HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
hıv duo quick EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
hıv duo quick EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
hıv duo quick EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
hıv duo quick EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
hıv duo quick EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hıv duo quick EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hıv duo quick EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
hıv duo quick EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
hıv duo quick EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

hıv duo quick

4 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

hıv duo quick Empty hıv duo quick

Mesaj  tatarramazan Salı 31 Ağus. - 18:08

selam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım bundan 5 ay önce bir genelevinde korumasızilişkide bulundum ve 140. günde hıv duo quick(hıv6) adında birtest oldum ve sonuç 0.05 negatif çıktı bana bu test hakkında bilgi verirmisiniz .ve bundan sonra bir test daha yaptırmama gerek var mı tşkler... gökyüzü senden cvp bekliyorum lütfen beni bilgilendir...

tatarramazan
YENİ
YENİ

hıv duo quick Empty Geri: hıv duo quick

Mesaj  gokyuzu Salı 31 Ağus. - 23:19

quick testlerin güvenirligi zaman zaman tartisma konusu olsada tecrubelerden yola cikarak uzmanlar quick testlen negatiflerini guvenilir pozitifliklerinide ciddi oranda supheli bulmaktadirlar. zaten hizli testlerin en buyuk zaafiyetide budur diger yöntemlere kiyasla daha cok yalanci pozitif sonuc ile karsilasilmaktadir. yakin gecmise kadar bu testler pek tercih edilmiyor olsada son yillarda turkiye ile birlikte avrupanin gelismis ulkelerindede bu testler uygulanmakta ve negatif sonuclar kesin olarak degerlendirilmektedir.

forumu biraz incelersen sende göreceksinki arkadaslarimizin en buyuk sorunu kafalarindaki kuskulardan kurtulamiyor olmalaridir. bu kuskulara dusmelerinin en buyuk nedenide uzgunumki nette dolasan yanlis vede luzumsuz bilgilerdir. simdi ben sana oldugun test guvenilirdir dersem bile eminimki sen okuduklarinin etkisinden yinede kurtulamayacaksin. bu nedenle ben elisa yöntemiyle uygulanan anti hiv 1/2 testi olmani öneriyorum. sonucun degismeyeceginden eminim. aam muhim olan senin degismen endiselerinden kurtulman
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

hıv duo quick Empty duo

Mesaj  tatarramazan Çarş. 1 Eyl. - 8:34

peki duo olması hem antijene hem antikora bakıldığı anlamına m geliyor.bide aradan 140 gün geçtikten sonra bu testi yaptırdım ben bu süre yeterlimi?benim olduğum testi üreten firmanın çok güvenilir olduğunu sölediler bana....sen ne düşünüyorsun bu sorularla ilgili...cevapların için tşkler gökyüzü....

tatarramazan
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Çarş. 1 Eyl. - 10:10

hangi firmaya ait oldugunu yada teknik detaylari bilmiyorum ama genel olarak hzli testler antikor tarayan testlerdir, senin oldugun testinde anikor taradigini dusunuyorum. zaten 140 gunde herhangi bir testin antjeni saptamasi mumkun degildir. bulundugun surec itibari ile sen hem antikor hem antijen tarayan bir test bile olsa bu testin antikor tarayan kismi gecerlidir. cunku 140 gunde kandaki antijenler ölculur duzeyin altindadir. testler bunlari saptamaz.

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv duo quick Empty duo

Mesaj  tatarramazan C.tesi 4 Eyl. - 21:31

slm gökyüzü sana bi sorum daha olacak ...ben test olmadan önce 15-20 günde az bir miktar alokol alıyodum bu benim test sonucumu etkiler mi....yani alkolün test üzerinde bir etkisi var mı... çok aşırı alkol almıyodum ,alkol almayada yani son 1 yıl içinde başlamıştım cevabın için teşekkürler....

tatarramazan
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Ptsi 6 Eyl. - 20:15

alkol test sonuclarina kesinlikle olumlu yada olumsuz anlamda tesir etmez..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv duo quick Empty tşk

Mesaj  tatarramazan Ptsi 6 Eyl. - 21:37

gösterdiğin anlayış ve verdiğin cevaplar için sonsuz teşekkürler gökyüzü.........

tatarramazan
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Ptsi 6 Eyl. - 21:51

hata yapmak hepimize mahsus. muhim olan bu hatalarda ne ögrendigmiz vede zor zamanlarda ne kadar bir arada olabildigimiz. hepimizde bir digerine yetecek kadar bilgi vede isik var aslinda,, muhim olan bunu bir digerine yansitabilmek. dilerim bir an önce endiselerinden arinip yeniden guzel gunlerine geri dönersin. sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv duo quick Empty hıv duo quick

Mesaj  tatarramazan Salı 7 Eyl. - 21:32

peki pencere döneminin uzamasına neden olabilir mi

tatarramazan
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Salı 7 Eyl. - 21:59

söyle diyeyim sen anla Smile

antikorlar vucudumuzun hastaliklara karsi olusturdugu bagisiklik yanitinin bir parcasidir.. vucuda disardan giren her hastalik etkenine karsi farkli antikorlar olusur.

bir kisi herhangi bri hastalikla karsilastigi halde antikor uretemiyorsa.. bunun baslica nedenleri sunlardir..

1.. kisi organ nakli olmus yada kanser tedavisi göruyorsa.. cunku bu durumlarda vucudun organi kabul etmesi icin bagisiklik sistemi uyutulur. kanser tedvisindede ayni uygulama söz konusudur.

2.. kisi dogustan bir bagisiklik hastaligina sahipse.. simdi duyuyorum sen ya ben de bu durum mevcutsa diyorsun Smile sende yada diger arkadaslarimizda bu durum söz konusu degil. cunku dogustan bagisiklik sistemi hastaliklarina sahip olan insanlarin tedavi görmeksizin yasamlarini surdurebilmeleri mumkun degildir..

3.. uyusturucu kullaniyorsa... uyusturucu vucudun geneline zarar veren bir unusrdur. uzun sureli kullanimlarda bagisiklik sistemini tahrip edecegi icin bu durumdaki insanlarin hastaliklara karsi gösterecekleri direnc saglikli insnalara göre cok daha ciliz vede yetersiz kalabilmektedir.. bu nedenle bu durumdaki insanlarda erken dönemde antijen testleri tanida cok daha etkilidir..

4... dört diye bir sey yok Smile

5... kendini zorlama senden hiv pozitif olmaz Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv duo quick Empty test

Mesaj  tatarramazan Salı 14 Eyl. - 20:00

gökyüzü sana son bir soru sorabilirmiyim lütfen...

tatarramazan
YENİ
YENİ

hıv duo quick Empty test

Mesaj  tatarramazan Salı 14 Eyl. - 20:07

bugün senin tavsiyen üzerine elisa testi yaptırdım fakat ordaki görevli kan alırken iğneyi damara geçirdi ve arada ışırınga olmadan aldığı kanı tüpe iğne vasıtasıyla tüpe doldurdu .ordak, kan hava ile temas etti bu kanda aranan antikorlar açısından bir sorun oluşturur mu bu arada sonuç neg geldi..yani bir kaç saniye sürdü bu

tatarramazan
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Salı 14 Eyl. - 20:17

bahsettigin islem son derce saglikli vede dogrudur. almanyada ve avrupada her türlü test icin kan bu sekilde alinmaktadir. ben 2003 yilinda taksim egitim hastahanesindede ayni sekilde kan vermistim. almanyada ise siringa ile kan alindigina hic tanik olmadim. kanin hava ile temas etmesi test sonucunu hic bir sekilde etkilemez uygun saklama sartlarinda alinan kan örnegini yillar sonra bile testlere tabi tutulabilinmektedir. hic bir sekilde endise etmene gerek yok..

bana soru sorabilmek icin önceden izin istemen gerekmiyor Smile diledigin zaman sorabilirsin elimdne geldigince yanit veririm. bazen gecikmeler oluyor oda is yogunlugumdan dolayi lutfen sen ve arkadaslar kusura bakmayin. sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv duo quick Empty duo

Mesaj  tatarramazan Perş. 16 Eyl. - 16:38

slm gökyüzü bana ( eıa) yöntemiyle ilgili bilgi verirmisin labarotuar bana bunun eliza olduğunusöledi ama yinede senden dutmak isterim, ayrıca test olmadan önce 2-3 gün kullandığımız basit grip ilaçları testi etkiiler mi tşkler....

tatarramazan
YENİ
YENİ

hıv duo quick Empty test

Mesaj  tatarramazan Perş. 16 Eyl. - 16:50

gökyüzü lütfen çevrimdışı olmadan cvp ver... yoğunsun biliyorum ama.....

tatarramazan
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Perş. 16 Eyl. - 16:58

okudugum sorulara yanit vermeden gitmek olurmu Smile bazen net baglantimda sorun cikabiliyor ama kimseyi yanitsiz birakmamaya gayret ediyorum.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv duo quick Empty test

Mesaj  tatarramazan Perş. 16 Eyl. - 17:03

cevabın nedir peki.....

tatarramazan
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Perş. 16 Eyl. - 17:20

ama ben yazmistim Smile biri cevabi calmis.

elisa.. Enzyme-Linked Immunosorbent Assay in kisaltmasidir

eia ise elisan in sesli harflerinden olusan son jenarasyon bir kisaltmadir.

yani anlayacagin eia elisa dir . elisa ise Enzyme-Linked Immunosorbent Assay dir

ilaclar kesinlikle test sonuclarini etkilemez eger bu mumkun olsaydi emin ol su anda hiv tarihe karisirdi.. keske dedigin bir gun mumkun olsa.

ben bu cevabi iki mesaj once yazmistim ama gelmemis özur dilerim
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv duo quick Empty test

Mesaj  tatarramazan Perş. 16 Eyl. - 17:23

hiç sorundeğil gökyüzü yine güneşinle aydınlattın bizi saol..

tatarramazan
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Perş. 16 Eyl. - 17:48

ben bir aynayim sadece icinizdeki isigi size geri yansitiyorum. bazen hepimiz kendimizde kayboluruz iste o zamanlarda icimizdeki isigin söndugunu saniriz oysa isik hep ordadir sadece biz görmeyiz cunku cok yanlis yerlere odaklanir onlara bakariz. ben sadece dogru yere bakmaniza yardimci olabilmek istiyorum.

simdi yemek zamani sende cok takilma buralara kendin icin daha faydali birseyler yapabilirsin sanirim Smile neticede zaman degerli.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv duo quick Empty test

Mesaj  tatarramazan Ptsi 27 Eyl. - 22:00

slm gökyüzü sana bu siteye giren bir çok kişiye yardımcı olacak bir soru sormak istiyorum.....sorum şu belirti veren hastalığın testlerinin negatif çıkma ihtimali var mı bu soru tabiki hıv için .....eminim ki vereceğin cevap bir çok kişinin içini rahatlatacak

tatarramazan
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Ptsi 27 Eyl. - 22:11

belirti veren kisilerin yuzde 99.99 u negatif cikar. neden dersen cogu insan baska hastaliklarla enfekte olur. sizin hiv e özgu diye dusundugunuz belirtiler tum enfeksiyon hastaliklari icin gecerlidir.. bugun foruma katilan herkes gitsin ebv yada herpes testleri olsun ben hic kimsenin negatif cikmayacagindan eminim.. ve cogu arkadasimizdada hpv pozitifligi sozkonusu olur. daha benzer yuzlerce hastalik etkeni var bunlar vucuda girdiginde reaksiyon hep aynidir ama insanlarin cok kucuk bir bölumu disinda hepsi bu hastalik etkenlerini baskilar ve hic bir zaman hasta olmazlar. korku senaryolarindan abartili yaklasimlardan kendinizi koruyun. bugun pyd nin sayfasinda bile hiv belirtileri basligi altinda aids belirtileri yaziyor.. hiv in kendine özgu bir belirtisi yok.. hiv belirtileri diye adlandirilan tum belritiler tum enfeksiyonlarin ortak belirtileridir. ve bu belirtileri yaratacak binlerce bakteri virus söz konusudur.. hep hatrilatiyorum gatada hiv pozitiflerin tabi tutuldugu bir arastirma var 22 hiv pozitif vakadan 19 u belirti yasamadim yada hatirlamiyorum demis sadece üc kisi belirti yasadigini ifade etmis.. aradigin yanit aslinda gatadaki arastirmanin sonucu.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv duo quick Empty süre

Mesaj  tatarramazan Paz 10 Ekim - 18:35

slm gökyüzü sana sorum bu savunulan 90 günlük süreyle ilgili .belirlenen bu süre sağlıklı insanlar için mi sağlıklı insandan kastım hiç alkol kulanmayan ,ilaç içmeyen v.s için mi yoksa belirlenen bu süre tüm bo koşullar dahil edilerek belirlenen son süre mi bide bu süre en düşük yoğunlukta virüs bulaşı içinde geçerli mi. yoksa tüm bu koşullar 90 günlük bu süreyi uzatabilir mi teşekkürler...

tatarramazan
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Paz 10 Ekim - 22:05

doksan gunluk sure en dusuk yogunlukta virus ile cinsel yolla enfekte olan kisiyi kapsar. kan yolu ile olan bulaslarda zaten virus yogunlugu daha fazla olacagi icin pencerede donemide cok daha kisa olur. kisinin alkol ilac kullanimi pencere donemini etkilemez. ama kisi uzun sureli uyusturucu kullanicisiyla ve vucutta bundan dolayi tahribat ileri duzeyde ise kanser tedavisi göruyorsa organ nakli olmus ise bu durum farklidir. bu kislerde antikor testleri 90 gunden uzun surede yanit verir ama antijen testlerinde ise pencere donemi bir haftaya kadar duser. yani kisa donemde antijen testleriyle kolaylikla tani konur. sizin dusundugunuz anlamda basit alkol tuketimi yada bagisiklik sistemini direkt olarak etkileyen herhangi bir ilac soz konusu degilse. doksan gunden sora endise duymak anlamsizdir.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  barisyilanci Salı 26 Ekim - 19:06

tatarramazan demiş ki:selam arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım bundan 5 ay önce bir genelevinde korumasızilişkide bulundum ve 140. günde hıv duo quick(hıv6) adında birtest oldum ve sonuç 0.05 negatif çıktı bana bu test hakkında bilgi verirmisiniz .ve bundan sonra bir test daha yaptırmama gerek var mı tşkler... gökyüzü senden cvp bekliyorum lütfen beni bilgilendir...

Ramazan kardeş ben o bahsettiğin testin güney marmara bayiisiyim ve bu test hızlı test değildir , sadece adı quick tir , 80 dakikada sonuç verir ve Dünya daki en güvenilir ve hassas testtir, asla HIV i kaçırmayan bir test olduğunu da belirtmek isterim. Kitin markası bioMérieux "dur ve istediğin kaynaktan ve hekimden araştırmasını yapabilirsin , ancak içinin rahatlaması için söylüyorum istersen özel bir laboratuarda veya üniversitelerde western blood yöntemiyle test yaptırabilirsin daha güvenilirini istiyorsan PCR testi yaptıracaksın , bu son tanı yöntemidir. Bu arada HIV çok kolay bulaşmaz , kişinin yeni kaptığı dönemde bulaşıcıdır. Bununla beraber yeni kapan bir insan da yüzde yüz bulaştırmaz. Hasta biriyle bile ilişkiye girsen ilişkiyle bulaşma oranı %5 in üstünde değildir ve bir hayat kadnından HIV bulaşma ihtimali de sünnetli insanlarda daha düşüktür. Bununla beraber AIDS virüsü ilişki sırasında peniste meydana gelen minik çatlaklardan kan yolu ile bulaşır , penis deliğinden AIDS virüsü bulaşma oranı yok denecek kadar azdır. İçin rahat olsun....

barisyilanci

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki