HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Acil cewaplarmısınız EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Acil cewaplarmısınız EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Acil cewaplarmısınız EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Acil cewaplarmısınız EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Acil cewaplarmısınız EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Acil cewaplarmısınız EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Acil cewaplarmısınız EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Acil cewaplarmısınız EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Acil cewaplarmısınız EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Acil cewaplarmısınız

2 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Acil cewaplarmısınız Empty Acil cewaplarmısınız

Mesaj  RockerBoy Salı 29 Mart - 10:25

Sn Gökyüzü benim antijen sandığım test HIV 1/2 testi yazıyor.Ama medikal parkta yaptırmama rağmen bana antikor testi yapmışlar sanırım.Doktorun antijen dediğini hatırlıyor gibiyim.Bu hiv 1/2 testi erken sonuç için işe yaramayan hiv eliza testinden farksız sanırım.orduda bişe bulmak çok zor.ama herşeyi göze aldım. hiv pcr(diğer adı hiv rna mı oluyodu bilmiorum yoksa o ayrı test mi) yaptırmak istiyorum.bana ordu iline yakın(orduda yoktur kesin) bir laboratuwar önerebilirmisiniz.düzen laboratuwarları samsunda warmıdır acaba.we bu test hangi günden sonra yapılmalıdır.doğruluk yapı kaçtır.medikaldeki doktor kesin sonuç werir ama pahalı gerek yok dedi.öyle mi düşünüyorsunuz.

RockerBoy
TANIDIK
TANIDIK

Acil cewaplarmısınız Empty Geri: Acil cewaplarmısınız

Mesaj  gokyuzu Salı 29 Mart - 21:13

sadece hiv 1/2 yazmaz bunun yaninda ag ,, ab,, gibi ibareler olmasi gerekiyor. dr antijen den bahsettiyse bu test büyük bir ihtimal ile kombine bir testtir.. sorularini lutfen ayni baslik altinda surdur.. yoksa hikayeni ve gelismeleri takip etmek guclesecek neticede mailimde forumda özel mesajlar da ve baska forumlarda pek cok hikaye okuyup yanit vermeye calisiyorum.. ayni basliktan devam edersen ben yanit verirken hikayeni bir butun olarak görecegim icin önerilerimde daha net olur. ve forumdada luzumsuz kalabaliga yer vermeyiz.. ilk actigin basliktan devam et yeni baslik acarsan silmek zorunda kalirim.. dikkat edersen sevinirim
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Acil cewaplarmısınız Empty haklısınız

Mesaj  RockerBoy Salı 29 Mart - 21:50

endişeden korkudan naptımı bilmiyorum bu aralar. Smile ama kesinlikle artık tek başlık altında alacağım yazılarımı.çünkü dikkat ettim gayet itinayla cevap veriyorsunuz.
biyokimya lab sonucu : hbs ag 0.74, anti hbs 75,24 anti hcv 0.1 we HIV 1/2 0.21 yazıo .yani bizzat hiv 1/2 yazıo.ben bunu doktora tekrar sormalıyım.ya da yarın ordu üni tıp fakültesi war.orda inşallah wardır combo testi :S özel hastande bile yoksa.ki laboratuwar araştırdım özel lab da yok.aradaım o kadar telefonlara bakan yok. geberip gidicem virüsten Very Happy
ha bu arada 28.gün combi testi için %98.99 gibi bazı yorumlar görüyorum diğer forumlarda(xxxxxxxxx.coım) bu konu hakkında ne söylemek istersiniz hocam.
hocam bekledim ama cewap gelmedi sanırım yattınız.ii geceler allah rahatlık wersin ben de yatayım.yarın combi yapan bir yer bulmam lazım Smile ii geceler.

En son RockerBoy tarafından Salı 29 Mart - 22:17 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi (Sebep : -)

RockerBoy
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 29 Mart - 22:22

testler ile ilgili aciklamalar biraz karmasik. dr lar aldiklari egitim ve karsilastiklari vakalardan edindikleri izlenimler dogrultusunda aciklamalar yapiyor. bu konuda okuduklarimi bir kenara koyarak sana kücük bir örnek vereyim.. münihte danismanlik ve test hizmeti veren iki kurum var. birincisi belediyeye ait ve burda haftanin dört günü test uygulaniyor. bu kurumda günde ortalama 60 test yapiliyor. ikinci kurum ise hiv pozitiflere hizmet veriyor. bunun yaninda hem gelir elde edebilmek hemde topluma hizmet verebilmek adina tum cinsel yolla bulasan hastaliklari 5 ile 21 euro ücretler arasinda test ediyorlar. bu kurum bu hizmeti pazartesi ve persembe gunleri haftada iki gun yapiyor. burda ise bu iki gun zarfinda ortalama 150 civarinda hiv testi yapiliyor. bu iki kurumun bir biri ile organik bagi var ve iki kurumlada ayni prof ilgili.. yani basit bir hesapla diger labaratuvar özel dr ve hastahaneleri yok sayarak munihte bu iki kurumun tek basina yilda 20 000 civarinda test yaptigini söyleyebiliriz.. bu kurum disinda uygulanan tum testlerin degerlendirmeleride yine bu kurumlara bildiriliyor ve burdan hareketle istatistikler yapiliyor.. bunlari niye yaziyorum dersen ??? tüm bu istatistikleri yapan tüm bu calismlari organize eden prof tecrubelerinden hareketle 21 ile 28 gun araligini % 98 dogu olarak degerlendiriyor.. ve ben ona güveniyorum Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Acil cewaplarmısınız Empty çaresiz

Mesaj  RockerBoy Çarş. 30 Mart - 9:38

Şuan Ordu Üni. Eğitim ve Araştırma Hastanesinden geldim.Burda da combi test yok dedi doktor. Ve Orduda yoktur vs dedi.Ama başka bir özel hastaneye attığım mail olumlu sonuç verdi:günaydın

evet hastanemizde p24 antijen testi yapılıyor.

Tabiki bu cewap beni az da olsa sewindirdi ama fazlasıyla da korkuttu.Yarın 27.günümdeyim cumaysa 28.gün oluyor.Sanırım cuma daha uygun.Bu arada ''p24 antijen testi'' sadece HIV için kullanılıyor değil mi.Yani cuma gittiğimde bana Hepatit için p24 testi war filen demesinler.
Sorularım
1-Testimi 27.gün olan yarına mı yoksa 28.gün olan cumaya mı yaptırmalıyım?
2-P24 Antijen testi olarak nitelenen test sanırım Hiv için olan doğru test mi?
3-P24 Antijen testinin yalancı pozitiflik durumu söz konusumudur?
4-Siz bizim sorularımızı cevaplarken nereden bilgi ediniyorsunuz.yani sağlık çalışanımısınız.mesleğini we yaşınız nedir sorması ayıp Smile teşekkürler.

En son RockerBoy tarafından Çarş. 30 Mart - 15:37 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi (Sebep : ---)

RockerBoy
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 30 Mart - 17:30

p 24 antijen testi sadece hiv özgü bir testtir baska bir hastaligin tanisinda kullanilmaz.. antijenler virüs vucuda girdikten sonra hizli bir artis gösterir kimi insanda bir haftada bile sonuc veriyorken genel anlamda 21 gunde testlerin cok kolaylikla algilayabilecegi bir duzeye ulasarak artmaya devam eder 28 gunden sonrasinda ise vucutta cogalmis olan antikorlar devreye girer ve antijenleri baskilamaya baslar ve bu kezde tam tersi bir durum gercekleserek antijenler dusmeye baslar. bu ölculmeyecekleri anlamina gelmez tabiki. bugun yarin yada bes gun sonra test olman arasinda cok fark yok.. 21, yada 27 günde alinan sonuc ile 28 gun de alinan sonuc ayni derecede guvenilirdir. sen nasil uygun göruyorsan öyle davran. maksat akil sagligi Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Acil cewaplarmısınız Empty -...-...-...-...-...-...-

Mesaj  RockerBoy Çarş. 30 Mart - 19:09

tamam öyleyse yarın weya cuma günü gidip yaptırayım.sanki perşembe uğursuzluk hissi yaratıyor bende.bu yüzden cuma gidesim war.duruma göre psikolojimi hazırlayıp gitmeliyim.sonucu sizinle paylaşırım.teşekkürler.
evet fazla bekletmemek için yarına aldım umarım bir aksilik çıkmaz.ii akşamlar.

En son RockerBoy tarafından Çarş. 30 Mart - 19:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : ----)

RockerBoy
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 30 Mart - 19:38

evet bencede negatifini almaya giderken dikkatli ol aksilik cikmasin. bindigin arac asiri hiz yapmasin yaya gecitlerini kullan kirmizi isik canavarlarina dikkkat et. üzerine fazla para degerli esya alma kapkaccilara yakalanma. banka subesine ugrama semsiyeni al hatta birde can simidi bulunsun yaninda bakarsin yagmur yagar seller akar.. yolda sana omuz atan olursa hakliysan bile sen özur dile.. bana dirsek attiginiz icin sizden özur dilerim de mahallenizin polat alemdarina.. ha arada basini kaldir havaya bak fransizlar kibarliklari aptalliklari vede sakarliklariyla meshurdur sarkozy nin kuslari libya sanip üc adim ötene bomba atabilir... daha baska ne aksili olur ben bilmiyorum Smile rahat ol persembe cuma farketmiyor zamanin varsa git yarin ol testini haybeden bir gun daha eziyet etme kendine.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Acil cewaplarmısınız Empty -

Mesaj  RockerBoy Çarş. 30 Mart - 19:48

şu hisle yaşadığımdan beri dünyadan haberim yok sarkozyden libyadan.ama pozitif duygular werdiniz için sağolun.msn adresi ekleyebilirmiyim sizi eğer netteyseniz.?özele atayım eklerseniz sewinirim.

RockerBoy
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 30 Mart - 19:55

msn mi dedin Smile ben msn i acinca ne oluyor biliyormusun bazen 8 gb ram a sahip bu makina bile sapitiyor... kime yazcagimi sasirdigim gibi ne yazana ne okuyana faydasida olmuyor... cünkü dolap beygirine dönuyorum ayni anda onlarca insan yaziyor.. ve iste bu yuzden biz ne yaptik foruma chat box kattik.

ana sayfayi tikliyorsun. sonra sayfanin en altina iniyorsun orda ne görüyorsun chat box. sag üst köseden giris tikliyorsun msn e gerek kalmiyor.... nasil cözüm Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Acil cewaplarmısınız Empty yorum

Mesaj  RockerBoy Perş. 31 Mart - 18:07

31.03.2011
Perşembe
.........................................................................................................................
27. Gün Antijen Testi Sonuçlarım

Anti HIV (Kemiluminesans veya Benzeri)
Sonuçlar: 0,21
Birim: COI
Referans Aralığı:0-1
Açıklama: Non-React.

DİKKAT: BU TESTTE LABORATUVARIMIZDA KULLANDIĞIMIZ ELECSYS HIV COMBİ PT REAKTİFİ İLE Anti-HIV1, Anti HIV2 ANTİKORLARI ve HIV-1 P24 ANTİJENİ TAYİN EDİLMEKTEDİR.
..................................................................................................................................................................................................................................................
Sonuç olarak doktor bana 27. gün antijen testinden negatif aldığımı söyledi. Kafana takma 90.gün tekrar gel dedi. Ama şu durum beni düşündürdü: Testte hem antikor hem de antijenden bahsetmesine rağmen; niçin tek değer yer alıyor. Yani sadece 0,21 değeri var.(Bu arada VDRL baktırdım, o da negatif geldi). Siz bu soruya yanıt verirsiniz umarım. Olmadı yarın gidip doktora sorayım. Bu arada çok iyi davrandı bana doktor. İlk benim testimi okudu.
Ayrı Bir Not: Hemşire kız niçin bilmiyorum ama bana güldü. Oysa ben çok telaşlıydım.
Umarım bu değer, 90. güne kadar değişmez. Teşekkürler efendim.

01.04.2011
Cuma
Bugün doktorun yanına tekrar gittim. Bu testin antijen testi olduğunu söyledi. Ama bir şey anlamadım. Umarım öyledir.
Sizin görüşleriniz Sn Gokyuzu:
....

En son RockerBoy tarafından Cuma 1 Nis. - 17:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi (Sebep : ---)

RockerBoy
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 3 Nis. - 19:22

oldugun test kombine hem antikor hemde antijen taranmis gayet guzel bir sonuc bundan sonra degismeyecegindende eminim.. testlerin cok fazla ayrintisi var bazi test kitlerinde hem antikor hemde antijen sonucu yazabiliyorken bazi test kitleriyle yapilan testlerdede sende oldugu gibi tek sonuc mumkun olabiliyor. bunlari sorgulamaktan vazgecmelisin bunlar önemsiz detaylar. negatif oldugundan emin olabilirsin
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  RockerBoy Ptsi 4 Nis. - 8:53

Fırat abi öncelikle geçmiş olsun.Ameliyatını atlatıp aramıza geri dönmeni diliyorum.
Siteye girip bana cevap yazdığın için teşekkür ederim.Açıklayıcı ve net bir bilgi verdin.
Tekrar görüşmek üzere.

RockerBoy
TANIDIK
TANIDIK

Acil cewaplarmısınız Empty tekrar sorum war

Mesaj  RockerBoy Çarş. 6 Nis. - 13:36

Sevgili Fırat Abi
Öncelikle ameliyatınızın iyi geçmiş olmasından dolayı mutlu olduğumu belirtip geçmiş olsun dileklerimi bildiririm.
Abi ben ilişkiden 27 gün sonra antijen testi oldum.Negatif geldi.Fakat ilişkiden sonra herhangi bir grip,ateş vb birşey yaşamadım.hafif kuru öksürük yaşadım hala daha dewam ediyor.iki üç günü aşmayan ishal kabızlık,kısa süreli iştahsızlık oldu.Fakat abi dilimde beyazlık,kuruluk(şuan kuruluk azaldı) oluştu ve gözlerimde de hafif kanlanmalar war(kanlanma hala geçmedi).soru1:abi eğer belirtiler hivle ilgili olsaydı testimin pozitif gelmesi gerekmezmiydi? soru2: abi şeker hastalığı bulaşıcı bir hastalıkmıdır.(normalde sağlığım yerinde ama göz kanlanması şeker hastalığı belirtisiymiş o yüzden sordum)
soru3: herpes nedir. herpesten şüphelenmelimiyim?
soru4: son günlerde tükürüğümden az uz kan pıhtısı gibi şeyler geliyor.acaba çok sıkıntıya girip de faranjit mi oldum diye düşünmeden edemiyorum.
not: 27.günde antijen negatifti-doktor ''90'da gel bişeyin yok'' dedi.
18.gün eliza we 21.gün HIV 1/2 isimli testler de negatifti.ayrıca 27.günde VDRL negtifti.21.günde de hepatit B ve C negatifti. soru5: sizce vdrl we hepatitten şüphelenmelimiyim.
biraz karmaşık oldu ama 5 soruya da cewap werirseniz bana yol göstermiş olursunuz.tekrar geçmiş olsun, sert şeyler yemeyin Smile

En son RockerBoy tarafından Çarş. 6 Nis. - 13:47 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi (Sebep : ---)

RockerBoy
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 6 Nis. - 21:20

hiv ile ilgili testlerdede gelecekte farkli sonuclar almayacagindan eminim. muhim olan o surece ulasirken stresten uzak durabilmen kendine en az zarar ile bu dönemi gecirmen.

gerek bu konuda gerekse diger yasamsal kaygilardan dolayi zor donemler geciren insanlarin buyuk bir bölumunde agiz icerisindeki yapida farkliliklar olabilmektedir.. bunun en buyuk nedeni stresin etkisi ile vucudumuzdaki tum kaslar ile birlite sindirim sistemimizinde asiri kasilmalara bagli olarak calisma temposunu yitirmesidir. bagirsaklarda yada mide de ortaya cikabilecek en kucuk bir sorun bile agiz yapisinda pek cok degisiklige neden olur. bugune dek bu konuda tanidigim arkadaslarimizdan ya uc yada besinde bu sorun olmamistir gerisi tamami agiz kurulugu dildeki beyaz alanlardan sikayet ettiler.

zaman zaman agiz icerisindei bu sikayetler tabiki mikrobikte olabilemektedir. önlem maksadi ile agiz icerisinden alinan suruntunun kultur testlerine tabi tutulmasi gerekir.. bunun disinda stres unsuru ortadan kalktiginda biraz da bakim sartiyla kisa surede bunlardan kurtulursun. gözunde buyutme. zira bunlar hiv belirtiside degil
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  RockerBoy Çarş. 6 Nis. - 21:23

abi çok dha iyiyim.sağol.sayende.chate gelebilirmisin waktin warsa Smile

RockerBoy
TANIDIK
TANIDIK

Acil cewaplarmısınız Empty a

Mesaj  RockerBoy Cuma 8 Nis. - 22:07

abi ,apış arasında damar gibi çizgi şeklinde mor renkte yumuşak bi şerit war.yani testiste değil bacakla testis arasında. neler oluyor ya.pzt kesin doktora gidiyorum.ne oldu kanser mi olduk acaba.mantardan da şüpheleniyorum.kaydedicem tüm şikayetleri pzt ileticem doktora.
of abi tam rahatlamıştım aids yoktur diyordum.ne bu morumsu yumuşak çizgi :S tam da yumuşak bölgede çıkmış.geçiceğe de benzemiyor.acaba bünye stresten bağışıklığını mı kaybetti.doktor ne dicek bakalım.ağrı da yapmıyor pek.ey allahım bayılıcam weya tık diye ölücem ne biçim sınawmış.bir insanın kendi bedeniyle sağlığıyla sınaw edilmesi ne zormuş abi.
yani ölmekle arasında ne fark war böyle yaşamanın way be Sad

RockerBoy
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 8 Nis. - 22:57

aha rockerboy amerikayi kesfetti Smile o cizgi herkeste var sadece sende degil sen yeni kesfediyorsun hepsi bu kendini kurcalama ariza yaparsin benden söylemesi Smile yinede tabiki rahatlamak icin dr danis fitik falan olmasin
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  RockerBoy C.tesi 9 Nis. - 20:21

Fırat abi siteye girersen bu mesaja cewap yazarmısın.Mailden anlarım geldiğini Smile görş üzre inş.

RockerBoy
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 10 Nis. - 12:13

rockerboy dün hersey normal gidiyorken. ameliyat bölgemde kanama oldugu icin yeniden klinige yatmak zorunda kaldim. aksam saatlerinde ikinci bir operasyon gecirdim henuz kendimi toparliyorum. sali yada carsamba ancak cikabilecegim soyleniyor. mumkun oldugunca nete katilirim ama biraz duzensiz olacagini bilmeni isterim. sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Acil cewaplarmısınız Empty Re: yorum

Mesaj  RockerBoy Paz 10 Nis. - 15:38

geçmiş olsun fırat abi.bu akşam girebilirsen bu meseja cewap yazın ordan görür koşar girerim siteye.çünkü yarın doktora gidicem de.senin dediğin şekilde polikliniklere gidicem.çünkü diğer sitelerde herkes psikolojiktir diyo.yaw kafayı yicem nası psikolojiyse.bu kadarına psikoloji nası etki edebilir.
ben sizi beklerim abi girerseniz bu yazıyacewap wermenizden anlarım.
tekrar geçmiş olsun.bademcik ameliyatının çok riskli bir ameliyat olduğu söylenemez.allah başka dert wermesin.

RockerBoy
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 10 Nis. - 22:29

bademcik ameliyati gercekten cok basit bir operasyon ama iyilesme sureci her kiside farkli seyrediyor. ameliyattan uc gun önce tum kan ve genel saglik kontrollerim ameliyata uygundur diye rapor edildigi halde. ameliyattan sonra bana yapilan aciklamalarda bademciklerimde yogun bir sekilde iltihap oldugu seklindeydi. bu iyilesme surecini olumsuz etkiledigi gibi daha dikkatli olmayida gerektiriyor. nadirde olsa bu durumda bogazda vede solunum yollarinda enfeksiyon gelismesi mumkun.. neyse suan emin ellerde oldugumu dusunuyorum biraz gecte olsa iyilesebilecegimden eminim Smile en azindan ortada bir teshis vede olumlu gecen bir tedavi dönemi var. teshisi konmayan tedavisi uygulanmayan bazi arkadaslardan sansliyim sanirim. yarim saat daha buralardayim uyaniksan ugra dedikodu yapalim Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  RockerBoy Paz 10 Nis. - 22:32

ABİ HEMEN CHATE İNİYORUM Smile meşgul değilsen beklerim.

RockerBoy
TANIDIK
TANIDIK

Acil cewaplarmısınız Empty FIRAT ABİ VE BİZ :)

Mesaj  RockerBoy Ptsi 11 Nis. - 15:21

FIRAT ABİ
SENİN DEDİĞİN GİBİ DOĞRU OLANI YAPTIM VE ENFEKSİYONCU UZM.DOKTORA GİTTİM BUGÜN.GENÇ BİRİSİYDİ 40 YOKTU YAŞI.ENTEL Bİ TAVRI WARDI.BİLGİLİ GÖRÜNMESİ HOŞUMA GİTTİ.FAKAT HİÇBİR TEST VB BİR ŞEY YAPMADI.BU TUTUMU ÇOK APTALCAYDI.
BEN AĞZIMI GÖSTERDİM Kİ DİLİMDEKİ BEYAZLIK WE KIRMIZI KABARCIKLAR WARDI.HEMEN BAKTI ''BEN FARKLI BİR ŞEY GÖREMİYORUM'' DEDİ.KASIKLARIMA BAKTI:''SEN HİÇ Mİ ŞİŞMAN ADAM GÖRMEDİN BUNLAR NORMAL,HERKESTE OLUYOR'' DEDİ.AMA BEN ŞİŞMAN DEĞİLİM O DA SAÇMALIĞIN ÖTEKİ YÜZÜ.
GÖZLERİM BİR AYDIR KANLI DİYORUM HİÇ GİRMEDİ O OLAYA.
PSİKOZDAKİLERDEN FİLEN BAHSETTİ:YOK BİR ARKADAŞI WARMIŞ AWUSTURYADA SÜREKLİ ARIYORMUŞ PSİKOZDAYMIŞ VS.
İLİŞKİMİ ANLATTIM.DOKTOR:''SENİN İLİŞKİNDEN FRENGİ SLİFRİZ VB ŞEYLER GEÇMEZ''DEDİ.AYRICA HİV DIŞINDAKİ CİNSEL HASTALIKLARI TAKMA DEDİ.
TEST,KÜLTÜR ÖRNEĞİ VB HİÇBİRŞEY YAPTIRMADI.ÖYLECE YOLLADI BENİ.
ŞİMDİ WUCUDUMDAKİ BU GARİP OLAYLARLA BEN NAPICAM.BİR İKİ KERE DAHA DOKTORA GİDİCEM ONLAR DA AYNI ŞEYİ DERLERSE SUSUP BEKLİCEM ARTIK.
İŞİN BİR DE ŞU KISMI WAR:
BİR HASTA DİYOR Kİ:''BİR AYDIR GÖZLERİMDEKİ KANLANMA GEÇMEDİ''.BU HİÇ NORMAL BİR ŞEY Mİ.BİR İNSANIN ANİDEN KASIKLARINDA YIRTIK OLUŞMASI NORMAL Mİ.HİÇBİR MÜDAHALE WEYA TEST İÇİN UĞRAŞMADI.
BİR DE DİYOR Kİ:İLERİDE SENİ YANLIŞ YÖNLENDİREN HASTANE OLURSA DAWAYA WEREBİLİRSİN DİYO.SANKİ SLİFRİZ OLSAM İLK DÜŞÜNECEĞİM ŞEY KENDİSİNİ DAWAYA WERMEK Mİ OLACAK.KENDİ SAĞLIĞI OLSA BÖYLE RAHAT OLMAZDI.
DOKTORLA RAHAT GÖRÜŞTÜM HASTA SAYISI DA AZDI.KALDIM İÇERDE BAYA.İLLAKİ BİRŞEYİN YOK DEDİ.AMA ADAM GİBİ DE BAKMADI BANA ÖYLE GELDİ.
YORUMLARINIZI RİCA EDERİM.

RockerBoy
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Ptsi 11 Nis. - 23:34

senin bahsini ettigin sikayetler her hangi bir cinsel yolla bulasan hastaliga ait olmadigi icin dr da teste gerek görmemis Smile simdi dusunmek lazim iyi dr hangisidir hastasina tum testleri uygulayip sonrasinda hayir birseyin yoktur diyenmi. yoksa olmayan bir riski analiz etmeye gerek duymayip hem hastanin zamanini hemde parasini koruyanmi. yoksa kisiye hem onlarca test uygulayip herhangi bir bulguya rastlamadigi halde koruyucu tedavi uygulamayi gerekli bulanmi. Smile

hani bana sorsan bende bilmiyorum zira tip dunyasi bile yillardir bunu tartisiyor. dilinde kirmizi kabarcik olmayan insan sayisi cok az bunu artik kabullenmen gerekiyor. bunlar beslenme aliskanligimiz genel saglik durumumuz yada bazi basit mikroplar ile temas sonrasinda ortaya cikan papilla buyumesi diye tabir edebilecegimiz olumsumlardir. gayette normaldir
gözundeki kanlanma ile hic bir cybh nin alakasi yok. kasiklarinda yirtiklar anidenmi gelisti yoksa senmi aniden farkettin bence bunu dusunmen gerekiyor.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics