HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Fırat Abi... [Hıv dışı] EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Fırat Abi... [Hıv dışı] EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Fırat Abi... [Hıv dışı] EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Fırat Abi... [Hıv dışı] EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Fırat Abi... [Hıv dışı] EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Fırat Abi... [Hıv dışı] EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Fırat Abi... [Hıv dışı] EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Fırat Abi... [Hıv dışı] EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Fırat Abi... [Hıv dışı] EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 5 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 5 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Fırat Abi... [Hıv dışı]

3 posters

Fırat Abi... [Hıv dışı] Empty Fırat Abi... [Hıv dışı]

Mesaj  boss09 Perş. 24 Ara. - 18:47

Merhaba Fırat Abi ;

Şimdi Fırat abi hikayemi en baştan anlatmak istiyorum..Biraz uzun olacağını düşünüyorum umarım sıkılmadan okur ve cevaplarsınız...

31 yaşında erkeğim...Bundan 222 gün önce türkiyemizin güzel bir tatil yöresine iş için gitmiştim...Birde yanımda çok sevdiğim bir arkadaşım üniversiteden yurttan oda arkadaşım vardı..2-3 günlük bir iş gezisi için gitmiştik...Neyse bir akşam üzeri alkolünde etkisi ile arkadaşım dedi ki gel bir çapkınlık yapalım...Bende olur dedim...İlk çapkınlık denemem ve ilk A Milli oluşum Smile .... Neyse arkadaşımın o tatil yöresinde yazlıkları olduğu için çevresi bayağı bir geniş...birinden telefon numarası bulmuş ve kadınların bulunduğu bara gittik..neyse gittiğimiz otel tek yıldızlı bile olmayan dandik o işler için gidilen bir otel.....Yanımıza 2 tane kadını alıp çıktık..istikamet neresi tabi doğru otel odası...gittiğimiz otelde Kadınlara paralarını verdik...doğru otele gittik ben bir odaya arkadaş bir odaya....İlk A Milli olmam sebebi ile bayağı heyecanlıydım neyse başladık şüpheli ilşkiye ... Kadın oral seks ile işe başladı ben oral seks esnasında prezervatif kullanmadım ama normal vajinal ilşki esnasında prezervatif kullandım...İlk A Milli oluşun heyecanı ve stresten dolayı benim boşalmama 30 - 35 dakikayı buldu....Tabii vajinal ilişki esnasında prezervatifim takılıydı......sonra çok zor boşaldığım için kadın beni yatağa uzatıp eliyle boşaltmaya çalıştı...eliyle boşaltırken çok bastırdı ve penisimin ucu hafif tahriş oldu...neyse tam boşalacağım sırada yatağın üzerindeki pis diye düşündüğüm nevresime beni boşalttı.....sonra arkadaş aradı senin birlikte olduğun kadınla bende birlikte olacam dedi....gel buyur dedim........o geldi benim odaya ben çıktım onun birlikte olduğu kadının yanına...ben 2.kez birlikte olmaım arkadaşın birlikte olduğu kadınla......neyse işleri halletik kadınları yerlerine bıraktık doğru bizde eve.........geldik mi eve.....arkadaşıma dedim ki nasıl geçti bilader iyidi ne yaptın prezervatif kullandın mı yok dedi ne prezervatifi.......prezervatif falan kullanmadım...çok ama çok rahat bir adamdır kendisi..........ben dedim ki ben prezervatif kullandım......sonra yarım saat geçti aradan yaa ali dedim benim penisin ucunda hafif sızlama var sende var mı öyle birşey yok kağan dedi.....bir baktım penisimin ucuna hafif belli belirsiz bir soyulam var ama dediğim gibi çok ama çok hafif...ama kilot değdiği zaman yanıyor böle hafif acıyor........beni aldı mı bir evham aha dedim ayvayı yedik bende kesin bişey var...arkadaşta yoktur falan dedi takma kafana...neyseişleri halletik herkes kendi evine ....aradan 10 gün 15 gün geçti yok geçmiyor penisimin ucundaki acı ...neyse istikamet neresi bu sefer ( otel odası değil doğru hastane ) Sad .....Şüpheli ilşkinin 32.günü , 49.günü , 73.günü , 101.günü ve son olarak 2 gün önce yani şüpheli ilşkinin 220.gün tüm cinsel yolla bulaşan hastalık testlerini oldum allaha şükür hepsi NEGATİF geldi.....(olduğum testler ise ; Antı Hıv 1/2 , VDRL ,Hebatit B, Hebatit C, Mycoplasma ve üreplasma testleri oldum)Şükürler olsun ki hepsi NEGATİF geldi.......

Gittiğim doktor ise testler için enfeksiyon doktoruydu.Penisimin üzerindeki soyulma için Cildiye doktoruna gitti...aynı hastanedeki cildiye doktoruangittim.......gittiğim cildiye doktorunuda enfeksiyon doktoru önnerdi....GİTMEZ OLAYDIM....ALLAH BELASINI VERSİN O DOKTORUN....Neyse cildiye doktoru penisime baktı soyulan yeri gördü...hemen krem falan vermeden LEZYONER KRİA diye bir şey yaptı...sonradan öğrendim ki dondurma işiymiş lezyoner kria.....3 kez bu işlemi yaptı....ama 1 er ay ara ile......soruyorum DOKTORA ne var doktor diye....egzama diyor...allla alla diyorum egzama ne alaka böyle birşey yapması.......nesey benim hiç belli olmayan cinsel organımın üzerindeki soyulma acayip belli olmaya başladı....hani böyle insanı bir sivrisinek ısırırda kaşırsın kaşırsın kızarır böyle sivilce gibi olur ya şişer hafifi aynen öle oldu işte........betimlemem nasıl ama Smile .........böyle espriler yapıyorum ama inanın için kan ağlıyor............Sonra dedim bu doktor bişey anlamıyor başka bir cildiye doktoruna gittim...onada herşeti anlattıım.....bana FUCİCORT isimli KREM verdi.......şu anda 12 gündür bu kremi kullanıyorum 1 ay kullan tekrar gel bakacam dedi.....bende tamam doktor bey dedim.......pek işe yaramıyor gibi yarıyor gibi pek anlamadım....şüpheli ilşkinin 1.ayından itibaren penisimin için tam idrar yaptığım deliğin içinde 2 tane çok ama çok küçük sivilce var...bir tanede başka yerde var....Tabii bu kendilerini doktor sana kişiler bana genital siğilden hiç bahsetmiyor......ben internettn araştırıken böyle bir şey olabileceğini öğrendim......dediğim gibi olayın hepsi ve bir ibaret.....umarım anlatabimişimdir....ve bir roman okur gibi akıcı bir şekilde yazmışımdır...umarım okurken sıkılmamışsınızdır......çünkü ben bu illetten 220 gündür kurtulamadım ve artık gerçekten çok ama çok bıktım ............bunaldım valla..........

........Şimdi izninizle aklıma takılan soruları sormak istiyorum...........

SORU 1-)Şimdi bende gential siğil ve geya genital herpes olabilirmi ? ( Tatildeki prezervatifsiz kadınla birlikte olan arkadaşımda hiçbirşey yokmuş az önce konuştum ) Ben prezervatif kullandığım halde sorunlar hep bende....Moralim çok bozuk onun için........

SORU 2-)Genital siğil ile Genital herpes arasındaki fark nedir ? Bu fark nasıl ayırt edilebilir ?

SORU 3-)Ve bu genital siğil veya genital herpes olduğunu varsayarsak bende bu bacaklarda , bcak kaslarında , baldırlarda , el ve ayak bileklerinde ağrı sızlama böyle üşüme gibi birşey yapar mı ?

SORU 4-)Genital siğil yada herpes erkek testisi ile makat deliği arasında ağrı yaparmı bende böyle bir ağrı olduğunu hissediyorum ?

SORU 5-) Genital siğil ve herpes testislerde ağrı yapar mı ?ve cinsel organın uç kısmında ağrı yapar mı ?benim ağrı yapıyor vala......

SORU 6-) Cildiye doktorunun verdiği FUCİCORT KREM işe yarar mı sizce ?

SORU 7 -) Eğer böyle bir durum varsa bu hastalığın tedavisi varmdıır ?

SORU 8-) Genital siğil ve herpesin olduğu hangi testlerle nasıl anlaşılır ?

SORU 9-) Böyle bir durumun başıma geldiğini aileme anlatmadım.sizce aileme anlatım mı ? Ya böyle birşey aileye anneye babaya nasıl anlatılır...düşünüyorum düşünüyorum çözüm bulamıyorum....Bu konuda bana fikir verirseniz çok ama çok makbule geçer....

SORU 10-)Bu virüs kanser yapıyor mu ? Erkeklerdemi daha çok yoksa kadınlardamı daha çok kanseer yapar ?

Fırat abi bu sorularımın hiçbirsine yanıt alamadım senden ricam bana yardımcı olurmusun araştırıp bu sorularıma yanıt verebilirmisin....Lütfen Rica ediyorum...

Sevgiyle Kal...

boss09
TANIDIK
TANIDIK

Fırat Abi... [Hıv dışı] Empty Geri: Fırat Abi... [Hıv dışı]

Mesaj  excellent19 Perş. 24 Ara. - 19:56

Benim naçizane düşüncem penis için basit bir mikrop kapmışsın. Şu makat ile penis arasında ağrı olduğunu söylemişsinya daha önceden yaşadığım bir problem olduğunu için biliyorum. Kaptığın basit bir mikrop prostatta sıçramış ve iltihap oluşturmuş. Prostat iltihabında dediğin yanma ve makat penis arası ağrı yapar. Tabiki teşhisi gideceğin hekim koymalı. Bu arada bununda tedavisi var. (Gökyüzü abim uygun cevabı verecektir) Saygılar

excellent19

Mesaj  gokyuzu Cuma 25 Ara. - 11:11

boss bunlarin tamamini seninle canli baglantida konustugumuzu animsiyorum bir kez daha yanitlarim bu sorun degil ama artik daha tutarli davranmalisin. yazik ediyorsun kendine.

SORU 1-)Şimdi bende gential siğil ve geya genital herpes olabilirmi ? ( Tatildeki prezervatifsiz kadınla birlikte olan arkadaşımda hiçbirşey yokmuş az önce konuştum ) Ben prezervatif kullandığım halde sorunlar hep bende....Moralim çok bozuk onun için........

YANIT 1-) sen ben o su bu yeryuzundeki herkes hpv yada herpes il eyada ebv ile enfekte olabilir.. sen bu iliskiden degil cok daha öncesindede bu viruslerle temas etmiste olabilirsin. insanlarin cok cok buyuk kismi bu viruslerle enfektedir ancak bu insanlarda bagisiklik sistemi saglikli oldugu surece sikayete sebep vermezler. bu hastaliklar cilt temasi ile gecer prezevatif elbette eklidir ama yuzde yuz diyemeyiz.

SORU 2-)Genital siğil ile Genital herpes arasındaki fark nedir ? Bu fark nasıl ayırt edilebiriz.

YANIT 2-) Genital sigillerin genel görunumleri herpes ile farklidir buda dr larin tani koymasini oldukca kolaylastirir. herpes te ici su dolu kabarciklar beraberinde yanma ve sizi soz konusudur. genital sigilerde ise bu tur sikayetler yoktur.

SORU 3-)Ve bu genital siğil veya genital herpes olduğunu varsayarsak bende bu bacaklarda , bcak kaslarında , baldırlarda , el ve ayak bileklerinde ağrı sızlama böyle üşüme gibi birşey yapar mı ?

YANIT 3-) genital sigil ve herpes viruslerin etken oldugu hastaliklardir. temelde vucudun tm viruslere verdigi reaksiyon aynidir. hastalik etkeni virus vucuda girdiginde otomatik olarak antikor yaniti olusur, bu surecte lenf bezlerinde buyume yada bahsettigin turden eklem kas agrisi sikayetleri olabilir yada bu hastaligin atak dönemlerinde yine bu sikayetler soz konusu olabilir. ama senin suan yasadigin gibi surekli kalici ve senin kadarda inatci olmasi cok zor.

SORU 4-)Genital siğil yada herpes erkek testisi ile makat deliği arasında ağrı yaparmı bende böyle bir ağrı olduğunu hissediyorum ?

YANIT 4-) bahsettigin bölgede bu tur agrilar yapmaz. aslinda o bölgede agri yapacak bir hastalikta bilmiyorum acikcasi.

SORU 5-) Genital siğil ve herpes testislerde ağrı yapar mı ?ve cinsel organın uç kısmında ağrı yapar mı ?benim ağrı yapıyor vala......

YANIT 5-) genital sigil atak surecinde kasintiya sebep olabilir. ama agri yanma genelde herpesle iliskilendirilir.

SORU 6-) Cildiye doktorunun verdiği Fxxxxxx KREM işe yarar mı sizce ?

YANIT 6-) asla bir dr un teshis ve tedavilerini degerlendirmek bize dusmez.. ancak sana gecen gun de dedigim gibi bu tur kremlerin araliklarla kullanilmasi onerilir. cunku bunlar ayni antibiotikler gibi zararli bakterileri yok ederken yararli bakerileride öldururler.

SORU 7 -) Eğer böyle bir durum varsa bu hastalığın tedavisi varmdıır ?

YANIT 7-) bu hastaliklarin kesin tedavileri yoktur. tedaviler genelde hasta destekleyici yada estetige dönuktur. kisinin morali ve bunyesi ne kadar direnc gösterirse hastaligin vucuttan atilmasi yada baskilanmasida o kadar kolay olur.

SORU 8-) Genital siğil ve herpesin olduğu hangi testlerle nasıl anlaşılır ?

YANIT 8-) bölgeden doku alinarak yapilan testler en guvenilir olanidir. burda muhim olan virusun senin vucudunda olup olmaidigini ispatlamak degildir. muhim olan virusun hastaliga sebep olup olmadigi yada aktifleip aktiflesmedigidir.

SORU 9-) Böyle bir durumun başıma geldiğini aileme anlatmadım.sizce aileme anlatım mı ? Ya böyle birşey aileye anneye babaya nasıl anlatılır...düşünüyorum düşünüyorum çözüm bulamıyorum....Bu konuda bana fikir verirseniz çok ama çok makbule geçer....

YANIT 9-) ailene anlatman gerekmiyor.. bablarimiz bizler yasindayken cocuk sahibiydiler daha buyuk yokluklarla savasarak ev gecindiriyorlardi. hala cevremizde bu tur insanlar oldukca fazla. coguna göre cok kolay bir yasantimiz var. diyarbakirda 25 yasinda bir adam aksam cocugunu nasil doyuracaginin telasinda kendi karnindaki gurultuyu duymuyor bile. 30 unda bir adam istanbulda bir hastane bahcesinde henuz dogan bebeginin cansiz bedenini bir koli icinde tasiyor. ve daha niceleri aclik yokluk icinde yasama direniyor.. biliyormusun boss biz acilarimizi kendimiz yaratiyoruz. o insanlarin ise bu sansi bile yok. yasam her zaman adil degil bunu sen benden cok daha iyi bilirsin. o yuzden diyorumki yasami kabullen ve direncli ol. anne ne babana sölyesen ne olacak evde hekes sana vah vah diyen gözlerle bakacak ve sen o insanlara her baktiginda acin cogalacak tipki onlar san aher baktiginda nasil cogaliyorsa. omayan bir seyin neyini anlatacaksin insanlara söylermisin. baba benim pipimde sivilcemi cikti diyeceksin.

SORU 10-)Bu virüs kanser yapıyor mu ? Erkeklerdemi daha çok yoksa kadınlardamı daha çok kanseer yapar ?

YANIT 10-) bu virüs insanlara benziyor. hani insanlarin kimi dusunur uretir kimleri ise hep konusur ya buda öyle birseydir. bazi tipleri kansere sebep olabilmektedir ama bunlar pipide sivilce yapmaz Smile kadinlar erkeklere oranla daha sansizdir bu konuda. olasi kanserojen tipte bir hpv ile enfekte olmuslarsa kanser olma ihtmalleri vardir.

Fırat abi bu sorularımın hiçbirsine yanıt alamadım senden ricam bana yardımcı olurmusun araştırıp bu sorularıma yanıt verebilirmisin....Lütfen Rica ediyorum...

BOSS BUNLARIN TAMANINA YANIT VERDIGIMI ANIMSIYORUM: SENINLE YOL ALDIGIMIZI BAZI SEYLERI COZDUGUMUZU DUSUNUYORDUM OYSAKI SEN SIMDI BU YAZDIKLARINI KOPY YAPA YAPA KAC FORUMDA SORACAKSIN BILMIYORUM AMA KENDINE YAZIK ETTIGINDEN EMIN OLABILIRSIN. YINEDE YANITLARIMIN SENI TATMIN EDECEGI UMUDUYLA SAGLIK VE ESENLIKLER DILIYORUM.

Sevgiyle Kal...
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  boss09 Ptsi 28 Ara. - 20:44

saol fırat abi

boss09
TANIDIK
TANIDIK