HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
56. gün eliza EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
56. gün eliza EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
56. gün eliza EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
56. gün eliza EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
56. gün eliza EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

56. gün eliza EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

56. gün eliza EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
56. gün eliza EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
56. gün eliza EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

56. gün eliza

4 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

56. gün eliza Empty 56. gün eliza

Mesaj  mutlu Perş. 23 Ara. - 22:59

slm fırat abi ben 56. gun eliza oldum.sonuc cok sukur negatif.enfeksiyon uzmanına muayıne oldum vdrl-rpr,hepatit c,sedimantasyon falan bakıldı.hic bi enfeksiyona baglı hastalıgın yok dedi.Ancak hiv için 6 ay gözetim altında tutulmalısın dedi. onun 6 ay demesı benım kafamı karıstırmıyor 90.gun bu ısın bıtcegıne emınım.ama benım sorum su. ben 6bucuk aylık dogmusum ve kucukken cok hastalıklar gecırmısım 4 yasıma kadar 1 ayda 20 gun hastanede kalıyorduk dıe anlatır annem. benım erken dogmus olmamın bagısıklık sıstemıme etkısı olurmu?yanı antıkor uretımı suresını etkıler mı bu durum?25.gun combo negatıf ve 556.gun elıza negatıfım var bu sartlarda bu sonucun degısmesı durumunu nasıl degerlendırırsın abı? saygılar...

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

56. gün eliza Empty Geri: 56. gün eliza

Mesaj  gokyuzu Cuma 24 Ara. - 0:47

ben sonucun degismeyecegini dusunuyorum 25 gun combi 56 gun anti hiv cok dogru sureclerde yapilmis testler. alti bucuk aylik bir bebegin tabiki ilk dönemlerinde saglik sorunlarinin olmasi gayet dogal ama bunun ileriki dönemlere yansimasini beklemek yanlis olur. test sonuclarini etkileyecek duzeyde bir hastaliga sahip olsan bugune dek cok ciddi saglik sorunlari yasardin ve tanida konmus olurdu bence endiselenmen icin ortada hic bri neden yok
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  mutlu Cuma 24 Ara. - 0:52

abi bi oncekı testım ıkı sonucum vardı hem antıkor hemde antıjen bakıldıgı ıcın. bu testımde hıv 1/2 antıjen antıkor 0,25 yazıyor.bendekı butun belırtıler devam edıyor. testın pozıtıflesmesı ıcın pencere donemının bıtmesı gerekıyor dıe bılıorum o bıraz kafamı kurcalıyor. bıde bu erken dogmus olmam ıste.

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 24 Ara. - 10:47

testi pozitiflesmesi pencere dönemi icerisinde olur. bu dönemde kanda hiv e karsi antikorlar olusur ama bu periyodik bir sekilde artar. insanlarin yuzde 95 inde alti hafta sonunda bu antikorlar ölculebilir duzeydedir. cok kucuk bir kisminda ise 90 gune kadar uzar. yani senin oldugun test ciddi oranda dogrudur erken dogmus olman test sonuclarini etkilemez. 90 gunde testi tekrar eder konuyu kaparsin sonucun degismeyecegini dusunuyorum. belirtilere takili kalmaman gerekiyor mumkun oldugunca nette bu konulari arastirmamaya calis.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Cuma 24 Ara. - 12:49

cok tesekkur ederım.belirtiler devam edıyor ama sanırım baska bı hastalıkla ılgılı bu yasadıklarım. stres hıv le aynı belırtılerı verıyormus cunku stres te hıv de T hucrelerını baskılayarak bagısıklık sıstemını etkılıyormus.umarım bunların hepsı strestendır ve en kısa zamanda bundan kurtulurum.Bu oldugum testlerı goze alırsak yuzde kac dogru abı bu sonucum sence?

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 24 Ara. - 18:31

stres ve hiv in tek ortak noktasi ikisininde bagisiklik sistemini zayif dusuruyor olmasidir. kisa dönemli gerilimler beraberinde bazi sorunlar getiriyor olabildigi gibi bunlar olumsuz dusuncenin etkis ile kisinin edindigi yada gözlemledigi sentetik saglik sorunlarida olabiliyor. bu nedenle oncelikle olumlu dusunmeyi mantikli dusunmeyi ögrenmek zorundayiz. bunu yapabildigimiz surece sorunlarimizdan kurtulmak daha kolay olacaktir. oldugun testlerden sonra ben sonucun degismeyecegini biliyorum ama oran vermek dogru olmaz cunku böyle bir istatistik yok. ama benim bes yili bulan kisisel calismalarim esnasinda 21 gun 28 gun araliginda kombine 45 sonrasinda ise anti hiv testinden negatif alip 90 da ise pozitife dönen bir arkadasim olmadi. mantik cercevesinde olabileceginede inanmiyorum
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Cuma 24 Ara. - 18:40

abı sımdı elıza testlerınde hıv e yonelık antıkor bakılıyor dımı?bu antıkorların hızlı olusması bagısıklık sıstemımızın ne kadar guclu olduguyla alakalı.sımdı stres bagısıklık sıstemını zayıflatıyor ıse bızım antıkor uretımımız de gecıkmez mı bu durumda?cunku cok cok stres yaptım ben bu konuyu yanı

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 24 Ara. - 22:14

Smile yahu stresi sen fazla abarttin ha.. antikorlarin hizli uremesi tabiki kisinin bagisiklik sisteminin gucuyle alakalidir ama hiv testlerinde belirlenen standartlar guclu degil ortalama bir insanin bagisiklik sistemini esas almaktadir. stres bagisiklik sistemini öyle bir kac ayda zayiflatmiyor ayrica asla antikor uretemeyecek oranda bagisiklik sistemi uzerinde etki yaratmaz stres Smile abartiyorsun bu arada benden söylemesi
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Salı 28 Ara. - 23:49

abi abartıyoruz işte bu donemde her seyı abartıyoruz nabalım keske hakım olabılsek kendımıze...
abi kafama takılan bısıı daha var izninle paylaşmak ıstıyorum:

pencere donemınde poz laşır dıosun yaa.. benım sımdı 10 gun falan bogazlarım delı gıbı sıstı. doktora falan gıttım cok agrı yapıodu o ilaç verdı kullandım gecmedi.enfeksiyona virus sebep olmuşsa antibiyotık gecirmez diye okudum ve kafayı yemeye basladım..zamanla o şişlik kendılıgınden gectı ama bogazımdakı takılma hıssı hıc gecmedi.bu bogazımın cok asırı sısmesı(cok şiştiğini söyleyen doktordur.) 10 gun falan surdu. dılımdekı pamukcuk falan devam edıodu halada devam edıo gercı. ben 25. gun combo test yaptırdım.pencere donemınde poz lasır dıosun yaa eger bunlar hıv den ıse o testım poz gelmelıydı dıyebılır mıyız?bende kol ve bacak agrıları cok sıddetlıydı.5 gun suren asırı halsızlık durumu vardı ve ellerımın ıcınde fecı derı dokuntulerı.avucumun derısı tamamen degıstı dıyebılırz. o da 2-3 gun surdu sora kendılıgınden gectı daha sora ara ara oldu.ben bunlardan 2-3 hafta sora tekrar ıste 8. haftada bi test daha oldum.bu seferki hiv 1/2 antıkor antıjen 0,25 negatıf yazıo sonucumda.eger bunlar gene hıv den kaynaklı seyler olsa bu testım de poz gelmelıydı dıyebılır mıyız? bıde abı turkıye de tıp fakultelerı antıjen bakıyor mu?benım yaptırdıgım combo da ıkı sonuc vardı bunda neden tek bı sonuc var?duzen lab.takı adam bana 25. gun testımde sonucunuz 0,25 gecmedıgı ıcın negatıf ust deger 0,25 demıstı. o testım hıv:0,02 p24:0,06 cıkmıstı.bu son testım dekı 0,25 bundan dolayı kafamı karıstırdı bıraz... abı farkındayım cok uzattım ama lutfen aydınlat benı bu konuda.. yardımların ıcın cok cok tesekkur ederım abı saygılar...

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 29 Ara. - 9:44

ilk testin kombine tes ikinci tstin ise anti hiv yani antikoar tarayan standart test tabiki sonucta tek deger olacak bu son derece normal vede dogru bir uygulama. bunun disinda senin sikayetlerinin hiv ile ilgili olmasi sacma olur erken dönem belirtileri icin hic uygun degil Smile bogaz indaki sorunlari tabiki bir mikrobun tetikleme ihtimali var ama bu hiv degil bundan emin olabilirsin. negatif ust deger 0.25 diye bir aciklama ilk kez duyuyorum sanirim bir yanlis anlasilma soz konusu bunlari dusunerek kendini uzmene hic gerek yok
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Çarş. 29 Ara. - 10:47

abı ben ögrencıyım finallerim baslıcak kafamı toplayıp oturup calısamıyorum adam gıbı..bugun 64. gun 8-9 gün sora bı test daha yaptırsam onun sonucuna kesin diyebilirmiyiz?73.gun falan olcak iste abi.. 56. gun sonucumun degısmesı hakkında ne dusunuyosun?Bana bi yol göster abı bu sekılde rahatlayamıyorum kendıme hakım olamıyorum... Sad

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 29 Ara. - 12:48

iki testini hesaba katinca ben snein sonucunun degismeyeceginden eminim. hic korkmana gerek yok ver gazi oku oku buyuk adam ol Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Çarş. 29 Ara. - 17:37

abi test pencere donemınde poz lasır dıosun yaa.yasadıgımız belirtiler hıv ıle alakalı ıse oldugumuz testler poz cıkmalıydı dıebılırmıyız?mesela benım ılk baslarda bogazım cok sısmıstı bı suru ılac kullandım gecmedı sora kendılıgınden gectı.ama bı takılma hıssı var o hıc gecmedı 2 aydır suruo nerdeyse.combo test oldum 25. gunde. o bogaz agrım falan hıv den olsaydı kesın poz cıkardı dıyebılırmıyız?

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 30 Ara. - 1:32

belirtilere neden olan eger hiv ise tabiki testler pozitif cikardi. cunku bu belirtilerin nedeni hiv degil hiv e karsi olusan antikor yanitidir. ates lenf bezlerindeki büyüme yada kisa dönemli ortaya cikan ishal in nedeni vucudun antikor ureterek virusu yok edebilmek cabasindan kaynaklanmaktadir. ama bu demek degildirki herkes illada belirti yasar insanlarin bir bölumunde ise hic bir belirti ortaya cikmayabilir yada ortaya cikan belirtilere hiv disinda herhangi bir hastalik etkeni neden olabilir. yani isin özu su eger bu belirtilerin nedeni hiv olsaydi belirti yasadigin dönemde antikorlarin da uremesi gerekirdi
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Perş. 30 Ara. - 11:58

Abi ne diim bilmiyorum ki Allah bir degil bin kere razı olsun senden... İçimi öle rahatlattın kı anlatamam.İnşallah sitede cogu arkadasın yazdıgı gıbı bende 90 gun sonunda testımı olduktan sora firat abi cok haklıymısın dedıklerın bir bir cıktı dıe solerım sana.sen bu sonuclar degısmez dıosun ya abı ben bıde 70 de olayım bakam bı test heralde onun degısmesı ımkansızdır dımı abı?yanı 70 dekı teste yuzde yuz dıyebılırz sanırım.sınavlar oncesı kendımı rahatlatmam lazım yoksa dönem uzatcam kalcam valla:D
her sey ıcın sagol abı hafta ya bı test daha yaptırcam ınsallah onun sonucunuda paylasırım senle yorumlarsan cok svınırım..Allah a emanet ol abi sevgiler...

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 30 Ara. - 15:27

akil sagligini koruman icin ne gerekiyorsa onu yap. test sonuclarin degismeyecek ama sivalardan ne kadar yuksek puan alirsan o kadar cok sevinecegiz biz haberin olsun Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mubish35 Perş. 30 Ara. - 17:36

mutsuz kardeşim hiç korkma.bende 73 ve 83 te eliza yaptırdım,şükürki neg geldi bende konuyu kapattım.belirti var mı -- var Smile ama takmıyorum.ağzımda beyaz noktalar var.bugun hiç kontrol etmedim.etmicemde. 2-3 güne gecer inşallah onlarda.sana tavsiyem belirti varsa takma gökyüzünün dediği gibi testini ol konuyu kapat,sayglar...

mubish35
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mutlu Perş. 30 Ara. - 17:42

dostum valla ınsallah benım de neg gelır. bende haftaya 74. gun olcak o gun yaptırcam bı test daha ınsallah o testle konuyu kapatabılırım.ama bende baska bısey oldugu kesın.cunku dılımı gorsen hak verırdın.dılım paramparca, kenarları kesık kesık ve ortası yarık. ayrıca dılımın orta kısmın pamukcuk var.ufak tefek belırtıler degıl bendekıler.bogazımda takılma hıssı.penıste yara. vdrl-rpr falan da yaptırdım bısey cıkmadı cok sukur.behcet hastalıgı falanda olabılır dıolar.ama bu ılıskıden sora cıktı hepsı bılmıorum Allah sonumuzu hayır etsın dıyorum artık.

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mutlu Perş. 30 Ara. - 19:08

fırat abı yaa b vitamınlerı bagısıklık sıstemını guclendırıomus.ozellıkle b6. ben bu surecte 1 kutu bemıx(butun b vitamını bılesenlerı) 1 şişe pharmaton(butun vitamınlerın bılesımı) 2kutu da becozym-c(b ve c vıtamını bılesenlerı) kullandım.son testımı oldugumda bu vıtamınlerı 1bucuk aydır kullanmıs durumdaydım.Ayrıca sureklı bıtkı cayları ıcıyorum ozellıkle ekınezya ıhlamur ada cayı ve yesıl cay.bunlarda bıldıgım kadarıyla bagısıklık sıstemını guclendırıo!bunlar bagısıklık sıstemımı guclendırmısmıdır? bıde abı bagısıklık sıstemımızın ne durumda oldugunu nasıl ogrenebılırz?tam kan sayım testı bıze bu konuda fıkır verır mı?onu da bı yaptırayım bakalım ne cıkıcak. eger bagısıklık sıstemım guclu cıkarsa ııce rhatlıcam yaa.

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mubish35 Perş. 30 Ara. - 21:02

kardeşim yine ben yazıcam ama kusura bakma artık.bukadar kısa dönemde söylediğin belirtilerin oluşması mümkün değil.şöyleki bu belirtiler aids belirtileri,hiv belirtileri değil.içini ferah tut accık Laughing

mubish35
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mutlu Perş. 30 Ara. - 21:16

mubish35 demiş ki:kardeşim yine ben yazıcam ama kusura bakma artık.bukadar kısa dönemde söylediğin belirtilerin oluşması mümkün değil.şöyleki bu belirtiler aids belirtileri,hiv belirtileri değil.içini ferah tut accık Laughing

dostum ne kusuru ya estafırullah aksıne cok tesekkur ederım ılgılendıgın ıcın.Nette bi resim gordum aidsli dil die gorsellerde yarattım. orda cıkan resımdekı adamın dılının tamanında olan seyın aynısı benım dılımın ortasında var. ayrıca dılımda yarıklar falan dedıgım gıbı var.bunların aids belirtisi oldugunu bılıorum aslında o bu bı yandan rahatlatıo bı yandan da huzursuz edıo bılemıyorum kafam cok karısık. 90. gunu me 4 25 gun falan var onumuzdekı hafta bı test yapayım o test neg gelırse daha da rahatlıcam ınsallah

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mubish35 Perş. 30 Ara. - 21:33

valla bence en kısa sürede bi tane test patlat,nasılsa neg gelcek,için rahat eder hem iyi olur.bide o tip resimlere falan bakma,insanın moralini bozuyo.cok farklı sebeplerden o dedin ağızdaki olaylar görülebiliyo.büyük geçmiş olsun,bir daha böyle hatalar yamamamız dileğiyle...

mubish35
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 31 Ara. - 0:54

gunde iki bardak tan fazla bitki cayi icmemen gerekiyor. b vitaminide tum vitaminler yada minerallar gibi vucutta olumlu etkiler yaratiyor olsada bilincsiz bir sekilde kullanilmasini dogru bulmuyorum.

bagisiklik sisteminin ne durumda oldugunu anlamak rutin kan testleri ile mumkun degildir ancak bagisiklik sistemindeki herhangi bir sorunu yada hastaligi anlaman cok guc olmazdi.

dilindeki olay bana cografik dil cagrisimi yapiyor bu sadece sende degil pek cok insanda mevcut bu hiv belirtisi falanda degildir. resimlere bakmak yerine bri resim cizmen gerekiyor yarini ciz aydinligi ciz sevincleri sevdiklerini ciz o resimlere bakarak zamani ziyan etme kendinide yipratma
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  mutlu Cuma 31 Ara. - 3:03

gokyuzu demiş ki: gunde iki bardak tan fazla bitki cayi icmemen gerekiyor. b vitaminide tum vitaminler yada minerallar gibi vucutta olumlu etkiler yaratiyor olsada bilincsiz bir sekilde kullanilmasini dogru bulmuyorum.

bagisiklik sisteminin ne durumda oldugunu anlamak rutin kan testleri ile mumkun degildir ancak bagisiklik sistemindeki herhangi bir sorunu yada hastaligi anlaman cok guc olmazdi.

dilindeki olay bana cografik dil cagrisimi yapiyor bu sadece sende degil pek cok insanda mevcut bu hiv belirtisi falanda degildir. resimlere bakmak yerine bri resim cizmen gerekiyor yarini ciz aydinligi ciz sevincleri sevdiklerini ciz o resimlere bakarak zamani ziyan etme kendinide yipratma

https://2img.net/r/ihimizer/i/31122010442.jpg/

abı dılımın ıgrenc halı bu işte. miden kaldırırsa buyur bak.ben her aynaya baktıgım da bu halı gormekten bıktım.. neler neler kullandım ben bunu gecırebılmek ıcın ama gecmıo.gargaralar vıtamınler ama gecmıo işte malesef.bu dılım 50 gundur falan bole. suphelı ılıskıden 10 gun sora bole oldu.

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mutlu Cuma 31 Ara. - 3:18

mutsuz demiş ki:
gokyuzu demiş ki: gunde iki bardak tan fazla bitki cayi icmemen gerekiyor. b vitaminide tum vitaminler yada minerallar gibi vucutta olumlu etkiler yaratiyor olsada bilincsiz bir sekilde kullanilmasini dogru bulmuyorum.

https://2img.net/r/ihimizer/i/31122010442.jpg/

abı dılımın ıgrenc halı bu işte. miden kaldırırsa buyur bak.ben her aynaya baktıgım da bu halı gormekten bıktım.. neler neler kullandım ben bunu gecırebılmek ıcın ama gecmıo.gargaralar vıtamınler ama gecmıo işte malesef.bu dılım 50 gundur falan bole. suphelı ılıskıden 10 gun sora bole oldu.

bide abı bu kullandıgım seyler bagısıklık sıstemını baskılama yapmıs olabılır mı?bunlar neden oluo ben ne yapmalıyım nasıl cozmelıyım bu durumu abı yaaa Sad

mutlu
TANIDIK
TANIDIK

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics