HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .  EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .  EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .  EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .  EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .  EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .  EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .  EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .  EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .  EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 8 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 8 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .

+4
september
Sansız12
servan1389
cormile
8 posters

Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .  Empty Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .

Mesaj  cormile Çarş. 20 Nis. - 5:06

Öncelikle herkese merhaba.
benim 1 sene önce korunmasız cinsel ilişkim oldu . 1 sene geçmiş kardeşim ne işin var burada dediğinizi duyar gibiyim .Konu hiv olunca piyasada gezen o kadar çok bilgi var ki insan haliyle endişe süphe ediyor .
Ama ben öyle herseyi takan bi adam değilim sonucum ne olursa olsun kaderim buymus deyip yasarım yapmam gereken gibi . O yüzden stres v.s bana uzak seyler ama vucut semtomlarım yaşam kalitemi aşırı düşürdüğü için bu yazımı sizinle paylasmak istedim . Dediğim gibi cahilliğime geldiği bir günde korunmasız cinsel ilişkim oldu .
O güne kadar ağızda aft dilde pas ne bilmiyordum . ilişkinin üzerinden biraz zaman geçtikten sonra banyoda duş alırken penisimin üzerinde sivilce ucu gibi şey belirdiğini gördüm bu ne dedim kendi kendime önemsemedim sonra kasık ve kulak arkamda ki ve bel bölgemdeki left bezinin şiştiğini gördüm o güne kadar left bezi ne bilmiyordum tabi ishal v.s ağzımda 1 aft çkıyor biri geçmeden hemen yenisi çıkyor bu böyle yaklasık 2 3 ay tekrarladı . sonra interntten araştrmaya başlayınca olan oldu .
Yanlış anlamayın tutulmadım buna fobik olmadım dahası var çünkü 90 ı geçmişti gittim elisa oldum . 2 3 tane enfeksiyon doktoruna gittim halimi anlattım aftları v.s testler aptılar bişey bulamadılar.
zamanla kulaklarımın arkasında ve göz önlerimde döküntüler oldu kepek gibi . şuan dada devam etmekte olan asırı özellikle omuzlarım ekrem ağrılarım . Gecen gün 1 seneyi geçti ilişkim yaklasık 366. gün bi tane devlet hastanesine gidip anti-hiv testi oldum sonuç negatif geldi . Ama benim hala ağızda geçmeyen aftlar dilde geçmeyen pas ve hayat kalitemi çok düşüren ekrem ağrıları ve coğunlukla ishalim var.
Dediğim gibi kaderden kaçış yok ölümden öteyede kasaba yok .
Doktor doktor dolandım hiç bişeyin yok diyorlar. Ama kendi vucudumu cok iyi tanıyan biriyim bu yaşıma kadar daha ne basıma böyle bişey geldi nede yaşadım . benim bu konum hakkında beni yönlendirebilecek doktor tavsiye edevek yada basına benim ki gibi bir olay gelmiş olan var mı . dünyada yada burda 1 seneden sonra pozitifleşen vaka var mı . Bu süreçte kız arkadasım dahil çoğu kişiden uzaklastım . Eski yasantıma dönecem ama bu bulgular falan sıkıstırıyor . Kimsenin sağlığıyla oynamaya hakkım yok herkes gelecek istiyor .
Şimdiden sizlere çok teşekkür ederim . Allah hepimizin şifasını verir insallah.
Sağlıcakla.

cormile

Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .  Empty Geri: Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .

Mesaj  servan1389 Çarş. 20 Nis. - 9:01

Şayettt bahsettiğin gibi ise Pozitifleşme gibi bir durumun olma ihtimali yok...Yanlız bahstemiş oldugunuz sıkıntıları da hiv e baglamanda yanlış...cinsel yolla bulaşan okadar farklı rahatsızlıklar varki...O yönde doktor kontrolüne ihtiyacın var gibi sanki

servan1389
YENİ
YENİ

Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .  Empty Geri: Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .

Mesaj  Sansız12 Çarş. 20 Nis. - 9:26

Sifiliz baktir din mi kardes

Sansız12

Mesaj  servan1389 Çarş. 20 Nis. - 9:48

Hepsine baktırın işte....Mantarından başlayın daa....

servan1389
YENİ
YENİ

Mesaj  Sansız12 Çarş. 20 Nis. - 9:57

Kardeşim özele mesajlarına bakarmisin

Sansız12

Mesaj  september Çarş. 20 Nis. - 20:08

hivi geç,onun negatif olduğu kesin.
fakat saydığın şeylerde ciddi olabilir.
hepatitler ve diğer cybh baktır vakit kaybetmeden.
birde bu tavsiyemi sakın atlama,muhakkak bir endokrinoloji uzmanına görün,tiroid vs bakılması şart.bu dediğimi sakın atlama

september
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Nazlı Perş. 21 Nis. - 8:47

bir de romatoloji doktoru ile görüşmelisin....
Nazlı
Nazlı
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Yardımcı olursanız minnettar kalacağım .  Empty Merhaba

Mesaj  enesce Perş. 21 Nis. - 11:23

Sadece hivw yoğunlasman yanlis diğer cybh testlerini mutlaka yaptır isalim için bi gayta tahlili ol bak parazit falan çıkacak mı doktor doktor gezme bir doktorda sabit kal enfeksiyon ve gastroenteroloji sana yeterli olacaktır

Geçmiş olsun.
enesce
enesce
DANIŞMAN
DANIŞMAN

Mesaj  haykocepkinn Perş. 21 Nis. - 19:06

Kardes benimde agizda aft ve dilde paslanma gubi teshisleri kendim koydum 2 ayri cilt doktoruna gittim bakti yaa agzinda aft yok dedi e ben oyke hiseediyorum sanki yara varmis gibi heiisediyorum bisi yok dedi dildeki beyaz pasda normal herkesin beyaz olur nornal bisi bide mide rahatwizligim var dedim sindirimdeki rahatsizlardan olusuyormus stresten oluyirmus bu dildeki pas yani cok onemi yok o penisin uzerindeki sivilce gibi seyleride bi cilt doktoruna goster ben de de olmustubama benim kabarti gibiydi gosterdim egzamadan dolayi olumsu o egzamali yer kurumus ve boyle olmus yani sigil v.b seyler degil dedi yani kendine teshis koymadan bi doktora danisip ona gore davran insan psikolojisidir bu herseyi kendinde arar benden tavsiye

haykocepkinn
YENİ
YENİ

Mesaj  cormile Çarş. 27 Nis. - 2:44

september demiş ki:hivi geç,onun negatif olduğu kesin.
fakat saydığın şeylerde ciddi olabilir.
hepatitler ve diğer cybh baktır vakit kaybetmeden.
birde bu tavsiyemi sakın atlama,muhakkak bir endokrinoloji uzmanına görün,tiroid vs bakılması şart.bu dediğimi sakın atlama

ÖZel bi labda 850 lira vererek cinsel yolla bılasabilecek ne kadar test varsa yaptırdım .
Şükür hepsi negarif.
Diğer şikayetlerim için sayısız doktora gittim .
Test yapıyorlar horman v.s onlarda hepsi normal .
ama ne olduysa bana o geceden sonra oldu . left bezim şişti aft cıktı cıban cıktı ekremlerim ağrıdı dilimdeki oas geçmek ne bilmedi. dudaklarımda ucuk cıktı . ama 1 seneyi gemiş negatifimde var .
Tıppı eksik ne anlam veremedim . Hayırlısı deyip beklemekten baska carem yok .
İşin kötü tarafı ne kdar bekliycemi de bilmiyorum .
Hep bi şüphe .

cormile

Mesaj  Birumut Çarş. 27 Nis. - 21:04

Merhaba geçmiş olsun, iletini okurken kendimi gördüm aynı durumdaym 10 aydır.

Birumut

- Similar topics