HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Belirtiler Hakkında Yardım - Sayfa 2 EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Belirtiler Hakkında Yardım - Sayfa 2 EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Belirtiler Hakkında Yardım - Sayfa 2 EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Belirtiler Hakkında Yardım - Sayfa 2 EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Belirtiler Hakkında Yardım - Sayfa 2 EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Belirtiler Hakkında Yardım - Sayfa 2 EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Belirtiler Hakkında Yardım - Sayfa 2 EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Belirtiler Hakkında Yardım - Sayfa 2 EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Belirtiler Hakkında Yardım - Sayfa 2 EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Belirtiler Hakkında Yardım

5 posters

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

Belirtiler Hakkında Yardım - Sayfa 2 Empty Geri: Belirtiler Hakkında Yardım

Mesaj  gokyuzu Cuma 28 Mayıs - 22:37

düzelttim saera bu senin icin cok cok önemli detay a dikkat etmedigim lanset yerine enjektör ifadesini kullandigim icinde ayrica senden ve lansetten özur dilerim.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  sercan88 C.tesi 29 Mayıs - 18:44

Arkadaşlar 3-4 günlük bir baş dönmesinden sonra birşeyim kalmadı sonuç olarak şöyle yazayım:

1-Lenf bezlerim hiç şişmedi.
2-Hiç ishal olmadım.
3-Baldırlarımdaki kaşınma ortadan kalktı.
4-Verdiğim kilomu hemen hemen geri aldım yani çok aşırı kilo kaybetmedim.
5-Ateş zaten çok kısa sürmüştü.
6-Tansiyonum yeniden 12/8
7-Sadece tek sıkıntım kaldı penisim üstünde sanırım mesane diyoruz ya da kasık bölgesi onunda sol tarafı ağrıyor.

Birde şunu sorcam arkadaşlar 1-6 hafta arasında görülen belirtilerin hepsi aynı anda mı çıkıyor yoksa sonradan tek tek de çıkma gibi bir durumu var mı?Bir de 7.madde de belittiğim ağrı neden kaynaklı olabilir başka bir cinsel yolla bulaşan hastalık belirtisi mi?Halsizlik sorunumda yok artık.Hiv gibi bir enfeksiyon olma olasılığı nedir arkadaşlar özellikle gökyüzü senin cevaplanmanı istiyorum.Bundan sonra temmuz 21'i bekleyip test sonucumu almam tabi ne cesaretle gideceksem...

sercan88
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu C.tesi 29 Mayıs - 20:40

sercan oldu yada olmadi diye bahsettigin seyler hiv ile ilgili degil. hiv ile temas eden kisiler belirti yasar diye bir kural yok. kisiden kisiye farkliliklar yasaniyor ama uzmanlarin genel kanisi vucuda disardan sizan tum hastalik ajanlarinda oldugu gibi hiv dede gribi taklt eden biraz daha sert belirtiler olacagi yönundedir ama pek cok arastirmanin sonucunda ise kisilerin pek cogunun ya animsamadigi yada belirti yasamadigi ortaya cikmistir. testis bölgende bahsettigin sikayetler yorgunluk xsds üsütmeye bagli bir durum olabilir. bu sekilde tek tarafli agri degil hiv diger cybh lerlede ilgili degildir, bir ürologa danisir fiziki bir muayaneden gecersen sana yardimci olacagindan eminim
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  sercan88 Cuma 4 Haz. - 21:44

Arkadaşlar 3-4 gündür baş dönmem tekrar başladı.Düşük tansiyonum düşük geliyor.Ve bu arada boynum çok ama çok ağrıyor boğazımda.Öksürüğüm kesildi.Kasık bölgemde de ağrı kalmadı.Boğazımda ve boynumdaki bu ağrı lenf bezi şişmesi olabilir mi?Bunu nasıl anlarım?

sercan88
YENİ
YENİ

Mesaj  saera Cuma 4 Haz. - 22:37

tekrar olduysa psikolojiktir. korkamana gerek yok.mümkünse hava değişimi yap. bu konuyu unutturacak bir şeyler yap . o zman düzelir

saera
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 5 Haz. - 2:12

lenf bezlerin sismis olsaydi simdi bunu nasil anlarim diye sormana gerek kalmazdi onlari farkederdin. ayrica belki sana tuaf gelebilir ama ben lenf bezleriyle oynaya oynaya onlari sisiren insanlarda tanidim. o yuzden vucudunu kurcalamaktan vazgec. bas dönmesinin konuyla uzaktan yada yakindan ilgisi yok.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  sercan88 C.tesi 5 Haz. - 9:01

Cevaplar için sağolun arkadaşlar birde sol yanağımda yani ağzımın için birkaç tane sivilce gibi ufak yaralar çıktı.Bunun bir ilgisi var mıdır?

sercan88
YENİ
YENİ

Mesaj  saera C.tesi 5 Haz. - 20:06

bir hafta hivi unutmayı dene. ama gerçekten dene. hiçbir belirtiye kafa yorma.vücudunu dinleme bak nasıl geçiyor belirtiler. ama bunu bir dene gerçekten

saera
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 5 Haz. - 22:49

bu tur agiz ici sorunlar cogumuzda var zaman zaman strese, beslenme seklimize yada yasam icerisindeki yogunlugumuza bagli olarak daha belirgin vede aktif olabiliyor. bunlar önemsiz detaylar belkide hep ordaydilar sen henuz fakediyorsun.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  sercan88 Paz 6 Haz. - 16:16

saera demiş ki:bir hafta hivi unutmayı dene. ama gerçekten dene. hiçbir belirtiye kafa yorma.vücudunu dinleme bak nasıl geçiyor belirtiler. ama bunu bir dene gerçekten

Çok istiyorum inan çok çabalıyorum ama tam unuttum derken bişiler çıkıyor canım çok sıkılıyor.Dün gece sol ciğerim ve kalbim sanki bi pres makinasında presleniyo gibiydi.O kadar çok ağrı olduki hiç nefes dahi alamadım.Bu ağrı bozağıma kadar çıktı.Biliyorum anlattığım yollarla enfekte olmamım mümkün olnmadığını söylediniz ama bu olanlar beni tamamen hayattan sildi attı ruh gibi dolanıyorum ortalıkta.Temmuz 21 de 90 gün dolacak ama ben bu kafayla nasıl gidip test olucam onu dahi bilmiyorum.Sizlerin de kafasını ağrıttığım için beni affedin ama ne yapayım kendimi size ifade ettiğimde rahatlıyorum ancak...

sercan88
YENİ
YENİ

Mesaj  sercan88 Paz 6 Haz. - 16:22

gokyuzu demiş ki:bu tur agiz ici sorunlar cogumuzda var zaman zaman strese, beslenme seklimize yada yasam icerisindeki yogunlugumuza bagli olarak daha belirgin vede aktif olabiliyor. bunlar önemsiz detaylar belkide hep ordaydilar sen henuz fakediyorsun.

Umarım öyledir gökyüzü.

sercan88
YENİ
YENİ

Mesaj  saera Paz 6 Haz. - 22:56

boşuna korkmayın. korkana bir şey olmaz. artık ne diyeyim ki. Smile

saera
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Ptsi 7 Haz. - 5:49

sercan istersen etrafindaki insanlari biraz gözlemle yada hissettirmeden sor göreceksinki cogu insanlarda seni böylesine korkutan sikayetleri göreceksin. simdi biri bana sercanin en buyuk hatasi ne diye sorsa okuduklarini korkunun etkisiyle yanlis anliyor olmasi derim. cogu insan hiv ile aids i ayni göruyor nette bu sekilde tanimlayan uzman sayisida az degil isin asli. bak sercan diyelim kisi hiv ile enfekte oldu kisa dönemde bagisiklik sistemi onu tanimlar ve karsi koymaya calisir bu dönemde belki kisi grip olabilir. ama orasinda burasinda kabarciklar halsizlik bas agrisi ishal falan olmaz. bunlar kisinin bagisiklik sistemini hiv ele gecirdiginde yani bagisikligi cökertip kisiyi aids asamasina getirdiginde ortaya cikar. aids asamasi kabarciklarda olur ishalde bas agrisi bazi kanser turleri bunun disinda pek cokta bakteriel enfeksiyon ortaya cikar. yani hiv belirtileri ile aids belirtilerini bir birinden ayirt edersen ortada sorun olmadigini sende cok rahatlikla anlarsin.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  sercan88 Ptsi 7 Haz. - 9:50

Ağız içindeki yara olan yerlerim geçti arkadaşlar:)Ancak bu baş dönmesi beni tam anlamıyla felç ediyor.Sonuçta devlet memuruyum ve sürekli çalışmak zorundayım.1 haftadır izindeydim köye gitmiştim oranın havası biraz iyi gelmişti ama hala baş dönmesi var.Küçük tansiyonumda oldukça düşük.Umarım bu kötüye işaret değildir.Bir de gökyüzü birşey sorcam.Doktorum bana oral yolla virüsün bulaşmasının çok zor olduğunu söyledi.Peki ben hiv+ olan bir kadın ile ilişkiye girsem ve onun vajinasını öpsem veya yalasam diyelim.Bildiğim kadarıyla vajinal akıntılarda virüs var.Nasıl oluyorda bulaşma olmuyor.Bir sorum daha var.Bu test sonuçlarının göründüğüm intaniye uzmanı 1-1,5-3-6-9 aylarda kontrol edilmesi gerektiğini söyledi bu doğrumu?9.Aya kadar belli olmayan bir hiv olabilir mi?4-5 yıl kadar önce sivilcelerim için roaccutane adlı bir ilaç kullandım sivilce için 6 ay boyunca.Bu ilaç kanser tedavilerinde de kullanılıyor.Bu ilacı kullanmış olmam benim test sonuçlarını daha geç almam mı demek oluyor?Cevaplarınız için çok teşekkür ederim arkadaşlar.

sercan88
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Ptsi 7 Haz. - 10:44

roaccutane nin kanser tedavisinde kullanildigini sanmiyorum ama eczaci olmadiigmdan buyuk konusmayayim. benim bildigim rozalyak yad akne gibi cilt sorunlarinda kullaniliyor. neyse bu bir kenarada. hiv testleri tamamen bagisiklik sistemimizle ilgili testlerdir bu nedenle bagisiklik sisteminiz her hangi bir tedavi dolayisi ile uyutulmuyorsa sorun yok. bu uyutma islemi nedir dersen organ anillerinde vucut organi dislamasin diye kanser tedavilerinde ise yeni hücre üremesini durdurmak icin bagisiklik sistemimiz uyutulur zaten o noktadaki bri insan ne haldedir iyi kötü sen tahmin et. yani senin kullandigin kullanacagin hic bri ilac testlerini etkilemez.

oral sexe gelince. oral sexte risk daima uygulayan kisiyi kapsar. ama burdaki risk agiz icerisinde ciddi kayanan bir yara yoksa ngercektende cok dusuktur. bunun tek nedenide tükürügümüzdür. bu yolla agiz icerisine ulasan virüs tükürük icerisinde sulanarak hizla yogunlugunu kaybeder. bunun yani yine tükürükte bulunan agiz sagligimizi korumakla görevli bazi yararli bakteriler hizla virusu izole eder ve bulasi oldukca zorlastirir.1-1,5- 3-6- 9 artik dr larimiz daha merhametli eskiden iki yil diyorlardi. üc aydan sonra test olun söylemi türkiyeden baska hic bir yerde yok. o dr a dönup desenki hocam kaynaginiz nedir sana bir aciklama yapamaz. ama seni ukala olmakla suclayip dövebilir Smile dikkatli ol. benim tek uzuldugum san abunu syleyenin bir enfeksiyon uzmani olmasi yoksa bransi disinda olupta yirmi yil önce aldigi egitimle konusanlari bi rnebze olsun anlayabiliyorum. adamlar konuyla ilgisiz yada arastirmamis. yada gerek duymamis ama bir enfeksiyon uzmaninin böyle bir aciklamasi gercekten dusundurucu üzücü ve yanlis.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  sercan88 Ptsi 7 Haz. - 11:00

Çok teşekkürler gökyüzü.Şimdi kafam daha da aydınlık.Benim ilişkiden sonra elimi bi nebzede olsa yıkamış olmam sanırım riske çok aza indirdi değil mi?İnan tüm bu süreçte aklıma testere filmi geliyo.Artık hayata daha farklı bakıyorum ve yaşamak istiyorum.Testerenin dediği gibi:"Tecrübe çok sert bir öğretmendir!"Çok haklıymış.Umarım bu olay bana sadece bir ders olarak kalır...

sercan88
YENİ
YENİ

2 sayfadaki 2 sayfası Önceki  1, 2

- Similar topics