HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
tükürükte kan bulunması durumu EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
tükürükte kan bulunması durumu EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
tükürükte kan bulunması durumu EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
tükürükte kan bulunması durumu EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
tükürükte kan bulunması durumu EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

tükürükte kan bulunması durumu EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

tükürükte kan bulunması durumu EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
tükürükte kan bulunması durumu EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
tükürükte kan bulunması durumu EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

tükürükte kan bulunması durumu

2 posters

tükürükte kan bulunması durumu Empty tükürükte kan bulunması durumu

Mesaj  bencebmc Paz 9 Haz. - 11:51

merhaba, malum türkiyenin her yanı eylem, bağıra çağıra sloganlar atılırken bir köşede suyumu içmekteydim, o sırada üst dudağıma ve ağzımın içine yanıma slogan atanlardan tükürük geldiğini fark ettim, maalesef ki dudaklarımı ısırdığım için oradaki deri zarar görmüş durumdaydı ve ağzımın içinde de aynı şekilde dezenforme olmuş deri kısımları var idi... o sırada pek fazla kafaya takmadım ancak tükürük saçan arkadaşın da alt dudak iç kısmını sürekli ağzıyla yokladığını ve orada kanayan/ ya da belli bir süre önce kanamış bir yara olduğunu fark ettim(kemirgen midir nedir)... şimdi kanla karışık tükürüğün, yukarıda bahsettiğim vaziyette ağzıma gelmesi ve gayriihtiyarı yutmam konusunda risk var mıdır ? sigara kullandığım için faranjit geziyorum sürekli çok şükür belirti sınıfına sokmadım bunu ? bir de tükürükte bulunan antikorlar kanın bulaşma özelliğini yitirmesine sebep oluyor diye okumuştum, eğer bu doğru ise arkadaşın ağzının içindeki kana tükürük değmeme gibi bir ihtimal var mıdır, yani saf kan gelmiş olabilir mi benim ağzıma ?

ilginiz için şimdiden teşekkür ederim, göstermemeye çalışsam da epeyce evham yapıyorum, laf aramızda, ne olur yardım edin..

bencebmc

tükürükte kan bulunması durumu Empty Geri: tükürükte kan bulunması durumu

Mesaj  gokyuzu Ptsi 10 Haz. - 0:42

evham yapilacak bir durum yok bu sekilde bulas sozkonusu degil..

nedenini cok bilmiyor olsamda toplum olarak bazi seyleri cok abartili yasiyoruz,, sevgimiz abartili hayallerimiz abartili korkularimiz abartili..

hiv ile kisini enfekte olmasi icin karisindaki bireyin hiv pozitif olmasi ile birlikte pek cok uygun kosulun bir araya gelmesi gerekiyor her hiv pozitif ile temas enfekte olmak anlami tasimiyor. yakin tarihte aramidan ayrilan bir arkadasimiz hiv pozitif partneri ile korunmasiz yasadigi iliskiye ragmen virüs ile enfekte olmadigini zor olsada kabellenerek bizlere veda etti.

tükürükte bulunan virüs yogunlugu bulasin olmasi icin yeterli yogunlukta olmadigi gibi yine turkurukte bulunan bakteriler tarafindan izole edildigi icin bulasi mumkun kilmamaktadir..

ayni catal bicak tabak kullanimiyla bulasmayan virusun sosyal iliskiler esnasinda bulasmasida mumkun olamaz. endiselendigin kafanda kurdugun kurgu fazlasiyla fantastik olsada rahat olmalisin her hangi bir tehdit yada risk altina degilsin..

türkiyede ilk kez olsun toplumun bireylerin renk din, dil, irk, cikar gözetmeksizin ugradiklari haksizliklara ve karanlik zihniyetlere karsi hep birlikte baslattiklari bu onurlu durusu saygiyla selamliyorum.. yurdumdan uzakta bana aydinlik yarinlar adina bu umudu veren bu mucadeleye katki sunan her bir yüregi ayri ayri sevgiyle kucakliyor,, bu asil mucadelenin hakettigi sekilde bir zaferle sonuclanmasini temenni ediyorum..

tüm karanliklarin uzaginda daha özgür ve daha onurlu bir yasam icin, tüm yasaklarin yasaklanmasi dileklerimle.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  bencebmc Ptsi 10 Haz. - 8:43

Abi Evham yapmamın sebebi ağzımda benim de yaralar olması ve faranjit olmam, zaten tek başına tükürük olsa takmazdım ama o arkadaşın ağzında da kanayan/kanamış bir kısım görmem üzerine telaş ettim... Yani benim bahsettiğim kanlı tükürüğün pat diye ağzıma gelmesi, benim ağız hareketleri ile onu yaralarıma bulaştırmış olmam ve tam yaranın üzerine gelme ihtimalleri... Arkadaşın da cinsel geçmişini bilmediğim için Smile

Şimdi tükürük izole ediyor demiştik ya, bu yara tam alt dudak iç kısımdaydı arkadaşın, kanın tükürükle hiç karışmadan doğrudan ağzıma, bendeki yaralara gelmesi çok zor değil mi abi ? Bir de şöyle demişsin;

- oral ilişkilerde her iki tarafın da açık yarasının olması hatta bu yaraların o an kanıyor olması gerek.

Şimdi benim durumum bir oral ilişki değil tabii ama, bu şekilde bile bulaşması çok zor ise benim durumunda bir risk yok diye düşünüyorum.

Abi senden ricam ne olur kızma, cevabına, açıklamalarına muhtacım inan ki.

bencebmc

Mesaj  gokyuzu Ptsi 10 Haz. - 12:17

bu fantastik temasta tabiki herhangi bir risk.

öpüserek bugune dek hiv ile enfekte olan bir vaka yok yeryüzünde.. bir kac kisi bu yönde beyanlarda bulunsada uzmanlar acikca bu hikayelerin inandirici olmadigini,, kisinin yasak iliskisini gizlemeye calistigi icin daha mahsum görüneceginden öpüserek enfekte olduklarini ifade ettiklerini savunmaktadirlar.

öpüserek hiv bulasmaz. agiz icerisinde virüs yogunlugu zaten bulasin gerceklesmesi icin cok düsüktür. bashettigin anlamda heleki sicrayarak sana ulasan bir miktar tükürükle enfekte olman kesinlikle mümkün olamaz
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  bencebmc Ptsi 10 Haz. - 13:28

Abi bu fantastik temas da tabii ki herhangi bir risk derken neyi kast ettin, benim durumum mu yoksa ağız içinde kanama olan iki kişinin öpüşmesi mi ?

Şimdi bahsettiğim kişiden, kanlı tükürük gelmiş olsa da sıkıntı yok değil mi virüs yoğunluğundan dolayı. Test yaptırmamı önerir misin ? Bir de fizyolojik olarak tükürük veya diğer enzimler ile hiç karşılaşmadan doğrudan o yaradan benim ağzıma kan gelmesi mümkün değildir demi ?

Konuyu kapatmak istiyorum abi ne olur yardım et Sad bu adamın bir sevgilisi var muhakkak ki öpüşüp koklaşıyorlar, ben adamla sex yapmış gibi telaşlanıyorum :/

Yardımına müteşekkirim abi

bencebmc

Mesaj  gokyuzu Ptsi 10 Haz. - 15:09

sevgili arkadasim agzinin icinde yara oldugunu ve bu yananin kanadigini bile kabul etsek konusma esnasinda meydana gelen sicramadan dolayi sen hiv ile enfekte olmazsin.. azicik mantikli olup kendi davranislarimizi dusunsene tukurmek icin bile biz bir cok bilincli hareket yapiyoruz.. konusurken kan degil tukuruk agizdan sicrayabilir.. bu tukuruk icerisinde kan varsa bile seni enfekte etmez. bu fantastik temasta herhangi bir risk olusmaz yazmistim ama olusmaz kismi firar etmis Smile

kendini bu konularla mesgul etme arastirma okuma test olma olmaya kalkisma. cunku hiv ile enfekte olman imkansiz
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  bencebmc Ptsi 10 Haz. - 17:02

Abi'm benim sen ne müthiş bi adamsın, kardeşime sarılamiyorum kaç gündür abi Sad Allah razı olsun senden, bugünkü slogan tek yol gokyuzu Smile

bencebmc

Mesaj  bencebmc Ptsi 10 Haz. - 21:26

Abi son olarak, biliyorum çok bunalttım belki de haddimi aşıyorum ama anlayışına sığınıyorum, hani dedin ya kan ile karışık tükürük gelse dahi enfekte edemez diye, bunu o tükürük tam benim yaramın gelse dahi olarak anlayabilir miyim ?

Tam dayaklığım biliyorum da abi bu son cevabınla konuyu kesin olarak kapatacağım abi söz veriyorum.

#direngokyuzu Smile

bencebmc

Mesaj  gokyuzu Salı 11 Haz. - 20:01

eylemlerde kullanilan gazin yan etkisi yok diyorlar birde Smile

bulasmaz. bulasmaz. bulasmaz..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  bencebmc Salı 11 Haz. - 20:37

Abi bıgün siteye bir süre girilemedi, nasıl korktum;

Bir kısmı eksik yazmışım abi, affına sığınarak düzeltiyorum;

"bunu o kanlı tükürük tam benim yaramın üstüne gelse dahi bulaşmaz olarak anlayabilir miyim ?"

Yazacaktım, yazamamışım. Yarın kardeşim geliyor, Kızılay'dan koşa koşa geldim vallahi bunu yazmak için. Abi ne olur suistimal ediyorum gibi anlama, bu yukarıdaki şekliyle de cevabın bulaşmaz olur mu abi ?

Samimiyetine, gerçekçiliğine inancım tam abi, umutla cevabını bekliyorum, OKB diye bi hastalık varmış, ona yakalanmadan beni kurtar abi Sad

Not: Ankara'da durum çok kötü Sad

bencebmc

Mesaj  gokyuzu Çarş. 12 Haz. - 10:32

ilk sorundada bu salgilar benim tam yaramin ustune gelirse diye sormussun yani yarim yada eksik bir sey yoktu ve bende o sorunun yaniti olarak sana bulasmayacagini soyledim..

hiv sizin dusundugunuz yada korktugunuz kadar kolay bulasmiyor. bir cinsel iliskide bile bulasin olabilmesi icin pek cok kosulun bir araya gelmesi gerekiyor. kendini bu konuda daha fazla yiptarmanin zorlamanin anlami yok. bu konuyu bir an önce kapatmazsan yasadigin kuskular yada korkular seni vede iliskilerini hic yoktan yere olumsuz etkileyecektir. böylesi kücük endilserinizi abartip kendinizi yasamdan soyutlamaktan vazgecin. bu isin sonu yok her cevaplanan sorunun sonrasinda yeni bir soru yaratmak sadece cözümü güclestirir. hatta imkansizlastirir sorgulamak aliskanlik olmaya basladiginda kisi kendisine adeletsizlik etmeye baslamistir demektir. dogayi sorgula hayati sorgula var olusunu yada yönetimleri sorgula bunu anlamak icin yap ama asla kendini sorgulama cünkü insan bu durumdayken asla kendini anlayamaz vede savunamaz. zamani geldiginde elbetteki kendinle yüzleseceksin ama o zaman bu kadar adaletsiz yada acimasiz olmayacaksin ruhuna karsi..

tekrar ediyorum bahsettigin tarzda bir eylem sonrasinda kesinlikle hiv bulasi olmaz vede sen hic bir sekilde risk altinda degilsin..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics