HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Türkiyede hiv pozitif olmak EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Türkiyede hiv pozitif olmak EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Türkiyede hiv pozitif olmak EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Türkiyede hiv pozitif olmak EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Türkiyede hiv pozitif olmak EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Türkiyede hiv pozitif olmak EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Türkiyede hiv pozitif olmak EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Türkiyede hiv pozitif olmak EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Türkiyede hiv pozitif olmak EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 5 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 5 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Türkiyede hiv pozitif olmak

2 posters

Türkiyede hiv pozitif olmak Empty Türkiyede hiv pozitif olmak

Mesaj  gokyuzu Paz 3 Şub. - 12:31

neden bilmem, belkide kahraman bir halkin torunlari olarak büydügümüzden belkide cok fazla cüneyt arkin filmi izledigimizden hep icimizde bir kahraman saklidir cemi cümlemizin...

kahraman polis kahraman vatandas kahraman cocuk kahraman itfaiye eri haberleri boy boy süslerken mansetleri,
her mahallede bir polat alemdar her sokakta bir deli gadire sahip olduk hic farkina varmadan. kahraman halkin kahraman cocuklari ne acidirki yani baslarindaki tum felaketlerden habersiz bir filmin karesine coktan sigdirmis hayatini..

guzel ülkemde her zaman güzel seyler olmuyor,, nasilki ahmed arif düsün uzay caginda bir ayagimiz, ham carik kil corapta olsada bir digeri, diyorsa iste o misal bir yanimiz kan revan diger yanimiz lay lay lom yasar olmusuz..

hiv pozitif arkadaslar icinde durum cok farkli degil. bugun pyd nin sayfasini uzun bir sureden sonra yine ziyaret ettim.. hersey ne kadarda pozitif insanin hiv le sevisesi geliyor..

oysaki durum hic görundügü gibi degil.. dernek celiskilerle dolu... yönetim derseniz her biri bir öncekinden sikayetci.amaciniz ne diye sorsaniz bizler hiv pozitif bireylerin haklarini savunup onlara yasam destegi sagliyoruz derler.. nedir yasam destegi yada bir insani yasama nasil kazandirirsiniz... önce incir recelini elestirir kinarsiniz sonra ay biz yanlis anladik dersiniz. yada bir kahramani salarsiniz meydanlara bagirir avazi ciktigi kadariyla... negatif bireylerin ruhunu oksar once sonra mendil acar köse bucakta pyd adina.. pyd bu kadarmi acizdir bu kadarmi caresiz.

gecmise dönüp baktigimda pyd ye onlarca mail yazdim.. almanyada ayni islevdeki derneklerin nasil gelir elde ettiklerini sosyal etkinliklerini anlattim... ama onlar biz uretemeyiz dediler dilenmeyi daha tercih ettiler..

dilenmek diyorum cunku bunun baska aciklamasi yok. bir kurum ancak kendini bu kadar kucuk dusurebilir.

gizlilik esastir diyen kurum. onlarla yaptigim yazismalari disari sizdiran uyelerine kendini bilmez bir densiz dediler. o densiz
suan dernegin yönetiminde Smile

o zat dernekte yolsuzluklar yapilmis yonetime gelince aciga cikaracagim diye feryat figan haykiriyordu. ama bir türlü dernegin parasiyla evine su yatagi alan zat i teshir edemedi. yada yönetime gelirken yaptigi suclamalarda yine hayal ürünüydü Smile

incir receli diye bir film cekildi üstelik dernege danismanliginda... sonra dernek bize danisilmadi film gerceklerden cok uzak pozitiflere bir katkisi yok diye filmin yonetimini sucladi. kahraman arkadasimiz basyazari oldugu forumda cok agir elestiriler yapti. sonraya ay biz yanlis anladik diyerek dernekle birlikte cark ettiler. filme methiyeler dizdiler.

dernek adina internet ortaminda her turlu soylemde bulunan bu sahsiyet. hala gümbür gümbür inernet ortaminda faailiyetleirni yurutmeye devam ediyor.. dusununce aklimda cok ciddi soru isaretleri olusuyor. bir kac örnek derseniz

1. forumlarda dernek icin ne yaptiniz diye insanlara baski yapan. bu sahis pyd nin yönetimindemi.

2. bir önceki yönetimle ilgili yolsuzluk suclamalariyla ilgili ne tur girisimlerde bulundu

3. dernek yönetiminde olmadigi dönemlerde, dernek yönetimi ile yaptigim yazismalari disari nasil sizdirdi.

4. dernek durmaksizin saglik sistemini elestirip mahremiyetimimiz ortandan kalkiyor derken kendi mahremiyetini nasil olurda koruyamiyor yazismalar uyeleri tarafindan disari sizdiriliyor

5. dernek bir kac tv programi bir kac okul ziyareti disinda toplum ile kaynasmak adina ne etkilikler duzenliyor. uyelerini uretime kazandirmak icin ne tur cabalar gosteriyor. pek cok ulkede oldugu gibi gelir getirebilecek sosyal etkinlikler yapmayi dusunuyormu.

6. asagidaki soruyu bir uroloji uzmanina soran bir sahis gercekten dernekte genel sekreterlik yapabilecek bilgi birikime sahipmidir??

HIV/onder sarpturk 20/07/08 23:22 istanbul 45 IP:88.251.103.xxx
Siteniz ve hizmetiniz için çok teşekkürler.
Türkiyede hiv ilaçlarında toplam kaç kombinasyon vardır ve kaletra'nın yerini alacak ilaç konusundaki çalışmalar ne aşamadadır ve ne zaman piyasaya çıkar?
Bilgilendirirseniz sevinirim.
Saygılar
Bu hususta maalesef bilgim yoktur. Çünkü bu sorunun cevabı ile enfeksiyon hastalıkları (intaniye) ilgileniyor. HIV urolojinin konusu değildir. Biz HIV i tespit etsek bilee intaniyeyye gönderiyoruz. Son güncel gelişmeleri buradan alabilirsiniz. Bizim i,ilgimiz sadece cinsel yolla bulaşan bir hastalık olması dolayısıyladır.
Geçmiş olsun.
Allah’tan sağlık, şifa ve afiyetler dilerim.

( talep edilmesi durumunda sayfanin linki mevcut)

aslinda daha pek cok soru var ama yanit almanin mumku olmadigini bildigim icin uzatmak anlamsiz olacak galiba Smile

pek cok hiv pozitif kurum ve dernegi ziyaret ettim ediyorumda. turkiyedeki zorluklari hep ön plana atip cogunlugun yaptigi gibi kolayi secip sikayet eden bir dernek var ortada. yok ön yargilar yok brokrasi yok saglik yasasi ....... uzayip gidiyor... ya olumluluklar hic mi yok??

bugun egitim ve kültür farkliliklarini bir yana koyalim en kolay iletisim kurulacak en kolay ulasilacak halk türk halkidir. neden derseniz avrupa irkinda o sicakligi duygusalligi bulamazsiniz. avrupali bir baba 18 den sonra cok nadir olarak cocuguna ekonomik destek verir. ona ev almaz ona okul harcligi vermez yada gidip onun evini dizmez.. ama turkiyede yetmisinde baba gider oglunun bahcesinde odun kirar köyden peynir yollar ev alir evlendirir. avrupada komsu komsudan ekmek istemez yada tuz yada sogan. ama tr de komsu komsudan asta ister ekmekte.. cunku ortada merhamet denilen bir duygu hatir vardir.

durum böyle iken avrupali hiv pozitifler toplumla kaynasiyorda turkiyedeki arkadaslar neden kaynasamiyor.. ben sahsen gercekten merak ediyorum. antalyada rus felcli cocuga bakan o türk kadini o türk anasi neden hiv pozitifler icin bu kadar ulasilmaz..

yorulmayin ben soyleyeyim cunku dernek kendi etrafina asilmaz duvarlar ördü dislaniyoruz diyerek kendini o cemberin icine hapsetti. ne ben ne ahmet ne veli ne bir digeri biz hiv pozitifleri dislamadik dislamiyoruzda. ama pyd o arkadaslari daima politikalari ile toplumdan izole etti..

biliyorum bugun yine öfkeyi üzerime cekiyorum. ama ne yapalim her köye bir dogrucu davut lazim Smile en azindan dusuncelerimi sahte ve ucuz kahramanlar yaratarak yansitmiyorum .. birilerinin kral ciplak demesi gerekiyor bazen. ustelik kellesinin vurulacagini göze alarak Smile umarim gelecek zamanlarda pozitif arkadaslarimiza hizmeti esas edinmis bu dernek ve kuruluslarda daha duyarli yonetimler olusur vede onlara hakettikleri yasami sunabilmenin mucadelesini verir. onlari kucuk dusurmeden izole etmeden hizmet verip hizmet alabilecek noktaya ulasirlar.

pozitif negatif ayirmaksizin herkese saglik huzur dolu bir yasam diliyorum...

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Türkiyede hiv pozitif olmak Empty Geri: Türkiyede hiv pozitif olmak

Mesaj  moskov Paz 3 Şub. - 22:02

Haklısın gökyüzü

moskov
TANIDIK
TANIDIK

- Similar topics