HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
bulaşı mümkün mü EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
bulaşı mümkün mü EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
bulaşı mümkün mü EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
bulaşı mümkün mü EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
bulaşı mümkün mü EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

bulaşı mümkün mü EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

bulaşı mümkün mü EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
bulaşı mümkün mü EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
bulaşı mümkün mü EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

bulaşı mümkün mü

2 posters

bulaşı mümkün mü Empty bulaşı mümkün mü

Mesaj  queeen Perş. 16 Mayıs - 20:42

meraba gökyüzü sorup sormamak arasında kalmıstım ama dayanamadım cevap verirsen cok yardımcı olucaksın ınan ki. ben dün yolda kullanılmış bir prezervatif gördüm ve cok yakınından geçtiğim için istemeden pantolonumun paçası degdi sonrasında aklımaprezervatifde kalan sıvılarda hastalık olabilecegi geldi. dogal olarak aynı pantolonla evdede yürüdüm ve prezervatife degen pantolon pacası halılara degdi sonrasında da çıplak ayakla halıya basıldıgında busekilde hiv bulaşı olabilir mi? prezervatifdeki kalan sıvıları hiv+ birinin oldugunu düsünerek cevap verildiğinde busekilde bulaş mümkünmüdür?

queeen
YENİ
YENİ

bulaşı mümkün mü Empty Geri: bulaşı mümkün mü

Mesaj  gokyuzu Cuma 17 Mayıs - 0:02

queeen bir seyleri dogru anlamak gerekiyor... acikcasi en azindan foruma daha önce katildigini hesaba kattigimizda senden böyle bir soru duymak istemezdim.... en azindan hiv ile ilgili temel bilgileri ögrendigini düsündügüm icin... yinede seni anlamaya calisiyor icinde bulundugun durumdan dolayi birseylerin senin gercekleri görmene engel oldugunu varsayarak sorunu yanitliyorum..

o yolda karsilastigin prezervatifin pacana nasil degdigini anlamiyorum ama degdigini varsayiyorum. hatta o prezervatifte senin korktugun gibi hiv pozitif bir sahsiyetin genetik materyallerinin oldugunu hatta bundanda öte o materyaller icerisindeki virüs ünde dogaya karsi cikarak hala kisiyi enfekte edecek kadar güclü ve canli oldugunu hayal ediyorum..

sirf senin gönlün olsun diye olabilecek tüm imkansizlari bilime inat olmus sayiyorum Smile

simdi

1...hiv ile kisinin enfekte olabilmesi icin ana kural hiv in insan vucudunun zirhini yani dis butunlugunu gecip kana karismasi gerekiyor.

2... seni sevdigi icin haylaz cocuklar misali pacana tutunan bu virüscügün senin pacanda en fazla bir kac saniye yasayabilecegini dusun...

3... 2 maddeyi yok say deki ben bu virus eve kadar kanli canli tasidim.

4... ciplak ayaklarimla uzerinde zipladim..

5... vucudunun en kalin en direncli derisi ayaklarinda

daha kötü bir senaryo olabilirmiydi bilmiyorum.. hani soruya soruyla yanit verilmez diye bir kural ögretirler ya bize egitim yillarimizda ben buna pek katilmam aslinda... bazen soruya soruyla yanit vermek mantikli bir cevaba ulasabilmek yada hem mantikli bir cevaba ulasip hemde ikna edebilmek icin en iyi yoldur..

simdi ben sana soruyorum yukardaki senaryoya bakinca sence hiv bulasirmi?????????
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

- Similar topics