HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
eliza testi EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
eliza testi EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
eliza testi EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
eliza testi EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
eliza testi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

eliza testi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

eliza testi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
eliza testi EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
eliza testi EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

eliza testi

2 posters

eliza testi Empty eliza testi

Mesaj  çukurova C.tesi 29 Mayıs - 15:59

yaklaşık olarak 5 ay önce cinsel ilişkiye girdim. dünde özel bir polikılinikte eliza testi yaptırdım bugun sonucunu aldım
antı hiv < 0.05 index 0.00 - 1.00
sonuç: ünite normal değer yazıyor hocam kağıtta.
1-bu sonuca göre aids değilim dimi?
2-benden bir şırınga kan aldılar bu sonuç çıktı. aids olmadıgımı anlamak için başka ne gibi test yaptırmalıyım. bu test yeterlimi?
3-ilişkiden 5 ay geçti. bir daha ne kadar süre sonra hangi teti yaptırım. yada başka zamanda başka test yaptırmaya gerek varmı?

çukurova

eliza testi Empty Geri: eliza testi

Mesaj  gokyuzu C.tesi 29 Mayıs - 20:32

öncelikle dr olmadigim gibi herhangi bir saglik calisani degilim. kendi kisisel arastirmalarim ve danistigim kurumla ile uzmanlarin dusuncelerini sizlere aktarmaya calisan siradan bir insan oldugumu belirtmek isterim.

sirasiyla sorularina gecmeden önce sana faydali olacagini dusundugum kisa aciklamalarda bulunmayi uygun göruyorum umarim fadasi olur.

kisi eger riskli bir davranista bulunmus ve hiv ile temas etmis ise vucuda sizan virusle savasmak uzere bagisiklik sistemimiz tarafindan antikorlar olusturulur. elisa yönetemi ile yapilan hiv testlerinde bu antikorlarin varligi taranir. kiside eger bu antikorlar saptanirsa kisinin dogrulama testleri yapilir ve neticeye göre pozitif yada negatif oldugu beyan edilir. bu testlerin güvenirlikleri uygulandiklari sureye baglidir. normal kosullarda hiv ile temas eden kisilerde alti hafta sonunda yapilan testler tani icin yeterli olsada gerek istisnalar gerekse tedbir maksadi ile bu sue 12 hafta yani uc ay olarak kabul edilir. yani gunumuzde uygulanan hiv antikor testleri üc aydan sonraki hangi dönemde yapilirsa yapilsin yuzde yuz yeterli vede guvenlidir (elisa yada anti hiv 1/2 olarak bilinen testler)

1. bu sonuca göre turp gibisiniz hiv ile uzaktan yakindan ilginiz yok
2. kan tabiki siringa ile alinir
3. riskli davranistan sonra 3 ay ve sonraki sureclerde olunan test yeterlidir. bir daha test olmaniza gerek yok
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

- Similar topics