HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
test süresi EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
test süresi EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
test süresi EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
test süresi EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
test süresi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

test süresi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

test süresi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
test süresi EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
test süresi EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

test süresi

3 posters

test süresi Empty test süresi

Mesaj  murat35 Cuma 26 Ekim - 13:38

merhaba gökyüzü,korunmalı ilişki,korunmasız oral seks var,oral seksi karşı taraf yaptı.1 ay sonra bir gün süren öksürük ve terleme oldu ve geçti,ardından 2 hafta süren burun akıntısı ve gün içinde oluşan hafif öksürük nöbetleri oluştu..45.gün elisa 0,02 negatif,60.gün kemulans gibi bişey yazıyordu o da 0,06 negatif çıktı.açıkcası hiç ümidim yok bu belirtiler tesadüf olmaz sanırım.
size sorum elisa ile kemulan benzeri testler farklı sonuç verir mi?60 gün yapılan elisa testinin güvenirliği nedir?

murat35

test süresi Empty Geri: test süresi

Mesaj  hakan2012 Cuma 26 Ekim - 16:49

bence negatifsin 2 aydaki sonuclar cok onemli diye biliyorum icin rahat olsun 60 gun negatıf bence cok ıyıdır 90 da tekrar ettirdiginde gene negatif cıkacak bu benim yorumum ama gokyuzu sana net bırseyler soyler kesın benın okudugum bır sitede 2 ayda yuz 90nı kesin cıkar vs yazıyordu ona dayanarak bence rahatlaman lazım

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 27 Ekim - 8:56

bahsettigin iliskide hiv konusunda hic bir risk yok.. bu sekilde hiv bulasi olmaz... test olman bile gerekmiyor
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  murat35 Paz 28 Ekim - 20:43

sorularımıza cvp verdiğiniz için teşekkür ederim ilk önce.siz her hangi bir riskten söz etmemissiniz ama belirtiler oluşunca ister istemez insan huzursuz oluyor.bugün baldırımda kırmızı bir arı büyüklüğünde leke gördüm kabarıklık yok aksine içine göçmüş gibiydi sanki.apar topar özel hast.gittim hiv 1/2 elisa yaptırdım 0.26 negatif geldi 72.gün bugün.biraz kiloda kaybettim,sonra kıl kökü iltihabı çıktı ense bölgesinde.bir anormallik olduğuna eminim vucudumda ilk defa böylesine değişiklikler meydana geldi.bu değerlerde kafama takılıyıor devamlı yyükseliyor.mümkünse telefonda testler hakkında bilgi almak istiyorum sizde.emin olmak için.

murat35

Mesaj  hakan2012 Paz 28 Ekim - 23:05

72 gunden sonra negatifin varsa baska hastalıklara bak bence.... su andan itibaren negatifin degısmez bence rahat ol...

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Ptsi 29 Ekim - 20:40

hiv kütüphane kismini okumani öneriyorum. orda stres ve korkunun insan sagligi uzerine etkilerinden bahseden makaleler mevcut... bunu kisa özetlemek gerekirse stres ile hiv vucuttaki ayni hucreleri hedef aldigi gibi tahribatlarida birbirine yakin..

bahsettigin iliskide israrla soyluyorumki hiv ile enfekte olamazsin. eger bu mumkun olsaydi emin ol sosyal iliskilerimizden dolayi suan yer yuzunde hiv pozitif olmayan birey kalmazdi.. kaldiki 72 gunde oldugun test sonucu bile bunu kanitlar nitelikte.. bu konuyu okuyup arastirmaktan vazgecmen gerekiyor.. sen bunlari dusunup irdeledikce vucudun reaksiyonlar vermeye devam edecek..

telefon konusuna gelince ben yurt disinda yasiyorum. gecmiste arkadaslar ile telefon yada msn araciligi ile iletisim kuruyordum ancak gerek zaman farkindan gerekse is yogunlugumdan dolayi artik bu tur sohbetlere katilamiyorum.. ama sizler forumun en alt kisminda mevcut chat box a giris yaparak birbirinizle iletisimde kurabilir birbirinizi dinleyip anlamaya calisabilirsiniz.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  murat35 Cuma 16 Kas. - 22:23

Gökyüzü tekrar merhaba,ilk önce sorularımızı kibarlıkla cvpladığın için teşekkür ederim.Şüpheli ilişkiden sonra 91.günde genel kapsamlı bir çok test yapıldı bugün.Sonuçların hepside normal çıktı.Tarama testleride dahil.Dr EBV virüsünden şüphelendi vedevlet hast.makine olmadığı için ünv.hast.yönlendirdi.benim sorum EBV virüsü diğer hastalıkların tesbitinde geç sonuç verdiren bir etken midir?Bazı kaynaklarda böyle yorumlar okumuştum sizin yorumunuz nedir?

murat35

Mesaj  gokyuzu Paz 18 Kas. - 18:54

her test hastalik etkenine yönelik yapilir. epstein bar virusunun tanisida kendine özgu testler gerekirse biopsi ile konur. bu virusun varligi bir baska hastalik tanisini olumlu yada olumsuz etkilemez. bu tur yazilar yada makaleler gercekle bagdasmiyor.. cunku dedigim gibi testler direk hastalik etkenine yönelik yada bu hastalik ajanina karsi vucudun verdigi reaksiyona yonelik yapiliyor. hic birsekilde herhangi birinin varligi bir digerinin varligini tespit etmeye engel olmaz. ebv nin testi kendine özgudur hepatitlerin kendine özgu yine hiv yada diger hastalik lar icinde bu durum gecerli.. bu sinif yoklamasi gibi birsey ogretmen ali ayaga kalk dediginde fatma ayaga kalkmiyorsa yada fatma alinin yerine burdayim diye bagiriyorsa hoca bunu yutmaz sanirim Smile yada bu alinin sinifta olmadigi gercegini gizlemez Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  murat35 Paz 18 Kas. - 22:42

Sorularımıza içten ve samimi cevap verdiğiniz için teşekkür ederim...

murat35

Mesaj  gokyuzu Paz 18 Kas. - 22:53

murat bu forum yada benzer platformlar hepsi gonullu danismanlik esasinda dayali calisiyor ( yada calismali) durum böyle olunca teknik aciklamalarin yaninda dogru yaklasim dogru iletisim kurabilmekte onemli. bizler dr yada konunun uzmani degiliz toplumsal sorumluluk adina gönullu olarak bu faalietleri yuruten sizlerden biriyiz. bu nedenle sana yada diger arkadaslara hic yabanci olmayan insanlariz sizlerden biriyiz sizlerden biri gibi davranmak zorundayiz. bu hem konunun anlatilmasi anlasilmasi acisindan helde sizlerin ruhunuza hitap edebilmek acisindan cok onemli bir avantaj bizler icin ve bizler bunu degerlendirmek zorundayiz. bir dr un karsisindaki resmiyet yada dr sizin karsinizdaki resmi durusu sizlerin kendinizi ifade etmenize belki engel olabilir ama burda abi kardes yada birer arkadas yaklasimi ile sizlere katki sunmak yada sizinle iletisim kurmak cabasinda olmak zorundayiz. boylelikle hem size yol gosterebilmek hemde destek olabilmek mumkun olur.

gonul isterki gecmiste oldugu gibi daha yogun zamanlar ayirayim ama isim vede yasam kosullarim maalesef buna pek uygun degil, yinede sizlere kucukte bir katkim olabiliyorsa bu benim adima cok buyuk bir sevnc gerekcesi olacaktir. guzel sozlerin vede nezaketinden dolayi tsk ediyor seni ve tum arkadaslari sevgiyle kucakliyorum Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  murat35 Perş. 22 Kas. - 22:42

fırat kardeşim insan öyle bir duruma düşüyor ki çaresiz kalıyorsun kendinle başbaşa kalıyorsun,konuşacak durumunu anlatacak insan bulamıyorsun.Etrafında insan çok ama hayat tecrubelerim bana kimseye güvenmemeyi öğretti:) Yazmıştım geçen ebv şüphesi var diye kan tahlillerini yaptırdım mono hetorofil tam antikor testi yapıldı negatif geldi.Kilo kaybı sürüyor,halsizlik devam ediyor ben ki amatör futbol oynayan bady çalışan biriyim elbiseler felan bol geliyor artık.bir yerde bir terslik var ama ne biilmiyorum sadece bende ki sorunun ne olduğunu merak ediyorum.bu hangi hastalık olursa olsun takmıyorum sadece bende ki sorun ne o nu bulamıyorum.
Artık hataneye gitmeye utanır oldum ağrı kesici kullanan biri değildim bu yaşıma kadar şimdi hastaneden çıkmaz olduk,yemin ederim insanın kendine ettiğini 9 köy toplansa edemez derlerdi de inanmazdım.

murat35

Mesaj  gokyuzu Paz 25 Kas. - 11:17

kueznim uc yildir perhiz yapiyor toplamda uc kilo vermemistir Smile onada hiv korkusumu asilasak ne yapsak Smile

murat degil cinsel yolla bulasan bir hastalik,, hic bir hastalik bu kadar kisa donemde kiside kilo kaybi yada benzer sikayetlere neden olmaz.. halsizlik dersen hastalik ajani vucuda ilk sizdiginde vucudun onu algilayip antikor uretmeye basladigi donemde gecici olarak mumkun olabilir. cunku vucut enerjisini hastaligi yenmek icin kullanmaktadir.

benzer yazilar cok yazdim ve gercekten bunlari arastirip okuyarak olusturdum. hiv kutuphane kismindada bulabilirsin bazilarini.. stres bence kanserden yada hiv den kesinlikle cok daha tehlikeli... bizler stresi hep manevi bir olgu diye algiliyor olsakta bu gerilim ve depresyonu tum hucrelerimiz yasiyor tum organlarimiz yasiyor. ozellikle en cok etkilenen sindirim sistemimiz vede kas kemik yapimiz. sonrasinda bunu diger organlar takip ediyor. bu surecelerde bence insan en once kensdisine karsi anlayisli olmali ve hayati yeniden tanimaya calismali.. yada unuttuklarini animsamali.. buna bir cesit yuzlesmede diyebiliriz.. yasadigin iliskiyi onaylamak yada elestirmek bizlere asla dusmez bunun huzurunuda pismanliginida yasayan sen olacaksin neticede ama gercek suki kendini sorgulamaktan ve korkmaktan vazgecmelisin.. hepimizin hayat icersinde yanlislari hatalari pismanliklari oldu onlari sorguladigimiz surece hem kendimizi yipratacagiz hemde yarinlara gec kalacagiz.. bence kensini sorgulamaktan vazgecmelisin.. daha aktif bir sosyal yasam icerisinde olmalisin.. unutmaki sen artik hayatin ne kadar degerli oldugunu cogu insandan daha iyi biliyorsun ve bir an once onun hakkini vermeye baslamalisin. bedeninle ruhun arasindaki savasi bir an önce sonlandirip aklin ruhun yuregin ve bedeninle hayata katilmayi denemelisin. bu senin cikis yolun. ve basarmak zor degil Smile kendini sorgulamaktan vazgec.......

En son gokyuzu tarafından Çarş. 28 Kas. - 21:57 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  murat35 Salı 27 Kas. - 23:20

Vaallahi ne deyim arkadaşım,gerçekten helal olsun sana.Bıkmadan usanmadan biz gibi insanlara katlanabiliyorsun ya gerçekten bravo.Ben bi kaç siteye yorum yazdım,yazdığıma yazacağıma pişman ettiler,insanların hassasiyetini düşünerek herhangi bir dialoga girmeden çıktım sonuçta hepimiz etten kemikten yaratıldık çok görmüyorum ama sen hakkaten başkasın.Allah yolunu açık etsin.

murat35

- Similar topics