hiv Combi Testler... EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Hiv Combi Testler... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Hiv Combi Testler... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Hiv Combi Testler... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Hiv Combi Testler... EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Hiv Combi Testler... EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Hiv Combi Testler...

3 posters

Hiv Combi Testler... Empty Hiv Combi Testler...

Mesaj  DemirDemir Perş. 8 Mayıs - 19:33

Merhaba,

Anti Hiv Combi Testleri 90 günden sonra herhangi bir zamanda yapılabilir mi Fırat Bey?

Yani hem antijen hem antikor bakmasının bir zararı var mı?

Diyelim ilişkiye 2 yıl önce girdiniz 2 yıl sonra dediniz ben bir hiv testi olayım ve combi test yaptırdınız doğru bir tercih olur mu?

Anti hiv combi ve klasik eliza 2 yıl sonra farkeder mi?

2 yıl sonra illa ki sadece antikor testi mi?

6 ay 1 yıl 1.5 yıl 2 yıl 5 yıl sonra hiv combi olur mu?

Sevgiler.

DemirDemir

Hiv Combi Testler... Empty Geri: Hiv Combi Testler...

Mesaj  kizilsakal Perş. 8 Mayıs - 22:35

Dalgami geciyorsun Smile en uzun test suresi 3 ay ile elisadir ve istedigin her testi yaptirabilirsin Smile

kizilsakal
TANIDIK
TANIDIK

Hiv Combi Testler... Empty Geri: Hiv Combi Testler...

Mesaj  gokyuzu Paz 25 Mayıs - 13:24

1. kombine testler 21 gunden sonraki her donemde uygulanabilir. kombine testlerin erken donemde tani koyan kismi sadece antijen tarayan bölümüdür.. 45 gunden sonraki her dönemde ise( uc ay bes ay uc yil bes yil on bes yil ve tum yasam boyu) antikor tarayan kismi kesin tani koymak icin yeterlidir. kisinin hiv ile enfekte olup aids evresine gecmesi durumunda ise aids in ileri asamalarinda ( bagisiklik sisteminin iflas ettigi durumlar) yine antijen tespiti söz konusudur

2. hem antijen hem antikor bakmasinin bir zarari yoktur aksine bu bir cok acidan avantaj saglar.

3. elisa diye bir test yok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! elisa bir test uygulama yontemidir. ve bu yontemle binlerce hastalik testi yapilir. anti hiv combi testlerde elisa yontemiyle uygulanan testlerdir... klasik olan nedir dersen antikor tarama testleridir... anti hiv combi testlerde ise hem antikor hem antijen taranir.

4. uc aylik bir surenin ardindan hangi donemde olursa olsun antikor testleri yada kombine testler kesin tani icin yeterlidir. iki yil yada on iki yil farketmez

5. anti hiv kombine test yada tek basina elisa yontemiyle antikor testi farketmez. sonuc aynidir ayni oranda dogrudur.

6. iki yil sonra antikor yada kombine test uygulamasi farketmez. sonuc kesindir

7. kombine testler riskli davranistan 21 gun gectikten sonra her donemde uygulanabilir.. ama kici hangi testleri olursa olsun uc ay sonrasinda mutlaka kombine test yada tek basina antikor testi uygulanmasi gerekir. buda konuyu kapatmak icin yeterlidir.

8. yedi soru sormussun ama hepside ayni aslinda kombine testler ile antikor testleri arasinda yasadigin celiskiyi sorguladigin ortada. ilk okudugumda susma hakkimi kullanmak istedim ama sonrasinda uyari mahiyetindede olsa yanit verme geregi duydum.. bu kuskularini gidermek istiyorsan hiv kutuphane kisminda testlerle ilgili yeterince bilgi var. belki okumus olsan yedi kez ayni soruyu sormak zorunda kalmazdin.

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

- Similar topics