HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp  EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp  EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp  EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp  EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp  EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp  EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp  EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp  EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp  EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp

3 posters

pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp  Empty pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp

Mesaj  melih C.tesi 9 Nis. - 9:59

Adı Soyadı: melih

Email: melih.u85@gmail.com

Mesaj: öncelikle merhaba konuya nasıl girecegim bilmiyorum yurt dışında şüpeli bir ilşki yaşadım ve bırtakım testler oldum ilşkiden 32 gun sonra hıv duo ultra p24 antijen 0.01 negatif hiv1/2 antıkor 0.09 negatif 90 gün sonra p24 antijen 0.00 negatif hıv1/2 antıkor negatif (ankara düzen lab ) 122 gün sonra antı hiv (kemüliminesans veya benzeri ) negatif arada da testler oldum hep negatif çıktı ilerleyen tarıhlerde başka test olmama gerek var mı acaba bır yorum yapabılirmisiniz psıkolojım çok bozuldu

melih
TANIDIK
TANIDIK

pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp  Empty gelen cvp

Mesaj  melih C.tesi 9 Nis. - 10:00

Pozitif Yaşam Derneği <info@pozitifyasam.org>
23:45 (11 saat önce)

Alıcı: bana
Merhaba,
Test sonucunuz negatif çıkmış yani kanınızda HIV’e rastlanmamış bu test sonuçları güvenilirdir. Tekrar test olmanıza tabiki gerek yok.
Saglıcakla kalın

yani 90 son Smile rahatlayın Smile

melih
TANIDIK
TANIDIK

pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp  Empty buda daha yenı geldi düzen labın cvbı

Mesaj  melih C.tesi 9 Nis. - 10:09

Uğur Çiftçi <ugur@duzen.com.tr>
11:06 (3 dakika önce)

Alıcı: bana, info
Sayın Melih U
Gereğinden fazla test yaptırmışsınız, yeni bir şüpheli temas olmadıkça tekrar yaptırmanıza gerek yok.
Sağlıklı günler dilerim

Dr. Uğur Çiftçi
Mikrobiyoloji Uzmanı
Düzen Laboratuvarlar Grubu
+90 312 4687010/2535

melih
TANIDIK
TANIDIK

pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp  Empty Merhaba

Mesaj  enesce C.tesi 9 Nis. - 12:28

90 günden sonra negatif alıpta halen hiv pozitifim ben diyenleri muayene etmeden direk olarak piskiyatri ye gönderiyorlar.Tamam belki rahatsız liklarimiz şikayet lerimiz geçmiyor belki bir mikrop belki bir parazit belki bir virüs sebep oluyor doktorun karşına çıkınca hiv dememek lazım negatifse sonuçlarıniz karşınızdaki doktor direk akıl sağlığınizdan şüphelenip sizi dikkate almıyor nerden biliyosun dicek olursanız bunu bizzat ben yaşadım 30 aydır isalim ve teşhis yok 12 kilo kaybettim tum belirtileri yaşadım yaşıyorum 15 tane eliza hiv duo ultra rna pcr western blot hepsini oldum negatif baktım bulamıyorum psikolojik tedavi gördüm oda fayda etmedi dertlerime bende kendi kendimi tedavi etme yoluna gittim şuan olanlara gülüp geçiyorum hiv mi bende yok çünki insanım testlerim negatif.ölümde Allah ın emri sıkıntı yok Laughing
enesce
enesce
DANIŞMAN
DANIŞMAN

pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp  Empty Geri: pozitif yaşam dernegine sorumu ilettim arkadaşlar gelen cvp

Mesaj  Psikoz C.tesi 16 Nis. - 12:40

Merhaba uzun süredir yazmıyorum kendimi bu fobik halden sıyırdım tam anlamıyla diyememekle beraber bende pozitif yaşama mail atmıştım ayrıca iki kezde telefonla görüştüm. Telefonla görüşmede 45 sonrası yapılan testlerden alınan sonucun değişmeyeceğini belirttiler. Ve sanırım böyle bir düşünce de mevcut pozitif yaşam derneği gibi bu işle aktif olarak ilgilenen ve işleri hiv olan bir kurumun yanlış yönlendirme gibi bir durumları olacağını sanmıyorum. Çünkü her hastalıkta olduğu gibi geç teşhis her zaman daha kötü sonuçlar ortaya çıkarır. Ve ahlaki ve hukuki olarak bu gibi kurumların bu durumu göze alacağını sanmıyorum. Ancak insan psikoza girdi mi çıkması zor oluyor ve beyin hep bişilere sürüklüyor. Kısacası gönderdiğim mailler ve cevapları bende paylaşmak istiyorum.
Merhabalar ben ilişkimden 30 gün sonra combo testi 57 gün sonra hiv duo ultra 4. Nesil testi ve ve devlet hastanesinde yaklaşık 70 gün sonra ise Eliza testi oldum hepsi negatif çıktı konuyu kapatmalı mıyım lütfen cevap atarsanız çok sevinirim. Sevgiler kolay gelsin.

Merhaba,

Konuyu kapatabilirsiniz hatta ilk testten sonra kapatmanız gerekirdi. Herhalde takıntı haline getirdiniz.

Boşuna para harcamışınız bu testler yanlış sonuç vermezler

Saglıcakla kalın.

2. Mail
Evet çok kötü bir takıntı içerisindeyim sanırım son üç ayım bu şekilde geçti birde internette sürekli doksan gün muhabbeti olunca kafam karıştı. Doksan gün için gerek yok sanırım üç adet test oldum bu süre zarfında olduğum testler ve süreleri uygun sanırım. İlişkiye girdiğim kadına da aslında haksızlık yapıyorum. Ama sanırım çok kötü bir psikozaa girdim. Ama bu değerler yeterli doksan güne gerek yok diosanız gerçekten bir rahat nefes alacam çünkü test yapıp yapıp bu stresleri yaşamak sizinde tahmin edebileceğiniz gibi çok yorucu

Cevap;

Merhaba,

İnternette okudugunuz bir çok şey maalesef dogru degil, çok fazla bilgi kirliligi var. çok eskiden testler ilişkiden 90 gün sonra yapılması tavsiye edilirdi. Ama artık günümüzde kullanılan testler çok gelişmiş bu süreyi 15 güne kadar indirdiler. Eski test kitleri zaten artık satılmıyor, yani size eski bir test yapmış olmaları mümkün degil.

Her türlü ilişkinizde kondom kullanırsanız sizi cinsel yolla bulaşan hastalıklara karşı korur.

Bende düzen laboratuvara aynı şekilde mail attım gelen cevapta testlerimin fazlasıyla yeterli olduğu test olmama gerek olmadığı belirtiliyor.

Kendim dahil bu cevaplarla tatmin olmaya çalışıyorum umarım arkadaşlara da bir nebze iyi gelir.

Psikoz

- Similar topics