HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
25 gun test sonucum ver yorum EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
25 gun test sonucum ver yorum EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
25 gun test sonucum ver yorum EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
25 gun test sonucum ver yorum EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
25 gun test sonucum ver yorum EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

25 gun test sonucum ver yorum EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

25 gun test sonucum ver yorum EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
25 gun test sonucum ver yorum EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
25 gun test sonucum ver yorum EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

25 gun test sonucum ver yorum

2 posters

25 gun test sonucum ver yorum Empty 25 gun test sonucum ver yorum

Mesaj  hakan2012 Çarş. 10 Ekim - 18:15

Oncelikle Gokyuzu(İsmini bilmiyorum ama)web uzerinden yardımcı oldugun icin sana cok tesekkur ederim.
Googleda seninle ilgili cok fazla yazı var, seni bu konuda uzman olarak görüyorum ve cevapların cok önemli

Bugün cesaret edip test oldum

25 GUN

hiv 1-2 Ag/Ab ( Umarım dogru testtir.) Kagıtta boyle yazıyor. Kombine dedim ama kagıtta bu yazıyor...
Sonuc: negatif 0,36 ve kagıdın altında da aynen su yazıyor.

(Test ECLIA yöntemi ile calısmıstır. Test sonucu yorumlanırken bulaş riski hikaye ve muhtemelen gecen sure dikkate alınmalıdır.)

Ben test olmadan once bazı sitelere girip dayanamadan gene bazı arastırmalar yaptım...
Sitelerden birinde herhangi bir enfeksiyon durumunda CRP diye bir test oldugunu ve bunun yukseldiği yazıyordu.
Bende
- CRP
- HBsAG ( Hepatit B) için bu testleride ek oldum.
CRP 0,24
Hepatit de 0,12 negatif çıktı.
Bu testleri yaptırmıs olmam bir ise yarar mı?

Ayrıca, bir sitede de eger 3.ayda kesin sonuc almak isteniyors mutlaka erken donemde antijen testininde negatif olması gerektiğini yazmıs aksi taktirde 3.ayda yuzde 97 sonucun dogru oldugunu yazıyor. Bu durumda 6 ayda da test olmalısın diye yazmıs hurriyetin bir sayfasında..

Simdi benim 25 gunde bu testim negatif 3.ayda test olursam ve insallah negatif cıkarsa bir daha test olmama gerek var mı?
Ayrıca bugunku test sonucuna gore sence 3 ayda degismeme ihtimali nedir?
Bu gibi sorular eminim sana cok sorulmustur ama cevabın benim icin cok önemli
tekrar tskler, kendine iyi bak.
Hakan

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

25 gun test sonucum ver yorum Empty Geri: 25 gun test sonucum ver yorum

Mesaj  gokyuzu Paz 14 Ekim - 9:20

oldugun test dogru zamanda uygulanmis dogru bir testtir. ag antijeni ab ise antikoru ifade eder. yani ldugun test kombinedir.

gelecekte herhangi bir dönemde test sonucun degismez.. uc aylik sure sonunda erken dönemde antijen testi olunmamasi durumunda yuzde 97 diye bir oran ilk kez duyuyorum. hurriyetin bu konuda yaptigi sorun yanitlayalim aktivitesine selim badur hocanin katildigini ve hic böyle bir orandan bahsetmeigini cok iyi biliyorum. ordaki sorular okurlar tarafindan sorulmus selim badur hocanin artik 15 gunde tani koyuyoruz benzeri yanitlar verdigini iyi animsiyorum.

turkiye hiv konusunda benim gözlemledigim en buyuk üc sorun dan biri guncel bilgilerden cok konuyla ilgisi olmayan kisilerin yaptigi cevirileri yada okuduklari makaleleri kendi anladiklari sekillerde topluma yansitmalari. ikincisi ise test sonuclari icerisinde referans degerlerinin kisiye sunulmasi.. ücüncü sorun ise kisilere yeterli danismanlik hizmeti verilmemesi..

alti ayi savunan yada ifade eden bu konuda bilgili bir kisi diyorki ben kisi kanser tadavisi göruyor olabilir bagisiklik hastasi olabilir ve ben bunlari göz önunde bulundurarak alti ay diyorum... ve ekliyor kisinin böyle bir hastaligi olmadigini nerden bileyim.. oysaki bu tur saglik sorunlari yasayan bir insan kendini cok iyi bilir Smile

burda anlatmak istedigim su insanlar bu tur yazilarda en can alici noktayi ya tek cumlede sunuyor yada okuyan kisi yazinin genelinden ziyade kendisini etkileyen bölume takili kaliyor.. bu cok buyuk bir resme yarim metreden bakmaya benziyor o zaman resmi tam olarak anlamak mumkun olamaz asla ve baktigin bölum icerisinde görduklerinden etkilenirsin. oysaki uzaktan baktiginda o resme tamamiyla hakim olabilir sunulani tam olarak anlarsin.

her iki testi de ilerleyen dönemlerde yani uc ay sonrasinda tekrarlaman gerekiyor ama bu sureci gecirirkende cok fazla arastirma yapmamani oneriyorum okuyacagin yanlis ve hatta bazilari art niyetli insanlarca yazilmis yazilar seni bu surecte yipratir..

üc aydan sonra pozitiflik olmaz. hiv testlerinde uc aydan sonra pozitiflesecek kadar sorunlu bir bagisiklik sistemine sahip olan kisilerde hiv ag testleri bir haftada pozitiflesir. ( sen bu testi oldun)

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  hakan2012 Paz 14 Ekim - 16:15

gokyuzu bilgi verdiğin icin sagol,(biraz gec olsada:)
En azından dogru testi olduguma sevindim. yazının sonunda 3 aydan sonra her iki testide olursan derken neyi kastettin?

Birde su anki sonucumun dogruluk oranı nedir? 3 ayda test olucam ama, merak ediyorum.

Birde bir forumda VIDAS ultra diye bir test varmıs(İlk kez orada duydum) adamlar 14 gunde test olana baska test olma diyor.
Ve doktor ve saglık danısmanı olduklarını soyluyorlar... Bir test sadece TC de nasıl sadece bir labda olur o konuda da kafam karısık ya.

Sorun kesinlikle seninle ilgili değil, ama her yerde farklı bilgi olunca kafaların karısmasını dogal karsılayacagını umuyorum

Bu arada baska bir forum vs..de yazıyor musun? Dediğim gibi senin yorumların cok onemli daha once bu sorunu yasayan biri senin adını verdi. Bu konuda en bilgili senin oldugunu soyledi. Saglık calısanı mısın vs.. bilmiyorum ama TC de en bilgili senin oldugunu soyledi.

- Bu arada ben behcet hastasıyım ama ileri olmadıgı icin ilac kullanmıyorum senede ara donemlerle antibiyotik tedavisi oluyorum
Bu bagısıklık ile ilgili bir sorun teskil eder mi? Onun dısında ek bir rahatsızlıgım yok...

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Ptsi 15 Ekim - 2:14

turkiyede sistem her alanda yeryuzundeki tum cografyalardan cok farkli isliyor.. secilenler koltuga kök saliyor ama saltanat degiliz yada krallik yok.. sanatci topluma yön verir diyoruz sanatci diye sarlatanlari alkisliyoruz.. ( kendi yönunu bulamayan tiplerden bahsediyorum) hayvanlari sevelim sloganini hayvanlarla seviselim anlayan zihniyetleri bir turlu islah edemiyoruz.. dogamiz yeryuzunde yok diyoruz carpik yapilasma yanginlar fabrika atiklari derken dogamizi harbidende essiz yapiyoruz. ( yeryuzunde bu kadar sorumsuzca yok edilen baska cografya bilmiyorum)

bunlari niye yazdim halkimizin özuyle sözu arasindaki celiskiyi anla diye.. burda bir bmw almaya gidersin adam sordugun kadar yanit verir sana. tr de bmw almaya gidersin satici oyle bir anlatirki uzay mekigi aldigini sanirsin..

testler turkiyede ciddi bir ekonomi olusturmaya basladi. bu nedenle bazi kurumlar her hiv endisesi tasiyan bireyi potansiyel musteri olarak görmeye basladi. testlerin bu denli idaali yansitilmasi birazda bu pastadan pay kapma cabasi aslinda..

oldugun test ile vidas ultra arasinda bir fark yok.. ikiside dörduncu jenarasyon hiv antijen vede antikor tarayan testtir hassasiyetleride ayni duzeydedir.. senin oldugun testte 14 gunde antijen yakalar ama asla kimse 14 gun sonucu ile konuyu kapatin demez diyen bir kurumda soz konusu degil.. kaldiki 21 gun ile 28 gun araliginda antijenler tavan yapar. bu daha net olarak konuyu kapamayi gerektirir Smile

almanyada kisisel tecrubeleri ile 21 ile 28 gun testini kesinlikle degismez kabul eden cok fazla uzman var. bunlarin buyuk kisminda aids ve hiv ile ilgili kurumlarin basindaki uzmanlar. ama bu insanlar bile asla böyle birseyi söylemezler..

benim sana onerim hiv kutuphane kisminda testlerin uretim standartlari vede saglik bakanliginin teknik sartnameleri var oku faydasi olur. ve testleri arastirmaktan googleden arastirma yapmaktan vazgecmen gerekiyor.. bu sana zarar veriyor verecektirde..

ben gecmiste biri cok degerli ali hatay hoca mizin sayfasi olmak uzere bir kac sayfada yazdim ama artik zamanim olmadigi gibi bu konuda pek cok olusum ortaya cikti.. bunun disinda forumdada herkesin hikayesine uyan bir hikaye vede tecrubeler var. tum bunlari goz onunde bulundurarak eski yogunlukta katilmiyorum bu tur ortamlara..

behcet hastaligindan dolayi testlerinde herhangi bir sapma olmaz..

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  hakan2012 Ptsi 15 Ekim - 12:59

hersey icin cok tesekkürler Gokyuzu,
3 ayda normal bir test olup konuyu kapamak istiyorum, artık forumlarda yazmadıgına uzuldum.
Gecen gün 3 ay da test olucam dedim diye beni forumdan atmıslar. Adamlar web sayfasında bir tane lab var herkesi oraya yonlendiriyor ve 14 gunde yuzde 99.88 negatifsin baska test olma diye yolluyorlar ki bu hic inandırıcı degil dediğin gibi bir rant kapısı olmus.

3 ayda test sonuclarımı buraya yazsam yorumlar mısın? 3 ay konusunda sana cok guveniyorum ve dogrulugunu inanıcam 2 ay sonra grsmke üzere

hersey icin cok tesekkürler kendine iyi bak sağlıkla kal..

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 20 Ekim - 19:50

bu tur forumlarin kurulus asamasinda hep yer aldim. hatta suan mevcut forumlarin cogunda yazan insanlari ben bir araya getirdim. bunu bir gurur kaynagi olarak görmuyorum cunku sende bilirsinki kötü evlattan iyi babalar daima utanc duyar Smile

kufur hakaret saygisizlik olmadigi surece. herke endiselerini yada bu konu hakkindaki göruslerini bu tur ortamlarda özgurce paylasabilmeli. bu tur kisitlamalardan dolayi ben daha once kendi olusturdugum platformlari o insanlara birakarak burda karinca kararinca insanlara katki sunmayi amacaladim. kimseden ödul tesekkur yada madalya beklemiyorum zaten bu beklentiyle yapan kahraman olmaya calisan insanlarin niyetindende suphe duymak gerekir.

tum bunlar bir yana bugun tr de o bahsi gecen ozel kurumun uyguladigi test ile devlet kurumlarinda uygulanan testlerin kaliteleri arasinda hic bir fark yoktur. özel sektorun tek avantaji hizmetlerin ucret karsiligi olmasindan dolayi ticaretin kacinilmaz gerekliligi iyi esnaf olmak durumu ortaya cikmaktadir. buda hizmet kalitesini otomatik olarak etkilemektedir.

tum bunlar bir yana diledigin zaman yazabilirsin endiselerin yada hiv konusundaki dusuncelerin anlaminda bu forumda hic bir sekilde sinirlama yada sansur soz konusu degil olmayacakta..

test konusunda kesinlikle hic birsekilde endise duyman gerekmiyor. gelecekteki testlerinde negatif olacak ve tabiki uc ay sonrasinda testlerini yenlemek zorundasin. bizler bilim adami degiliz saglik calisani degiliz edindigimiz tecrube ve arastirlamalarimizi burda basliklar altinda toparlayip sizlere yon vermeye calisiyoruz. bilim insanlarin yaptigi aciklamalarla celisen aciklamalar yapip insanlari kisitlayip engelleyerek yada dislayarak sonuca ulasmamizda mumkun degil..

tum dunyada prosedur bellidir ve hiv testlerinin uc ay sonunda yinelenmesi en vazgecilmez kuraldir.. aksini kimse idaa edemez...

saglik ve esenlikler diliyorum
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  hakan2012 C.tesi 20 Ekim - 21:52

tekrar tskler gokyuzu dedigin gibi 3 ayda test olucam insallah negatif cıkar bende tamamen olayı kapatırım zaten sen basta olmak uzere tum aklı basında doktorlar 3 ayda ol yeterli diyor 2 ay sonra buradan test sonuclarımı yazıcam
umarım sende burada yazmaya en azından devam edersin cunku sana gercekten ihtiyac var kendine iyi bak grsmek uzere

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Ptsi 22 Ekim - 23:37

farkli bir sonucla karsilasmayacagindan emin olabilirsin.. uzgunumki turkiyede bazi dr lar hala egitim yillarinda edindikleri bilgilerle konusuyorlar. cogu henuz hiv pozitif bir vakayla karsilasmadigi gibi bu konuyla alakali olmadiklarindan guncel bilgilerden uzgunumki uzaklar.. bu konuda calismalar yapan hiv pozitif arkadaslarin tani ve tedavisiyle ilgili olan hic bir uzman uc ay sonrasi bir sureden bahsetmezken konu branslarina girmedigi halde bazi uzmanlar farkli aciklamalar yapabiliyorlar. bu nedenle lutfen okuduklariniz sorgulayin yada bu konunun uzmanlarini takip edin diyebiliyorum ancak. saglik ve esenlik dileklerimle
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics