HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
ANTİJEN SORUSU EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
ANTİJEN SORUSU EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
ANTİJEN SORUSU EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
ANTİJEN SORUSU EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
ANTİJEN SORUSU EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

ANTİJEN SORUSU EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

ANTİJEN SORUSU EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
ANTİJEN SORUSU EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
ANTİJEN SORUSU EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

ANTİJEN SORUSU

2 posters

ANTİJEN SORUSU Empty ANTİJEN SORUSU

Mesaj  cafelatte Salı 2 Nis. - 17:05

Tekrar Merhaba,

Küçük bir soru sormak istiyorum Fırat abi, affına sığınarak bir de kendi fikrimi söylemek istiyorum;

Abi bu antijen antikor ilişkisinde antijenin kaybolma yani biz kaybolma desek de testte görülmeme sebebi antikorlar tarafından baskılanması/perdelenmesi olarak okumuştum. Şimdi aklıma takılan şey, eğer vücudumuzda bir başka hastalığa karşı antikor varsa bu antikorlar Hiv'e ait p24 antijeninin perdelenmesi ya da baskılanmasına sebep olur mu ?

Küçük bir mantık yürüttüm abi, eğer dedim antikor bir savaşçı ise yalnızca düşmanına karşı savaşır o yüzden p24 antijeni başka bir hastalık ajanına karşı oluşan antikordan etkilenmez, etkilendiğini kabul edersek bile bu durumda o antikor p24 ile etkileşmiş olur ve antikor pozitif çıkar.

Abi cevabın combo test yaptırmış biri olarak benim için çok değerli, saygılarımla ve umutla cevabını bekliyorum.

cafelatte
TANIDIK
TANIDIK

ANTİJEN SORUSU Empty Geri: ANTİJEN SORUSU

Mesaj  cafelatte Çarş. 3 Nis. - 1:01

Abi biliyorum çok yoğunsunuz ve nöbetçi admin de yok, sabırsızlığımız için kusura bakma, cevabını merakla bekliyorum abi...

Saygılarımla...

cafelatte
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 3 Nis. - 3:28

Smile

hiv antijenine karsi vucudumuz hiv antikorlari uretir.. bunu soyle dusun

bankayi korumak icin banka guvenlik görevlisi vardir.. o gidip illegal isler yapanlara mudahale edemez. ancak bankaya bir saldiri orursa ona karsi koruma saglar.

orman i korumak icin icin orman muhafaza ekipleri vardir. onlarda gidip ucak savarla dusman ucaklarini avlamaz Smile

yada deniz muhafaza ekipleri gidip barda badigartlik yapmaz.

bunlarin tamamini bir arada dusundugun zaman hepsinin temel amaci farkli tehditlere karsi toplumu korumaktir.. antikorlarda ayni sekilde her hastaligin antikoru kendine özgüdür temelde amac ayni bedeni korumak olsada..

yani korktugun yada ihtimal verdigin gibi herhangi bir hastalik ajanina karsi bir baska hastaliga karsi olusan antikor mucadele vermez. herhangi bir antijenide bir diger hastaligin antikorlari baski altina alamaz. alabilseydi zaten bagisikligimiz onun icin neden yeni bir antikor uretme geregi duysunki.. Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  cafelatte Çarş. 3 Nis. - 6:47

Smile abi esasında sana hepatit ile ilgili bir soru sormuştum sen de savunma sistemi yıkılmışsa antikor üremez ama yapılan bi combo testinde bu kez de antijen pozitif çıkar demiştin o esnada tabi kanda hepatit antikoru vardır değil mi buradan kendim de çıkarabilirmişim sonucu şimdi fark ettim Smile

Yani abi şu durumda yukarıdaki sorumda combo testimi sorgulamamı gerektirecek bir durum söz konusu değil değil mi ?

cafelatte
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  cafelatte Çarş. 3 Nis. - 7:39

Abi artık döveceksin biliyorum da vallahi aklıma takıldı utandığım için soramadım, ne olur suistimal ediyor diye düşünme abi...

Bir hastalığa ait antijenin diğer bir hastalığa ait antijenden de etkilenmesi söz konusu olmaz değil mi abi ? Aynı anda iki farklı hastalığın bulaşması ihtimali çok kurcalıyor kafamı, stresten uyuyamıyorum..

Bu sorum son olacak abi inşallah affına sığınıyorum

Saygılar

cafelatte
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 3 Nis. - 11:00

haaaa.. simdi anladim bastan söylesene...

antijenler cok yönlü ved eoldukca sosyaldirler,, özellikle hiv ve hepatit antijeni bos zamanlarini kol kola girip sinemaya piknige vede sosyal calismalara ayirmaktadirlar.. hic unutmam bir keresinde bu basinada yansimis hiv ve hepatit antijenleri arasinda ask dedikodularina neden olmustu.. oysaki onlar akildan yoksun insanlara dikkat cekmek icin dave edildikleri geceden dönüyordu Smile

soru sorarken rahat ol kimseyi kisitlamiyor yada bu ne saacma bir soru diye kimseye haksizlik etmiyoruz..

1.. herhangi bir hastalik insan sagligini cökertecek derecede ilerlemisse antikorlar ölcülür seviyenin altina dusebilir. dusunki iki ordu savasiyor a ordusu antijen b ordusuda antikor olsun... antijen eger o cografyayi isgal etmisse bu demektirki antikor ordusu yenilmis zaiyat vermistir... böyle bir durumda antikorlar ne durumda olur sen dusun Smile

herhangi bri hastaligin antijeni yada antikoru bir birini hic bir sekilde etkilemez.. böyle bir etkilesim kesfedilse sanirim hiv in tedavisinda yeni bir cigir acilir Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  cafelatte Çarş. 3 Nis. - 11:51

Yani aslında işin özü yıkılan savunma sistemi nedeniyle antikor ürememesi kadar basitken bir deli hepatit dedi etki dedi internet de bizim akıllar da karıştı Smile

Artık tüm taşlar yerine oturdu sanırım bende Smile testimi daha önde sormuştum abi 39. Gün Hiv Duo Ultra negatif, askere giderken zaten test olacak o yüzden tekrarlamıyorum, herşey için çok teşekkür ederim..

Son bir yorumun beni çok mutlu eder, saygılar...

cafelatte
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 3 Nis. - 11:59

hersey vatan icin diyecektim vazgectim Smile

hersey insan icin hersey insan icin Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  cafelatte Çarş. 3 Nis. - 12:11

Smile abi artık hiv düşünmek istemiyorum, her sabah kafamda sorularla kalkıyorum, reflü tedavisi oluyorum her hastaneye gidişimde geriliyorum, normal kan tahlili yaptırmaya bile korkuyorum... Senin cevapların olmasa kimbilir ne olur... Sen olumsuz yorum yapmadığına göre tekrarlamak gibi bi fikri aklıma getirmeden, artık bu konuları kapatmaya karar verdim abi, yine de kapanışı sen yap istiyorum Smile kovma abi de

cafelatte
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 3 Nis. - 12:24

benimle dans edermisin Wink

benim söylediklerim kadar senin anladiklarinda önemli.. hatta daha önemli

yazdiklarimin temelinde sizlerde bilinc olusturmak yada dogru dusunce tarzini gelistirmenize yardimci olabilmek gercegi var. yoksa ben sizlerden üstn zekali bir adam degilim.

yasadiginiz endiselerden dolayi kaldirip tozlu rafalarda sakladiginiz mantiginizi sadece yeniden kullanmaya baslmanizi öneriyor bunu yapmaniz icin sizlere destek veriyorum... bu nedenle ilk sözde son sözde cok degerli olmali ve her söz insanin beynindeki mantigi yuregindeki sevgiyi harmanlanlayip ulasmali bir dosta bir arkadasa yada bir sevgiliye bunu yapabildigimiz surece insaniz zaten...

bu nedenle sana son olarak diyorumki ey insan ey dünkü korkulariyla yarinlarin hayallerini erteleyen varlik akilli ol vallahi askerde escinsel dedikodusu cikarir senin reyting one yaparim Smile

turp gibisin rahat ol hiv i unut gitsin. onu unut beni dusun dermisim Wink ama tipim degilsin Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  cafelatte Çarş. 3 Nis. - 12:26

Büyüksün be abi !!! Allah razı olsun senden Smile

cafelatte
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  cafelatte Çarş. 3 Nis. - 13:25

Abi turp gibisin dedin ya aslında öyle değil reflüsün muzdaribim, hiv'i kafaya taka taka stresten sigaradan içten çökmüşüm abi, yutkunma sorunum var bir de tüm belirtileri internetten araştırınca kafamdan kaynar sular dökülür halde buluyorum kendimi..

Ve taktıklarım neler biliyor musun, ne basit şeyler,

Hastaneye gidersem kan isterler mi ?
Aileme hiv mi bulaştırdım ?
Acaba Gökyüzü abi test günümü yanlış mı okudu ?
Test makinesi bozuk olabilir mi ...

Vesaire, içimi dökmek istedim sen de hep dinledin abi, iyi ki varsın.. Hiç yazmayabilirdin ama her sorumu yanıtladın.. Umarım kısmıyorsundur abi..

cafelatte
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  cafelatte Çarş. 3 Nis. - 20:12

Fikirlerin çok değerli abi, imla hatası yapmışım stresten kendime duyduğum öfkeden... Es geçmezsin abi biliyorum, iyi ki varsın..

cafelatte
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 4 Nis. - 0:18

burada felsefi yada edebi eserler yaratmiyoruz yada guzel okuma yazma dersinde degiliz.. oldukca iyi bir turkcem var ve imla kurallarinida cok iyi biliyorum. ama her cumleye buyuk harfle baslayip noktaya virgule dikkat edersek bu is cekilmez olur Smile en azindan benim adima... o nedenle kendini anlatabildigin surece imla kurallari cokta önemli degil. ortada yanlis anlasilacak bir durum yok..

ihtimaller zincirin cok ilginc Smile birde dr yada laborant acaba benimki yerine test icin kendi kanini kullanmis olabilirmi gibi fantazilerde ekleyebilirsin... Smile

ama eskiden katilan arkadaslara göre fantazilerin daha cekici Wink eskiden dr benden kan alirken kullandigi enjektörden hiv bulasmis olabilirmi diyen arkadaslar vardi.. dusunsene her kan vermeye gittiginde risk aldigini dusunup uc ay sonra yine test olanlari Smile kötü olan enjektör olmadan kan alamiyorlar. kan ver risk aldim de durmaksizin

sen yine iyisin bas belasi nerde o eski sapiklarrrrr Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  cafelatte Perş. 4 Nis. - 6:26

Bu fantastik beyni biri keşfedip beni Hollywood dünyasına kazandırsa :p Abi ben diğer arkadaşlar gibi defalarca test olmadım, tek test oldum o da 39. Gün Hiv Duo Ultra.. Pek çok kişi sen de dahil yeterli diyor evet ama benim içsesim tek test ne olum adam 6 test oluyo rahatlayamıyo diye tutturmuş gidiyo, reflüden kaynaklı yutkunma bozuklukları da can katıyo şüphelerime Smile

İmla bozuk oldu yine Smile

cafelatte
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 4 Nis. - 9:56

bak holywood dusunceni sevdim.. ama yinede uzaga gitme sen vatana hizmet ver bence yesilcam bize uyar. zaten coskun ile nuri alco yaslandi camianin yeni bir sapiga ihtiyaci var Smile onlar yillarca cinsel sapik olarak yesilcama hizmet etti. sende yesilcamin ve dunyanin ilk cinsiyetsiz sapigi olursun...

a benim artiz arkadasim sana simdi bir funku yapacam aklin basina gelecek refluyle hiv ne alakaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa affraid
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  cafelatte Perş. 4 Nis. - 10:26

Abi o zaman izninle hiv'i unutup reflüme dertleniyorum rahat rahat Smile hiv'i unuturum seni unutmam abi Smile

cafelatte
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  cafelatte Perş. 4 Nis. - 10:31

Reflüye takma sebebim de bi iç rahatlığıyla tanı alamamış olmam, endoskopiye girsem korkumu yenip Smile korpus sarkamı mı ne varmış abi aids'e özgü, sanki 6 ayda aids evresine geçmişim gibi onu da katmam mantıksızlık olur heralde değil mi ??

Sopayla döv abi Very Happy

cafelatte
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 4 Nis. - 13:14

gözümüz aydin artik bizimde bir delimiz var Smile

git gastrologa deki bana sadece endoskopi degil alttan usten girin de Smile sana birde kolskospopi yapsinlar.. bazen dr lar uyarmiyor endoskopide dikkat et ve bayiltmadan yaptir islemi dr sana yut dediginde o zikkim hortumu yut. zorladiklarinda yutak zarar göruyor sen esas o zaman gör yutkunma zorlugunu Wink
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  cafelatte Perş. 4 Nis. - 15:37

Smile abi sen iyi ki varsın ya... Biliyorsun abi OKB hastaları bir gerçeği karşısındakine onaylatmak ister, hep sabırla dinledin, hep doğru yolu gösterdin...

Abi son kez soruyorum senden de son kez duyayım artık söz ağzıma almayacağım bu ihtimalleri.

39. Gün Hiv Duo Ultra Negatif, korunmalı ilişki sonucu sadece prezervatif sıyrıldı ve kolonyalı mendille sildim.. Negatif sonucu alıp yoluna gitmem gerekirdi çoktan biliyorum.. Son kez söyle abi, söyle de bu çocuk gitsin artık sen katil olmadan Smile

Saygılarımla...

cafelatte
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 4 Nis. - 15:44

hijyen önemli hijyen cok önemli..

kolonyali mendil limonlu ise sarilik olabilirsin,, eger gül kolonyasi ise kizamik,, tütün kolonyasi ise o zamanda nefes darligi sorunlari yasayabilirsin... bence en guzeli klor yada tuz ruhu ile tepeden tirnaga vucudumuzu vede ruhumuzu yikamak... on numara hijyen saglar Wink

elimde bir kurek olsa sende yakinimda olsan olum bak git muhabeetine girecem pata kute Smile

turp gibisin hic bir sekilde endise duymana gerek yok bu sekilde hiv ile enfekte olamazsin.. bu konuyu dusunmene test olmana kafana takmana kesinlikle gerek yok
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  cafelatte Perş. 4 Nis. - 17:03

Çok teşekkür ederim herşey için Smile gün hesabı yapa yapa bi hal oldum, takmayacağım artık, yaşasın 39. Gün Very Happy

Kendime güvenimi tekrar kazandım abi sayende, çok korkmuştum günün yetersiz, tekrar yaptır, tek test yetmez risk var falan dersin diye... Çok sağol herşey için Smile

İznin olursa tekrar soru sorabilir miyim birgün eğer yine gelirlerse Smile sor de lütfen

cafelatte
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 5 Nis. - 0:48

cok fazla sacma yada fantastik olmamak sartiyla diledigin zaman tabiki soru sorabilirsin Smile

belki forumu kuran kisi ben olabilirim yada suan tek yönetici ben olabilirim ama burda bagnaz yada diktatör bir uygulama hic bir zaman olmadi olmayacakta.. neticede amaci paylasmak olan bir ortamda tabiki herkes foruma katki sunabilir bilgi paylasabilir yada soru sorabilir. bu konuda sinirlama hic bir zaman olmadi olmayacakta Smile

ama ben endiselerinden kurtulan tum arkadaslara soyledigim gibi sanada soyluyorum burda olmak ugrayip hal hatir sormak gibi bir zorunlulugunuz yok.. hatta ben kendini iyi hisseden hic bir arkadasin buraya bir daha ugramasini bile istemiyorum. zaman degerli ve sizler bunu iyi kullanmasini bilmelisiniz. iyi olun ugramayin buraya gidin dostlarinizla bulusun arkadaslarinizla konusun iyi olun beni unutun Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  cafelatte Cuma 5 Nis. - 20:53

Seni unutmak mümkün mü be abi, çok sağol herşey için Smile

cafelatte
TANIDIK
TANIDIK

- Similar topics