HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Yeni nesil testler ve combi EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Yeni nesil testler ve combi EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Yeni nesil testler ve combi EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Yeni nesil testler ve combi EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Yeni nesil testler ve combi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Yeni nesil testler ve combi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Yeni nesil testler ve combi EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Yeni nesil testler ve combi EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Yeni nesil testler ve combi EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Yeni nesil testler ve combi

3 posters

Yeni nesil testler ve combi Empty Yeni nesil testler ve combi

Mesaj  Bircan Salı 2 Kas. - 8:10

fırat abi kafama takılan bir şey var. Bir kişi hıva 2 yıl önce enfekte olmuşsa bu kişiye uygulanacak test combidir. yani antikorlar azaldığı için antijene de bakmak gerekir. Yeni nesil elisa testleri 4. jenarasyon dediklerimiz. Hem antijen hem antikora bakıyor. Combi testin 4.jenarasyon elisa testlerinden farkı nedir? Veya ben hıva 3 yıl önce enfekte oldum diyelim bugün girdiğim bir antikor ve antijen testi mutlaka yakalardı değil mi?

Sevgiler...

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Yeni nesil testler ve combi Empty Geri: Yeni nesil testler ve combi

Mesaj  gokyuzu Salı 2 Kas. - 9:20

bir kisi hiv ile enfekte olmus ise iki yil sonra olmasi geren test antikor testidir. bu donemde combine testin antijen tarayan kismi ise yaramaz. iki yilda antikor azalmaz cok net ölculur duzeydedir. zaten antikorlarin azalmaya basladigi donem ve sonrasi aids asamasidir

kisi hiv ile enfekte olmus ie 21 28 gun p24 antijen yada combi.

alti hafta ve daha sonrasi antikor

90 gun sonrasi antikor

kisi aids asamasina gelmisse yani hiv bagisklik sistemini ele gecirmis vucut antikor uretemiyorsa combi yada p 24 antijen
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  Bircan Salı 2 Kas. - 9:57

Teşekkürler abicim Bir yanda bütün hayatım duruyordu 23 yılın emeği öğretmen olabilmek bir yanda böyle bir durum 23 yılda tek hata hayatınn en büyük hatası ilk olması ve heyecanlanmam ve kondom tak demeyi unutman girmeden aklımdaydı aslında böyle konularda önceden de bilgim vardı. Ve 80. gün antihıv negatif 120.gün hıv1-2 ag/ab negatif bu demek oluyorki negatifim. Çünkü önceden herhangi bir şekilde enfekte olsam antikor ve antijen testleri kesin yakalardı yok bu ilişkide enfekte o zaman yine yakalardı bu testler çok yıprattım kendimi kan tükürdüğüm günleri iyi biliyorum. Arabayla dağlara çıkıp bağırdım stresi atmak için kaldıramıyorum ne olur Allahım diye bağırarak dua ettim İnş. Bundan sonra milyonluk ihtimallerde gerçek olmaz ve negatif kalırız. pcr testi olmaya gittim uzman aynı sizin dediğiniz gibi dedi. Ama hala 6. ay konusunda ısrar etti. Vücut direncin yüksektir 6. ayda düşebilir ve cihazlar da çıkar dedi. Ne saçmalık direnç yüksek olsa zaten hemen tepki verirdi bu uzmanlar öldürecek beni ama benim için bitmiştir bu mesele... İnş. bu girdiğim sınavı kazanacam ve sonunda sağlık raporunda da bir şey çıkmayacak ve gerçekten öğrencileri her konuda bilinçlendireceğim....

Teşekkürler Fırat Abii........

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 2 Kas. - 10:32

direncin dusebilir Smile tum hastaliklarda vucut direnci ne kadar yuksek olursa hastaliga verilecek yanitta o kadar sert ve belirgindir.. zaten bu nedenle bazilarimiz hastaliklari cok rahat atlatiriz. bu saatten sonra hiv i dusunmeni endiselenmeni gerektirecek bir durum yok. guzel bir yolculugun henuz basindasin ve senin yarinlara katacak cok seyin var. cocukken cok siradan geliyordu bize ögretmenin önemi vurgulandiginda ama simdi bu yasimda hala ögrenmek icin cabaladikca anliyorumki ögretmenler toplumun klavuzlariymis.. bu nedenle sana basarilar diliyor her biri gözlerindeki aydinlikla yarinlara umut olacak binlerce insan yetistirmeni temenni ediyorum.. kardesime sevgilerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  Bircan Salı 2 Kas. - 14:28

İnşallah abi güzel günler yaşarız.

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  birbabahindi Çarş. 3 Kas. - 20:06

Anti hiv testi ile vücut direncinin düşmesi arasında nasıl bir bağlantı kurabiliyorsunuz?

Anti hiv testi antijen veya antikor veyahutta ikisini birden arıyor,vücut direncini cd4 ve lenfosit testi tayin ediyor.

Bağlantı nerede??

O sevgili uzmana bu soruyu sorabilirmisiniz?

birbabahindi
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Bircan Çarş. 3 Kas. - 20:59

O sevgili uzmana çok güzel sorularım olacak elbette 2. görüşmemizde İnş. bunlar insanı hasta çıkarmaktan zevk mi alıyorlar. Acaba bu insan sağlam olursa biz nereden ekmek yiyeceğiz diye mi bakıyorlar. Anlamak güç ben 3 ayda akciğer kanseri bile omuşumdur belki yarın göğüs cerrahına gideceğim ciddi sıkıntılarım var ya bütün bunlar sigortam varken olsaydı keşke... Testler ve doktorlara ödediğim parayı ben bilirm. Daha fazla kazanmak için herhalde bunlar 6. ayda negatif alsak 1. yılda da çıkabilir diyecekler bunu yeminle söylüyorum. 1 yıl sonra vücut direncin düşecek diyecekler. Sonra 1 yıl testi diyelim o da negatif aa ama olmazki sizin mutlaka poz. olmanız gerekir. 1yıl 6 ay sonra bir daha gelin aaa yine negatif olmaz ki 2. yıl sonunda bir daha gelin ama yine negatif olmaz ki. bundan sonra herbir yılda bir kontrol testlerine gelmeniz gerekiyor. diiyecek. En sonunda ben de lan ne bu diycem kondomsuz bütün hayat kadınlarıyla beraber olacağım sonra gideceğim bak 3 ay oldu hadıi tast yap poz. aaa 3 ay da çıkıyormuş diyecek. Sonra hadi git sen hıvlısın diyecek. yok senin tedavi olman lazım sonra cd4 hücrelerini sayılması lazım direnç testine girmen lazım felan demeyecekler bunu da biliyorm. 6. ay sırf kapak olsun diye gideceğim ve o doktorun gözüne baka baka git şu şu sitelere gir adminler sana biraz yardımcı olsunlar. sonra bu işin uzmanları var bak onlarında makalelerini biraz oku. Arasıra dünya sağlık örgütünün sitelerine de gir. Bir de hastanın yüzüne bir kere bak ne halde adam psikolojisi ne durumda bir kere dinle ilişkisi ne korundumu korunmadı mı. bir kere geçmiş olsun ama İnş. negatif gelir felan de moral ver. doktor diyorki girdiğin testlere güvenme 6.ayda pozitif çıkarsın sonra teste girmiştim negatiftim felan deme dedi ya böyle bir şey var mı? Ah memleketim ah ah ah... biz de yüksek öğrenim gördük ve diploma okuduk belki 6 yıl okumadık ama 5 yıl okuduk... ama kendini yetiştirmezsen istersen 10 yıl yüksek öğrenim gör.. yine de bir işe yaramazsın...

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Bircan Çarş. 3 Kas. - 21:02

Bircan demiş ki:O sevgili uzmana çok güzel sorularım olacak elbette 2. görüşmemizde İnş. bunlar insanı hasta çıkarmaktan zevk mi alıyorlar. Acaba bu insan sağlam olursa biz nereden ekmek yiyeceğiz diye mi bakıyorlar. Anlamak güç ben 3 ayda akciğer kanseri bile omuşumdur belki yarın göğüs cerrahına gideceğim ciddi sıkıntılarım var ya bütün bunlar sigortam varken olsaydı keşke... Testler ve doktorlara ödediğim parayı ben bilirm. Daha fazla kazanmak için herhalde bunlar 6. ayda negatif alsak 1. yılda da çıkabilir diyecekler bunu yeminle söylüyorum. 1 yıl sonra vücut direncin düşecek diyecekler. Sonra 1 yıl testi diyelim o da negatif aa ama olmazki sizin mutlaka poz. olmanız gerekir. 1yıl 6 ay sonra bir daha gelin aaa yine negatif olmaz ki 2. yıl sonunda bir daha gelin ama yine negatif olmaz ki. bundan sonra herbir yılda bir kontrol testlerine gelmeniz gerekiyor. diiyecek. En sonunda ben de lan ne bu diycem kondomsuz bütün hayat kadınlarıyla beraber olacağım sonra gideceğim bak 3 ay oldu hadıi tast yap poz. aaa 3 ay da çıkıyormuş diyecek. Sonra hadi git sen hıvlısın diyecek. yok senin tedavi olman lazım sonra cd4 hücrelerini sayılması lazım direnç testine girmen lazım felan demeyecekler bunu da biliyorm. 6. ay sırf kapak olsun diye gideceğim ve o doktorun gözüne baka baka git şu şu sitelere gir adminler sana biraz yardımcı olsunlar. sonra bu işin uzmanları var bak onlarında makalelerini biraz oku. Arasıra dünya sağlık örgütünün sitelerine de gir. Bir de hastanın yüzüne bir kere bak ne halde adam psikolojisi ne durumda bir kere dinle ilişkisi ne korundumu korunmadı mı. bir kere geçmiş olsun ama İnş. negatif gelir felan de moral ver. doktor diyorki girdiğin testlere güvenme 6.ayda pozitif çıkarsın sonra teste girmiştim negatiftim felan deme dedi ya böyle bir şey var mı? Ah memleketim ah ah ah... biz de yüksek öğrenim gördük ve diploma aldık okuduk belki 6 yıl okumadık ama 5 yıl okuduk... ama kendini yetiştirmezsen istersen 10 yıl yüksek öğrenim gör.. yine de bir işe yaramazsın...

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Çarş. 3 Kas. - 21:15

iste bu yuzden diyoruzki konunun uzmanlari yada bu konuda faailyet yuruten kurumlarda calisan saglik personelinin gözetiminde danismanlik alarak test olunuz.. ben turkiyede bu olayi anlamiyorum adam istanbulda gidiyor duzende test oluyor gidiyor ahenkte test oluyor gidiyor özel dr da test oluyor kardesim onlarca kurumda ucretsiz test ve danismanlik var neden oraya gitmiyorsunuz. test merkezleri her yerde yok olmayan sehirleri muaf tutuyorum ama neden merkezlerin bulundugu sehirlerde insanlar hala özel labaratuvarlarda yada özel dr larda test oluyor anlamiyorum.. alti ay diye bir sey yok kardesim bugune dek alti ay söyleminde bulunun yuzlerce dr a kaynak sorduk hala göremedik.. bir tanesi kendini savunmustu oda diyordiki bu bilgiyi nette okuyan kisinin bagisiklik yetersizligi varsa yada kanser tedavisi göruyorsa ben bunu nerden bileyim. onlarida dusunerek alti ay yaziyorum Smile allah askina gidin daha yararli isler yapin zamaniniza yazik sagliginiza yazik
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  Bircan Çarş. 3 Kas. - 21:25

evet biliyorum 6.ay diye bir şey yok ama bizim uzmanlara göre 2 yıl bile var bir internet sitesinde bir arkadaş sormuştu bir doktora doktor aynen böyle demiş 1 yıl testinize girin daha sonra 2. yıla kadar her 3 ayda bir teste giriniz. 2 yılda kimi bünyelerde virüs geçişide çoksa hıvdan aids evresine geçiş başlıyor. Türkiyede bu konuda uzman o kadar az ki bir elin parmakalrını geçmiyor malesef araştırdıklarım.

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 4 Kas. - 2:33

ben diyorumki bunlari savunan dr lardan bir tanesi ciksin desinki böyle bir vaka var yada desinki ben bunu savunuyorum ama söyle bir kaynagim var.. kafaniza takmayin
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  Bircan Perş. 4 Kas. - 8:42

Abi ben de öyle diyorum defalarca da sordum öyle diyen doktorlara tek ses var bu durumda ııııııııııı. sonra makina yakalamaz diyyor. Ya sizin dediğiniz diyorum 1990da kaldı 1. nesil cihazlarda şuan en kötü devlet has. 3. nesil var ben 4. jenarasyon bir cihazda test oldum diyorm. Sonra doktor diyor senin vücut direncin yüksektir ondan dolayı tepki vermez. sizinde dediğiniz gibi direnç yüksek olsa hemen tepki verir. organ nakli olan insanların 6.ayda olması gerkiyor niye verilen ilaçlar bağışıklık sistemini baskıladığı için. (bu cehalettir en ufak ifadeyle). Sonra birisi inceden de girmiş olabilir bu hastalık diyor. ya bizim bahsettiğimiz hıv virüsü vücuda girdikten sonra binlerce kopya oluşturuyor. En az virüs cinsel ilişkidedir. Cinsel ilişkiyle geçişte de son süre 3. aydır dediğimde olsun sen yine 6.ayda gel diyor. Yani kaynak bilgi hiçbirşey yok sadece 1990ların bilgileriyle hareket etmek var bunların hepsini konuşacağım o doktorlarla tek tek kab doldu artık taşanlar bunlar daha içimdekilerden bir şey demiyorm

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

- Similar topics