HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
bir kaç sorum olacak EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
bir kaç sorum olacak EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
bir kaç sorum olacak EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
bir kaç sorum olacak EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
bir kaç sorum olacak EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

bir kaç sorum olacak EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

bir kaç sorum olacak EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
bir kaç sorum olacak EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
bir kaç sorum olacak EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 1 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 1 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

bir kaç sorum olacak

2 posters

bir kaç sorum olacak Empty bir kaç sorum olacak

Mesaj  coal Perş. 19 Tem. - 23:13

öncelikle karşılıksız hizmetiniz için sonsuz teşekkürler..
ben şüpheli ilişkimden 45 gün sonra combo test (elfa yöntemi ile çalışılmıştır) p24ag:0,00...ab:0,07
77 gün sonra elisa testi anti hiv:0,11
100 gün sonra bir test daha antihiv:0,15 (chem) cihaz siemens miş...

bi çok belirtiler yaşadım hala da yaşıyorum yazmama gerek yok sanırım onları
sorularım şu şekilde:
1- testler yeterlimidir

2- türkiye de il değil bir ilçe hastanesinde yapılan elisa testi kaçıncı jenarasyondur ( bunu size soruyorum kusura kalmayın çünkü hastane yetkilisi kendi bilmiyor Smile
3-test sonucu alınan raporlarda elisa için çalışma zamanı aynı hastanede benim için 1,5 saat olurken başkası için 4 saat çalışılmış (ki bilirsiniz raporda kanın alım saati basım saati çalışma zamanı onay zamanı gibi ibareler var) yine bazı arkadaşlarda da test yaptıranlarda bu çalışma zamanları değişik genelde..bunun sebebi nedir kafama çok takılıyor bu konu? sonuçta ilçe hastanesi hata yapılabilir mi.... testin yarım bırakılması vs söz konusu olur mu?
4- 100 gün sonra yaptırdığım testte yöntem chem yazıyor..bu yöntem güvenilirmidir..kısa sürede verdi sonucu?
ayrıntılı yanıtlarsanız çok sevinirim sayın gökyüzü..saygılarımla..

coal

bir kaç sorum olacak Empty Geri: bir kaç sorum olacak

Mesaj  coal Cuma 20 Tem. - 21:33

neden bir yanıt yazmıyorsunuz..gerçekten yardıma ihtiyacım var...zor durumdayım...koltuk altlarımda müthiş bir yanma var...sanırım lenf bezlerimde şişmiş Sad tesbih tanesi gibi elimde hissediyorum Sad konuşmaya ihtiyacım var gökyüzü yardım et

coal

Mesaj  gokyuzu Paz 22 Tem. - 11:25

testler kesinlikle yeterlidir. suan turkiyede devlet hastahanesi özel hastahaneler vede labaratuvarlar dahil uygulanan testlerin tamami dunya saglik orgutunun onayladigi standart vede kalitelere sahiptir.. oldugun testler son jenarasyondur. zira ag. ab yani antijen vede antikoru bir arada tarayan testler 4. jenarasyon diye tabir ettigimiz kombine testlerdir.. testlerin jenarasyonu ile ilgili bir endise duyman yersiz.. kaldiki bulundugun surec itibari ile 77 gun vede 100 gunde oldugun testler in sonucu yuzde yuz dogru vede kesindir. testlerin calisma sureci labaratuvarlarin saglik kurumlarinin yogunlugu ile ilgilidir ayni kan ornegi dogru muhafaza edildikten sonra yuz yil sonra bile test uygulanabilir. kan alimi ile testin uygulandigi surecin sonuclar uzerinde bir etkisi olmadigi gibi senin acindan dusunmemen gereken bir ayrintidir. hiv testlerinde dunya saglik örgutunun standartlari net ve aciktir. ozellikle hiv önleme vede tedaviyi direk ilgilendirdigi icin bu testler ayrica önem tasimaktadir vede uretim izinleri standartlara baglanmistir. guvenirligi tartisilabilinecek hic bir testin uretimine izin verilmeyecegi gibi uygulanmasi icin gerekli firsatlarda taninmaz. kaldiki bu tur hatalardan dolayi ciddi tazminat vede yasal yaptirimlar soz konusudur. hiv kutuphane kismindan bu testlerin hangi kosullarda onay aldigi ve saglik bakanliginin ithal edilecek testlerle ilgili teknik sartnameleri mevcut. dilersen bir gözat ama hiv konusunu kafandan atman daha dogru olacaktir..

lenf bezlerine gelince bu tur endise yasayan arkadaslarimiz bu konuda daima sorunlar yasadilar.. bu bir yanilgimiydi yada gercekten lenf bezleri hatir gonul kirilmasin hadi ele avica gelelim diyemi sisiyordu hala emin degilim Smile tespih buyuklugunde lenf nodlari normal diyebilecegimiz buyukluktedir. ama sen onlari oksamaya devam edersen nohut fasulye findik ceviz sonrasinda karpuz buyuklugune ulasabilirler belki Smile

kesinlikle vucudunu kurcalamaktan vazgecmelisin. lenf bezlerinin buyuyup buyumediginin kararini sen degil bir uzman vermelidir. riskli davranisinin ne oldgunu bilmiyorum ama cinsel yolla bulasan tek hastalik hiv degil... hiv i saf disi birakabilirsin cunku yeterli testler guzel sonuclar ortada.. ama diger cyhb larida göz ardi etmemek gerekir dusuncesindeyim..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  coal Paz 22 Tem. - 13:03

sevgili gökyüzü, öncelikle ilginize çok teşekkür ederim.
şu an hayatımda en çok istediğim şey bu konuyu kafamdan atabilmek ve tekrar eski neşeli günlerimde dönebilmek..kızıma doya doya sarılabilmek eskisi gibi...yaptığım kaçamağın bedeli psiklolojimi yıpratarak bana geri döndü ne yazık ki...psikolojik destek almaya başlayacağım sanırım. ama bu krizden fırsat yaratarak düzenli bir şekilde aileme sadık olarak yaşantıma devam edebilirim...sanırım insanların hiv konusunda bilinçlenebilmesi için ne yazık ki yakınında yanında olan birinde hiv vakası tespit ediliyor olmalıymışSad ..her şey böyle başladı bende..ondan sonra aklım başıma geldi..ama sizlerin yaptığı bu büyük hizmet sayesinde çok şey öğreniyoruz....çünkü burda enfeksiyon uzmanlarına soru bile soramıyoruz..direk test yapıp geçiyor...sorulara yanıt yok bile...ve testin sornu gelmiyor..ancak hayatımda yaşamadığım şeyler fiziksel olarak vucudumda beliriyor ( koltuk altları yangın yeri gibi yanıyor sızlıyor, 2 ay kadar süren ve bazen ara ara devam eden ishal, makat yanında 1,5 cm çapında beze sonra tedavi ile geçti..karın bölgemde isilikler..vs)..ve bunların sonucunda ne yazık ki internet üzerinden yapılan araştırmalar..ama artık kurtulmak istiyorum..şimdi sizden bir ricam var..soracağım konu biraz tıbbi ama bilginiz varsa yanıtlarsanız çok sevinirim..çünkü bi kaç doktora sordum , mail attım yanıt alamadım...

sayın gökyüzü negatiflikle ilgili makalelerde genelde sebepler sıralanmış, ancak tıbbi konu olduğu için anlayamıyoruz..açıklarsanız çok sevineceğim..

Yanlış negatifliğin en sık nedeni virus alımı ile akut HIV infeksiyonu esnadında serokonversiyon oluşuman kadar geçen süredir. Üçüncü kuşak test yöntemlerinin gelştirilmesi ile bu süre (pencere fazı) yaklaşık 3 ila 6 haftaya kadar inmiştir. P24 antijeni ölçümü ya da NAT’leri pencere dönemini daha da azaltmıştır. Bazı 4. Kuşak HIV testleri kombine olarak eş zamanlı p24 antijeni ölçümü de yapmaktadır.

Nadiren bazı hastalarda başlangıçta seropozitiflik oluşmuş iken daha sonra seronegatif hale gelirler. Bazı hastalarda da atipik konak yanıtına bağlı olarak sürekli seronegatif kalırlar (persistan seronegativite). Yanlış negatif sonun diğer nedenleri;

Agammaglobulinemi
Rekombinant viruslar
Malignite ya da ilaca bağlı immün yetmezlik
Transfüzyon
HIV-1 subtip O veya HIV-2 ile infeksiyon
Antiretroviral tedaviye erken başlanmasına bağlı olarak serokonversiyonda gecikme olması
Fulminan HIV infeksiyonu

sorularım şöyle
1- atipik konak yanıtı nedir..bizde olmadığını nasıl anlarız?.
2-Agammaglobulinemi nedir bizde olmadığını nasıl anlarız?
3- Rekombinant viruslar nelerdir..bizde olmadığını nasıl anlarız?
hocam bi açıklarsanız en azından görmeye başladığımız psikolojik tedaviye faydası olacaktır..çünkü kafamdan bu konuyu bu yazıyı hiç atamadım..
anladığım kadarı ile cihaz kullanımında bir yalancı negatiflik hatası olması söz konusu değil..çünkü pozitif kontrol ve negatif kontrol olayı var öğrendiğim kadarı ile...sevgiler.....

coal

Mesaj  coal Paz 22 Tem. - 13:08

bu arada diğer cybh için test yaptırdım.
VDRL negatif
HCV negatif
HBsAg 0,100 negatif
Anti HBS 179,970 pozitif

coal

Mesaj  coal Paz 22 Tem. - 22:48

sanırım..çok sık vakit ayıramıyorsunuz? görüşmek isterdim...chatboxtan hiç olmazsa

coal

- Similar topics