HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Fırat abi lütfen bi ccevap EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Fırat abi lütfen bi ccevap EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Fırat abi lütfen bi ccevap EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Fırat abi lütfen bi ccevap EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Fırat abi lütfen bi ccevap EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Fırat abi lütfen bi ccevap EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Fırat abi lütfen bi ccevap EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Fırat abi lütfen bi ccevap EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Fırat abi lütfen bi ccevap EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Fırat abi lütfen bi ccevap

3 posters

Fırat abi lütfen bi ccevap Empty Fırat abi lütfen bi ccevap

Mesaj  Denizci123 Perş. 21 Ocak - 17:11

Abi bi önceki konu kirlenmiş ama ben tam bir cevap alamadım lütfen yardımcı ol ebv ıgg nin ve cmv igg nin hivle bi alakası var mı yani testlerimi yanıltabilir mi bnm sadece 70 günde combi testim var diğerleri hep anti hiv biliorum kızıosun belkiama hala agılarım var nerdeyse 9 ay oldu 6 ay 10 günde anti hiv negatifim var bu değişir mi lütfen yardımcı olursan cok sevinirim...

Denizci123
TANIDIK
TANIDIK

Fırat abi lütfen bi ccevap Empty Geri: Fırat abi lütfen bi ccevap

Mesaj  biocan Cuma 22 Ocak - 5:19

Denizci123 demiş ki:Abi bi önceki konu kirlenmiş ama ben tam bir cevap alamadım lütfen yardımcı ol ebv ıgg nin ve cmv igg nin hivle bi alakası var mı yani testlerimi yanıltabilir mi bnm sadece 70 günde combi testim var diğerleri hep anti hiv biliorum kızıosun belkiama hala agılarım var nerdeyse 9 ay oldu 6 ay 10 günde anti hiv negatifim var bu değişir mi lütfen yardımcı olursan cok sevinirim...

yok hayır kesinlikle bir alakası yok. ama sifiliz konusunu atlama lütfen. dediğim testi yaptır mutlaka (FTA-ABS). Eğer varsa ilerleyen aşamalarda fiziksel hasar vermeye başlar. Geciktikten sonra tedavi olsan da kalıcı hasar oluşur.
biocan
biocan
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://Pozitifrehber.com

Mesaj  Denizci123 Cuma 22 Ocak - 7:33

Abi ben penisilin tedavisi olup hemen gemiye cıktım 20 gün sonra incem 2.5 aydır gemideyim iğneyi olduktan sonra agrılarım azaldı ama gecmedi özellikle boyun civarı agrı yapıo 6ay 10 gün anti hiv negatifim var korkum şu acaba pozitife döner mi biliorum asla dönmez diceksüniz ama içimden böle tutamıorum kendimi ağrılarımda gecmedi acaba ben milyarda 1 miyim diorum hep yani bilmiorum abi bişi olcak die korkuorum işimde parmakla gösterilen bi adamken şuan gemide işimi zorla yapıorum bu bni cok etkilio yani bu testlerin 6 aydan sonra pozitife dönme imkanı var mı ne bilim kanser fln bağışıklıkık yetmezliği nette saçma sapan şeyler okuyuorum takılıo hep aklıma bu arada bnm altın deger dediğim testnyanlış hatırlamıosam TPH miydi yada THP neydi tam hatırlamıorum vdrl negatif cıkarken bu pozitif cıktı doktor bu olay karsında hive 3 ay sonra bida bakarız dedi yani toplam 9 ayı gecicek 6 aydaa cıkmayan pozitif 9 ayda cıkıcak die ödüm patlıo bu agrıların lenf agrılarının bilimsel biacıklaması var mı bu ilişkiden sonra basladıagrılar yani normal bi grıp lenf şişkinliği diil ve cok uzun zamandır agrılarım var yaklasık 7 aydır okuduguma göre nazlı hanımında aynı bnm gibi durumu var ama onda ebv cmv veya frengi yok die biliorum yaa korkudan saçmalıorum belki inan abi kendimde dilim pozitif arkadaslar bni yanlış anlamasın onlardan da özürdiliyorumn Rabbim onlara şifa versin

Denizci123
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 22 Ocak - 13:34

denizci baska hastaliklarin varligi hiv testlerine olumlu yada olumsuz hic bir etkide bulunmaz. oldugun test asla degismes. gerekli surecten cok sonra bile testler olmussun bu testlerin dogrulugunu sorgulaman endise duyman gereksiz. hem zaman kaybediyorsun hemde kendini yipratiyorsun. ne milyarda bir nede on milyarda bir ihtimal soz konusu degil.

ebv ve cmv gibi viruslerle cogumuz cocukluk dönemlerimizden itibaren enfekte oluruz yanlis bir oran vermek istemiyorum ama inanlarin yuzde doksani belkide daha fazlasi bu viruslerle enfektedir. bu hastaliklarin tarama testlerinden kimsenin negatif alabilecegine inancim yok. kisilerde bu viruslerin var olmasi hiv testlerine hic bir sekilde etki etmez bunlari sorgulamanin anlami yoktur.

senin endiselenmen gereken bir tek konu olmali oda sifiliz. ilk firsatta testini yenileyip tedavinin basari derecesini kontrol etmen gerekiyor. bu veya diger enfeksiyonlarda bir tani ve tedavi soz konusu oldugunda uygulanan ilac terapisinin ardindan gerekli iyilesmenin saglanip saglanmadigi kontrol edilmeli, gerekirse yeni ilaclarla tedavinin yinelenmesi gerekir. dr un bu konuda uyardimi bilmiyorum. sayet uyarmadiysa hiv konusunu kafandan silip ilk firatta sifiliz testlerini tekrar etmeni öneriyorum.

hiv konusunda 45 gunluk test surecleri onlem amaciyla 90 gun olarak uygulaniyorken alti ay dokuz ay gibi surecleri telaffuz etmek hiv bir uzmana yakismadigi gibi kesinlikle tartismaya dahi kapali bir konudur. bunu her yineledigimde gercekten uzuluyorum cunku yillardir anlatmaya calisipta hala bunu basaramadigimi gördugum icin ben boylesine uzuluyorsam bu ise yillarini vermis gercek anlamda insan olmanin bilincinde bilim adamlarinin ne denli aci duyacagini dusunmek bile istemiyorum.

ama sen illede ben istisnayim ve bilim yalan söyluyor diyorsan dokuz ayda degil dokuz yil sonra bile test olursun. sevgilerimle

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  biocan Cuma 22 Ocak - 21:46

Denizci123 demiş ki:Abi ben penisilin tedavisi olup hemen gemiye cıktım 20 gün sonra incem 2.5 aydır gemideyim iğneyi olduktan sonra agrılarım azaldı ama gecmedi özellikle boyun civarı agrı yapıo 6ay 10 gün anti hiv negatifim var korkum şu acaba pozitife döner mi biliorum asla dönmez diceksüniz ama içimden böle tutamıorum kendimi ağrılarımda gecmedi acaba ben milyarda 1 miyim diorum hep yani bilmiorum abi bişi olcak die korkuorum işimde parmakla gösterilen bi adamken şuan gemide işimi zorla yapıorum bu bni cok etkilio yani bu testlerin 6 aydan sonra pozitife dönme imkanı var mı ne bilim kanser fln bağışıklıkık yetmezliği nette saçma sapan şeyler okuyuorum takılıo hep aklıma bu arada bnm altın deger dediğim testnyanlış hatırlamıosam TPH miydi yada THP neydi tam hatırlamıorum vdrl negatif cıkarken bu pozitif cıktı doktor bu olay karsında hive 3 ay sonra bida bakarız dedi yani toplam 9 ayı gecicek 6 aydaa cıkmayan pozitif 9 ayda cıkıcak die ödüm patlıo bu agrıların lenf agrılarının bilimsel biacıklaması var mı bu ilişkiden sonra basladıagrılar yani normal bi grıp lenf şişkinliği diil ve cok uzun zamandır agrılarım var yaklasık 7 aydır okuduguma göre nazlı hanımında aynı bnm gibi durumu var ama onda ebv cmv veya frengi yok die biliorum yaa korkudan saçmalıorum belki inan abi kendimde dilim pozitif arkadaslar bni yanlış anlamasın onlardan da özürdiliyorumn Rabbim onlara şifa versin

Nazlıya söylediğimiz dışında bir sonuç almadı. Sende gereken sürelerde gereken testleri olmuşsun. Dahası yok zaten. Doktorun illa yapalım mı diyo yaptır geç. Sonucu biliyosun zaten.

Sana tahminimce tp-pa yapmışlar, sonucu güvenilirdir. Pozitif ise tedaviye ihtiyacın var. Şikayetlerin azalmadıysa tedavi başarılı olmuş mu diye bir kontrol yaptırman gerekiyor. Farklı bir ilaç rejimi uygulanması gerekebilir.

Son olarak şöyle bir şey söyleyim sana, doktorlar herhangi bir cybh yakarsa süreye bakmaksızın ileriki bir döneme yeniden test tekrarı isteyebilir bütün cybh ler için. Önlemdir, sıkma canını.
biocan
biocan
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://Pozitifrehber.com

- Similar topics