HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !? EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !? EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !? EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !? EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !? EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !? EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !?

2 posters

Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !? Empty Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !?

Mesaj  umutt Salı 16 Kas. - 13:55

Merhabalar öncelikle iyi bayramlar dilerim,

Benim sormak istediğim aklıma takılan bir kaç nokta var izninizle sormak istiyorum,

1, Elisa,ifa,eclia,cmei,meia isimli yöntemler bulunmakta testlerde bana yapılan test 90. gün Anti Hiv1+2 (meia) sonuç negatif, bu benim bildiğim kadarı ile antikor bakan bir test ancak bu bütün antikorları yakalarmı ( Hiv1 - Hiv1 grup 0, Hiv2) meia yöntemli bu test elisa yerine geçermi ve güvenilirmidir.
2, Erken dönemde yapılan testlerden Hiv1+2vidas(p24+IgG) isimli testi oldum (10,22,30,42) günlerde, beraber olduğum bayanada 16. günde aynı testi yaptrıdım sonuçlar negatif ancak ben bu testi internette ne kadar araştırsamda bulamadım sadece bulduğum bilgi vidas hiv duo ultralarla ilgili bu testin, ultra olmadığını düşünüyorum acaba bayana boşunamı yaptırmış oldum onun antikorlarını bu test yakalayamayabilirmi?
3, Yenilikleri takip eden bir sitesiniz ve sizde 90. günü savunuyorsunuz ancak ben yanlış veya eski tip testlerden mi olmuşum testi tekrarlamam gereklimidir 90 gün sonucuna sevinirken 3 aydır dokunmadığım kız arkadaşımı ve yeni doğan yiğenimi dün öptüm tabii kız arkadaşımla farklı bir şekilde öpüştüm ama şimdi testleri düşündükçe bitmekteyim kusura bakmayın başınızı ağrıttım

teşekkür ederim saygılarımla

umutt

Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !? Empty Geri: Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !?

Mesaj  gokyuzu Salı 16 Kas. - 22:17

erken dönemde oldugun p24 antijen testlerinin uygulandigi sureler kusursuz 42 gun biraz luzumsuz olmus sadece Smile bunun disinda 90 gun sonunda oldugun anti hiv testi de oldukca isabetli vede kesinlik degeri olan bir testtir.. buda diger antikor testleri gibi serolojik bir test vede digerleri kadarda guvenilirdir... temel olarak baktiginda elisa eia yada meia arasinda bir fark yoktur dersek yanlis olmaz. kesinlikle rahat olmalisin bu konuda edise duyman icin hic bir neden yok.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !? Empty Geri: Test Yöntemleri ve ben yanlış testlermi yaptırdım !?

Mesaj  umutt Çarş. 17 Kas. - 10:31

cevabınız için çok teşekkür ederim ancak sormak istediğim bir soru var

90 da negatif alan 110 - 120 veya 180 de pozitif almış bir vaka duydunuzmu hiç

umutt

Mesaj  gokyuzu Çarş. 17 Kas. - 12:11

90 gunden sonra pozitfilesen vaka duymadim cunku yok.. ama su var riskli davranista bulunan kisi gitmis uc yil sonra test olmus yada bes yil sonra ve o zaman pozitifini almis o ayri konu. almanyada 60 binden fazla kayitli hiv pozitif var onlardada böyle bir hikaye yok. hic biri doksanda negatif alip sonrdan pozitiflesmemis. zaten böyle bir durum olsa test kilerini ureten firmalar 90 gun degil daha uzun sureleri taahut ederdiler. sen bu testleri uretsen milyonlarca dolarlik tazminatlari goze alip 90 gun pencere dönemini önerirmisin bir dusun.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umutt Çarş. 17 Kas. - 13:15

cevaplarınız için tekrardan çok çok teşekkür ederim sayın gökyüzü

dediğiniz doğru 3 yıl, 5 yıl sonra test olanlardan bahsetmiyorum tabiki, lütfen yanlış anlamayın bu kişisel bir korku ve takıntı halimden kaynaklanan anladığım kadarı yabancı diliniz çok iyi seviyede ve yurtdışı siteleri takip edebiliyonuz onun için sormuştum bu 90 gün olayını çok teşekkür ederim

umutt

Mesaj  gokyuzu Çarş. 17 Kas. - 14:47

yabanci dilim cok iyi degil kendime yetecek kadar almanca biliyorum. burda savundugum yada sizlerle paylastigim bilgilerin buyuk kismi almanyadaki hiv ve aids ile ilgili kurumlarin savundugu gerceklerdir.. aslinda bu bilgilere dileyen her arkadasimiz kolaylikla ulasabilir ama yasadiklari endise ve panikten dolayi bazende yanlis bilgiler ile karsilasmasmis olmalarinin sanssizligiyla konuyu kavramakta gucluk cekiyorlar.. yoksa yaptigimin cok ekstra bir sey olmadigini bende biliyorum burdaki arkadasligimizi dostlugumuzu yok sayarsak ?? zaten isin asli burda olmanizin en buyuk nedenide bu anlatabilmek yada anlasilabilmek..

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics