HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
hıv mi? başka bir şeymi? EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
hıv mi? başka bir şeymi? EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
hıv mi? başka bir şeymi? EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
hıv mi? başka bir şeymi? EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
hıv mi? başka bir şeymi? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hıv mi? başka bir şeymi? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hıv mi? başka bir şeymi? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
hıv mi? başka bir şeymi? EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
hıv mi? başka bir şeymi? EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

hıv mi? başka bir şeymi?

+2
gokyuzu
mustafa adalı
6 posters

1 sayfadaki 4 sayfası 1, 2, 3, 4  Sonraki

hıv mi? başka bir şeymi? Empty hıv mi? başka bir şeymi?

Mesaj  mustafa adalı Çarş. 7 Tem. - 22:18

merhaba bir sürü hiv belirtisi yaşadım agız kurulu, nefes darlı kuru öksürük kilo kaybı gece terlemesi el ve parmaklarda uyuşma agız içim yara dolu dilim şiş altı yara v.s. ama 42 48 66 76 83 elizalarım negatif ne yapmalıyım dr ali hatay hocama sordum cvp yazmışınız teşekkür ederim kimileri 60 günde çıkar diyor yorumlarınız lütfen

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

hıv mi? başka bir şeymi? Empty Geri: hıv mi? başka bir şeymi?

Mesaj  gokyuzu Çarş. 7 Tem. - 22:44

kisi hiv virüsü ile karsilastiktan dört hafta sonra kanda bagisiklik sistemimizin hiv e karsi olusturdugu antkorlar saptanir duzeye ulasmaya baslar. saglikli kisilerin büyük kismi alti hafta sonunda tani alsada olasi kisinin genel saglik durumundan gerekse istisna durumlardan dolayi pencere dönemi 12 hafta olarak kabul edilir. kisi riskli davranisindan 12 hafta sonra eger test olmus ve negatif sonuc almis ise bu tartismasiz kesin olarak kabul edilir. siz dört hafta sürecinden sonra bes test olmussunuz bu testler oldukca yeterli ve guvenilirdir. hiv konusunda hic bir endise duymaniza gerek yok. agiz kurulugu nefes darligi haliszli ve parmaklarda uyusmalar daha ziyade olumsuz psikolojinizin sizdeki etkilerini anlatiyor. bunlar hiv belirtileri degildir. kisi eger hiv ile enfekte olursa kisa dönemde gribi taklit eden bazi sikayetler olabilir ama sizin bahsettiginiz sorunlar olmaz. eger bri basiniza bunlarin ustesinden gelemiyorsaniz vede sikayetleriniz suruyorsa bir uzmandan psikolojik destek almanizin faydali olacagi dusuncesindeyim.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  mustafa adalı Perş. 8 Tem. - 22:16

peki agızda yara geçmek bilmyen enfeksiyonlar 83 gün yeterlimi test için

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 8 Tem. - 22:59

agizdaki yaradan kastiniz eger aft ise bu stresten kaynaklaniyordur. hiv den dolayi agiz icerisinde yaralarin cikmasi icin hiv ile birlikte on yillar yasamak gerekiyor. erken dönemde hiv bu tur sikayetlere sebep vermez. testlerinizde yeterli ve guvenilir
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv mi? başka bir şeymi? Empty slm

Mesaj  mustafa adalı Cuma 9 Tem. - 22:11

ya çok ciddi belirtiler yaşıyorum bunlar psikolojik filan degil agızda kuruluk nefes darlıgı kilo kaybı gece terlemesi agızda aft dilde yara dişlerde sıslama iki aydır halsizlik eklere agrı ne bunlar kesin test sonucu nedir anlamadım

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 9 Tem. - 23:01

arkadasim hiv den bahsediyorsak ben sana bildigim tum gercekleri butun ciplakligiyla anlatiyorum. yasadigin riskli davranistan dolayi eger hiv ile enfekte olsaydin testlerde bunun ortaya cikmamasi imkansiz. bunun disinda bir diger gercekte sudur kisi hiv ile enfekte olsa bile üc bes ay sonra bu sekilde belirtilerin ortaya cikmasida mumkun degildir.. ben burda yorum yaparken bes yili bulan arastirmalarimi ve bu sure zarfinda konustugum uzmanlarin göruslerini bugune kadar karsilastigim arkadaslardan edindigim tecrubelerle birlestirerek sizlere katki sunmaya calisiyorum. bugune dek senden cok daha ciddi belirtiler yasayan yuzlerce arkadas gördum iclerinde son uc yilini test olup aglayarak geciren forumlarda admin olup insanlara uc ay yeter diyen mailimden abi ben ne olacagim diye soran insanlar bile var. ama iyilesenler hayata geri dönenlerin hepsi suan olayin psikolojik oldugunu savunmaktalar. bunu kabullenmek cogu insan icin cok zor oluyor ama bunu kabullenmeden iyilesmekte bir o kadar zor hatta imkansiz. yinede endiselerine son veremiyorsan bir enfeksiyon uzmani ile görusmeni öneriyorum.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı C.tesi 10 Tem. - 17:19

çok teşekkür ediyorum ilgilendiginiz için peki 83 gün yeterlimi yoksa doksanda tekrarmı yaptırim

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 10 Tem. - 18:55

bri hiv virusu icin 90 gunde alti test biraz abartili olur Smile bir daha test olman sadece para ziyanidir.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Paz 11 Tem. - 0:35

benim testlerim eliza 83 yeterlimi ve 83 den sonra pozitif alan varmı

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 11 Tem. - 0:49

mustafa arkadasim her mesajimda soruna yanit verdigimi dusunuyorum. ama son bir kez daha söyleyim bir daha test olman gerekmiyor yeterli ve guvenilir testler olmussun.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv mi? başka bir şeymi? Empty teşekürler gökyüzü

Mesaj  mustafa adalı Ptsi 12 Tem. - 16:26

evet gökyüzü kızma bana bugün bir daha test yaptırıp konuyu kapattım test sonucu
hıvag/ab 0.11 nonreactive
antihcv 0.79 nonreactive
hbsag 0.49 nonreactive

bu test elizamı combomu konuyu kapatmam için yeterlimi?

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Ptsi 12 Tem. - 22:26

san ayugulana test kombine testtir hem antijen hemde antikor taranmis sonucuda gayet net vede guzel.. ayrica ben sana neden kizayimki Smile burda muhim olan saglikli ve guncel bilgileri yasadigimiz sorunlari paylasarak birbirimize destek olmak.. senin sagligini kazanabilmen yasantina yeniden dönebilmen icin öncelikle psikoljik anlamda kendini iyi hissetmen gerekiyor. kafanda hiv kuskulari dolasirken bunun zor olacaginda gayet iyi biliyorum. bu nedenle bu kuskulardan kurtulmak icin dogru yolun test olmak inaniyorsan ve sende olumlu etkisi olacaksa tabiki test olman gerekir.. simdi burdan hadi her aklimiz ageldiginde gidip test olalim sonucuda cikmasin sen son testini 83 gunde olup doksana yedi vardi hesabi yaptigin icin söyluyorum Smile elinden geldigince gerek burdan gerek diger forumlardan uzak durmani öneriyorum. bu tur konulari nette okumaktan vazgecersen kendine iyilik yapmis olacagindanda emin olabilirsin. hersey gönlunce olsun
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv mi? başka bir şeymi? Empty teşekürler gökyüzü

Mesaj  mustafa adalı Ptsi 12 Tem. - 22:42

öncelikle bana katlandıgın ve destak oldugun içi sana çok teşekkür ederim herhalde hıv ile ilgili ufak bir belirti olsaydı bu testte çıkardı daha önceden psikologa gitmiştim bana ilaç yazmıştı kullanmamıştım artık bu ilaçları kullanma vaktim geldi en iyisi bu ilaçları kullanıp hayata kaldıgım yerden devam etmek son bir soru soracamgeçenlerfde nette okudum ilişki yaşadıgım kadında hepatit ve hıv aynı anda varsa ve bana bulaştıysa yanı hıv ve hepatiti aynı anda aldıysam hıv antikorları geç oluşur diye yazıyodu dogrumu böyle bir şey olabilirmi kendine iyi bak allah yar ve yardımcın olsun hakkını helal et

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 13 Tem. - 1:42

iyi zamanlarda nasil sevincleri paylasiyorsak zor zamanlardada öylesine paylasmaliyiz korkularimizi yada üzüntülerimizi. bugune dek burda yada baska ortamlarda yazan hic bir arkadasimizdan rahatsizlik duymadim sikayetci olmadim ( saygi ve sevgiden nasibini almayan bazi art niyetli kisileri katmiyorum) neticede bu isi severek yapiyorum ve sizleri mutlu görmek benim icin yasanabilecek en guzel duygulardan biri. bu nedenle basimi agrittigini yada sana katlanmanin zor oldugunu dusunme cunku öyle degil keyif aliyorum Smile

hiv ile ilgili bir belirti yasamayi bekleme olasi hiv i animsatan bir gelismede olursa sagliginda sakin bunu hiv ile iliskilendirme. oldugun testler hiv ile hic bir ilgin olmadiginin en buyuk kaniti.. bunlari send ekabullenmelisin. burdan ahkam kesmek istemiyorum ama zor dönemlerde kullanmadigin bir ilaci su surecte kullanmani önermiyorum. bunu tabiki sen degerlendireceksin ama ben hayatin zorluklarina dusunceleri ve mantigiyla direnen bir insanin ilac yardimiyla ayakta duranlardan daha güclü ve saglikli olacagina inanan biriyim. bu noktada senin en buyuk enerjini test sonuclarindan cikarman gerekiyor onlardan daha etkili bir ilac olmayacaginida biliyorum. aslinda kafanda sunu sorgulamak isini hayli kolaylastiracaktir. öncelikle seni dr a göturen o receteyi almani gerektiren nedeni animsamalisin sonra bakip test sonuclarina artik böyle bir nedeninin olmadigini kabullenmelisin. olmayan bir virus endisesi ile ilac kullanmak cözum olmayacak diye yola cikmalisin ve daha etkin bir sosyal yasam biraz da ineternet ambargosu ile bu isin ustesinden gelecegine inaniyorum.. ben burdan arkadaslarimiza psikolojik destek alin önerisinde bulunurken burdaki esas amacim telkinler ve konusma seanslaridir. bunlara ragmen tabiki sorunlarin ustesinden gelemiyorsan dr önerisinde ilac yada tedavi kacinilmazdir..

internetten beni en cok yoran sacma aciklamalardan biri. kaynagina hic bir zaman ulasamadik ama gercekten oldukca sacma bilimle hic bagdasmayan bir aciklama.. her hastalik ajani vucuda sizdiginda bagisiklik sistemi bunu algilar ve tanimlamaya calisir. bunu hava trafigine benzetebiliriz bir ucak sinirlariniza girdiginde radar bunu algilar ve telsiz konusmalari yada ucaktan alinan sinyaller neticesinde ucagin tum bilgileri komuta merkezine ulasir havada bes tane ucak olmasi radarlarinizin birini görup dördunu yok saymasini gerektirmez. bu noktada kisi hiv ile enfekte olmus ise hiv e karsi antikorlar urer hepatit c ile enfekte olmus ise hepatit c ye karsi antikorlar urer. her iki hastalik etkeni virus bir birinden farkli oldugu icin vucudun ikisini algilayip tanimlamasida farkli olacaktir. birinin varligi digerinin varligini asla izole etmez. kanda hem hiv e hemde hepatit c ye karsi antikolar kesinlikle urer.

bu konuda dogru bilgi su.
kisi eger hepatit c yada hiv ile enfekte ise
bu iki hastaliktan herhangi birinden dolayi kisinin bagisiklik sistemi hasar görmus yada yikilmis ise bunlara ilaveten kisiye bir sekilde ikinci yada ucuncu virusler bulasmis ise bunlara karsi antikor uretmesi gecikir hatta olmaya bilir.. hiv ile enfekte olup sonrasinda tedavi görmeyen tukenis sendromu yasayan bir insan hepatit c ile enfekte olursa onun antikor uretmesini beklemek sacmalik olur.

yoksa iliski yasadigin insanda hem hepatit varmis hem hiv varmis ikisi ile anyi anda karsilastiysam antikorlar gec urer diye bir sey sözkonusu degil. bu ineternetteki en abuk sabuk aciklamardan bir tanesi.

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv mi? başka bir şeymi? Empty TEŞEKÜRLER GÖKYÜZÜ

Mesaj  mustafa adalı Salı 13 Tem. - 19:14

BENİ AYDINLATTIGIN İÇİN SONSUZ TEŞKÜR EDERİM BU KONU BURDA KAPANMIŞTIR.

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

hıv mi? başka bir şeymi? Empty slm gökyüzü

Mesaj  mustafa adalı Perş. 12 Ağus. - 18:11

dört aydır geçmeyen rahatsızlıklar ve bu rahatsızlıkların aynısınıda eşim yaşıyor beni o korkutuyor ve takrar test oldum sonuçlarımanti hıv 0.10 nonreactive antihcv 0.66 nonreactive antihbs 5.0 negatif hbsag 0.01 negatif
öbür hıv ve hepatit c nonreactive yazarken bunlarda niye negatif yazıyor açıklarmısın gökyüzü bu arada 120 gün test sonuçları cevabın içinm teşekkür ederim

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 12 Ağus. - 22:17

bak cogu arkadasimiz bu atayi yapiyor. kendini yada cevrendeki insanlari gözetlemekten vazgecmelisin. insan icinde kusku ve suphe oldugu surece her seyi bir sekilde getirip hiv ile iliskilendiriyor. bunu ilk defa sen yasamiyorsun cogu arkadasimiz esi yada kiz arkadasi herhangi bri saglik sorunu yasadiginda yine ayni endiseleri duyuyor. oysaki gunluk yasam icerisinde hiv disinda pek cok basit mikroplar ile heran enfekte olabiliyor vede reaksiyonlar olusturuyoruz. temel olarak nonreactiv ile negatif ayni seylerdir ikiside hasatalik etkeni olmadigi anlami tasir.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Perş. 19 Ağus. - 15:56

gökyüzü 90 eliza negatif alıpta 90 dansonra pozitifleşen vaka yok dedin ve buna çok güveniyorum bizim doktorlarımız tıp okunuş ama kafaları gerçekten çok geri o zaman 120 gün negatif aldıgım hastane keçiören araştırma hastanesi ankarada enfeksiyon dr filiz. hanım bana hıv kanda abartısız söylüyorum 20 yıl sonra çıkan vaka var dedi ve beni deli etti şok yaşadım ve tekrar başa döndüm senle konuşunca rahatladım başka doktora gittim oda 6 ay son dur dünya saglık örgütünün verdiği süre ama üç ayda olsa çıkar dedi gökyüzü başka cinsel hastalık için ne tür test yaptırabilirim hıv haricinde yaptırdıgım en son testler tph eliza hepatit ne bilim belsogukluguve başka cinsel yollla bulaşan hastalıklarv.s hangi testleri yaptirim bende bir rahatsızlık var başka ne olabilir

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 19 Ağus. - 19:21

aslinda bu tur uzmanlarla karsilastiginizda onlardan hocam bu konuda bizlere kaynak gösterebilirmisiniz demek gerekiyor.. bir dr u yargilamak asla bize dusmez ama filiz hanimin aciklarinida kabul etmek mumkun degil.. bugune dek hangi bilm kurumu riskli davranista bulunan bir bireyi yirmi yil takibe almis yirmi yil gözetim altinda tutmusta bu sonuca ulasmis. hiv virusunun varolus esasi hizla cogaliyor olmasina baglidir. vucuda girdikten sonra yirmi yil sessiz kalacak olan bir virusu bagisiklik sistemimizin yenmemeside imkansizdir. filiz hanimin aciklamasi bilimsel degil insani degil vede bastan sona sacma sapan bir söylem.. kendisi gibi dusunen bir dr daha varmi yeryuzunde merak ediyorum.

burda bi rtoplantida munih hiv aids kurumunun prof ile konusurken tr de iki yil sonra test ol diyen dr lar var dedigimde. insanlara bunu ne hakla yapabilirler diye adam isyan etti.. filiz hanimdan bahsetsem adam türkleri afrikanin balta girmemis ormanlarinda yasayan henuz bilim ve uygarliktan habersiz bir kabile sanacak..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv mi? başka bir şeymi? Empty tekrar merhaba

Mesaj  mustafa adalı C.tesi 21 Ağus. - 17:30

gökyüzü
ben u ilişkiyi 13 nisanda yaşadım ve rahatsızlıklar başlayınca türkiye ye döndüm herşeyimi kaybettim işimi gücümü ve boclandım bu gün bir telefon aldım eski işyerimden ve tekrar rusyaya çagrıldım düşünüyorum ya orda hastalarsam diye peki gökyüzü hıv yok bu saatten sonra çıkmaz diyosun peki hepatitler test süreleri neler hepatitb c veya başka neler yapmalıyım çünkü rusyaya gidecek olursam bunları tamamen kafamdan atmam lazım lütfen cvp yaz teşekkürler

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  umut C.tesi 21 Ağus. - 20:35

dostum seninle hemen hemen aynı hikayelerdeniz ,benimde yurt dışı işi ,,malum şüpheli ilişki ,,sonrası kaybettiğim işim gücüm ,,hala toparlayamadığım bir hayatım...Tespit edilemeyen bir durum mikropsöz konusu

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 21 Ağus. - 20:57

hepatit ler de pencere dönemi iki ile on iki hafta araligidir. yani hiv ile ayni dersek yanlsi olmaz.. sifiliz belsoguklugu klamidya e coli yada benzer sekilde bakterilerin neden oldugu enfeksiyonlarin tanisi icin idrar ve sperm kültür testleri yaptirabilirsin. eger bu konuda endiselerini bir ürologla paylasirsan prostat sivisindada ayni testleri uygulayabilir. bunlar disinda sosyal yasam icersinde enfekte olabilecegimiz ayni zamanda cinsel yolla bulasa bilen herpes, ebv (Epstein-Barr virus) icinde kanda antikor taramasi yapilabilir.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Paz 22 Ağus. - 11:08

göyzü teşekkürler beni aydınlattıgın için pazartesi ilk işim ürolog ve dahiliye uzmanına gidip son testleri yaptirıp işime gücüme bakacam kaybettiklerimi kazanacam artık hıv yada hepatit test yaptırmama gerek yok demi

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 22 Ağus. - 16:48

hiv ve hepatitler icin test olman gerekmiyor. eger bakteriler acisindan bir endisen varsa idrar sperm yada prostat akintisindan külür testleri yaptiabilirsin kafan rahat olur. bu tur bakterilerin neden oldugu enfeksiyonlar genelde beraberinde akinti yanma gibi sikayetlere neden olsada bazen belirtisizde seyredebiliyor. ben bu testlerdede her hangi bri sorun cikacagina inanmiyorum. umut ederimki bir an önce kendini toparlarsin.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv mi? başka bir şeymi? Empty teşekkürle gökyüzü

Mesaj  mustafa adalı Paz 22 Ağus. - 18:23

yarın bir ürologa gidip siperm ve kültür testi yatırcam ve yine bir dahiliye doktoruna gidip sorunlarmı anlatacam ve test sonuçlarımı burdan senle paylaşacam gökyüzü teşekkürler

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

1 sayfadaki 4 sayfası 1, 2, 3, 4  Sonraki

- Similar topics