HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz

4 posters

2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz Empty 2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz

Mesaj  karmasik32 Cuma 10 Haz. - 16:08

Arkadaslar bayan arkadaslardan ozur dileyerek soruyorum..basimdan geceni acik anlatirsam soruma daha iyi cvp gelebilir siye dusunuyorum..ben ap gayim..prezervatif olmadan asla birliktelik kurmadim bu zamana kadar..ama bundan 3 ay once prezervatifsiz oral seks yaptim.bosalma olmadiysada kafamda soru isareti kalmasin diye sizden aldigim bilgiler dogrultusunda test olmaya karar verdim..ve nihayetinde bu supheli durumdan sonra 28. Gunde hiv 5 duo ultra test oldum izmirdeki uckun labta...sonuc negatif geldi..ondan yaklasik bir ay sonra ayni kisiyle yine prezervatifle. Anal seks yasadim..ve bu defa oral seks yoktu..yanliz aktif arkadas seks sirasinda anus deligimin ustune tukurdu ve ben bundan rahatsiz olup hemen sildim..durum boyleyken yaklasik 2 haftadir once alt dudagimda 2 adet ucuk cikti..onlar gecti sonra ailemden birinde soguk alginligi vardi banada bulasti.o gun virden ates 38.5 u gecti hastanede bogazlarin sis usutmussun dediler 2 adet agri kesici igne yaptilar ve ilac verip gonderdiler..her ne hikmetse sabah kalktim hicbirseyim yok..igne sanki bir mucize yaratmis gibi iyi geldi.hafif ates kalmisti oda ertesi gun gecti..ve dikkat ettim hemen 2 gun sonra penisimin altindaki damar 3-4 gun tatli tatli kasindi ve idrar yaparken sizlama ve sistit gibi oldum..ve 2-3 gundurde koltuk altlarim ve ozellikle kasiklarimda yogun agri var..ve 3-4 gundur gogus kafesimde kasintilar olustu ve dun baktimki ufak ufak sivilcelenme olmus..onlar kasiniyor..sizce ben testi tekrarlamalimiyim..hiv ile ilgisi olabilirmi? Internetten bakinca bel soguklugu diyor ama ondada vucutta kasinti oluyormu? Cok zor durumda kaldim..pazartesi yada sali hastaneye gidicem ama sizce anlattiklarimdan yola cikarak hiv kapmis olabilirmiyim yoksa bel soguklugumu? Ayrica bir ara clamidya icin ilac kullanmistim.bununla ilgili bisey olabilirmi

karmasik32
YENİ
YENİ

2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz Empty Geri: 2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz

Mesaj  biocan Cuma 10 Haz. - 20:38

Merhaba,

Tükürük hiv bulaşı için bir araç değildir. Yaptırdığın testler yeterli. Bel Soğukluğu ise penis üstündeki sivikcelerin kaşınması şeklinde olmaz idrar yollarında kaşınma yaşaraın ve 2 hafta içinde akıntın başlar. Teste gerek yok akıntın olursa tedavi olursun.

Bunun haricinde clamidya veya belsoğukluğu kapman ve peniste belirti yaşaman için aktif pozisyonda ve korunmasız olman gerekir. Oral sekste bel soğukluğuna neden olan bakteri boğazı tutar, anal seskte anüsü.

Klamidya tedavisi olduğunu belirtmişsin. Korunmasız seks yapmadıysan bulaşma ihtimali yok. Eğer krunmasız ilişki yaşıyprsan ve şüphe duyuyorsan rutin olarak komtrolde kalmanı öneririm. Son Şüpheli ilişkiden 21 gün sonra yapılan hiv kombine test oldukça yüksel doğrulukta sonuç verir. 90 gün ise kesin kabul edilir.

Kondom kullanımı oldukça önemli özellikle yabancılarla olan ilişkilerde. Buna özen göster.
biocan
biocan
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://Pozitifrehber.com

2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz Empty Geri: 2 sorum olacak..yardimci olurmusunuz

Mesaj  karmasik32 Cuma 10 Haz. - 21:36

Yanlis anlamissin biocan..penisimde sivilce yok benim..penisimin icinde kasinti ve sizi var dedim..gogus kafesimde kasinti ve sivilceler olustu dedim. Penisimdeki sizlama ve kasiklarimdaki agri icin nette bazi yerlerde gonore diyorlar..ama bu kasinti ve gogus kafesimde sivilceler nedir..ona anlam veremedim..birde anuse tukuruk gelmesi hiv kapmaya yol acarmi dedim

karmasik32
YENİ
YENİ

Mesaj  biocan Cuma 10 Haz. - 23:56

karmasik32 demiş ki:Yanlis anlamissin biocan..penisimde sivilce yok benim..penisimin icinde kasinti ve sizi var dedim..gogus kafesimde kasinti ve sivilceler olustu dedim. Penisimdeki sizlama ve kasiklarimdaki agri icin nette bazi yerlerde gonore diyorlar..ama bu kasinti ve gogus kafesimde sivilceler nedir..ona anlam veremedim..birde anuse tukuruk gelmesi hiv kapmaya yol acarmi dedim

hayır yol açmaz, ve korunmadan aktif seks yapmadıysan gonore olamazsın.
biocan
biocan
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://Pozitifrehber.com

Mesaj  karmasik32 C.tesi 11 Haz. - 6:36

Peki sence penis icinde kasinti ve sizlama koyu renkli ve kokulu idrar vucutta 1-2 gun icinde olusan kasintili sivilceler..kasik ve koltukaltinda doygunluk hissi ve agri..bunlar ne tur cybh hastaliklarinin belirtisi olabilir..yani hangi testleri yaptirmaliyim?

karmasik32
YENİ
YENİ

Mesaj  alisoylu C.tesi 11 Haz. - 14:24

Öncelikle tüm prezarvatif türleri hiv ve diğer cybh hastalıkların bulaşına ne yazıkki engel olamamaktadır.

Bulaşma ihtimalini en küçük risk değerlerine indirgeyebilmek için genel olarak lateks prezarvatifler önerilir. Korumalı seks bulaş ihtimallerini en düşük seviyelere indirebilmekle birlikte kesinlik arz etmemektedir!

İlk dönemde yaptırdığın 4. jenerasyon test ilk ilişkin için çok çok yüksek oranda negatifliğinin ıspatıdır.

Lakin;
Riskli ilişkinin tekrarlanması
kondom türü ve kullanımına dair öykünün net olmaması
Yaşanılan rahatsızlıklar

neticesi ile 2. ilişki baz alınarak 3 ay test tekrarı gerekmektedir.

(Kişisel görüşüm bu testininde negatif olacağı şeklindedir.)

alisoylu
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  karmasik32 C.tesi 11 Haz. - 19:36

Cevabiniz icin tesekkur ederim..ikinci iliski dediginiz olayda oral seks yoktu ve kondomla korunmak suretiyle iliski oldu..sadece anuse tukurdugunu hissedince hemen sildim..tukurukten hiv kapilmaz gibi yorum olunca acikcasi biraz rahatladim..geri kalani tamamen korumaliydi..ve cok dikkat ederim genelde iliski sirasinda..ama bu vucuttaki yeni olusan kasinma hissi ve kasinmayla olusan kizariklik ve penis icinde olusan yanma hissi neden olabilir sizce? Baska ne tur cybh ye uyar? Ne tur bir test olursam kasintinin sebebini ogrenebilirim?

karmasik32
YENİ
YENİ

Mesaj  Kafadansakat Cuma 17 Haz. - 3:14

İdrar sırasında yanma hissi hem belsoğukluğu hemde klamidya belirtisidir.
Temennim en kısa zamanda bu iki cybh ile ilgili testi yaptırman yönünde.
Gecmiş olsun.

Kafadansakat
TANIDIK
TANIDIK

- Similar topics