HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
mrb gokyuzu- biraz acil... EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
mrb gokyuzu- biraz acil... EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
mrb gokyuzu- biraz acil... EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
mrb gokyuzu- biraz acil... EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
mrb gokyuzu- biraz acil... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

mrb gokyuzu- biraz acil... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

mrb gokyuzu- biraz acil... EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
mrb gokyuzu- biraz acil... EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
mrb gokyuzu- biraz acil... EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

mrb gokyuzu- biraz acil...

2 posters

mrb gokyuzu- biraz acil... Empty mrb gokyuzu- biraz acil...

Mesaj  stars Paz 8 Kas. - 1:39

karşılıksız bir hizmet verdiğin için sizi tebrik ediyorum öncelikle...

benim sorum 4 ay önce korunmasız bir ilişkim oldu.ilişkiye girdiğim kişi hıv tedavisi oldugunu söyluyor ama ciddi biri değil inanmıyorum ben.ilişkinin yaklasık olarak 2. ayında 3. ayında ve 3.5 ayında elisa testleri yaptırdım hepside negatif çıktı.fakat benim boğazımda kuruluk var sürekli ve boyun boğaz lenf bezleri civarında ara sıra ağrı var ama şişlik yok birde kalçalarımda ara sıra büyük büyük sivilceler çıkıp geciyor.şimdidde yuzumde herzamankilerden farklı oldugunu düşündüğüm sivilceler var birde ön cinsel bölgemde kaşıntı oluyor ara sıra beyaz beyaz siğillerde var ama küçük... tekrar test olmama gerek var mı ? bunları ben mi abartıyorum psikolojik olarak...bu rahatsızlıkların çoğu son testi olmadan öncede vardı zaten. hani hıv belirtisi olmuş olsaydı bunlar zaten testte gözükürmüydü? bunlar hıv belirtisi olsa bile testte gözükmeme gibi bir ihtimal olabilir mi?

sorularıma detaylı bir cevap yazmanızı rica ediyorum ? umarım fala bekletmezsiniz...

saygılarımı sunuyurum ...

stars

mrb gokyuzu- biraz acil... Empty Geri: mrb gokyuzu- biraz acil...

Mesaj  gokyuzu Paz 8 Kas. - 2:59

öncelikle sevgili arkadasim iliski kurdugun sahis hiv tedavisi olsun yada olmasin bu temasindan dolayi sen her hangi bir sekilde enfekte olsa idin bugune dek yaptirdigin testlerde bu yuzde yuz ortaya cikardi. kisinin hiv pozitif oldugunu dogru söyledigini kabul edersek bile test sonuclarina bakinca senin bu temasindan hiv ile enfekte olmadigin kesindir. agiz kurulugu ozellikle strse bagli olarak ortaya cikabilen bir durumdur. stres gerilim yasayan yada asabi diye tabir ettigimiz insanlarin pek cogu zaman zaman bu sikayetleri dile getirdikleri gibi hava iklim kosullarininda bunu tetikledigi bir o kadar gercektir. böylesi durumlarda agiz hijyenine dikkat etmeni öneriyorum cunku agizda yeteri duzeyde tukuruk salgilanmadiginda agiz icerisinde zararli bakteriler cogalarak agiz yada bogaz enfeksiyonlarina sebep olabilir. yuzunde ve diger bölgelerinde cikan sivilcelerin normal oldugunu icinde bulundugun stresin bunlari her zamankinden biraz daha yogunlastirdig kanatindeyim. ama cinsel bölgende kasinti deri dökuntusu yada farkli degisimler söz konusu ise ben bir cilt dr u ile görusmeni onerebilirim. hiv ile ilgli her hangi bir durum söz konusu degil ama basit bir bakteriel enfeksiyon söz konusu olabilir.

bunlarin disinda bir seyi bilmeni isterimki pek cok arkadasimizin yanildigi cok onemli bir konu var. kisi hiv ile enfekte oldu ise belirtiler yada firsatci enfeksiyonlar yasamalari gerektigini dusunmekteler. senin yasadigin durumda bundan baska bir sey degil. eger sendeki bu saglik sorunlari hiv ile iliskili olsa idi riskli davranisinin uzerinden cok uzun bir sure gecmesi ve bunlar disinda cok ciddi saglik sorunlarinida beraberinde yasaman gerekirdi. bunlar kesinlikle hiv belirtisi degil hiv ile uzaktan yakindan iliskisi yok.

hiv testleri ile ilgili yasalar oldukca net ve aciktir. testlerde hata orani özellikle negatif sonuclarda imkansizdir. dogru zamanda dogru test yontemi kesinlikle guvenilirdir. bu noktada oldugun elisa testlerini tartismak yada suphe duymak siyaha beyaz demek kadar anlamsiz bir davranis olur.

gunde agzinda oyalamak kaydiyla bir iki bardak papatya cayi icmeni oneriyorum bu hem agiz hijyenine yardimci olur hemde agiz kurulugunu bir nebze olsun azaltir. florid orani dusuk dis macunlarini tercih etmende fayda var. bunlar senin bireysel uygulayabilecegin bazi noktalar. yinede bu sikayetlerini cilt dr u yada bir kbb uzmani ile paylasmani öneriyorum.

forumumuz ile ilgili guzel dusunce ve temennilerin icin tesekkur ediyor saglik ve esenlikler diliyorum.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

- Similar topics