HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Hiv Fobisi ve Belirtiler EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Hiv Fobisi ve Belirtiler EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Hiv Fobisi ve Belirtiler EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Hiv Fobisi ve Belirtiler EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Hiv Fobisi ve Belirtiler EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Hiv Fobisi ve Belirtiler EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Hiv Fobisi ve Belirtiler EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Hiv Fobisi ve Belirtiler EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Hiv Fobisi ve Belirtiler EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Hiv Fobisi ve Belirtiler

2 posters

Hiv Fobisi ve Belirtiler Empty Hiv Fobisi ve Belirtiler

Mesaj  strider Ptsi 15 Şub. - 23:58

Merhabalar,

Öncelikle böyle bir platform kurarak insanlara yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Maalesef alkollü olduğum bir gün hayatımda hiç olmamam gereken bir yerde hiç olmamam bir zamanda olduğum için başıma talihsiz bir olay geldi.

Bundan yaklaşık 100 gün önce korunmasız oral (ben pasiftim) korunmalı anal bir şüpheli cinsel ilişkim oldu. İlk bir ay herkesin yaşadığı ateş, halsizlik, ağız içinde aft, grip benzeri bir çok belirti yaşadım. Daha sonra herhangi bir bulaşı olmuş olabilir korkusuyla ve panikle internette araştırmaya giriştim. Bir devlet hastanesine giderek konuyu anlattım.

20. günde Elisa testi yaptırdım. HIV 1-2, Hepatitler ve frengi negatif olarak sonuç aldım. Doktor bu testleri 3. ve 6. ayda tekrarlamam gerektiğini söyledi.

İnternette çokça önerilen özel bir labratuvara gittim. 28.günde Vidas duo ultra (antijen ve antikor birlikte bakılıyormuş) adıyla yapılan testte tüm sonuçlarım negatif olarak çıktı. Herpese de baktılar ve o da negatif çıktı. Oradaki beyefendi başka bir test yapmanızı gerek yok dedi.

Fakat daha sonra bende yaklaşık 20-25 gün süren bir sırt ağrısı başladı. Akciğerlerimin röntgenini çektirdim fakat birşey çıkmadı doktor kas ağrısı olduğunu hiv konusunu çok fazla kafama takmamı söyledi. Bende devlet hastanesinin enfeksiyon hastalıkları bölümüne gittim.

48. günde Elisa testi yaptırdım. Hıv (ag/ab) ve diğer tüm sonuçlar negatif çıktı. Daha sonra bende ateş basması başladı elimde ayaklarımda başımda ateş basmasından dolayı tekrar aynı enfeksiyon hastalıkları hastanesine giderek tekrar bir test daha yaptırdım.

90. günde Elisa testi yaptırdım. Hıv (ag/ab) ve diğer tüm sonuçlar negatif çıktı. Doktor 180. günde testleri tekrarlamamız lazım dedi. Fakat elde ayaklarda ateş basması halen devam etmekte olduğu için dahiliye doktoruna gittim. Hormon, hemogram ve şeker testleri yapıldı fakat kolestrol haricinde bişey çıkmadı herhangi bir tanı konulamadı.

Bu arada şüpheli ilişkiden sonra 1. ve 2. ayda Hepatit B aşısı oldum. Bu arada da psikiyatriye de gittim bende obsesiflik olduğunu söyledi çok kısa bi arada ilaç kullandım o ilaçlar sayesinde de biraz ayakta kaldım.

Sormak istediğim doktorların (2 dahiliye ve 2 enfeksiyon hastalıkları doktoru) ısrarla 180. günde test yaptırmam gerekir mi? bu sırt ağrısı neredeyse geçti fakat ateş basması sizce psikolojik midir bu konuda bilginiz var mı acaba?

Tabi ki iş hayatım aile hayatım tamamen alt üst oldu pişmanlık, korku ve panik bütün bunları yaşamama sebep oldu. inanın çok kötü günler geçirdim. Yaşadıklarımı paylaşmak istedim belki aynı sorunları yaşayan arkadaşlara bi nebze olsun yaşadıklarım örnek teşkil eder. çok uzun yazdığımın farkındayım hatalı bir şey yazdıysam af ola.

Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

strider
TANIDIK
TANIDIK

Hiv Fobisi ve Belirtiler Empty Geri: Hiv Fobisi ve Belirtiler

Mesaj  biocan Salı 16 Şub. - 1:04

strider demiş ki:
Merhabalar,
Öncelikle böyle bir platform kurarak insanlara yardımcı olduğunuz için çok teşekkür ederim. Maalesef alkollü olduğum bir gün hayatımda hiç olmamam gereken bir yerde hiç olmamam bir zamanda olduğum için başıma talihsiz bir olay geldi.
Bundan yaklaşık 100 gün önce korunmasız oral (ben pasiftim) korunmalı anal bir şüpheli cinsel ilişkim oldu. İlk bir ay herkesin yaşadığı ateş, halsizlik, ağız içinde aft, grip benzeri bir çok belirti yaşadım. Daha sonra herhangi bir bulaşı olmuş olabilir korkusuyla ve panikle internette araştırmaya giriştim. Bir devlet hastanesine giderek konuyu anlattım.
20. günde Elisa testi yaptırdım. HIV 1-2, Hepatitler ve frengi negatif olarak sonuç aldım. Doktor bu testleri 3. ve 6. ayda tekrarlamam gerektiğini söyledi.
İnternette çokça önerilen özel bir labratuvara gittim. 28.günde Vidas duo ultra (antijen ve antikor birlikte bakılıyormuş) adıyla yapılan testte tüm sonuçlarım negatif olarak çıktı. Herpese de baktılar ve o da negatif çıktı. Oradaki beyefendi başka bir test yapmanızı gerek yok dedi. 
Fakat daha sonra bende yaklaşık 20-25 gün süren bir sırt ağrısı başladı. Akciğerlerimin röntgenini çektirdim fakat birşey çıkmadı doktor kas ağrısı olduğunu hiv konusunu çok fazla kafama takmamı söyledi. Bende devlet hastanesinin enfeksiyon hastalıkları bölümüne gittim.
48. günde Elisa testi yaptırdım. Hıv (ag/ab) ve diğer tüm sonuçlar negatif çıktı. Daha sonra bende ateş basması başladı elimde ayaklarımda başımda ateş basmasından dolayı tekrar aynı enfeksiyon hastalıkları hastanesine giderek tekrar bir test daha yaptırdım.
90. günde Elisa testi yaptırdım. Hıv (ag/ab) ve diğer tüm sonuçlar negatif çıktı. Doktor 180. günde testleri tekrarlamamız lazım dedi. Fakat elde ayaklarda ateş basması halen devam etmekte olduğu için dahiliye doktoruna gittim. Hormon, hemogram ve şeker testleri yapıldı fakat kolestrol haricinde bişey çıkmadı herhangi bir tanı konulamadı.
Bu arada şüpheli ilişkiden sonra 1. ve 2. ayda Hepatit B aşısı oldum. Bu arada da psikiyatriye de gittim bende obsesiflik olduğunu söyledi çok kısa bi arada ilaç kullandım o ilaçlar sayesinde de biraz ayakta kaldım. 
Sormak istediğim doktorların (2 dahiliye ve 2 enfeksiyon hastalıkları doktoru) ısrarla 180. günde test yaptırmam gerekir mi? bu sırt ağrısı neredeyse geçti fakat ateş basması sizce psikolojik midir bu konuda bilginiz var mı acaba?
Tabi ki iş hayatım aile hayatım tamamen alt üst oldu pişmanlık, korku ve panik bütün bunları yaşamama sebep oldu. inanın çok kötü günler geçirdim. Yaşadıklarımı paylaşmak istedim belki aynı sorunları yaşayan arkadaşlara bi nebze olsun yaşadıklarım örnek teşkil eder. çok uzun yazdığımın farkındayım hatalı bir şey yazdıysam af ola.
Şimdiden vereceğiniz cevaplar için teşekkür ederim.

Şimdi olayı iki açıdan ele alacağım.
1. Erkek veya kadın olmanız farketmeden oral sekste HIV bulaş oranı 0'a yakındır ve burada risk oral seksi yapan tarafındır yani alıcı tarafındır. Hikayenizden hangi tarafta olduğunuzu anlamasam da alıcı taraf olsanız bile HIV kapma riskiniz 0' a çok yakın.
2. Yaptırdığınız test sayısına, test cinslerine ve sonuçlarına bakarak negatif olduğunuzu rahatlıkla söyleyebilirim. CDC 4. Nesil testler için test süresi olarak 6 haftayı yeterli görmektedir. Bununla birlikte Türkiye Halk Sağlığı Kurumu 3. aydan sonra test yapılmasını önermemektedir.

• "A combination, or fourth-generation, test looks for both HIV antibodies and antigens. Antigens are foreign substances that cause your immune system to activate. The antigen is part of the virus itself and is present during acute HIV infection (the phase of infection right after people are infected but before they develop antibodies to HIV). Most, but not all people, will make enough antigens and antibodies for fourth-generation or combination tests to accurately detect infection 2 to 6 weeks (13 to 42 days) after infection." http://www.cdc.gov/actagainstaids/basics/testing.html
  • "Üç ayın ötesinde testin tekrarlanmasına ancak karşılaşma sonrası profilaksi almış kişiler, antikor yanıtları önemli ölçüde bozulmuş kişiler, aynı zamanda hepatit C, sitomegalovirüs enfeksiyonu geçirmekte olan kişiler gibi istisnai durumlarda gereksinim vardır."THSK, HIV / AIDS TANI TEDAVİ REHBERİ, 2013.

En son biocan tarafından Salı 16 Şub. - 1:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
biocan
biocan
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://Pozitifrehber.com

Mesaj  biocan Salı 16 Şub. - 1:08

Kendiniz okumak isterseniz http://pozitifrehber.com/dijital-kutuphane/ adresinden rehberi indirebilirsiniz.
biocan
biocan
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  strider Salı 16 Şub. - 11:16

Merhaba,

Sizce bu konuyu kapatmalı mıyım? Bu ellerde yüzde ve ayaklarda ateş basması hiv belirtisi olabilir mi?

Kusura bakmayın çok kafama takılıyor küçük bir cevap verirseniz sevinirim.

strider
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  biocan Salı 16 Şub. - 12:47

strider demiş ki:Merhaba,

Sizce bu konuyu kapatmalı mıyım? Bu ellerde yüzde ve ayaklarda ateş basması hiv belirtisi olabilir mi?

Kusura bakmayın çok kafama takılıyor küçük bir cevap verirseniz sevinirim.

Hayır böyle bir belirti bulunmamaktadır. Ateş basması, stres ve endişe nedeniyle oluyodur. Test sonuçlarınız nettir. Bu konu sizin açin artık gereksiz zaman kaybıdır. Test yaptırmak para kaybına dönüşücektir.
biocan
biocan
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  strider Salı 16 Şub. - 13:35

.

En son strider tarafından Salı 16 Şub. - 13:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

strider
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  strider Salı 16 Şub. - 13:37

Allah razı olsun, teşekkür ederim.

Bu hastalıkla mücadele eden tüm arkadaşlarımıza Allah acil şifa versin.

Tüm bu platform gönüllülerine kolay gelsin.

strider
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  biocan Çarş. 17 Şub. - 1:08

strider demiş ki:Allah razı olsun, teşekkür ederim.

Bu hastalıkla mücadele eden tüm arkadaşlarımıza Allah acil şifa versin.

Tüm bu platform gönüllülerine kolay gelsin.

Teşekkür ederiz. Sağlıklı günler.
biocan
biocan
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics