HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 4 EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 4 EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 4 EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 4 EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 4 EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 4 EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 4 EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 4 EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 4 EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

hıv mi? başka bir şeymi?

+2
gokyuzu
mustafa adalı
6 posters

4 sayfadaki 4 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 4 Empty slm abi

Mesaj  mustafa adalı Paz 19 Ara. - 5:13

abi merhaba rusyadan sevgiler oncelikle nasilsin beni soracak olursan turkiye nisanda izine gidecektim ama bu yasadigim belirtiler hala devam ettigi icin ocak 2011 turkiye izne gidecem ve son bir test daha olacam konuyu kapatacam biliyosun abi 160 gun test sonucunm 0.17 negatif inallah ocak 2011 turkiyede olacam test negatif gelir ve psikolojik destek alacam iste o zaman ve abi netten uzak duruyom ama belirtiler gecmiyor ne dir anlamadim kendine iyi bak abi test olduktan sonra cevabimi yazacam

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 4 Empty Geri: hıv mi? başka bir şeymi?

Mesaj  gokyuzu Paz 19 Ara. - 13:28

ocak 2011 ocak 2012 ocak 2020 degisen tek sey zaman olacak sonuclar hep ayni kalacak.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 4 Empty slm

Mesaj  mustafa adalı Paz 26 Ara. - 17:44

A bi merhaba ocak ayını bekleyemeden turkiye ye geldım
ikigun oldu 24 aralıkta test oldum 0.08 nonreactıve abi cok haklısın ne dedıysen cıktı hıv yok artık aklımda ama abı mutlaka bır hastalık var ne bu bilmiyorum
psikolojı bu kadar rahatsızlıklar yapmaz kasıklarımım ıkı tarafı sıs yumarta gıbı cene altında ıkı beze sıs abı yarın tekrar hastaneye urolojıde bunları gösterecem abı baska ne testler yaptıra bılırim tesekkurler

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  boss09 Paz 26 Ara. - 18:22

Mustafa Bey Şüpheli ilişkiden kaç gün sonra test oldun

boss09
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mustafa adalı Paz 26 Ara. - 21:02

8 ay 10 gun sonra son testım 0.08 nonreactive

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Ptsi 27 Ara. - 1:46

ürolog ile görustukten sonra onun dusuncelerini vede sana yaklasimini yazarsan sonrasinda nasil bir yol izlememiz gerektigini birlikte belirlemeye calisiriz. bu sekilde daha kolay yol alacagimiza inaniyorum.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Ptsi 27 Ara. - 15:26

abi urolog a gittim idrar tahlili istedi kasıklarımın elle muyanesinde normal oldugunu cene altındaki şişliklerin dişlerimdeki rahatsızlıktan oldugunu söyledi cekap önerdi bana yarın ıtibariyle
1-detaylı ultrason ve akciger grafisi 2 ekg 3tam kan sayımı 4 Biyokimya tetkikleri (aclık kan sekeri kolestrol, üre albümin triliserid HDL LDL ALT AST kreatinin ürik asit 5-DİREKT MİKROSKOPİ 6-İDRAR ANALİZİ 7- SEDİMANTASYON 8-HEPATİT MARKERLERİ (ANTİ HBS ANTİ HCV HBS AG) BUNLAR CEKAP KASAMINDA UYGULANACAK PERSEMBE GÜNÜ ÖGLEDEN SONRA SONUCLARI ALACAM SEN NEDERSIN ABİ İLAVETEN YAPMAM GEREKEN VARMI?

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  boss09 Ptsi 27 Ara. - 22:27

kardeşim rahat ol....teste daha gerek yok ...hıvden mi şüpheleniosun hala sen

boss09
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mustafa adalı Ptsi 27 Ara. - 23:11

kardes ben rahattım hıv yok aklımda cinsel yolla gecen baska hastalıktan süpheleniyom fırat abi yukardaki soruma cevap yazarsan sevinirim

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 29 Ara. - 12:54

agiz icerisindeki herhangi bir sorun o bölgedeki lenf bezlerinin etkilenmesine neden olur dr unun yaklasimi cok iyi urolog olmasina ragmen agiz sagligini kontrol edip seni bir butun olarak dusunmesi cok iyi.. idrar kültürü bile sonuca ulasman icin yeterli yinede dr önerileri dogrultusunda hareket etmen kafandaki kuskulari silmeni kolaylastiracaktir. bence dogru adrestesin seni dinleyen ve dogru yasklasan bir dr un cözume ulasacagindan eminim. sonuclari alinca paylasirsin yine devam ederiz
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Cuma 31 Ara. - 18:47

abi merhaba sonuçları aldım bir tek trigserit 320 çıktı wbc 12 digerleri normal temiz çıktı evet testlerde bir sey yok ne yapmalıyım başka abi salı günü izin bitiyor tekrar rusyaya gidiyorum ama sunuda söyleyim abi eşimle her beraber oldugumuzda ikimizde belirti yaşıyoruz belkide yeni çıkan bir virus

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 2 Ocak - 3:30

yeni cikan bir virus olsa bile vucudun buna vermesi gereken reaksiyonlar olmak zorunda. tahlil sonuclarini elbetteki dr larin yorumlamasi daha dogru olacaktir ama besleneme aliskanliklarini degismen gerekecek sanirim birde spor Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  utangac Paz 2 Ocak - 12:39

mustafa adalı demiş ki:merhaba bir sürü hiv belirtisi yaşadım agız kurulu, nefes darlı kuru öksürük kilo kaybı gece terlemesi el ve parmaklarda uyuşma agız içim yara dolu dilim şiş altı yara v.s. ama 42 48 66 76 83 elizalarım negatif ne yapmalıyım dr ali hatay hocama sordum cvp yazmışınız teşekkür ederim kimileri 60 günde çıkar diyor yorumlarınız lütfen
dilimin şişmesi hariç tüm bunlar bendede oldu asırı stresliyim stresim azalınca aftlar gecti gitti ama hala yınede stresim var 15 ay oldu ilişkiye gireli sanki ölü gibiyim test yaptrmaya korkuyorum ama neşeli halimdede bomba gibi oluyorum sadece aklımdan atmak için test yaptrmm gerekio ama korkuyorum gökyüzü abi keşke msnde senle görüşebilsek yaaaa

utangac
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mustafa adalı Cuma 7 Ocak - 16:23

slm abi bugün tekrar üroloji doktoruna gittim ve yaşadıklarımı anlattım oda bu mikrobu bildigini kan veya idrarda çıkmadıgını ama çok ciddi belirtiler yaşattıgını söyledi ve bendeki bütün bu belirtilerin bu mikrobtan kaynaklandıgını söyledi 1 adet igne verdi adı cefaday ve uzun süreli tetradox kunlanmamı ve takip edecegini yüzde %90 bu tedaviden sonra hiçbir şey kalmayacagını aynı tedaviye eşimle beraber başladık

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 7 Ocak - 20:17

dr un oldukca saglamci Smile

aslinda dr un dogru olani yapiyor. koruyucu hekimlik olarak tabir edilen tedbirci bir yaklasim. aslinda riskli davranislarda bulunan tum arkadaslarimizin sikayetlerini göz önune alarak dr larin bunu yapmasi gerekiyor ama ben buna cok az rastladim maalesef. sana yazilan igne oldukca genis bir bakteri gurubunun neden oldugu enfeksiyonlarin tedavisinde kullaniliyor. diger antibiotik te igne kadar genis icerige sahip olmasada pek cok enfeksiyona karsi oldukca etkili vede tedavi edici özellige sahip. dr unun yaklasiminin bende sonuc verecegine inaniyorum.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 4 Empty SLM

Mesaj  mustafa adalı Cuma 7 Ocak - 20:58

abi bende ilkez bu doktorun yaklaşımdan dogru sonuca ulaşacagıma inanıyorum senin gibi teşekkürler gelişmelerden haberdar edecem abi seni

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  yalnız Cuma 7 Ocak - 21:10

mustafa abi msn açıkmı?beni tanıdımı msni bi açsana

yalnız
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mustafa adalı Cuma 22 Nis. - 6:55

Abi merhaba nasilsin hizmete devam allah senden razi olsun bende netten uzak durarak hayata devam etmeye calisiyom sevgiler her sey icin cok sagol abi emegin cok buyuk bende by

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 23 Nis. - 1:49

hayata devam etmeye calismamalisin hayata deva etmelisin. yasadigin korkulara takili kalmamalisin. kötu bir tecrubeden payina dusen dersi aldin. simdi yasam senin icin daha degerli olmali ve her anin hakkini vererek yasamalisin onu..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Perş. 22 Eyl. - 20:13

abi bu doktor ne diyor allah askina acilen su doktorla iletisime gecmen dilegiyle meslegi ile ilgili derse ihtiyaci var

Merhaba,

Piyasadaki HIV test kitlerini bırakın, bazen hastanelerdeki test kitlerinde dahi hata payı olabilmektedir. Bu nedenle pek çok hastane ve laboratuvar, hepatit ya da HIV gibi testleri şüpheli durumlarda tekrarlayarak en güvenli sonucu elde etmeye çalışırlar.

HIV virüsü bulaştıktan sonra 6 ay ile yaklaşık 5 yıl arasında bir sürede kuluçkada kalabilir, yani testler negatif çıkabilir. Ayrıca cinsel yolla bulaşabilen tek durum HIV değildir. Sizde erkenden lenf bezleri şişmesi (eğer cinsel yolla bulaşan bir hastalık varlığını kabul edersek) daha basit bir enfeksiyona işaret edebilir. Üstelik sadece lenf bezi şişmesi ve döküntü, sık görülen pek çok basit enfeksiyondan birinin bulgusu olabilir.

Netice olarak, stres yaşamaktansa bir enfeksiyon hastalıkları uzmanı doktora başvurmanız, en gelişmiş tekniklerle test edilerek durumunuzu aydınlatmaya yardımcı olacaktır. Günümüzde en kötü gözüken hastalıklar bile erken teşhis edildiklerinde tedavi olanağına sahiptirler. Lütfen en kısa sürede bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına başvurunuz.

Sağlıklı günler dilerim.

Uz.Dr. İsmet Tamer

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 23 Eyl. - 0:02

dr aslinda dogru bilgileri okumus ama yanlis ifade etmis.. cok daha kötu yorumlar okudugum icin bu dr un aciklamalarini cokta elestirmeyecegim..

dr un hata payi diyerek anlatmak istedigi yalanci pozitiflik durumu. supheli durumlarda tekrari derkende pozitifligin tabi tutulmasi gereken dogrulama testini kastediyor.

alti ay bes yil kulucka suresi diye anlatilan ise kisinin hiv ile enfekte olduktan sonra aids asamasina gelebilecegi surectir. lenf bezleri dökuntuler vede uzmana danisilmasi konusunda yapilan aciklamalar ise bastan sona tamamen dogru önerilerdir.

yani benim dusuncem dr un aciklamalarinda belki ifade hatalari var ama temelde bir art niyet aramak dogru olmaz.

gecmiste böyle bir yazi ile karsilassam seninde tahmin edebilecegin gibi dr ile iletisim kurmaya calisirdim ama bunun yeldegirmenleri ile savasmaktan bri farki yok bence. neticede dr bu yazdigini duzeltsede birsey degismeyecegini biliyorum.

gecen bir arkadasin yolladigi bir linkte bir admin penisin mantar kismini mukoza diye tanimlayip birde insanlarin sorulariyla alay ediyordu yine. ama kullandigi tibbi terimler dr lara tas cikartircasina ansiklopedikti. yani diyecegim o ki kendi mantiginizi uretemediginiz kendinizi anlayamadiginiz surece ne okursaniz okuyun yanlis anlamaya musaitsinizdir. o yuzden cok takilmayin cokta okumayin.

bes yil once internette bu konuda kayda deger cok az bilgiye ulasiyordu insanlar. pek cogu yalan yanlis art niyetli yazilardi. ama simdi oyle degil dr larin kendi sayfalari var hiv ile ilgili calsimalar yapan kurumlarin uzmanlarin binlerce makalesi mevcut. telefonla yada yuz yuze danismanlik hizmeleri ucretsiz testler ve daha pek cok olumlu gelisme soz konusu. eskiden bilgiye ulasmak yada dogru bilgiye ulasmak zor olabiliyordu ve arkadaslarin o durumlarda yasadiklari endiseleri anlamakta mumkun olabiliyordu ama suan bunlar soz konusu degil ve lutfen artik bu konuda kendinize baski yapmayin.

aslinda hiv konusunda her anlamda turkiyede abartili aciklamalar davranislar söz konusu. sizler korkularinizi abartiyorsunuz hiv pozitifiler dramlarini abartiyor. radikal kesimler insanlarin cinsel özgurluklerini yada kimliklerini abartarak elestiriyor. cevre hiv pozitif olmayi abartip ölumle es deger göruyor. aslinda bu bizim toplumumuzun en kötu ozelliklerinden biri. bizler sevinclerimizi abartip maclari kana bulariz altimizdaki teknolojiyi abartip gaza basariz sonu kaza olur asklarimiz abartir ya benimsin ya topragin deriz acilarimizi abartir intihar bile ederiz.. o yuzden siz siz olun abartmayin. uc ay sonunda konuyu noktalayin Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Ptsi 28 Nis. - 15:26

abi nasilsin bir ugrayim dedim herseyi unuttum cok iyiyim allah senden razi olsun Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy 

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 29 Nis. - 1:03

tesekkur ederim gayet iyiyim.. guzel haberlerini duydugum icinde ayrica mutlu oldum.. eskisi kadar zaman ayirmiyorum foruma.. bugun uzun sureden bu yana ilk kez ugradim yazdigini görunce yanit vermek istedim.. her zaman böyle saglikli ve huzurlu olmani diliyorum. kendine iyi bak
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

4 sayfadaki 4 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4

- Similar topics