HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
testler... EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
testler... EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
testler... EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
testler... EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
testler... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

testler... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

testler... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
testler... EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
testler... EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

testler...

3 posters

testler... Empty testler...

Mesaj  İnan Cuma 8 Şub. - 22:15

Merhaba Gökyüzü,
25. gün P24 antijen ve antikor tarayan combo test sonucum; negatif. 48. gün elisa test sonucum; negatif.
Fakat 2.5 aydır 1 saatim bile düşünmeden geçmiyor. Çok sıkıntılı ve tedirgin geçiyor günlerim... Belirtiler vs.den bahsemek istemiyorum, psikolojim bozuk olduğunun farkındayım ve ayırdına varamıyorum açıkcası. 90. gün testine az bir zaman kaldı ve açıkcası korkuyorum. Bazı sorularım olacak cevaplarsanız çok sevinirim.
21-28 arası combo testlerin değişme olasılığının olmadığı söyleniyor. Bu doğru mudur?
Who son açıklamasında antikora bakan testler için 6 hafta son demesi, bu konudaki görüşünüz nedir?
Ve yaptırmış olduğum bu testlerin 90'da değişme ihtimali var mıdır? Beni en çok endişelendiren mesele bu...

İnan

testler... Empty Geri: testler...

Mesaj  gokyuzu Cuma 8 Şub. - 23:43

ben kisisel olarak test sonuclarinin degismediginden eminim. konuya hakim cogu uzmanda 21 ile 28 gun araligindaki antijen yada kombine bir testin sonucunu guvenli hatta yeterli görebilmektedir. antikor testlerinde tani sureci uzun yillardan bu yana alti hafta olmasina ragmen tedbir maksadiyla bu surec uygulamada 12 hafta olarak kabul edilmistir... who nun bugun alti hafta aciklamasi antikor testlerindeki herhangi bir gelismeden dolayi olmamistir. bu istatistiklerin guvenli bir asamaya gelmesiyle alakalidir.

böylesi durumlarda ister istemez endiseleniyor ama ben gönul rahatligiyla 12 hafta sonrasinda testini olup konuyu kapamani öneriyorum. sonuc degismeyecektir emin olabilirsin
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  İnan C.tesi 9 Şub. - 0:05

Cevabınız için çok teşekkür ederim...
Bu süreç içerisinde belirtilere takılmak ve bunlar üzerinden gitmek ne derece doğrudur?
Bu konuda testler dışında başka bir rahatsızlığın (belirti olarak adlandırılanlar) önemi var mıdır?

İnan

Mesaj  gokyuzu C.tesi 9 Şub. - 0:18

bu gibi durumlarda belirti diye algilanan yada degerlendirilen hic bri reaksiyon hiv e özgü degildir.. hiv belirtileri diye bilinen tüm saglik sorunlari enfeksiyonlarin genel belirtileridir.. kisi hiv ile hepatit ile yada herhangi bir hastalik etkeni ile temas ettiginde bu belirtiler ortaya cikar.. grip oldugumuz dönemlerdede bu durum söz konusudur. bagisiklik sistemimiz vucuda sizan hastalik ajanini etkisizlestirmek yanit olustururken bu tur sikayetlerin olmasida gayet dogaldir..

bunun disinda pek cok arkadasimizin bahsetigi halsizlik kas eklem agrilari yada bazi cilt sorunlari kesinlikle hiv belirtileri olarak degerlendirilmemelidir. cunku hiv den dolayi bu tur belirtiler ancak aids asamasinda ortaya cikar bu surecte on yillari bulur..

genelde belirti diye adlandirdiginiz bu saglik sorunlari psikolojik olsada enfeksiyon dr una danismak en dogru davranis olacaktir.

üzerine takilan pek cok insan tanidim yuzlerce hiv testi yetmezmis gibi bir o kadarda diger hastaliklarla ilgili testler oldular.. tek gerekceleri belirtilerdi.. bu tur konular tabiki ihmal edilmemeli ama abartilmamalida ayni zamanda.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  İnan C.tesi 9 Şub. - 0:31

Bu konuda malesef çok fazla bilgi kirliliği var. Birçok kaynakta belirti diye adlandırılan rahatsızlıklardan bir derleme yapılsa 100'den fazla ayrı ayrı maddeler oluşturulabilir. Korku başlayınca ve internete ulaşma imkanınız da varsa, benim gibi de bilgisiz ve cahil bir kişiyse bu, işte o zaman işin içinden çıkılmaz belirsiz bir hikaye başlıyor... Siz bu durumun boyutunu tahmin edebiliyorsunuzdur eminim...

Vakit ayırdığınız ve cevaplarınız için tekrar teşekkür ederim.
İyi geceler...

İnan

Mesaj  gokyuzu C.tesi 9 Şub. - 0:40

aslinda son bir kac yil icerisinde aramiza katilan cogu arkadas gibi sende oldukca sanslisin. neden dersen baslangic yaptigim dönemlerde bu tur forumlar olmadigi gibi internette bu konu hakkinda guncelligini yitirmis yada art niyetli kisilerce saptirilarak yazilmis pek cok yazi mevcuttu.. oysa simdi hem dayanisma hemde dogru bilgiler saglayan pek cok forum olustu.. insanlar cevreleriyle konusamadiklari burda bir sekilde paylasabiliyor vede destek aliyorlar.. bulundugun sureci hic kimse ile konusmadan kendi kendini yiyerek tuketerek yasayan cok insan oldu gecmiste.. sanslisiniz dememde bu yuzden. sizler yanliz degilsiniz yeterki kendinize hakettiginiz ilgiyi degeri verin ve hatalarinizdan dolayi kendinizi sorgulamayin. hatalarda ders alabilmeliyiz ama bir hatayi abartarak kendimizi cezalandirmamaliyiz.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  İnan Çarş. 20 Şub. - 15:59

Merhaba tekrar Gökyüzü, Artı Hayat Derneği'nin forumundaki arkadaşlar ve Senin yorumların sayesinde akıl sağlığımı koruyarak 90. gün testini olmuş bulunmaktayım.
Bir devlet hastanesinde; 4. Jenerasyon Elisa Anti hiv Negatif
Senin de bazı konularda bilgini almak isterim bir mahsuru yoksa.
Yukarıda olduğum diğer testlerde mevcut. Ben bu son testi ve öncekilerle birlikte Dr. Aygen Tümer'e sordum. O'da, bir daha teste gerek olmadığını iletti cevap olarak. Hastane'deki doktorlar 6. ayı da istiyorlar.
(Bunlardan ziyade Hürriyet'in soru-cevap kısmında, Prof. Serhat Ünal ve Dr. Aygen Tümer, erken dönem P24 antijen antikor testi yapılmadığı takdirde 6. ay testini de istiyorlar danışanlardan. Ben bu testi olduğum için bana böyle bir cevapta vermiş olabilir.)
Ben bu teste artık güvenmeli miyim ve başka bir test daha yaptırmam gerekir mi?
Artık ne olursa olsun herhangi bir belirti ve rahatsızlığı kesinlikle hiv'e yormamam gerekir mi?
Ve son olarak benim gibi yüzlerce insanla iletişim kurduğunu varsayarak, bu fobi, takıntı vs.'den kurtulmam için bir önerin var mı?

Uzun bir yazı oldu vaktini alacaktır biraz bundan dolayı kusuruma bakma, şimdiden teşekkür ederim...

İnan

Mesaj  gokyuzu Cuma 22 Şub. - 0:25

gecmiste aygen tumer hoca nin alti ayi savudnugunu biliyorum. hurriyetteki soru cevap calismasindaki alti ay savunmasida aygen hocanin yanitidir. serhat hoca pek cok bilimsel calismasinda yada mevcut makalelerinde gecmisten bugune daima uc ayi savunan bu konudada cok ciddi bilgi ve deneyime sahip dunyada bransinda kabul gören bir hocamizdir.. bu konuda hic kimsenin turkiyede serhat unal hocadan daha bilgili oldugunada inanmiyorum. antijen testi olmaksizin bile uc ay sonrasinda antikor testlerinden alinan bir negatif sonucu gunumuz kosullarinda tartismak cok yanlis olur.

senin bireysel durumuna gelince oldugun test son derece yeterli ve kesin olan sonucu yansitmaktadir. bu saatten sonra bunu kurcalamak yada bu konuyla ilgili arastirmalar yapmak sadece sana zaman kaybettirecegi gibi kafanda yeni soru isaretleri olusturacaktir.. bu yuzden burasida dahil tum forumlardan uzak durmani oneriyorum. tüm arkadaslara daima söyledigim gibi sanada güle güle demek seni yeniden yasama ugurlamak bana keyif verecektir.. dilerimki bir daha ugramazsin Smile

edindigin tecrubeyle eminimki sen simdi hayatin ne denli degerli oldugunu zaten cok iyi kavramissindir. bu bilincle sevdiklerine hayata saril sosyal yasamini zenginlestir. farkli seyler yapmaya calis.. fobi degilde hoby ler edinmeye calis Smile

yasam herhaliyle guzel ve onu haketmek icin mucadele etmesini bil.. bu seni vede yarinlarini guzellestirecektir.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  moskov Cuma 22 Şub. - 0:45

chatbox ta biraz sohbet edelim mi abi zamanın varsa

moskov
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  İnan Cuma 22 Şub. - 0:50

Çok teşekkür ederim, uzun uzadıya ve gayet samimi bir şekilde cevap verdiğiniz için.
Yanıtlarınızdan anladığım kadarıyla, ben ve benim gibi birçok insanın bu dönemlerde ki ruh halleri bir yana, neler düşündüklerini bile gerçekten çok iyi anlamışsınız. Ne kadar içten ve sevgi dolu bir insan olduğunuz belli, en azından bende böyle bir izlenim bıraktınız. Bir kardeşiniz olarak ellerinizden öptüğümü ve size sarıldığımı farzedin...
Allah sizden razı olsun, hayatınızda ve çalışmalarınızda yardımcınız olsun.
Saygı ve sevgile...Allahaısmarladık...

İnan

Mesaj  moskov Cuma 22 Şub. - 1:05

Ben 90 gün testimi o hafta korktuğum için yapamadım sonra korkumu yendim zaman bulamadım şimdi yarın yaptıracam ama korkum yine başladı hayretediyorum 24. gün gittim de nasıl oldum. Fırat abi defalarca yazdı cevap verdi ama hani cidden korkmaya başladım nedenide su combi testler için hiçbirşey denmemesi. 21 yaşındayım hayatım boyunca hiç birşeyden bukadar korkmadım sonlandıracak olmam cok güzel ama pozitif almak benim için bir yıkım olur çünkü düşüncesi bile beni paramparça etti.

moskov
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 22 Şub. - 1:13

hey moscow combine testler icin nasil kimse birsey demiyor Smile

ben bir dunya dr taniyorum senin 24 gun testinin altina yuzde yuz negatif diye imza atacak ama uzgunumki bunlar turkiyede degiller Smile

ayrica hic misafirperver degilsin moscow beni kac defa chat boxa davet ettin sonrada uyudun bari insan bir kahve ikram eder. hain üye moscow Evil or Very Mad

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  moskov Cuma 22 Şub. - 12:51

SEROLOJİ Örnek Türü: SERUM
Test Sonuç Birim Referans Aralığı
Anti HIV 1+2 NEGATİF 0.38 Cut off 0.00 - 0.99

Sonunda noktayı koydum fırat abi bugun 5.ay bilmem kaçıncı gün Very Happy başka teste ihtiyacım yoktur değilmi ( adettendir dedim öyle yazdım )

moskov
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 23 Şub. - 3:15

eger bir teyt daha olma ihtiyaci duyarsan lutfen bu hiv ile ilgili bir test olmasin.. mesela zeka testi olabilir Smile

saka bir yana artik bu tur konulari okumaktan yada forumlara katilmaktan vazgec domates guzeli Smile yoksa kabak tadi verir benden demesi..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  moskov Paz 24 Şub. - 1:21

Bu konu kapandı bitti abi arada sohbet etmeyede mi gelmiyeyim ?

moskov
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 24 Şub. - 3:09

tabiki gelme. gencecik adamsin zamanini daha iyi degerlendirmelisin.. bak eski uyelerden gelen varmi. git baska forumlara bak adamlar vefadan insanliktan bahsediyorlar uyeleri surekli orta tutup reyting rekorlari kirmaya calisiyorlar. sonuc ortada o tür ortamlara katilan insanlarin psikolojileri ister istemez okuduklarindan etkileniyor ve soru isaretleri olusuyor kafalarinda.. bizler sizlerin icin bir gönül dostu olarak kalmaliyiz. yer yuzunun neresinde olursan ol beni iyi animsayacagini zaten biliyorum. bende senin iyi oldugun icin aramizda olmadigini biliyor olacagim. senin yada arkadaslarin yeri burasi degil. bu konuda yeterli surecte test olan ve kendini iyi hisseden tum arkadaslari ben burda görmek istemiyorum.. yoksa diger forumlardaki adminlere benzersin.. adam admindir ama bana mail yazar iki yil sonra test oldum diye Smile

sana mutlu saglikli dolu dolu bir yasam diliyorum.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  moskov Paz 24 Şub. - 14:18

bende tesekkur edeyim abi Smile belki almanyaya gelirsem mesaj yazatim;-)

moskov
TANIDIK
TANIDIK

- Similar topics