HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 3 EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 3 EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 3 EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 3 EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 3 EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 3 EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 3 EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 3 EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 3 EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

hıv mi? başka bir şeymi?

+2
gokyuzu
mustafa adalı
6 posters

3 sayfadaki 4 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 3 Empty slm abi

Mesaj  mustafa adalı Salı 7 Eyl. - 11:03

abi merhaba hsv için cildiye doktoruna gittim hsv1 hsv 2 hsv 3 hsv 4 testleri yaptı negatif çıktı daha önceden biliyosun abi hsv1 hsv 2 pozitifti herhlde testte yanlışlı oldu bu arada cildiye dokoru hıv testi yapmış sonuçları alınca gördüm abi hıv ag/ab 0,15 nonreactive çıkmış abi yanlız söyle bir şey var daha önceki testlerim 0.09 0.10 0,12 burdaki yükselme nedir abi bu arada yaklaşık 5 ay olacak abi cvp yazarsan sevinirim gerçekten sayende tamamen sildim bu konuyu ama kafama takıldı abi

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 3 Empty Geri: hıv mi? başka bir şeymi?

Mesaj  gokyuzu Salı 7 Eyl. - 13:52

hsv testlrinde zaman zaman yalanci pozitiflikler olabilcegi gibi hastaligin aktiv oldugu yada aktiv olmadigi dönemlerde farkli sonuclar mumkun olabilmektedir. zaten yeryuzunde hsv ile enfekte olmayan insan bulunmadigini hesaba katarsak bunun cok onemli bir sorun olmadigini sende kabul edersin.

hiv testlerine gelince senin artis diye dusundugun degerler aslinda hic birsey ifade etmiyor. hiv testlerinde ayni kan örnegi iki farkli kit yada iki farkli cihazda test edilse bile sonucun ayni cikmasi nerdese mucize denecek kadar güctür. gecmiste istanbulda bir arkadasimiz ayni gun icerisinde birkac farkli noktada bir iki saat arayla uc test olmustu hepsinde farkli sonuclar almistik.. dedigim gibi bu kullanilan test kitlerine vede cihazlara bagli bir durum. test sonuclarin referans degerleri icerisinde dert etmene gerek yok. hiv konusunda sen herhangi bir risk almadigin surece yasamin boyuncada bu sonuc degismez bundan emin olabilirsin. sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  mustafa adalı Salı 7 Eyl. - 14:50

abi ne riski bundan sonra tövbeliyim en son risk 13 nisan ve yaşadıklarım bronşit oldum ve bugünde konulan teşhis sinüzit abi benim takıldıgım sürekli hastalanıyorum ve eşimde aynı ben ne yaşıyorsam oda yaşıyor şimdide sinüzit tedavisi olacam hayırlısı abi

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 7 Eyl. - 21:32

bunlari ilk kez duymuyorum cogu arkadasimizda yasadiklarinin etkisiyle cevresindeki insanlari gözlemleyip en kucuk sorunlari kendileriyle iliskilendiriyor... bu mumkun degildir demiyorum ama benim bes yillik izlenimlerimde karsilasmadigim bir durum.. bugune dek sayisini asla bilemeyecegim cogu insaninda tahmin edemeyecegin kadar arkadasimizla dertlestik sohbet ettik yanlislari tartistik dogrulari anladik. bunlarin icersinde yuzlercesi belkide binlercesi hep kendilerinde gördukleri saglik sorunlarini cevresindeki insanlardada gözlemledi. kimisi esinde kimisi kiz arkadasinda pek cok belirtiyi buldu ama hic birinin korktuklari basina gelmedi seninkininde gelmesi mumkun degil.. sana önerim cevrendeki insnalari gözlemlemekten vazgec. bu biraz sasi bak sasir gibi birsey Smile sen sasi baktigin surece sasirman kacinilmaz olur.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 3 Empty slm gökyüzü

Mesaj  mustafa adalı Paz 12 Eyl. - 22:57

abi micro eliza testi nedir geçenlerde bana bu testi yaptılar sonucu 20 gün sonra alacan dediler

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 12 Eyl. - 23:33

mustafa kendini nasil toparlayacaksin bilmiyorum ama dogru yolda olmadigindan eminim.. micro yada macro yada hiv konusunda bir baska test olman gerekmiyor.. eger yanlis animsamiyorsam bu yedi yada sekizinci testin arada olupta söylemediklerin var ise oda baska tabiki.

micro testler standart testlere göre tabiki biraz daha uzun suruyor ama yirmi gunde biraz abartili olmus Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Ptsi 13 Eyl. - 9:26

abi inan ben bu konuyu kapattım hatta eşimle korunmasız ilişkiye bile giriyorum artık doktara gidiyorum şikayetlerimi anlatıyorum test yapıyorlar

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

hıv mi? başka bir şeymi? - Sayfa 3 Empty slm

Mesaj  mustafa adalı Ptsi 13 Eyl. - 17:21

abi inan konuyu kapattım ama geçmeyen rahatsızlıklar bugün de kolestrol 298 çıktı şimdi düşünüyorum hıv belirtisimi diye şimdiye kadar kolestrolüm hep normal çıkıyodu cevaplarsan sevinirim abi

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  umut Ptsi 13 Eyl. - 19:11

Hiv e yorma kardeş bir sürü bilinmeyen hastalık olabilir bu yolla bulaşabilecek.Çünkü ucu görünmeyen bir yol bu. Daya ilaçları bence madem çözüm bulamıyon sende benim gibi, belki çözüm olabilir bu.

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 14 Eyl. - 20:10

kolestrol ile hiv in zerre kadar ilgisi yok. dr a neler anlatiyorsun yada seni neden hiv testleri olmaya yöneldiriyor bunu sormuyorum cunku durumunu biliyorum.

sorunun kaynagi su vucudumuzu bugune dek hic yapmadigimiz kadar cok izliyoruz.. cogu insan bunu kabul etmiyor ama bu gercekten insanin dogasini bozuyor.. gecmiste biri bana insan psikolojisinin insanin fiziksel sagligi uzerinden böylesine etkiler yapbilecegini anlatsa asla inanmazdim ama bu konuda yaptigim arastirmalar vede gözlemlerim bana olumsuz dusuncenin insan sagliginin en buyuk tehdidi oldugunu gösterdi..

istersen sunu bir dene kendini degil cevreni gözle psikolojik sorunlari olanlari takip et bak beraberinde neler yasiyorlar. insanin beyninde yasadigi sandigi tum korkularin acisini bedeni öduyor bundan emin olabilirsin.

umut beni gercekten hayal kirikligina ugratiyorsun.. sen bildigin yoldan gidebilirsin ama kimseye ilac kullan önerisinde bulunamazsin.. sen bunu yaptigin icin bu hallerdesin ama asla kabul etmeyeceksin..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Salı 14 Eyl. - 20:28

peki abi test sonuçlarım ve aynı hatanede yapıldı bunlar tesadüf olamazilişki tarihim 13/04/2010 yani ilişkiden 75 gün sonra tarih 28/06/2010 0.09 nonreactive 05/07/2010 0,10 nonreactive 11/08/2010 0,10 nonreactive 31/09/2010 hıv ag/ab 0,15 nonreactive 13/09/2010
0.17 nonreactive abi bunlar tesadüfmü? gittikçe yükseliyor son testim ilişkiden 155 gün sonra abi cevap lütfen ve yarın rusyaya gidecem

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 14 Eyl. - 20:44

yahu yukselen bir sey yok Smile bunlar normal degerler hatta cok cok dusuk degerler.. her gun git idrar ver yada kan ver bak bakalim sekerin kolestrolun yada idarindaki ure aynimi cikiyor Smile böyle bir sey mumkun degil.. sizler sunu anlamiyorsunuz hiv ile enfekte olursaniz öyle 0.05 yada 0.40 gibi sonuclar cikmaz. ben buralarda 0.86 ile negatif alan vatandaslar gördum. eger sen hiv ile enfekte olsa idin karsina öyle 0.15 lik referans degerleri cikmazdi emin olabilirsin. rusyaya git gez eglen ama sakin yaramazlik yapayim deme. sana burdan göktasi atarim haberin olsun Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Salı 14 Eyl. - 20:50

yarın 11 55 uçagıyla gidiyorum önce allaha sonra senin yorumlarına güveniyorum elveda abi ara sıra hatrını sorarım kendine iyi bak sana çok şey borçluyum

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 14 Eyl. - 21:31

bana birsey borclu degilsin senin iyi oldugunu bilmek benim icin güzel bir duygu.

sunuda aklindan hic cikarma. ben burda bu calismayi gönullu olarak yapiyorum. cunku yeryuzunu seviyorum kuslari böcekleri zamanli zamansiz acan cicekleri en cokta insanlari seviyorum. insanlara iyilik yapmak yada sorumluluklarimi yerine getirmek isterken asla yanlis yapmak gibi bir lüksüm yok olamazda. örnek veriyorum durumunda yada test sonuclarinda bir olumsuzluk olsa asla sana yada bir baska arkadasimiza konuyu kapat demem. cunku böyle bir durumda ben insanliga karsi suc islemis olurum. hiv e hizmet etmis olurum. bir insanin durumunda bir suphe varken sen negatifsin demek ancak yeni salginlara zemin hazirlamak olur. insanligimin bana verdigi sorumluluklarin bilincindeyim ve ben hepinizi seviyorum. burda insanlara desek olmaya calisirken kimseyi teseli etmek gibi bri amacim olmadi sadece dogrulara ulasmaniza kendinizi kazanmaniza araci oluyorum ben.

icin rahat olsun hiv ile ilgili hic bir sekilde endise etmen gerekmiyor. ne bugun nede gelecekte Smile tabiki yeni risk almadigin surece. kardesime iyi yolculuklar vede basarilar diliyorum. sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Salı 14 Eyl. - 21:46

ABİ MUHTEŞEM BİR İNSANSIN

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 15 Eyl. - 22:24

mustafa insanlarin besledigi tüm duygular karsiliklidir.. baslangici kimin yaptigi yada bizleri neyin bulusturdugu benim acimdan cok anlamsiz bir detay muhim olan bir birimizi ne kadar anladigimiz birbirimiz icin, güzel ve yasanir bir dünya icin neler yapabildigimizdir. bazi insanlar icin siir yaziyor resim ciziyor bazilari türkü söylüyor bazilari aya gidiyor kendilerini ifade edebilmek insanlara yol gösterebilmek icin. benim onlar kadar idaam olmasi mumkun degil ama bende kendi gücümle yetebildigim kadar aklimi fikrimi ve bildiklerimi paylasiyorum sizlerle. buda beni mutlu ediyor. heleki sizler gibi akli basinda sevgi dolu saygili insanlarla karsilasmak ise benim icin ayri bir keyif. hepinizi seviyorum hepiniz kardesimsiniz
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Perş. 16 Eyl. - 14:52

abi inşallah bende bir şey çıkmaz kendimi maddi açıdan toparlayım senle baglantıya geçecem hıv pozitiflere gönüllü olacam onlara elimden geldi kadar imkanım yettiği kadar maddi yardım etmek hedefim çünkü çok zor bir hastalık ve paran varsa direncin artıyor bu hastalıga abi msnde senle görüşmek isterim msn adresim mustafa_464@windowslive.com eklersen sevinirim abi kendine iyi bak kardeşin

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 16 Eyl. - 17:17

bak mustafa yeryuzunde bizlerin yardimina destegine ihtiyac duyan öylesine cok insan varki. kime ne zaman ne sekilde yardim edip etmeyecegin cok kücük bir detay muhim olan sen ne kadar hayatin icindesin yada hayata katkin ne..

gecmsite hiv pozitiflere maddi anlamda destek verdim ama yakin tarihte bunu yapmiyorum cunku almanyadaki hiv pozitif bireylerin buyuk kismi cok guzel projelerde yer aliyorlar. an geliyor tiyatro yapiyorlar an geliyor konser duzenliyorlar yemekler veriyorlar lokaller restorantlar isletiyorlar resim ciziyorlar yani anlayacagin uretiyorlar..

türkiyede durum cok farkli pyd her yerde amacimiz ön yargilari kirmak derken toplumla arasina kendisi duvar öruyor.kendisi ön yargili davraniyor. kendi sayfasindan hiv belirtileri adi altinda aids belirtilerini veriyor. uyariyorsun kurum kapi duvar oluyor.. önerilerde bulunuyorsun bugun pyd ye yazdiklarin ertesi gun baska forumlarda geziyor. yani anlayacagin ben pyd yi samimi güvenilir vede isler bulmuyorum.. cunku onlar uyelerine balik tutmayi ögretmiyor üyelerinin tabagina birileri bir balik koysun diye mucadele ediyor... hiv pozitif insanlari aciz vede muhtac gösteriyor.

bunlar tabiki benim dusuncelerim kimseye asla bagis yapin yapmayin demedim dememde . ama o insanlara mutlaka manevi destegi sunun onlarla bir arada olun derim.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Perş. 16 Eyl. - 22:22

abi bunu ben hedef edimdim türkiyede malesef bu tip hastalılklardaki arkadaşlarımıza ön yargılı bakılıyor.
abi şimdi soracam ama kızacan ne olur kızma elimde 10 tane test var hepatit ve hıv testlerim hep yükseliyor neden hiçmi arada düşmez? bir iki tanesinde düşüş olsa anlayacam oda yok
acaba başka bir hastalıklan dolayı yükselebilirmi? diyeceksin şeker idrar tahlil ver aynı degeri bulaman dogru ama arasıra iniş ve çıkış görürsün yada abi ne bilim bulaşıcı agız mantarı filan varmı ve başka bir hastalık abi gerçekten çok belirtim var inan saymakla bitmez.
bu yükseliş doktorların bile dikkatini çekiyor 3 ayda çıkan doktor 6 ay dedi geçende 3 ay sonra yeniden test ol dedi

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 17 Eyl. - 16:53

mustafa bir seyi lutfen karistirmayalim. her hastaligin testi kendine özgüdür.. bir diger bulasici hastaligin varligi hiv testlerinde etki sahibi olamaz.. cunku testlerde aranan antikorlar hiv disinda bir hastalik dolayisi ile olusmaz.. söyle dusun bir kuyuya bir demir parcasi at birde aluminyum sonrada o kuyuya iple bir miknatis indir.. yukariya sadece demiri cekebilirsin. cunku miknatis aluminyumu tutmaz. hiv testleride aynidir.. test degerlerindeki artis cok anlamsiz hic bir uzman bunu ilgi cekici bulmaz dikkate bile almaz. ama sen eger iyi bir musteriysen o zaman durum baska tabiki...

bak kardesim hiv vucudua girdiyse ve bagisiklik sistemin onu algilamissa sansin yok antikorlar tavan yapar. 0,15 cok normal bir deger.

turkiyede gunun birinde test sonuclarini kisiye negatif yada pozitif ibaresi ile bildirseler su lanet olasi referans degerlerini insnalara yanistmasalar ne kadar mutlu olacagim bilemezsin. avrupada kisiye negatifsin yada pozitifsin diyorlar bitti.

tum mantar turleri gibi agiz mantarida bulasicidir. böyle bir suphen varsa son derece basit bri testle bu anlasilabilinir. ama bunlar hiv test sonuclarina etki etmez bunuda bilesin
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Cuma 17 Eyl. - 22:23

tamam abi sabrını sınamayım çok sagol iyiki varsın

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mustafa adalı Ptsi 25 Ekim - 17:22

abi mehaba sozunu dinledim ve bir ayi gecti rusyadayim netten uzak duruyorum ama abi dis etlerim cekilmeye basladi nefes darligi yasiyorum oksuruk v.s gecmek bilmiyor inan her yerim agriyor esiminde durumu iyi degilmis ben ne yapacam
abi bu saatten sonra cikarmi ustune kasiklarimda baya sisti abi kendine iyi bak

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Ptsi 25 Ekim - 21:33

bu sikayetlerin degil hiv hicbir cybh ile ilgili degil. kisi hiv ile enfekte olmus ise senin dusundugun anlamda dis etlerinde cekilmeler yada benzeri cilt sorunlari on yillar sonra ortaya cikar. kasiklardaki sislikler yine ayni sekilde kisi herhangi bri hastalik ile temas ettiginde lenf bezlerinin buyumesine bagli olarak erken donemde ortaya cikabilir ve tekrar normale döner. bulundugun surecte bu sekilde reaksiyonlar vermen bu tur hastaliklarin gidisatina oldukca ters. anlattiklarindan anladigim netten uzak durmak bile senin stresini yada korkularni azaltmiyor belki cok siradan bir teklif olacak ama mumkun ise bir uzmandan psikolojik destek almaya calis demekten baska birsey gelmiyor aklima suan. sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mustafa adalı Salı 16 Kas. - 4:58

abi merhaba kurban bayramini kutlarim hayirlara vesile olmasini dilerim

mustafa adalı
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 16 Kas. - 7:08

tsk ediyor bende ayni dilekler ile senin ve tum arkadaslarin bayrami ni kutluyorum
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

3 sayfadaki 4 sayfası Önceki  1, 2, 3, 4  Sonraki

- Similar topics