HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 2 EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 2 EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 2 EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 2 EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 2 EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 2 EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 2 EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 2 EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 2 EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

hıv mi? başka bir şeymi?

+2
gokyuzu
mustafa adalı
6 posters

2 sayfadaki 4 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 2 Empty slm

Mesaj  mustafa adalı Ptsi 23 Ağus. - 0:56

abi merhaba netten ve senden aldıgım bilgilerle ben hıv yok hepatit te yok abi eşimle korunmasız ilişki yaşamadım oda belirti yaşıyor ve şunu söyleyim abi bende ki belirtiler
öpücük hastalıgına çıkıyor yarın bunun için test yaptıcam öpücük hastalıgı için hangi test yaptırmam lazım kesin tanı için abi çok sagol

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 2 Empty Geri: hıv mi? başka bir şeymi?

Mesaj  gokyuzu Ptsi 23 Ağus. - 10:54

daha önceki mesajimda yazmistim bunun icin EBV (Epstein-Barr virus) testleri olmalisin . yine antikor ve antijen taramasi yapilarak tani konulan bir hastalikir. ama burda söyle bir sorun var insanlarin nerdeyse tamami bu virüs ile zaten enfektedir ama aktif degildir. cogu insanin virüs ile cocukluk yillarinda enfekte olduguda bilinmektedir.. test sonucunu aslinda simdiden tahmin edebiliyorum. ebv ile enfektesin ama virus aktif degil.. tipki cogumuz gibi Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  mustafa adalı Ptsi 23 Ağus. - 18:40

abi peki bendeki ne? bugün doktora gittim daha önce hpv kanda bakılmamıştı doktor agız içime bakarak hpv kan testi ve klamidya ya bakacam dedi sonuçları yarın alacam

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 24 Ağus. - 0:33

her ikisi icinde agiz bölgenden vede bogazindan suruntu almasi gerekirdi. bogazdan alinan bu örnekte ebv yada hpv olup olmadigida kontrol edilebilinirdi.
ebv nin kanda tespiti mumkun ama hpv de bu testler cok karmasik zahmetli masrafli oldugu gibi sonuclarida cok guvenilir degil.

benim anlamadigim dr un sende herhangi supheli bir lezyon yokken neden kanda hpv testleri yapmak istedi. sanirim seni ya ben yada dr un yanlis anliyoruz Smile

sonuclari bir al yine devam ederiz
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 2 Empty abi

Mesaj  mustafa adalı Salı 24 Ağus. - 0:40

abi sende olmasan ne yaparız abi benden aldıgı hpv eliza kan testi peki öpücük hastalıgı varsa bu testte çıkarmı

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 24 Ağus. - 0:58

hpv de en etkili tani yöntemi fiziksel kontroldur. dr lar lezyonlarin yuzde doksan besini bu sekilde teshis eder. ama yinede lezyondan parca alip hem teshisi dogrulatirlar hemde visün ün tiplemesini yaparlar. cunku bu tedavide önemlidir. ben kan testlerinde hpv tanisinin zor oldugunu iyi biliyorum zaten bu nedenle cogu dr hastasina bunu önermez. sayet ortada hpv yi animsatacak lezyon yada benzeri cilt sorunlari varsa biopsi yapmayi tercih eder.

öpucuk hastaligina neden olan virüs hpv degil ebv dir. hpv taranan bir testte ebv yi tespit etmek mumkun olmayacaktir.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Salı 24 Ağus. - 13:36

fırat abi bana yapılan test hsv imiş hpv degil sonuç
hsv tip 1/2 IgG 30.0 pozitif index H(0,9-1,1) refarans
hsv tip 1/2 IgM 0.78 negatif index L(0,9-1,1) refarans
abi birde micro elizam var onu 10 günsonra alacam yorumun nedir abi benim rahatsızlıklarım bundan olabilirmi

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 24 Ağus. - 20:52

herpes 1 ucuk diye tabir ettigimiz hayatimizin herhangi bir döneminde cogumuzun enfekte oldugu bir virüstür, herpes tip 2 ise genelde cinsel yolla bulasan dogal olarakta genital bölgeyi mesken tutan 2. tiptir. mevcut testlerinden senin hangisi ile enfekte oldugunu söylemek mumkun degil.. cunku test ikisinide kapsayan bri test ve tiplemesi yapilmadan yorum yapmak dogru olmaz.. on gun sonra sonucunu alacagin micro elisa testi ne maksatla yapildi bilmiyorum cunku elisa genel anlamda bir test gurubunun ismidir. sana testi uygulayan dr un her hangi bri aciklamasi yada yönlendirmesi olmadimi??
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Salı 24 Ağus. - 20:57

abi korkulacak bir şey yok vücudun bagışıklık kazanmış dedi 10 gün sonra micro eliza testinin sonucunu görüm dedi ilaç gerek yok dedi bende agız içimdeki uçuklardan örnek alın test yapın dedim o test bizim hastanede yok yarın ankara numune hastanesine gidecem ama herhalde abi hsv1 çünkü benim bir tek agız içinde uçuklar mevcut bu yaşadığım hastalıklar bundan olurmu abi herpesten bogaz agrısı,halsizlik,eklemlerde agrı yorumun abi

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 24 Ağus. - 21:13

hastaligin aktif dönemlerinde kesinlikle olur. bu ataklari engellemek mumkun degil ama sorunlari en aza indirgeyen bazi antiviral ilaclar mevcut ama ben bunlari kullanmak yerine beslenmene dikkat etmeni öneriyorum. vucudun virüsü baskilamasi her zaman daha dogru olur tabiki bunun kararini elbetteki uzmanlar vermelidir. test sonuclarini bir enfeksiyon uzmani ile konusursan sanirim sana daha saglikli bilgiler verecek vede seni yönlendirecektir
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Salı 24 Ağus. - 21:16

abi yarın cildiye uzmanınamı gidim yoksa enfeksiyon uzmanınamı en dogru bilgiyi kimden alırım teşekkürler abi hayata baglandım sayende

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 24 Ağus. - 22:44

eger bagisiklik olusmus ise endise etmene gerek yok.. gittigin dr ne uzmaniydi bilmiyorum ama bu konuda cilt dr uda enfeksiyon dr uda sana ayni dercede yardimci olacaktir. tercih sana bagli ama benim kisisel tercihim ne olurdu dersen sanirim cilt dr unu secerdim Smile

hayattan kopmak icin bir nedenin yok. hic birimiz kusursuz degiliz hata yapmayan kimsede yok yeryuzunde. muhim olan payimiza dusen dersi cikarmak ve zor zamanlarda bir arada olup bir birimize destek olabilmek. bu noktada katkim olduysa bu benim icin cok buyuk bir mutluluk. dilerim bir an önce kafandaki tüm kuskular son bulur ve yeniden eski guzel gunlerine dönersin.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut Salı 24 Ağus. - 23:54

bildiğim kadarıyla ıgg nin pozitif çıkması senin bu hastalığı daha önceden geçirmiş olduğun ve sonuçta bağışıklık kazanmış olman.Geçen sene bende yanlışlamaya kendi kafama göre test yaptırırken Klamidya pnomönü kanda arattırmıştım ve ıgg pozitif çıkmıştı. meğer klamidya pnomonu zatürree imiş Smile daha önceden zatürree geçirdiğimi öğrenmiş oldum Smile

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mustafa adalı Cuma 27 Ağus. - 13:16

abi merhaba test sonuçlarım ilişkiden 140 sonra

hbsag negatif
antihcv 3.jeneresyon negatif
antihıv 4.jeneresyon negatif
AHBc ıgm negatif
AHBc total negatif
antihbs negatif
AHAV IgG pozitif
CMV ıgm negatif
cmv ıgG pozitif
rubella ıgM negatif
rubella ıgG pozitif
antiHBe negatif
abi doktor normal her hangi bir bulaşıcı hastalıgın yok dedi senin yorumun abi nedir

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 27 Ağus. - 20:48

tez buralari terket git daha ise yarar birseyler yap Smile artik seni ne burda nede bu konuyu irdeleyen bir baska forumda istemiyoruz. kovuldun Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut Cuma 27 Ağus. - 21:27

kardeşim burdaki yaptırdığın testlerin alayını yaptırdım ,, ama hala eksik bişeyler var ,,çözüm yok

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mustafa adalı C.tesi 28 Ağus. - 2:57

gökyüzü teşekkürler artık bu konu burda kapanmıştır ve senin destegini asla unutmayacam ve inşallah allah bana seni yakından tanıma fırsatımı verir bana çok şey verdin hakkını ödeyemem destegini unutamam çok sagol alah senden razı olsun seni dinliyorum artık buraları terk ediyorum
kovulmayı kabul etmiyorum istifa ediyorum çok teşekürler
HAKKINI HELAL ET

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mustafa adalı C.tesi 28 Ağus. - 3:00

umut demiş ki:kardeşim burdaki yaptırdığın testlerin alayını yaptırdım ,, ama hala eksik bişeyler var ,,çözüm yok
çözüm artık psikoloji diyorum

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  umut C.tesi 28 Ağus. - 13:38

mustafa adalı demiş ki:
umut demiş ki:kardeşim burdaki yaptırdığın testlerin alayını yaptırdım ,, ama hala eksik bişeyler var ,,çözüm yok
çözüm artık psikoloji diyorum

psikoloji diye birşey yoktur yada olsa bile psikolojnin yarattığı fiziksel sıkıntılar insan vücudunda meydana gelemez etki etmez.

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 28 Ağus. - 20:08

umut ben insan psikolojisinin neden oldugu yuzlerce fiziksel hastalik biliyorum. birde olumsuz psikolojinin tetikledigi bugune dek farkina varmadigimiz yada var olupta bizde hasar yaratmayan hastaliklari sayarsak bu liste binleri bulur. sen bunu hic bir zaman kabullenmedin biliyorum bu saatten sonra kabullenmeyecegindende eminim. ama bunlar bilimin tibbin gercekleri...
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  umut C.tesi 28 Ağus. - 20:10

şindiye dek ne psikolojilerden geçtik sınav stresi olsun vs hiçbirşey olmadı da bu durumda mı psikoloji önde oluyor ,psikoloji yaratıyor herşeyi

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 28 Ağus. - 21:28

umut bir sinavin telafisi olabilir ama kisi hiv ile enfekte olmussa bunun telafisi yoktur.. ve sen bir sinav psikolojisi ile hiv psikolojisini es deger göruyorsan kusura bakma ama seninle tartismak bile anlamsiz olur. bu nedenle bu konuda baska yorum yazmayacagim.. seni ikna etmeyede calismayacagim kusura bakma.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 2 Empty slm abi

Mesaj  mustafa adalı Ptsi 30 Ağus. - 23:38

abi merhaba bana kızdınmı kovdun yoksa test sonuçları iyi artık korkulacak bir şey olmadıgı içinmi kovdun kaç gündür kafama takıldı yanlış bir şeyimmi oldu? olduysa özür dilerim sen benim için çok degerlisin abi kendine iyi bak

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 31 Ağus. - 1:04

senin bana yada arkadaslarimiza karsi hic bir yanlisin olmadi buralarda zaman kaybederek kendine karsi yanlis yapmani istemedigimden seni hayata ugurlamak icin kovuldun dedim hepsi bu Smile

biliyorum coguna tuaf geliyor arkadaslara buralara ugramayin demem cunku bu tur forumlarda insanlar reytingi genelde önemser. ama benim durumum farkli bir basima bir adamim ulasabildigimce gucum yettigince katki sunabilmek istiyorum.. sadece mail araciligiyla yanit verdigim yada iletisimde oldugum arkadaslari buraya davet etsem sanirim bir gunde binleri asar sayimiz. ama o zaman kargasa kacinilmaz olur.. bu nedenle ben daima kendisini hiv endisesinden arindiran her insan yeniden eski kötu gunleri animsamasin diye ugramasinlar istiyorum bu tur ortamlara. elbette kendini kötu hissettginde kapilarimiz sonuna dek sana ve her arkadasimiza acik ama sizin yeriniz burasi degil. cogunuz henuz cok gencsiniz kendinize topluma karsi sorumluluklariniz var önce kendi kavganizi verin sonra sevdiklerinizin sonra cemberi buyutun topluma sunun katkilarinizi. zamanin ve elinizdekilerin kiymetini bilin.. yoksa bir eksik bir fazla forumda bana hic bir zarari yok.

sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 2 Empty slm abi

Mesaj  mustafa adalı Salı 31 Ağus. - 10:43

TEŞEKKÜR EDERİM

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK