HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Antijen süreleri nedir? EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Antijen süreleri nedir? EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Antijen süreleri nedir? EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Antijen süreleri nedir? EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Antijen süreleri nedir? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Antijen süreleri nedir? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Antijen süreleri nedir? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Antijen süreleri nedir? EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Antijen süreleri nedir? EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Antijen süreleri nedir?

3 posters

Antijen süreleri nedir? Empty Antijen süreleri nedir?

Mesaj  atkafasiyim Ptsi 22 Mart - 15:34

Hocam öncelikle böyle bir site kurduğunuz için çok çok teşekkür ederim. İnanın öyle büyük bir hizmet yapıyorsunuz ki anlatamam. Size sorulan soruları ve cevapları tek tek okudum. O kadar anlayışlı ve sabırlı cevaplar veriyorsunuz ki hayretler içinde kaldım. Çok büyük sevap almaktasınız.

Soruma gelince. Ben daha önce Dr. Ali Hatay beyin sitesine sormuştum ve cevap olarak siz yazmıştınız. Riskli ilişkiden 1 gün sonra eşimle ilişkim oldu. Tabi bu konuları hiç düşünmüyor ve bilmiyordum. Aids hakkında tam bir cahildim. Sadece eşcinseller arasında olduğunu sanıyordum hastalığın. Riskli ilişkimden sonra googleda araştırma yapınca durumun ne kadar vahim olduğunu anladım. 28.günümde Düzen Labda Combo testi oldum. Ordaki doktor bana bu testin sonucunun kesin olduğunu söyledi. Sonuç negatifti çok mutlu olmuştum. Ama sonraları 90.gün testinin de gerekli olduğunu öğrendim. yine psikolojim çok kötü değildi idare ediyordum. Ancak yaklaşık 45. günde soğuk algınlığı nedeniyle hastalandım. Boğazlarım şişti ve ateşim yükseldi baya. Yaklaşık 1,5 hafta sürdü. Şimdi durmadan ya bana virüs bulaştı ve çok az miktarda olduğu için ancak 45. günde antijenler en yüksek değerine ulaştı ve beni hasta mı etti acaba diye düşünüyorum. 28. günde antijenler ölçülecek değerde değildi ve sonucum o yüzden mi negatif geldi diye kendi kendimi yiyorum.
Hocam bu antijen değerleri virüs miktarına göre değişir mi? Yoksa her insanda 10.günde başlayıp 21-28 arası tavan yapıp sonra 40 larda antikor baskısı nedeniyle kaybolur mu? Yani bu olay bulaşan virüs miktarından bağımsız mıdır? bu konuda açıklık getirirseniz çok memnun olurum.
Sağlıcakla kalın.İyi günler.

atkafasiyim

Antijen süreleri nedir? Empty Geri: Antijen süreleri nedir?

Mesaj  gokyuzu Salı 23 Mart - 0:15

öncelikle sevgili arkadasim benim herhangi bir tip egitimim söz konusu degil bir saglik calisani yada uzmani degilim bunu belirtmek isterim. forumda yada diger sayfalardaki paylasimlarim kisisel arastirmalarim ve uzman göruslerinden ibarettir.

soruna gelince kisi hiv ile temas etmis ise kanda antijenler 14 gunden itibaren ölculebilinir ama antijenlerin en yogun oldugu sonucun yuksek oranda dogru kabul edildigi dönem 21 ile 28 gun araligidir. bu surecten sonra vucudun antijenlere karsi olusturdugu antikorlar cogalarak antijenleri baskilar ve antijenler ölculebilinecek seviylerin altina duser. bu nedene 28 gunden sonraki dönenlerde antijen testlerinin sonuclari guvenilir kabul edilmez.

hiv e özgu diye dusundugumuz grip benzeri belirtiler aslinda tum hastalik etkenlerinin genel belirtileridir. siz degil hiv herhangi bir diger hastalik etkeni virus yada bakteri ile karsilasmis iseniz vucudunuzun o etkene karsi verdigi mucadelenin en buyuk belirtisi grip yada benzeri sikayetler olur. burda ayirt etmeniz gereken sudur hastalik etkeni vucuda girdiginde sizde ortaya cikan siykayetler o etkenden dolayi degil vucudunuzun ona verdigi tepkiden dolayidir. simdi burdan hareketle sunu dusunmeniz gerekiyor eger siz korktugnuz gibi hiv ile enfekte olsaydiniz bahsettiginiz sikayetler 45 gunden cok daha once ortaya cikardi. neticede vucuda hastalik etkeni bir virus girmistir ve bagisiklik sisteminiz buna bir reaksiyon vermek zorundadir. bu nedenle sikayetlerinizin hiv ile ilgili olmadigindan eminim sizde bundan emin olabilirsiniz.

virüs yogunlugu ve alinma sekli hataligin seyri acisindan oldukca önemlidir. cinsel yolla enfekte olan bir insan ile kan nakli yoluyla enfekte olan bir insanin yasayacagi saglik sorunlarinin ayni olmasi mumkun degildir. ancak hiv testlerinde ölcüt en zayif bunyeyi en dusuk virus yogunlugunu esas alir. kan yoluyla enfekte olan bireylerde tani bir kac gun ile bir kac hafta araliginda bile cok rahatlikla konulabilinir.

suan riskli davranisinizdan ne kadar bir surec gectigini bilmiyorum ama 28 gunde oldugunuz testin ne kadar degerli oldugunun farkindayim. bana sorsaniz kisisel tecrubelerime dayanarak kesinlikle negatif oldugunuzu soylerim zira bugune dek 28 gun antijen testlerinden negatif alip sonrasinda pozitif olan bir vakaya sahit olmadim olacagimada inanmiyorum. tabiki bunlar kisisel dusuncelerim vede tecrubelerim. uzmanlarin bilim dunyasinin önerdigi 90 gun testininde gerekliligini asla tartismiyor vede öneriyorum. sizde elinizdeki negatifinizin rahatligiyla lutfen doksan gunde testinizi olup konuyu kapatin. hiv konusunu dusunmemeye calisin. saglik ve esenlik dileklerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  atkafasiyim Salı 11 Mayıs - 9:43

Merhaba..Uzun bir süreden sonra buraya yazmak tekrar nasip oldu. Dün 110. günümdü. O kadar cesaretimi yitirmiştim ki, 90.ncı günden sonra 20 gün geçmesi gerekti cesaret bulup hastaneye gidebilmek için. Sabahın 8 inde ellerim ayaklarım titreye titreye gittim hastaneye. Kan verme bölümünde girdim kuyruğa. Hayatımla ilgili bütün şalterleri indirdim o gün için. Hayatımda ilk defa hemşirenin şırıngayı değiştirip değiştirmediğine dikkat ettim. Önceden benim için önemsiz şeylerdi böyle konular ama şimdi bir hayata bir aileye mal olacağını biliyorum. Kan verdikten sonra bir lokanta buldum ve 35 lik can yoldaşımı söyledim. Benim için hayatın sonu olabilecek bir gündü. Eğer bana bulaşmışsa eşim ve çocuğuma da bulaşmış olma ihtimali vardı ve bu bence kabullenilemez bir şeydi. Tek çarem kafama sıkmaktı. Saat 14.00 ü gösterirken yavaş yavaş hastanenin yolunu tuttum. Ellerim ayaklarım titriyordu korkudan. Allahtan sıra yoktu. Hemşire barkodu okuttu ve yazıcıdan bir kağıt çıkarıp bana uzattı. Onun için ne kadar basit bir eylemdi bu, günlük 50-100 defa yaptığı birşeydi. Ama benim için hayatımın dönüm noktası ya sonu ya da ikinci bir şansın başlangıcıydı. Kağıdı aldım baktım 0,10 negatif yazıyordu. Eve gittiğimde doğduğundan beri ilk defa çocuğumu gerçekten sevebildim. O benim gözlerimin içine bakınca hep ona ölümcül bir hastalık bulaştırdığım ihtimali aklıma gelip içim içimi yiyordu. Çektiğim acı kelimelerle tarif edilemez.
Allah bu acıyı bu derdi düşmanıma bile yaşatmasın. Bundan sonra değil eşimi aldatmak, hiçkimseye yan gözle bile bakmam. Size o kötü günlerimde bana destek olduğunuz için çok teşekkür ederim. Bundan sonra her platformda bu hastalığın ne kadar sinsi bir hastalık olduğunu tanıdığım herkese anlatmaya çalışacağım. Hiv pozitif arkadaşlara da elimden gelen bütün desteği vermeye çalışacağım.
Saygılar.

atkafasiyim

Mesaj  gokyuzu Salı 11 Mayıs - 20:36

senden böylesi güzel haberler almak oldukca sevindirici. belki sizleri buraya bireysel kaygilariniz getiriyor ama artik sende benim kadar farkindasinki hiv kisilerin degil bütün bir toplumun sorunudur. ve bizler sorumlu davranarak cevremizdeki insanlari bilinclendirerek bu mucadele cok buyuk katkilar sunabiliriz. saglik huzur dolu bir yasam diliyorum sana ve tum arkadaslarimiza.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Antijen süreleri nedir? Empty ..

Mesaj  keanux Çarş. 12 Mayıs - 22:47

92. günde negatif alan biri olarak bu durum benei çok duygulandırdı.. arkadaşımızın evli olması ve bebeği ile ilgili durum ben çok duygulandırdı.. ve bu sonucuna çok mutlu oldummm ne güzell inşallah böle bir durum başına gelmez kardeşşş ne güzel bir eşin ve çocuğun var sana mutlu bir yaşam dilerimm...

keanux

- Similar topics