HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Nazlı ve fırat abi okuyun lütfen EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Nazlı ve fırat abi okuyun lütfen EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Nazlı ve fırat abi okuyun lütfen EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Nazlı ve fırat abi okuyun lütfen EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Nazlı ve fırat abi okuyun lütfen EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Nazlı ve fırat abi okuyun lütfen EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Nazlı ve fırat abi okuyun lütfen EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Nazlı ve fırat abi okuyun lütfen EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Nazlı ve fırat abi okuyun lütfen EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Nazlı ve fırat abi okuyun lütfen

5 posters

Nazlı ve fırat abi okuyun lütfen Empty Nazlı ve fırat abi okuyun lütfen

Mesaj  Denizci123 Cuma 15 Ocak - 22:40

Herkese selamlar öncelikle nazlı hanım forumda yazmış olduğunuz herseyi nerdeyse okudum yaşadığınız herşeyi bende yaşadım ve hala yaşamaktayım fırat abiylede görüştüm bu konuyu sıkıntı yapmamın gereksiz oldugunu söyledi gemi kaptanı oldugum için her an test yaptırma fırsatım yok ama en son 6 ay 10 gün anti hiv negatifim var şimdi belirtilere gelince yaygın len bezi şişikliği ( boyun çene köprücük kemiği kasık koltuk altı ) hala devam edio agızda diş etlerimde solgun bi beyazlıl pembeye yakın sanki içi iltihaplı gibi kolumda bileğimin iç kısmında isirik gibi ufak bişi geçmio bacaklarda içi boş sivilceler vucudumun heryerinde kırmızı ufak noktalar kahverngi noktalar göbeğimin üst tarafında kırmızı noktalar sivilce gibilenflerim biri agrırken diğeri ağrımıo biri bitio diğeri başlıo bunlar şuan yasadıklarım gecenlere gelince faranjit 2 hafta gözde kızarıklılık 38 ates döküntü aşırı eklem ağrıları sırtta sivilce kollarda sivilce 2 3 gün ishal ve göğüs ağrıları 70 günde combi ve anti hiv negatif 114 te anti hiv negatif 150 anti hic negatif konuyu kapattım lakin gecmeyen lenf bezi agrılarım yüzünden doltordoktor dolastım dahiliyede hiç bişi yok dediler enfeksiyon doktoru butun testleri yaptı burdan sonrası fırat abi sana sorum olucak ebv igg vca pozitif ebv igm negatif cmv igg pozitif cmv igm negatif ve bomba olan soru vdrl testi (2 defa) negatif cıkmasına rağmen altın deger testi frengi pozitif burdan şu anlaşılabilir vdrl testii yani antikor testi negatif cıkıo ama altın deger testi pozitif acaba bnm vucudum antikor üretmiyo mu ve abi bu ebv denilen seye nette baktıgımda bagısıklık sistemiyle alakalı seyler yazıyor ve kanser baska bi enfeksiyon doktoru da senin hiç bişin yok piskolağa git demişti ebv sadece siildir nete baktıgında kanser der dedi ama bu süreç bni mahvetti sana bu soruyu sordum lakin ebv yi bilmiodum bnde yeni öğrendim bu bnim antikorlarımı etkiliyo olabilir mi fırat abi??

Denizci123
TANIDIK
TANIDIK

Nazlı ve fırat abi okuyun lütfen Empty Geri: Nazlı ve fırat abi okuyun lütfen

Mesaj  biocan C.tesi 16 Ocak - 7:43

Denizci123 demiş ki:Herkese selamlar öncelikle nazlı hanım forumda yazmış olduğunuz herseyi nerdeyse okudum yaşadığınız herşeyi bende yaşadım ve hala yaşamaktayım fırat abiylede görüştüm bu konuyu sıkıntı yapmamın gereksiz oldugunu söyledi gemi kaptanı oldugum için her an test yaptırma fırsatım yok ama en son 6 ay 10 gün anti hiv negatifim var şimdi belirtilere gelince yaygın len bezi şişikliği ( boyun çene köprücük kemiği kasık koltuk altı ) hala devam edio agızda diş etlerimde solgun bi beyazlıl pembeye yakın sanki içi iltihaplı gibi kolumda bileğimin iç kısmında isirik gibi ufak bişi geçmio bacaklarda içi boş sivilceler vucudumun heryerinde kırmızı ufak noktalar kahverngi noktalar göbeğimin üst tarafında kırmızı noktalar sivilce gibilenflerim biri agrırken diğeri ağrımıo biri bitio diğeri başlıo bunlar şuan yasadıklarım gecenlere gelince faranjit 2 hafta gözde kızarıklılık 38 ates döküntü aşırı eklem ağrıları sırtta sivilce kollarda sivilce 2 3 gün ishal  ve göğüs ağrıları 70 günde combi ve anti hiv negatif 114 te anti hiv negatif 150 anti  hic negatif konuyu kapattım lakin gecmeyen lenf bezi agrılarım yüzünden doltordoktor dolastım dahiliyede hiç bişi yok dediler enfeksiyon doktoru butun testleri yaptı burdan sonrası fırat abi sana sorum olucak ebv igg vca pozitif ebv igm negatif cmv igg pozitif cmv igm negatif ve bomba olan soru vdrl testi (2 defa) negatif cıkmasına rağmen altın deger testi frengi pozitif burdan şu anlaşılabilir vdrl testii yani antikor testi negatif cıkıo ama altın deger testi pozitif acaba bnm vucudum antikor üretmiyo mu ve abi bu ebv denilen seye nette baktıgımda bagısıklık sistemiyle alakalı seyler yazıyor ve kanser baska bi enfeksiyon doktoru da senin hiç bişin yok piskolağa git demişti ebv sadece siildir nete baktıgında kanser der dedi ama bu süreç bni mahvetti sana bu soruyu sordum lakin ebv yi bilmiodum bnde yeni öğrendim bu bnim antikorlarımı etkiliyo olabilir mi fırat abi??

Epstein–Barr virüsü (EBV) genellikle ağız yoluyla bulaşan bir virüstür, evet kanser yaratabilme potansiyeli olan virüsler arasında gösterilir. Örneğin normal insanların hodgin lenfoma olma ihtimali %1 ise EBV olanlarda bu ihtimal %1,5 olur (yüzdeleri sadece örnek olarak verdim). Bu virüsün diğer adı ise HHV4'dir yani Human Herpes Virus tip 4. Doktorun dediği bu noktada çok doğru, neredeyse tüm insanlarda bulunan bir virüs.

Şimdi gelelim VDRL testine ve altın değer testine. VDRL rutin kullanılan bir test olmasına karşın çok hassas ve spesifik bir test değildir. Alakasız yere pozitif verebilirken, olana da yok diyebilir. Altın değer testini hiç duymadım o yüzden yorum yapamayacağım ama frengi ile ilgili bir test ve pozitif verdiyse bir laboratuvara gidip FTA-ABS testi yaptırmanı öneririm. Bu da pozitif çıkarsa frengi tedavisine başlaman lazım. Çok basit bir penisilin tedavisi var. Penisiline allerjin varsa doksisiklin ve seftriakson tedavileri var. toplamda 1 haftada sapasağlam olursun.

SONUÇ: antikor üretmiyo falan değilsin, yöntemle alakalı bir sıkıntı VDRL. FTA-ABS yaptır sonucuna göre pozitif çıkarsa doktor tek doz popodan penisilin vericektir.
biocan
biocan
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://Pozitifrehber.com

Mesaj  Nazlı C.tesi 16 Ocak - 15:05

selam denizci..... Artık bu forumdaki sloganım Gökyüzü söylediyse doğrudur Smile Gelelim sıkıntılarına klasik gelecek fakat beynin seninle oyun oynuyor ve kesinlikle yaygın lenf sorunun sebepleri sadece hiv ve kanser değildir, bu sende yada bende başka bir virüs yok demekte değildir. hergün acaba hiv pozitif miyim diye düşünürken lenf ağrılarımı çok daha fazla şiddetli hissediyordum çünkü ona odaklanmıştım mutsuzdum negatif düşünüyordum...

isilikler sivilceler noktalar benler bunların hepsini psikolojiye bağla demeyeceğim ki buna bende inanmıyorum sen adını koyarsan lütfen bana da haber ver, zira gökyüzü bile inandıramadı bana Smile başka test yaptırman zaten çok gereksiz negatif olduğun gerçeğini hiçbir tst değiştirmeyecek...

Sana bir tavisiye vereyim mi ? Aşık ol denizci her limanda olmasın ama Wink ruhunu yüreğini beynini mutlu et ve kendine eziyet etme... her şey gönlünce olsun diyorum ve kapanışı gökyüzüne bırakıyorum.

Nazlı
Nazlı
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Nazlı ve fırat abi okuyun lütfen Empty Merhaba

Mesaj  enesce C.tesi 16 Ocak - 18:14

Denizci kardeşim bendede 2 yılı aşkın bitmek bilmeyen ishal kilo kaybı var tedavi edilemiyor psikolojik olduna bende katılmiyorum bende hive özgü tüm testleri oldum ama negatif yani yok.ekstra belirtilerde yaşadım ve halen yaşıyorum ama biz buna ısrar ettimiz hergün zarardayiz.illaki bizlerde bişi var ama bu hiv deil.Bak ben 2 3 hastadadir biriyle görüşüyor onunla uğraşıyorum kafam dağıliyor sanada tavsiyem hiv cümlesini beyninden at.Her ne yaşarsan yaşa hiv gelmesin aklına.
enesce
enesce
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Mesaj  gokyuzu Paz 17 Ocak - 0:01

arkadaslar hala israrla anlamadiginiz bir konu var.. bulaici hastaliklarda ishal bir reaksiyon olarak olusur ve gecer.. tipki yuksek ates ve grip gibi. eger ishal uzun sureli olarak devam ediyorsa bunun uc nedeni vardir,

1. piskoloji( tibbi olarak bir tani konulmuyorsa piskolojik oldugunu kabul ediyorum)

2, kronik bagirak hastaliklari

3. bakteriel enfeksiyonlar

viral enfeksiyonlarda uzun sureli ishal olmaz. virusle ilk karsilasildiginda vucudunuzun reaksiyonu olarak ortaya cikar ve kaybolur. bakteriel enfeksiyonlarda ise bakteriler bagirsak vede sindirim sitemlerine yerlestigi icin ishal sureklilik kazanir ama bu durumdada gaita testleriyle tani cok net konur vede tedavi uygulanir.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

- Similar topics