HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım

+3
mehmet123
Manyakus
LaBarbada
7 posters

Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım Empty Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım

Mesaj  LaBarbada C.tesi 12 Mart - 16:27

93 gün önce devlet hastanesinde kan verdim Kan alan liseli stajyer kız enjektörü değiştirmedi sonradan fark ettim ama iş işten geçmişti, aradan 12 gün sonra çok ağır bir grip hastalığına yakalandım normalde grip bende 4-5 günde geçerdi ama bu 1 aya yakın sürdü bunun üzerine hiv virüsü şüphesi düştü ve 93 gün sonra bu testi yaptırdım, Sonuç negatif ama virüsü enjektörden aldığım için kuluçka süresi daha üzün sürüyor olabilir mi, sizce bu sonuca güvenebilir miyim?
Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

TEST ADI SONUC
HIV p24 ANTIJEN NEG 0.00
HIV ½ ANTIKOR NEG 0.09
Test ELFA yontemi ile calisilmistir.
Test sonucu yorumlanirken bulas riski, hikaye ve muhtemel bulastan sonra gecen sure dikkate alinmalidir.

En son LaBarbada tarafından Ptsi 14 Mart - 22:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 4 kere değiştirildi (Sebep : h)

LaBarbada
TANIDIK
TANIDIK

Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım Empty Geri: Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım

Mesaj  Manyakus C.tesi 12 Mart - 16:36

LaBarbada demiş ki:93 gün önce devlet hastanesinde kan verdim Kan alan liseli stajyer kız enjektörü değiştirmedi sonradan fark ettim ama iş işten geçmişti, aradan 12 gün sonra çok ağır bir grip hastalığına yakalandım normalde grip bende 4-5 günde geçerdi ama bu 1 aya yakın sürdü bunun üzerine hiv virüsü şüphesi düştü ve 93 gün sonra bu testi yaptırdım, Sonuç negatif ama virüsü enjektörden aldığım için kuluçka süresi daha üzün sürüyor olabilir mi, Vücuda giren virüs miktarına göre kuluçka süresi 1 yıla kadar uzayabiliyor diye biliyorum ama sonuçta bu testte en son çıkanlardan arkadaşlar sizce bu sonuca güvenebilir miyim?
Kabul Tarihi: 12.03.2016,08:50 Numune Tarihi: 12.03.2016,08:50
TEST ADI SONUC
HIV p24 ANTIJEN NEG 0.00
HIV ½ ANTIKOR NEG 0.09
Test sonucu yorumlanirken bulas riski, hikaye ve muhtemel bulastan sonra gecen sure dikkate alinmalidir.

O altı ayay meselesi pep tedavisi alındığı için dile getiriliyor diye biliyorum

Sen birde test olduğun yere bir telefon açıp sor için rahat etsin.
Manyakus
Manyakus
TANIDIK
TANIDIK

Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım Empty Geri: Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım

Mesaj  LaBarbada C.tesi 12 Mart - 16:46

Bundan iki ay önce de devlet hastanesinde Elisa Testi istedim Hiv Combi test ve diğer CYBH lere baktılar ordaki doktor Hiv de pencere döneminin 1 yıla kadar uzayabileceğini söyledi. Yalanım varsa Allah belamı versin

LaBarbada
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mehmet123 C.tesi 12 Mart - 16:54

bu sözü kim söylemişse doğru söylememiş Vücuda giren virüs miktarına göre kuluçka süresi 1 yıla kadar uzayabiliyor diye biliyorum

mehmet123
MÜPTELA
MÜPTELA

Mesaj  LaBarbada C.tesi 12 Mart - 16:58

Vucuda giren virüs miktarını ben uydurdum da, 1 yıla kadar teslerde görülmeme riski olduğunu doktor söyledi

LaBarbada
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Manyakus C.tesi 12 Mart - 17:00

LaBarbada demiş ki:Vucuda giren virüs miktarını ben uydurdum da, 1 yıla kadar teslerde görülmeme riski olduğunu doktor söyledi

Öyle bir risk olsaydı ne kızılay nede dsö bunu atlardı.
Manyakus
Manyakus
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  ballister C.tesi 12 Mart - 17:04

LaBarbada demiş ki:93 gün önce devlet hastanesinde kan verdim Kan alan liseli stajyer kız enjektörü değiştirmedi sonradan fark ettim ama iş işten geçmişti, aradan 12 gün sonra çok ağır bir grip hastalığına yakalandım normalde grip bende 4-5 günde geçerdi ama bu 1 aya yakın sürdü bunun üzerine hiv virüsü şüphesi düştü ve 93 gün sonra bu testi yaptırdım, Sonuç negatif ama virüsü enjektörden aldığım için kuluçka süresi daha üzün sürüyor olabilir mi, Vücuda giren virüs miktarına göre kuluçka süresi 1 yıla kadar uzayabiliyor diye biliyorum ama sonuçta bu testte en son çıkanlardan arkadaşlar sizce bu sonuca güvenebilir miyim?
Kabul Tarihi: 12.03.2016,08:50 Numune Tarihi: 12.03.2016,08:50
TEST ADI SONUC
HIV p24 ANTIJEN NEG 0.00
HIV ½ ANTIKOR NEG 0.09

Nasil farkettin değişmediğini? Gördün mu onceki hastanin kolundayken sonra direk sana takıldığını enjektorun ?

ballister
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  LaBarbada C.tesi 12 Mart - 17:11

ben diğer kısımda sıra bekliyordum oteki kısımdaki hasta kalkmadan hadi hadi sıradaki dediler bir anda koluma lastiği sardı çekti hiç enjektör fln değiştirmedi bir anlık oldu neye uğradığımı bende anlamadım adam kalkmasıyla benim oturmam bir oldu sonra benim işlemim bittikten sonra enjektörü çıkarıp değiştirmeye başlayınca ben uyandım çünkü zaman alıyor sonraki hastadan bendeki kadar süre içinde enjektör değiştirerek kanını alamazdı benimki çok hızlı olmuştu olumlu düşündüm ama sonra ağır grip geçirince fobi yeniden başladı yoksa daha önceden de bir fobi durumum olmuştu tam anlattım bu çıktı çok şükür bunuda atlattım gibi

LaBarbada
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  ballister C.tesi 12 Mart - 17:15

LaBarbada demiş ki:ben diğer kısımda sıra bekliyordum oteki kısımdaki hasta kalkmadan hadi hadi sıradaki dediler bir anda koluma lastiği sardı çekti hiç enjektör fln değiştirmedi bir anlık oldu neye uğradığımı bende anlamadım adam kalkmasıyla benim oturmam bir oldu sonra benim işlemim bittikten sonra enjektörü çıkarıp değiştirmeye başlayınca ben uyandım çünkü zaman alıyor sonraki hastadan bendeki kadar süre içinde  enjektör değiştirerek kanını alamazdı benimki çok hızlı olmuştu olumlu düşündüm ama sonra ağır grip geçirince fobi yeniden başladı yoksa daha önceden de bir fobi durumum olmuştu tam anlattım bu çıktı çok şükür bunuda atlattım gibi

Tek kullanimlik o iğneler bende de vardi bu fobi butun tanidik stajyer hemsirelerle konustum degistiriyomusunuz diye sordum beni alaya aldılar tabiki değişir diye ve dediklerine gore tek kullanımlık oldugu icin icindeki kan pihtilastigi için sana vakum uygulayamaz o enjektör diye biliyorum bence degismistir veya hazırı vardir mutlaka

ballister
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mehmet123 C.tesi 12 Mart - 17:16

LaBarbada demiş ki:Vucuda giren virüs miktarını ben uydurdum da, 1 yıla kadar teslerde görülmeme riski olduğunu doktor söyledi

Cevabı Dünya sağlık örgütü veriyor antikor bakan testler için 6 hafta sondur...
Forumu okuyunuz...

mehmet123
MÜPTELA
MÜPTELA

Mesaj  LaBarbada C.tesi 12 Mart - 17:21

ballister demiş ki:
LaBarbada demiş ki:ben diğer kısımda sıra bekliyordum oteki kısımdaki hasta kalkmadan hadi hadi sıradaki dediler bir anda koluma lastiği sardı çekti hiç enjektör fln değiştirmedi bir anlık oldu neye uğradığımı bende anlamadım adam kalkmasıyla benim oturmam bir oldu sonra benim işlemim bittikten sonra enjektörü çıkarıp değiştirmeye başlayınca ben uyandım çünkü zaman alıyor sonraki hastadan bendeki kadar süre içinde  enjektör değiştirerek kanını alamazdı benimki çok hızlı olmuştu olumlu düşündüm ama sonra ağır grip geçirince fobi yeniden başladı yoksa daha önceden de bir fobi durumum olmuştu tam anlattım bu çıktı çok şükür bunuda atlattım gibi

Tek kullanimlik o iğneler bende de vardi bu fobi butun tanidik stajyer hemsirelerle konustum degistiriyomusunuz diye sordum beni alaya aldılar tabiki değişir diye ve dediklerine gore tek kullanımlık oldugu icin icindeki kan pihtilastigi için sana vakum uygulayamaz o enjektör diye biliyorum bence degismistir veya hazırı vardir mutlaka

Doğru söylüyorsunda o dediğin farklı Devlet hastanelerinde kullandıkları tabanca gibi olan bişey var onda değiştirme yok işte isterse 1000 kere kullanabilir amanın dikkat edin ha

LaBarbada
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  ballister C.tesi 12 Mart - 17:24

LaBarbada demiş ki:
ballister demiş ki:

Doğru söylüyorsunda o dediğin farklı Devlet hastanelerinde kullandıkları tabanca gibi olan bişey var onda değiştirme yok işte isterse 1000 kere kullanabilir amanın dikkat edin ha

Ona göre de onlemi vardir o tabancanin ama oyle olsa herkese her hastalık bulaşır yuzlerce binlerce insan da sirf bu yüzden bizim gibi bu fobiyle yaşardı. Tabi aklina gelen olursa bu ihtimal biz aklimiza getirdiğimiz icin bunlar oluyor.

ballister
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  LaBarbada C.tesi 12 Mart - 17:27

ballister demiş ki:
LaBarbada demiş ki:
ballister demiş ki:

Ona göre de onlemi vardir o tabancanin ama oyle olsa herkese her hastalık bulaşır yuzlerce binlerce insan da sirf bu yüzden bizim gibi bu fobiyle yaşardı. Tabi aklina gelen olursa bu ihtimal biz aklimiza getirdiğimiz icin bunlar oluyor.
Fobi işte bizdeki de Smile

En son LaBarbada tarafından Ptsi 14 Mart - 22:45 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

LaBarbada
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  emre35 C.tesi 12 Mart - 17:32

Bende de aynı fobi var.iğne hakkında ünv hastanesi,enfeksiyon da verdim direk kanı hoca hastanenin en iyi hemsireleri burada hiv pozitif arkadaşlar da tahlillerini burada yaptırıyor ama enjektör atlanmaz mümkün değil dedi mantıken düşününce de zor

emre35
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  LaBarbada C.tesi 12 Mart - 17:36

Bende yukarda yazdım ama beni ürküten tabanca gibi olan enjektördü birde labda yaptıkları var onda tabanca yok iğneyi kutusundan çıkarıyor beyaz bi kapak gibi bişey var onla çekiyor yani sadece kutudan çıkardığı enjektör tüple ve damarla temas ediyor sonrada mecburen onu çıkarıp atıyor çünkü açılmış oluyor ama tabanca galiba eski sistem tabancada çok kullanım olayı mümkün olabilir diye düşünüyorum ama emin değilim belki ondada bir koruma vardır benim bilgim gördüğüm kadar sonuçta araştırmadım bilen biri bizi aydınlatırsa sevinirim.

LaBarbada
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  emre35 C.tesi 12 Mart - 17:43

Benim kan verdiğim hastanede tabanca gibi değil enjektör tüpe alıyor kanı istese de muhtemelen kullanması zor ama tabancayı bilmiyorum sistemi ama onda da olmaz bence rahatlayallım -Smile

emre35
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Misafir Ptsi 14 Mart - 12:05

Test sonuçlarında igG igM ne oluyor bu ne kadar önemli benim sonuçlarımda hep S/CO yazıyor.diğerleri yazmıyor

Misafir
Misafir

Mesaj  Misafir Perş. 17 Mart - 12:35

Kardeşim senden önceki hastanın hiv pozitif olduğunu nereden biliyosun ...bende bi ara bunu kafaya takmistim bende de aynı şey oldu veya değiştirdi ama ben fark etmedim kafaya taktım ama sonradan geçti .. sende kafaya takma

Misafir
Misafir

Mesaj  Misafir Cuma 18 Mart - 22:48

Labarda yaptırdığın test kaçıncı jenerasyon ultra mı cevaplarsan sevinirim ..

Misafir
Misafir

Mesaj  LaBarbada Çarş. 1 Haz. - 22:26

elfa yontemiyle combo test

LaBarbada
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  bitik Cuma 3 Haz. - 23:56

bu 1 yıl meselesi nedir arkadaşlar?

bitik
TANIDIK
TANIDIK

Hiv Fobisi ve Test Sonuçlarım Lütfen Yardım Empty merhaba

Mesaj  enesce C.tesi 4 Haz. - 0:59

LaBarbada demiş ki:93 gün önce devlet hastanesinde kan verdim Kan alan liseli stajyer kız enjektörü değiştirmedi sonradan fark ettim ama iş işten geçmişti, aradan 12 gün sonra çok ağır bir grip hastalığına yakalandım normalde grip bende 4-5 günde geçerdi ama bu 1 aya yakın sürdü bunun üzerine hiv virüsü şüphesi düştü ve 93 gün sonra bu testi yaptırdım, Sonuç negatif ama virüsü enjektörden aldığım için kuluçka süresi daha üzün sürüyor olabilir mi, sizce bu sonuca güvenebilir miyim?

TEST ADI SONUC
HIV p24 ANTIJEN NEG 0.00
HIV ½ ANTIKOR NEG 0.09

sağlık personelleri kan aldığı enjektörle beraber iğnesinide komple beraber atar lütfen paronayalardan vazgeçin oraası kasap dükkanı deil bir sağlık kurumu.
enesce
enesce
DANIŞMAN
DANIŞMAN

- Similar topics