HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ? EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ? EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ? EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ? EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ? EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ? EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ? EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ?

3 posters

Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ? Empty Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ?

Mesaj  sehzade Salı 23 Ekim - 10:17

cümleten meraba

2 eylülde hayat kadınıyla korunmasız oral ve korunmalı vajinal ilişki yaşadım ilişki bittiğinde prezervatif kadında kaldı,sonrasında ikinci haftada ishalden tutunda 1 haftalık gece terlemesine kadar herşeyi yaşadım,

22. günde Ankara düzen labta yaptırdğım test sonucu;

HIV ½ ANTIKOR NEGATIF 0.10 Indeks NEGATIF <0.25
HIV p24 ANTIJEN NEGATIF 0.04 Indeks NEGATIF <0.25
Test ELFA yontemi ile calisilmistir.
Test sonucu yorumlanirken bulas riski, hikaye ve muhtemel bulastan sonra gecen sure dikkate
alinmalidir.

Halen olayın psikolojisini üzerimden atamadım,sizce bu testin güvenilirliği ne kadardır ? bu yöntemin %99.88 olduğunu diyenler var tyesti tekrarlamaya gerek olmadığını söyleyenler oldu bunu doktorlar sitesinden bi uzamanda söyledi,zaten psikolojim bozuldu bunun için psikiyatra gidicem,lüzeum görürde cevap verirseniz çok teş. ederim..

sehzade

Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ? Empty Geri: Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ?

Mesaj  hakan2012 Salı 23 Ekim - 21:11

mrb bende 25 gun combo test oldum o test 21 28 arası guvenlı oldugunu soyluyorlar ama dendıgı gıbı 99 degıl 3 ayda testi tekrar ettirmeden yuzde 99 demek dogru olmayabilir benim bu konuda tecrubem yok ama genelde uzmanlar 3 ayda test ol diyorlar labdaki doktor dahi 3 ayda tekrar test ol oda negatifse bşrsey cıkmaz dedi...

bende senin dediğin foruma girdim adamlar surekli belli bir lab var oraya yonlendırıyor ve dedikleri test 2 saatte cıkıyormus? benim yaptırdığım test icin aksam yediye kadar bekledim ve daha fazla ucret aldılar ama nasıl ısse soyledikleri labdaki test tc baska bir yerde yokmus:) bana inandırıcı gelmedi sana tavsiyem bir hastanede 3 ayda testini ol derim...

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ? Empty Geri: Meraba,Biraz Vakit Ayırırmısınız ?

Mesaj  gokyuzu Cuma 26 Ekim - 7:24

bir konuyu iyi anlamaniz gerekiyor. hiv in kendine özgü hic bir belirtisi yoktur.. ates ishal halsizlik yada grip benzeri belirtilerin tamami tum enfeksiyonlar icin gecerlidir.. kisi hiv ile enfekte olsa yada hepatitle yada herhangi bir diger bulsici hastalikla hepsinin belirtisi ayni seyreder... vucuda giren tum hastalik ajanlarina karsi vucudun verdigi reaksiyon ayni olur..

oral iliskide aktif yada pasif miydin bunu yazdiklarindan anlamak imkansiz ama sayet uygulayan sensen ve agzinda acik bir yara soz konusu degilse bu risk olusturmaz. tam tersi bir durumda oral sex bayan sana uygulamissa bu acikdanda bir risk soz konusu olamaz. korunmali vajinal iliskide hiv in bulasmayacaginida iyi bildigimiz icin bu durumda hiv acisindan kendini risk altinda hissetmene gerek kalmiyor...

yasadigin belirtiler hiv disinda her hangi bir enfeksiyonun etkisiyle ortaya cikmis olabilir yada tesadufen grip te olmus olabilirsin bu dönemde. ben senin hiv acisindan ciddi bir risk almadigini dusunuyorum saonuclarinin gelecek donemlerdede degismeyeceginden emin olabilirsin
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  hakan2012 Cuma 26 Ekim - 12:58

sevgili gokyuzu oncelikle iyi bayramlar.
Benim sana sorumda, bugun 41 gun oldu ve 25 gun kombo negatif sonuc aldım. Belirti derken, bende baş ağrısı ve ishal 2-3 gun oldu.Gece terlemeside oldu bende de özellikle atletim sırılsıklam oldugu geceler oldu. Ama o donem mevsim normallerinden ustunde bir sıcaklık vardı. Bogaz agrısı, oksurme, lenf bezi vs.. olmadı..
bunun dısında bir belirti yasamadım ishalde sabah olup aksam kendiliğinden gecti. Kacıncı gunden sonra artık belirtileri ciddiye almamak lazım? En son olarak 90 gunde normal test mi olmam gerek yoksa yine kombo olsam daha mı garanti olur?
Tskler.

hakan2012
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 27 Ekim - 8:54

hiv icin on gorulen belirtiler tum enfeksiyonlarin ortak belirtileridir.. grip oldugumuzda mesela buna neden olan tek bir etken yoktur o esnada vucuda herhangi bir hastalik ajani yada yada vucudumuzun yabanci olarak algilayacagi bir unsur sizdiginda vucut bu tepkileri verir ve bu donemde cogu zaman risk etkenini yenerek bunu zaferle sonuclandirir.. 25 gunde oldugun test belirtileri önemsememen gerektiginin en buyuk kaniti.. 90 gunde olacagin bir kombine yada tek basina antikor testi konuyu kapaman icin son derece yeterli olacaktir..
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

- Similar topics