HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Belirtiler Hakkında Yardım EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Belirtiler Hakkında Yardım EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Belirtiler Hakkında Yardım EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Belirtiler Hakkında Yardım EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Belirtiler Hakkında Yardım EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Belirtiler Hakkında Yardım EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Belirtiler Hakkında Yardım EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Belirtiler Hakkında Yardım EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Belirtiler Hakkında Yardım EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Belirtiler Hakkında Yardım

5 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

Belirtiler Hakkında Yardım Empty Belirtiler Hakkında Yardım

Mesaj  sercan88 Çarş. 19 Mayıs - 22:08

Öncelikle arkadaşlar herkese merhabalar.Benim sorunum oldukça karışık aslında karışık olan kafam.Bundan tam 95 gün ve 25 gün önce iki farklı bayanla ilişkim oldu.Benim kafamda asıl sorun ilkiydi ama onda en ufak bi belirti olmadı.Ta ki ikinciye gelene kadar.Tüm ilişkilerimde korundum ama şu belirtiler çıktı lütfen bana yardımcı olun.İkinci ilişkimden 10-12 gün sonra hafif bir ateş çıktı.Doktora gittiğimde ise boğazımda akut farenjit olduğunu belirtti ama ben herhangi bir ağrı hissetmedim.8 tane iğne verdi ve sabah akşam bu iğneleri vurdurdum.İğneler ve hap alırken mide bulantısı ve iştahsızlık gibi sorunlarda gördüm.Bu süre içinde sadece bir gece çok aşırı derecede terledim.İğneler bitti ve bende ateş kalmadı ancak farenjit devam ediyor ve buna birde öksürükde dahil oldu.Halsizlikde cabası.Cinsel bölgem veya organımda herhangi birşey yok gibi ancak koltuk altımda da 7-8 gün kaslarımda şişlik oldu.Birkaç farklı doktora göründüm lenf bezi değil kaslarda şişlik var dediler.Dayanamadım ve HIV testi yaptırdım.Sonuç negatif geldi.Ha bu arada büyük aptestim ishal değil ama yumuşak gibi ve birazda kilo kaybettim zaten zayıf biriyim.HIV testini yaptırdığımda yukarda yazmıl olduğum gibi birinci ile 95 ikinci ilede 25 gün olmmuştu.Bu belirti ve sonuçlar ışığında bende ne gibi bi sorun var dersiniz?Şunuda belirteyim bu iş kesin olarak bittiğinde yani nagatif veya pozitif mutlaka bir psikiyatriye görüneceğim çok moralim bozuk bir haldeyim cevaplarınızı bekliyorum.Teşekkürler...

sercan88
YENİ
YENİ

Belirtiler Hakkında Yardım Empty Geri: Belirtiler Hakkında Yardım

Mesaj  gokyuzu Perş. 20 Mayıs - 1:19

korunarak girdiginiz bir iliskinde hiv ile enfekte olmaniz mumkun degildir bunu animsatmak isterim. birey eger riskli davranisinda hiv ile karsilasmis ise daha dogrusu virüs vücuda sizmi ise bagisiklik sistemi bunu algilar ve reaksiyon verir. bu reaksiyonun diger enfeksiyonlardan hic bri farki yoktur. örnek veriyorum grip hepatitler frengi yada herhangi bir diger bulasici hastalikla karsilastiginizda vucudunuzun verecegi reaksiyon hiv ile karsilsatiginizda verecegi reaksiyon ile aynidir. vucut hastalik etkeni ajanlari algiladiginda onunla mucadele etmek icin bir nevi seferberlik ilan eder ve hastalik etkeniyle savasmaya baslar. bu esnada kiside ates ishal halsizlik lenf bezlerinde siskinlikler olmasida mumkundur. simdi bu belirtileri yasayan arkadaslarimiz kendilerini muhtemel hiv pozitif adaylar icerisine sokmak isteyebilir ama bu yanlis bir davranis olur. cunku bu belirtilere sebebiyet veripte vucudumuza direnemeyen pek cok hastalik mevcuttur ustelik bunlar hiv e nazaran daha yaygin ve daha kolay bulasabilen hastaliklardir. korundugunuzdan hareket ederek ben sizin hic bir sekilde risk tasimadiginizi dusunuyorum. davranisiniz esnasinda yada daha sonrasinda basit bir enfeksiyon yasadiginiz ortada. bu nedir derseniz yuzlercesini sayabilirim ama bunun size bir faydasi olmaz. bagirsak sorununuzun temelindede stres var bundanda emin olabilirsiniz. cunku stres esnasinda kiside bagirsaklar asiri kasilir ve bagirsaklar aldigimiz gidalari daha hizli disari atar. bu islem beraberinde baska sorunlarida tetikler cünkü aldigimiz gidalardaki mineral ve vitaminler bagirsaklarin duzensiz calismasindan dolayi hizla disari atilir. gidalariniza dikkat etmenizi bolca elma tuketmenizi önerebilirim. bir sureligine mayali sut urunlerinden uzak durmanizi siyah ekmek tuketmenizde fayda var.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  umut Perş. 20 Mayıs - 1:43

Ayrıca hayatın boyunca bağırsakla yada bağırsak sisteminde var olan organlarla ilgili yaşamış olduğun tüm rahatsızlıklar işittiğin sesler vs. psikolojiden yaşamış olunan stresden ibarettir diye genelleme de yapılabilir.Bağırsaklar çok hassas organlarmış çünkü !

umut
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  sercan88 Perş. 20 Mayıs - 10:28

cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar içim bi nebze olsun rahatladı.Bi sorum daha olcak.Hiv veya cinsel yolla bulaşan hastalıkların belirtileri neler?Çünkü bu konu hakkında çok değişik yorumlar var sitelerde...

sercan88
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Perş. 20 Mayıs - 12:27

genel anlamda vucuda sizan hastalik ajanlarinin hepsinde ortak belirtiler olur. ilk etapta en yakin bölgedeki lenf bezlerinde buyumeler olabilir bunun disinda grip benzeri belirtiler olma ihtimalide mevcut.. bunlar aslinda insanlarda suphe uyandirabilir elbette dikkatli olmak gerekir ama unutulmamalidir ki hiv disinda herhangi bir cinsel yolla bulasan hastalik olabilecegi gibi gunluk yasamimizdada her an karsilasabilecegimiz basit mikroplarda olabilir..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  sercan88 Paz 23 Mayıs - 22:08

Arkadaşlar artık iyice moralim bozulmaya başladı.Faranjitim devam ediyor.Doktor antibiyotik verdi ve bunları kullanıyorum ancak bende henüz nedenini bilmediğim bi baş dönmesi ile kollarım ve bacaklarımda hafif bir uyuşukluk hissi belirdi.Baş dönmesi sanki biraz alkol almışım ve hafif sarhoşum gibi bu belirtimidir artık doktora gidecek ve test yaptıracak cesaretim dahi kalmadı onun için size sormayı uygun gördüm.

sercan88
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Paz 23 Mayıs - 22:25

ortada test olmani gerektirecek bir durum yok. faranjit yad abahsettigin seyle rhiv ile ilgili degil olamazda kullandiign her antibiotik ise yarayacak diye bir kural yok. bende yirmi yildir faranjit var cunku burnum kirildigi in surekli agzimdan nefes aliyorum buda faranjiti tetikliyor belki sende benim gibi geceleri agzin acik uyuyorsundur Smile saka bir yana eger hala faranjitn suruyorsa bunu bir kulak burun bogaz uzmani ile paylas. her antibiotik her zaman ise yaramiyor.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Belirtiler Hakkında Yardım Empty ...

Mesaj  keanux Paz 23 Mayıs - 22:32

kardeş bende de faranjit geçmiyor sorun değil bunu kafana takma bak ben 3 korunmasız ilişki yaşadım...ve 2 test oldum 2side negatif... ama kendime olmadığına inandırmaya çalışıyorum canını sıkma korunmışsun zaten sorun ve risk yok bence...
varsa vardır yoksa yok bu kadar basit testde olmuşsun bırak artık oranı buranı yoklamaya sonra benim gibi pinpiriklinin teki olursun kiii senin zaten korunduğun için riskin yok... sağlıcakla kalll üzme kendinii ....gökyüzü abiimm gözlerin doldu galiba Smile

keanux

Mesaj  sercan88 Paz 23 Mayıs - 22:35

Kulak burun boğaz doktoruna muayne alduğumda burnumda kemik iriliği ve eğriliği olduğunu ve mutlaka bi ara gelip ameliyat olmamı söyledi zaten doğru düzgün ne koku alıyorum ne de nefes.Peki bu kol ve bacaklarımdaki hafif türde olan uyuşukluk hissi hiv belirtisi midir?Bu konuda bilgisi olan varmı?

sercan88
YENİ
YENİ

Mesaj  keanux Paz 23 Mayıs - 22:47

kendinde belirti aramaktan vazgeçmelisin... hayatını yaşamaya devam et hıvın kendine özgü bir belirtisi yok ... korunarak yaşadığın ilişklerden dolayı bir riskin yok başka işlerle ilgilen.... hayatın tadını çıkar abicim...bu acabaların sonu yok bitmez oramda şu oldu hıv şuramda bu oldu hıv... dediğim gibi korunarak hıv riskini yok etmişsin zaten ... benim gibi ahmaklık yapıp 3 korunmasız ilişki yaşamamışsın sakin ol mantıklı düşün doğruyu bulmak zor değil... kib üzme tatlı canını...

keanux

Mesaj  sercan88 Paz 23 Mayıs - 22:50

Estağfurullah abicim cevabın içinde çok teşekkür ederim.

sercan88
YENİ
YENİ

Mesaj  keanux Paz 23 Mayıs - 22:54

sercan bak kardeşim çık burdan dolaşma mümkünse hiç girme gerçekten okudukça bir sürü test olanları gördükçe kafan allak bullak olacak şu dediğimi kafana koy.. KORUNARAK HIV RİSKİ YOKKKK... gerçekten rahatla artık yaa bitti gitti çık bu siteden ve bir daha girme bende öle yapıcam bakma gökyüzü abiyi bırakamıyorum ondan burdayım Smile Smile kendisi beni atacak yakında siteden ama Smile

keanux

Mesaj  gokyuzu Ptsi 24 Mayıs - 0:06

gecmiste benzer forum calismalarimizda bagimli arkadaslarla ilgili cözumler aramistik. yönetici pozisyonunda olan herkes dusuncesini paylasti kimisi atalim dedi kimisi yanit vermeyelim dusuncesini savundu kimi arkadasimiz ise mesaj limit getirelim yada engelleyelim önerilerinde bulundu. oysa bunlarin hic biri cözum degildi. bu isin tek cikis yolu insanlarin korktuklari hersey ile yuzlesmesi gerceginden geciyor. almanyada hiv fobisi olan insanlara psikologlar hiv pozitif bireylerin etkinliklerine katilmalarini öneriyorlar.. gercektende ise yariyor cunku zaman zaman aralarin akatildigimda bu tür kygilarindna dolayi oraya gelip sonrasinda bunu aliskanlik edinen insanlar göruyorum.. bu nedenle öncelikle sunlara dikkat etmenizi öneriyorum. her yaziyi okumayin kaynagi olan uzman dusuncelerini tercih edin. kendinizde fiziksel sorunlar buldugunuzda örengin poponuzun bir yerinde bir sivilce ciktiginda yada dudaginiz ucukladiginda yada faranjit oldugunuzda etrafinizi gözlemleyin cunku sadece sizde degil tum insanlarda her zaman olabilen sorunlardir bunlar ve hiv ile ilgli olmadigini kabullenmenize yardimci olur. korkulairniz yada dusunceleriniz kimilerine komik gelse bile onlari guvenilir insanlarla paylasmaya calisin. cünkü korku ve süphe gizlendikce cogalir icinizde büyür.

forum icin daha dogrusu sizler icin daha cok zaman ayirabilmek isterdim ama su gunlerde mumkun olmuyor lütfen kusura bakmayin arkadaslar.

son olarak zaman zaman arkadaslar yapiyor bunu bugun keanux ta yapmis görunce mutlu oluyorum. birbirinizin hikayelerini okuyun yorum yapin kimse sizleri yine sizden iyi anlamaz. forumda yorum yapmak icin admin olmak gerekmiyor dogrulari yanlislari tartisiyoruz ayni seyi konusuyoruz ayni korkulari paylasiyoruz ve ayni hayati. o zaman ne yapiyoruz katiliyoruz Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  gokyuzu Çarş. 26 Mayıs - 0:11

Bu arkadaşımızın sorusu sebebiyle bende bir soru sormak istiyorum.Ben ilişkimde arkadaşımın dediği gibi elimi kadının vajinasında bayağı bi gezdirdim.Ardından ilişkinin hemen sonrasında lavaboya giderek elimi ve yüzümü yıkadım ama hatırlıyorum sabun o kadar da çok köpürmemişti.Yüzümüde yıkadığımdan dolayı acaba bu şekilde bir bulaşma söz konusu mu?Ayrıca Ali HATAY hocamızın da belirttiği şekilde belirtiler birkaç sene sonra mı ortaya çıkıyor.Bu arada belirteyim bende hala baş dönmesi ve özelliklede bacaklarımda halsizlik mevcut.Gerçekten çok ama çok korkuyorum...

sercan lütfen sorularimizi kendi basliklarimizdan sormaya devam edelim bu sekilde hem benim takip etmem kolaylasiyor hemde hikayene yeniden göz atma firsatim oluyor.

yuzunu yikarken hiv ile enfekte olmazsin. sabunun köpürüp köpürmemesi sabunun kimyasi ile ilgili dezenfektanlarin hic biride köpürmüyor ama mikrobu öldürüyor ayrica su veya herhangi bri sivi ile temas eden virüs yogunlugunu yitirir.. ali hatay hocamizin dedigi gibi eger kisi hiv ile temas etmis ise kisa dönemde olabilecek grip benzeri belirtileri yok sayarsak uzun sure hic bir saglik sorunu yasamaz. olabilecek grip diyorum cunku gatada yapilan bir arastirmada yirmi iki hiv pozitif vakadan 19 u grip olmamis yada animsamamis.. sen hiv testi olmak yerine bence normal bir kan sayimi yaptirsan daha iyi olacak biraz vitamin ve mineral takviyesine ihtiyacin var gibi geliyor bana. sikayetlerinin hiv ile ilgisi yok
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  sercan88 Çarş. 26 Mayıs - 9:19

Kusura bakma gökyüzü ama arkadaşın sorununda sanki kendimi gördüm gibi o yüzden orda sormuştum.Birde şu var her iki baldırımın arkasında da sivilce türü şeyler çıktı sanırım özellikle sol baldırımın arkasında.Ağrısız değiller tam aksine ağrılı ve hafif kaşıntılı.Oturup kalkarken araba vitesi değiştirirken falan ağrı yapıyor bu bir belirti olabilir mi?Birde Meiact 200 mg lık antibiyotik kullanıyordum fakat halsizlik ve baş dönmesi arttığı için bıraktım dün akşam itibariyle bugün sanki halsizliğim daha az hatta yok gibi:)Ancak tansiyon ve baş dönmesi sorunu hala var sanırım:(Baldırlarımda çıkan şeylerin isilik olup olmadığını nasıl anlayabilirim?Bunlar hiv belirtisi ise ağrılı mı yoksa ağrısız mı olmalı?Çok soru sordum ama napiyim kendimitutamıyorum abicim.Yorumların için de çok teşekkür ederim.

sercan88
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Çarş. 26 Mayıs - 9:30

sercan cok oturan cok arabasuren insanlarda killar disari cikmakta gusluk ceker ve bulundugu bölgede bazen bahsettigin sekilde kil kökü iltihaplari yapabilri hatta kil dönmesine sebep olabilir. animsamaya calisirken poponda bunlarin ilk kez cikmadigini sende göreceksin. bunlar isilik degil isilik cok farkli olusumlardir kaldiki isiligin hiv le alakasi ne onu anlamadim.. ayrica su gunlerde islik olursanda sasirmam cunku isiligi tetikleyen en buyuk etken stres ve korkudur. konuyu ne zaman kapatabileceksin bilmiyorum ama ne kadar erken yaparsan o kadar iyi olur. hic bir sikayetin hiv ile alakali degil
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  sercan88 Perş. 27 Mayıs - 19:52

Arkadaşlar son birkez şunu sormak istiyorum.Baş dönmesi bir hiv belirtisi midir?Bu normal birşey mi bu dönemde ya da başka bir cinsel hastalığın belirtisi midir?Bu arada cevaplarınız için herbirinize teşekkür ederim.

sercan88
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Perş. 27 Mayıs - 20:27

sercan bas dönemisi hiv ile alakali bi rduurm degildir bak istersen olayi biraz farkli yorumlayalim test seklinde cözelim bu problemi.

bir insanin neden basi döner.

a. stres
b. beslenme bozuklugu
c. vitamin eksikligi
d. yorgunluk
e. hamilelik
f. hepsi
g. hic biri

aslinda daha cok secenek var ama bu kadarini yazmayi yeterli buldum. cok stres yapiyorsun sercan konu elbette ciddiye alinmali ama sen biraz abartmiyormusun ??
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  sercan88 Perş. 27 Mayıs - 20:38

gokyuzu demiş ki:sercan bas dönemisi hiv ile alakali bi rduurm degildir bak istersen olayi biraz farkli yorumlayalim test seklinde cözelim bu problemi.

bir insanin neden basi döner.

a. stres
b. beslenme bozuklugu
c. vitamin eksikligi
d. yorgunluk
e. hamilelik
f. hepsi
g. hic biri

aslinda daha cok secenek var ama bu kadarini yazmayi yeterli buldum. cok stres yapiyorsun sercan konu elbette ciddiye alinmali ama sen biraz abartmiyormusun ??

Gökyüzü abicim anladım umarım gerçekten böyledir.Doktordan da gerekli yanıtımı alıp buraya yazarım ama o zamana kadar ne olur bana destek olun.Burda sıkıntılarımı sizinle paylaşmak beni gerçekten çok rahatlatıyor.Teşekkür ederim...

sercan88
YENİ
YENİ

Mesaj  saera Perş. 27 Mayıs - 22:08

sayın gökyüzü baş dönmesinin hivle alakasının olmadığını söylüyorsunuz. önemli kaynaklar hiv akut dönemde nörolojik belirtiler ( ensefalit, aseptik menenjit vb.) görülebilir diyor. peki bu baş dönmesi, sersemlik hali hivin yol açtığı hastalıklardan kayanaklanamaz mı?

saera
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 28 Mayıs - 0:44

tüm hastaliklarda ortaya cikan reaksiyonlar kisinin genetik yapisindan tutunda kisinin bünyesine bagisiklik sistemine varincaya dek farkliliklar gösterir. kimi insan herhangi bir hastalik yasarken yataklara düser kimi insan ise bunun farkina bile varmaz. ama hiv bütün bunladan farkli seyreder. eger vücuda sizmis ve bir uyariya sebep vermisse bunlar tek duze belirtler olmaz. pek cok defa animsatiyorum bu konuda türkiyede gata nin bir arastirmasi var 22 hiv pozitif birey inceleniyor ve 19 u belirti yasamadigini yada animsamadigini söylüyor diger üc kisi ise bazi belirtiler yasadiklarini ifade ediyor. okudugunuz makaleleri iyi yorumlarsaniz tek basina bir bas agrisi yada halsizlikten bahsedilmedigini görürsünüz.. burda gurup halinde bazi saglik sikayetleri dile getirilir. bu nedenle tek basina halsizlik yada bas dönmesi asla hiv ile iliskilendirilemez. okuduklarinizi daha iyi analiz etmenizi öneriyorum.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  saera Cuma 28 Mayıs - 12:29

ben süpheli olaydan 5 ay sonra kard test oldum negatif geldi. hiç şikayet yaşamamıştım test olana kadar. test olduktan 1 hafta sonra mesane bölgemde ve testislerimde ağrı oldu 1-2 gün. testisler 1 gün süreyle şiş kaldı.testten sonraki 3. hafta ise ani başlayan sersemlik hali ortaya çıktı.sanki alkol almış gibi gün boyu dolaştım ve 3-4 gün sürdü aniden geçti.
4. hafta ise grip oldum. griptn sonra hiçbir şikayetim olmadı. ben de bu nedenle korkmaya başladım.

saera
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  sercan88 Cuma 28 Mayıs - 12:31

saera demiş ki:ben süpheli olaydan 5 ay sonra kard test oldum negatif geldi. hiç şikayet yaşamamıştım test olana kadar. test olduktan 1 hafta sonra mesane bölgemde ve testislerimde ağrı oldu 1-2 gün. testisler 1 gün süreyle şiş kaldı.testten sonraki 3. hafta ise ani başlayan sersemlik hali ortaya çıktı.sanki alkol almış gibi gün boyu dolaştım ve 3-4 gün sürdü aniden geçti.
4. hafta ise grip oldum. griptn sonra hiçbir şikayetim olmadı. ben de bu nedenle korkmaya başladım.

Aynı beni anlattın valla...

sercan88
YENİ
YENİ

Mesaj  gokyuzu Cuma 28 Mayıs - 21:09

arkadasim test icin kan örnegi eger yumurtaliklarindan alindiysa birsey diyemem. en kötüsünü hesaplayip test esnasinda bir enfeksiyon ile temas ettigini varsaysak bile testislerinin sismesi yada agrimasi cok alakasiz bir durum. her insanin testisleri belirli dönemlerde siser yada agriyabilir. bu kisinin cinsel aktiviteleriyle ilgilidir. bir bas dönmesinden yola cikarak üstelik riskli bir iliskin olmadigi halde hiv den nasil süphe duyuyorsun anlamis degilim. hiv ciddiye alinmayacak bir hastalik degil elbette ama sizlerin bu kadar abartmasida kusura bakmayin hic anlasilir degil. iliski yasayan arkadaslarimizin endiselerini anlayabiliyorum ama senin hikayen sadece bir senaryodan ibaret. insanlar hiv pozitif kisiler ile iliskiye girdikleri halde enfekte olmuyorken sen tek kullanimlik bir enjektörden( bir alttaki mesajda seara uyardigi icin düzeltiyorum enjektör degil lanset evet evet lanset) hiv mi kaptim diye feryat ediyorsun. korkularin yersiz vede anlamsiz sana daha mantikli ol demek disinda nasil bir öneride bulunacagimida bilmiyorum acikcasi.

En son gokyuzu tarafından Cuma 28 Mayıs - 22:34 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  saera Cuma 28 Mayıs - 21:44

enjektör kullanılmadı lanset kullınldı. parmaktan

saera
TANIDIK
TANIDIK

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki