HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :( EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :( EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :( EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :( EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :( EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :( EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :( EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :( EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :( EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :(

4 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :( Empty 150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :(

Mesaj  hipotez Çarş. 4 Mayıs - 18:58

test adı:hiv ag/ab sonuç:0,120 birim:coi referans değerleri: negatif<00,90 0 sınırda>=0,90ile<1,0 pozitif>=1
arkadaşlar 150. gün yaptırdığım test sonucu böyle negatif falan hiçbirşey yazmıyor referans değerlerindende kafam karıştı sınırdamı negatifmi anlayamadım? lütfen cevap verin neden direk negatif yada pozitif diye direk yazmazlar anlamıyorum kaç gündür bunalımdayım testi tekrarlatmama gerek varmı sınırdamı yani ve 150. gün yapırdığım bu testin doğruluğu ne kadar yani negatifse başka bir test yaptırmama gerek varmı

hipotez
TANIDIK
TANIDIK

150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :( Empty Geri: 150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :(

Mesaj  gokyuzu Perş. 5 Mayıs - 0:00

o sunuc kagidini bir daha eline al. sifirdan sonraki virgülün yerini iyice kontrol et. eger virgül hala iki sifinrinda saginda duruyorsa o kagidi katlayarak bir gemi yap ilk buldugun nehire birak olabildiignce uzagina gitsin.. sanirim stresten gözlerinde etkilenmis. 00,90 diye bir ifade ancak saat diliminde kullanilir ki oda 00,59 dan yukari olmaz. test sonucun 00,90 degil 0,09 dur iyi bak kagida. hala ayni göruyorsan git labaratuvara o sonucu yazan görevliye deki senin yuzunden strese girdim Smile su virgulu dogru yere koyarmisin lutfen.. bir daha test olayim deme
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :( Empty Geri: 150.gün test sonuçlarım lütfen yarıdım :(

Mesaj  hipotez Perş. 5 Mayıs - 15:22

doktorum sonucun sınırda olduğunu söyledi ve test tekrar yapılıyor.. ve pozitif olma ihtimalimin olduğunu söyledi çok üzgünüm Sad

hipotez
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  hipotez Perş. 5 Mayıs - 15:26

test sonucumu aynen yapıştırıyoeum 0,09 falan değil... HIV Ag/Ab 0,120 COI NEGATİF< 0,90 SINIRDA>=0,90ile<1,0 POZİTİF>= 1

hipotez
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mubish35 Perş. 5 Mayıs - 19:06

0,120 veya 0,12000 farketmez.

bak şimdi sana bunu öğretmek istiyorum nacizane Smile

şimdi aklına gelen bir sayıyı,diyelimki o sayı 50 olsun 50 yi 0,12 ye hesap makinesinde böl.cıkan sonucu bi yere yaz.
sonra 50 yi 0.120 ye böl.sonra 50 yi 0.12000 ye böl.
göreceksin ki sonuc değişmeyecek.
buradan nereye varıyoruz;ondalık sayılarda sayının ve/veya sayıların sonuna istediğin kadar 0 koy rakamsal büyüklük değişmez.

sınırdayım demişsin,bunuda şöyle açıklamak istiyorum.
ilkokulda sayı doğrusu vardı,1-2-3 diye yazardık Smile
<-l-----------l--------l------l-----------------------l------l> (sayı doğrusu Smile)
0.............0,12.......0,2.....0,3...........................0,9.......1 (çiziklerin altındaki virgüllü sayılar önemli noktalar değil Smile)

yani kardeşim senin değer 0,12 sınır 0,9 sınıra daha cok var.
negatifsin,testini özel labda mı oldun hastanede mi bilyorum ama sınırda falan değilsin.tamam doktor değiliz ama cahil insanlarda değiliz.matematik çok şükür biliyoruz.sonucu yorumlamak için doktor olmayada gerek yok.

kendini daha fazla yıpratma,ne diyelim.ben seni diğer sitedende biliyorum,bugun silindin ordada haberin olsun :)yani hikayeni az cok biliyorum.

kendine iyi davran Smile

mubish35
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  hipotez Perş. 5 Mayıs - 19:55

bende tam kafamdan attım kurtuldum diyorum şimdi bu doktorun dedikleri birde ısrarla çok sınırda tekrarlamamız gerekiyo bu testi dedi 90da negatifim var diyorum 5. aydayım diyorum hiç belli olmaz dedi ege üniversitesinde bir doktor pozitif olabilirmi dedim şimdi yaptırcağım test evet olabilir dedi şoklara girdim tekrar bunalım başladı ve şuan çok üzgünüm ... matematiktende uzak bi insanım sonucu görünce zaten ödüm patlamıştı 0,120 0,90 dan daha büyük gibi algılamıştım inşallah negatiftir pazartesi günü alıcam sonucu ama internettede araştırdım ondalık sayıları falan Very Happy negatife denk geliyo doktor neye göre sınırda dedi bilmiyorum

hipotez
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mubish35 Perş. 5 Mayıs - 20:28

bak bu sitede diğer sitede 2009 dan bu yana faaliyette.2 siteninde adminlerinin öncesi var bu konuyla alakalı.
adamlar 90 dan sonra değişen görmemişler.zaten tıptada yokda hani bizim görüştügümüz,bilgi aldığımız insanlar bile görmemiş böyle birseyi.
rahat ol.millet yalancı poz falan alıyo,sen haline şükret.
yoksa halin nice olurdu Smile

mubish35
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  hipotez Perş. 5 Mayıs - 20:51

sınıra çok yakın test tekrar edilmesi gerekiyo dedi ama 3 ay negatif dedim değişebilir dedi kendinden emin bi şekilde bu testte negatif dedim sınıra çok yakın tekrar edicez git kaydını yaptır kan ver beyaz kadığı masama koy dedi bunu söyleyen ege üniversitesinde bir doktor ve en fazla 45 saniye konuştuk adamla işi vardı sanırım.. yalancı sınıra yakınlık falan olabilirmi Very Happy

hipotez
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mubish35 Perş. 5 Mayıs - 22:17

yalancı sınır die bişey yok Smile adam test oluyo,hiv antikoru varmıs gibi(0.12 falan değil) 1.5-2.3 vs gibi şeyler çıkıyo. 0.12 falan cıkmıyo.

sen aklının bi köşesine yaz,90 dan sonra sonuç değişmez,istediğin kadar test ol.her zaman hiv/aids korkusu yaşadığında bu gelsin aklına. hiç kimseninki değişmemiş.seninki mi değişecek?değişmezzzzzz.

90 son,simdi gitcen teste oda neg gelcek,görürsün bak...

mubish35
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  hipotez Perş. 5 Mayıs - 22:20

bende biliyorum rahattım ama ensemdeki lenf bezleri şişti 5. ayda bi test yaptırayım kafam rahat olsun dedim ve doktor sınırda deyince yine korku başladı.. ama test sonucumun referans değerleri negatif aralığında doktor neden öyle bişey dedi anlamış değilim.

hipotez
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  mubish35 Perş. 5 Mayıs - 22:29

valla kardeşim ensemde,boğazımda,çene kemiklerimin içinde,çene ucumun hemen içkısmında,kolaltımda ve aradada kasıklarımda ağrı oluyor.
boğazımdaki bezeler iki parmağımla tutuluyo.hafif sıkıyorum ağrı yok ama gün içinde hafif bi ağrı giriyo.sallamıyorum.
neden çünkü 19.haftada yani 135.günde antihiv neg im var devlet hastanesinden.
varsa bile baska bişeydir diyorum.neden boyle diyorum.çünkü 90 dan sonra değişmeeeeezzz.can benim canım,şüphem olsa yine yaptırırım.ama süphem falan yok.
dediğim gibi aklının bi köşesine 90 dan sonra değişmiceeni yaz.her korku yaşadığında bunu düşün sakinleş.
benden sana tavsiye,yoksa test olmaya devam edersin Smile

mubish35
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  hipotez Perş. 5 Mayıs - 22:31

doğru söylüyosun..teşekkürler Very Happy

hipotez
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  hipotez Cuma 6 Mayıs - 18:11

başka bir enfeksiyon hastalıkları uzmanına gösterdim sonucu sınırda değerlendirin dedi negatif demedi Sad

hipotez
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Ptsi 9 Mayıs - 4:03

sevgili arkadasim ege universitesinde daha önce onlarca arkadasimiz test oldu. ayni kurum üc ay yeterli derken sana uyulanan test ve yapilan aciklamayi cok uzucu buluyorum. hiv aids konusunda gerek görevinin sorumlulugu gerekse insani degerleri nedeniyle konuya oldukca önem veren bilgili bir hocamiz ege üniversitesinde oldukca ciddi calismalar yürüttügü gibi pozitif arkadaslarimizin tedavisi konusundada büyük özverilerde bulunmaktadir. geldigin nokta itibari ile testi tekrar etmen kacinilmaz olacak bunun farkindayim. eminimki sonuc 150 gunde oldugun testten onlarca kez daha dusuk cikacak ama ulasma imkanin var ise ege üniveristesinden prof dr deniz gökengin ile görusmeni öneririm. kendisi ege Üniversitesi HIV/AIDS Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürüdür. ayrica nette biraz arastirirsan bu hocamizin bu konuda pek cok ciddi calismada yer aldigini ve ne denli kesin bir dille 12 haftalik pencere dönemini savundugunuda görursun. yanit yazmakta geciktigim icinde ayrica özur dilerim bir takim özel islerimden dolayi bir haftadir seyahat halindeyim.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  hipotez Ptsi 9 Mayıs - 16:32

sorduğum 2 enfeksiyon uzmanıda sınırda dedi sonucuma.. benim sonucum 0.120 referans değer 0,90 sizce doktor neden sınırda dedi ondalık sayıları bilmiyo olma ihtimali varmı yada yanlış falanmı baktı acaba

hipotez
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 10 Mayıs - 1:14

dr mu yanlis söyledi senmi yanlis anladin bilmiyorum. neticede ortada bir test ve bu testin sonucu var. 90 gunluk sonucla kiyasladigimizda 150 gunde oldugun testin eger sonucu senin dedigin gibi 0,90 gibi referans degeri veriyorsa bir yanlislik oldugunu dusunuyorum. bunlari sorgulayip kafani daha fazla karistirmak yerine ege üniversitesinde deniz hanimla görusmeni yada bir baska kurumda test olmani öneriyorum.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  hipotez Salı 10 Mayıs - 20:25

egedeki eliza sonucum geldi negatif değer falan yok sadece hıv 1+2 eıa negatif yazıyo ve bu testi ilişkinin 154.günü yaptırdım.. bundan önceki test sonucum hala kafamı karıştırıyor.. sizce ne yapmalıyım son yaptırdığım teste güveneyimmi

hipotez
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  hipotez Salı 10 Mayıs - 20:33

birde sınırda olan test combi test acaba antijenmi var benim vücudumda hala antikor değilde

hipotez
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 10 Mayıs - 22:38

Smile bence son teste degil sondan bir öncekinden daha önce oldugun teste guvenmelisin. yani doksan gunde oldugun teste.. 150 gunde kisinin kaninda antijen asla ölculur duzeyde olamaz. bende antijenmi vardi kuskun cok anlamsiz... sende ne antijen nede antikor yok. butun bu dusuncelerinin tek nedeni sana test sonrasindaki referans degerlerinin bildirilmis olmasi. avrupada böyle bir uygulama yok kisiye ya negatif yada pozitif aciklamasi yapiliyor.. bunu nasil basaracagiz bilmiyorum ama bir an önce kuskularini bir kenara koyup normal yasantina dönmen gerekiyor aramizda ne kadar cok kalirsan o kadar olumsuz etkilenirsin.

gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  hipotez Salı 17 Mayıs - 20:06

ense ve kasık lenf bezlerimin şişmesini hive bağlamamalıyım sanırım artık 5 ay testim negatif

hipotez
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  dream55 Salı 17 Mayıs - 21:23

Selam hikayenizi okudum, 90. gün son gündür.

Referans değerlerinde sorun var diyorsanız üniversite hastanelerine başvurabilirsiniz.

Ancak konutu kapatın ve korunun

sevgiler

dream55
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  hipotez Salı 17 Mayıs - 21:52

154.gün ege üniversitesi hastanesine gittim ve bir eliza daha yaptırdım sonuç negatif referans değeri falan yok konuyu kapatmam için yeterlimi testte yanlışlık olabilme ihtimali varmı tekrar bir test yaptırayımmı ve 0.120 referans değerinde çıkan testimin lenf bezleriyle bi alakası varmı acaba yani sınırda olup testte çıkmıyo lenf bezlerinin şişmesine neden oluyo gibi bi durum

hipotez
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  dream55 Salı 17 Mayıs - 22:41

çok çok yeterli.

Bir daha sevgilinizde olsa korunmasız ilişkiye girmeyin.

Unutmayın ki hiv den korunmanın tek yolu korunmak. Partnerinizde hiv taşıdığını bilmiyor olabilir.

dream55
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  dream55 Salı 17 Mayıs - 23:27

testinizin referans değerlerine takmayın.

Önemli olan negatif veya pozitif olması.

Referans değerleriniz aynı gün yapılan testlerde bile farklı çıkabilir

dream55
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  hipotez Çarş. 18 Mayıs - 16:07

boğazımda siyahlıklar var ve ağrıyo kasık ense boyun lenf bezlerim şiş 150. gün testim negatif bu testte yanlıkşlık olabilme ihtimali varmı acaba kesin olarak hiv şüphesini kafamdan atıp başka hastalıkların araştırılması için doktoramı gitmeliyim?? yoksa hiv ile alakalı olabilme ihtimali varmı... 150.gün testimi yaptırdığımda lenf bezlerim şişti.. yani vücudum bişeye karşı antikor oluşturmuşki lenf bezlerim şişmiş

hipotez
TANIDIK
TANIDIK

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics