HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
TEST SONUÇLARI EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
TEST SONUÇLARI EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
TEST SONUÇLARI EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
TEST SONUÇLARI EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
TEST SONUÇLARI EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

TEST SONUÇLARI EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

TEST SONUÇLARI EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
TEST SONUÇLARI EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
TEST SONUÇLARI EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 5 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 5 Misafir :: 1 Arama motorları

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

TEST SONUÇLARI

3 posters

TEST SONUÇLARI Empty TEST SONUÇLARI

Mesaj  yalnız Çarş. 15 Ara. - 19:22

abi dediğin gibi urolojı uzmanına gittim şupheşi ilişkim var dedim kac ay oldu dedi 2 ay oldu dedim idrar tahlili ile kan tahlili istedi fakat dedi 6, aya kadar yaptırma dedi ben dedim 3 ay da bitmezmi dedim son sure 90 gun değilmi dedim hayır 6 ay dedi neyse tahlileri saat 11.45 de verdim hem idrar hemde kan NOT BU DOKTOR DOÇENT ORDAKİ gorevli saat 15:00 de çıkacak dedi tahliller tmm bi gezdim geldim saat 14.30 da doktorun yanına vardım hocam tahliller çıktımı dedim bakayım dedi ve baktı idrar tahlili çıkmış temiz dedi fakat kan daha çıkmadı dedi neyse saat 15:45 e kadar bekledim bir daha sordum çıkmadı dedi hocam internetten belli olurmu dedim bilmiyorum sekreter sor dedi gittim sordum bana bi protokol numarası verdi bununla bakarsın diyerekten neyse ben saat 19:15 gibi internet cafeye geldim baktım idrar tahlilleri var kan tahlilleri yok 25 dk sonra baktım bu sefer belli olmuş AMA NE HİKMETSE KAN TAHLİLLERİNİN REFERANS NUMARALARI YOK HANGİ YÖNTEMLE YAPILDIĞI YOK İŞTE TESTLER
HIV 12/15/2010 12:03:59 PM Negatif
Anti-HCV (3. Gen) 12/15/2010 12:03:59 PM Negatif
HBs Ag. 12/15/2010 12:03:59 PM Negatif ABİ şimdi bu ne yöntemi valla ben anlamadım yazanlar bunlar referans aralıkları yok birde ustune not yazmışlar İŞTE NOT

Gösterilen sonuçlar bilgi amaçlıdır. Lütfen kesin sonuçlar için hastanemize uğrayınız.
BU sonuçlar yalanmıki kesin sonuçlar için hastaneye ugrayacağız adamlar pozitifide NEGATİFMİ YAZDILAR ANLAMADIM TAM BİR REZALET BAŞKA Bİ ŞEY DEĞİL abi cevab verirsen sevinirim iyi akşamlar abi bu turkiye olmaz ya dunya sağlık orgutu 3 ay diyor ne hikmetse bizimkiler 6 ay diyor

yalnız
TANIDIK
TANIDIK

TEST SONUÇLARI Empty Geri: TEST SONUÇLARI

Mesaj  gokyuzu Çarş. 15 Ara. - 20:37

dr un alti ay söylemleri gunumuz zbbi ile uyusmuyor olsada hastahenin genel tavri son derece dogru. avrupada hic bri hastaya referans degerleri bildirilmez kisi ya negatiftir yada pozitif. referans degerleri sadece kafa karistirir. bunlari cogu zaman burdaki dr larda görmez bunlar labaratuvarda kalmasi gereken bilgilerden. bu konuda rahat olabilirsin.

internet ortaminda her turlu resmi islemler esnasinda bazi uyarilar yada uygulamalar protokol geregince yapilmaktadir. test sonuclarinin mutlaka uzman tarafindan kisiye aciklanmasi gerektigini dusunuyorum aslinda yasal olarakta bu bir gerekliliktir. netteki uyarida olasi bir karisiklikta o kurumun kendini korumak icin aldigi bri önlemdir sadece.

dr lar alti ay diyor cunku egitim yillarindan kalan bilgiler ile meslek hayatlarina devam ediyorlar. hov pozitif hasta ile karsilasmak yada onlarin tedavilerini ustlenmek bir dr icin cok istisna bir durum. hergun yuzlerce böbrek hastasi bri o kadar kalp yada mide hastasi kendilerine tedaviye geliyorken hiv konusunda arastirmalar yapip kendilerini gelistirmek geregi duymuyorlar. yani anlayacagin birazda arz talep meselesi Smile hv ile ilgili calismalar yuruten dr lar uc ay diyorken onlarin alti ay demeside bu yuzden.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  yalnız Perş. 16 Ara. - 5:42

bu test ne testi abi sadece hiv yazıyor elisamı anti hivmi ? anlamadımki

yalnız
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  yalnız Perş. 16 Ara. - 5:44

birde beni uzuilmesin diye negatif yazmasınlar

yalnız
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 16 Ara. - 8:26

anti hiv elisa yöntemi ile ypailan bir testtir artik ogren. kimsede sana öyle bir iyilik yapmaz aman yanliz uzulmesin negatif yazalim demez. akilli ol
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  yalnız Perş. 16 Ara. - 13:39

tmm abi kızdırdım seni şimdi telefon açtım doktora şimdilik negatif dedi anti hiv testi dedi peki doktor bey güvenebilirmiyim dedi 6 ay sonra bi daha yaptır dedi şimdilki yok dedi senin şahsi düşüncen ne abi ne olacak şimdi işin ilginci ne biliyormusun abi bugun parmağımı kestirdim bardağa baya derindi çok az kan aktı bunun hivle alakası olabilirmi? parmağıma dikiş atıldı ama kan akmadı kusura bakma abi artık seninde kafanı ağrıttım.

yalnız
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 16 Ara. - 16:11

eger parmagin kesildiginde akan kan beyaz ise sorun yok ama kirmizi ise sen kesin hiv pozitifsn artik Smile yanliz akilli ol biraz kan az akti diye insan herhangi bri hastaliktan suphelenmez aksine böyle bir durumda senin saglikli vede sansli oldugun ortaya cikar. bazi insanlarda saatlerce kanama durdurulaymiyor. oldugun test kesinlikle yeterli vede guvenilirdir. bundan sonra hiv den dolayi endise etmen gerekmiyor
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  yalnız Cuma 17 Ara. - 5:54

teşekkürler fırat abi ben bırakacağımda belirtüiler peşimi bırakmıyor anüs içi kaşıntısı ve yanması ve vucutta ve anüste kırmızı sivilceler bacaklarda yeni çıkan kahven-rengi kaşıntığlı benekler inan kalçada pütür pütürcük sivilceler bunlar ne oluyor abi anlayamadım tmm sen guven diyorsunda doktor neden 6 ay sonra bi daha yaptır diyor onu anlayamadım kulağımın arkasır-ndaeki lenflerde şişecek gibi zaten her şey için sağolasın abi teşekkürler

yalnız
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 17 Ara. - 11:15

turkcede bazi deyimler vardir bunlar durduk yere uretilmis seyler degildir. mesela bir tanesi SIKINTIDAN isilik dökmek. yani birtek sen degil atalarimizda zor gunlerinde cilt sorunlari yasiyormus ustelik daha ortada hiv yokken. sivilce yada bahsettigin kabarciklar hiv ile iliskisi mumkun olmayan sorunlar. hatta sorun degil normal diyebilecegimiz seyler.

anus bölgendeki kasinti mikrobik olabilecegi gibi cogu zaman yolda durup bacaklarini aralayip genital bölgesini yada kicini kasiyan siradan bri türk te olabilirsin Smile eger anus bölgendeki kasinti devam ederse bir cilt dr una görunebilirsin. kücük bir ihtimal ile mantar olabilir.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  yalnız Cuma 17 Ara. - 16:44

teşekkürler fırat abi pek sıkıntı yapmıyorum bu gun sabahta soly omzum ve kolum öyle bi ağrıdıki aklıma direk hiv geldi zaten doçent 6 ay diyor anlayamadım

yalnız
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  cambriem Cuma 17 Ara. - 19:00

arkadaşım korkma stresten olmuştur,birazda beynin neye şartlanırsa vucut ona göre tepki verir,bağışıklık sistemin stres yüzünden zayıflar,netten okuyorsun başına geliyor,beynin şartlandığı için,başına geliyor.Birde o doktor eminim 1990 ve 2000 li yıllarda kalmış bu 6 ay son süre o zamanlar geçerliydi İngilterede 2.ayda negatif alanda bu zamana kadar pozitif alan çıkmamış,birde sen kanser ilaçı kullanıyorsan esrar içiyorsan o zaman 6 ay son süre, dünya sağlık örgütü bile 90.gün son derken 6. ayı nasıl diyorki o doktor.

cambriem
TANIDIK
TANIDIK

- Similar topics