HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen

2 posters

op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen Empty op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen

Mesaj  pismann C.tesi 9 Ocak - 19:32

sevgili arkadasim bahsettigin sikayetler aids ile ilgili degildir. kaldiki senin aids olabilmen imkansiz. neden dersen kisinin aids olabilmesi icin öncelikle hiv ile temas etmesi gerekir. boyle bir temas sonrasinda kisi uzun yillar saglik sorunlari yasamadan hayatini surdurur. bu sure zarfinda virus vucutta cogalarak bagisiklik sistemini cökertir ve saglik sorunlarinin ortaya cikmasina neden olur. iki bucuk ayda yasadigin yada yasadigini dusundugun sorunlar stres ve korkunun etkisi ile ortaya cikmistir... ayrica aids hiv ile enfekte olan bireyde ortaya cikan bir enfeksiyon zincirinin genel tanimidir tek basina ucuk yada karin gurultusu aids belirtisi degildir. cok daha ciddi ve israrci enfeksiyonlar olmasi gerekir. gerci gunumuzde uygulanan tedavilerle cogu insan bu asamaya hic gelmiyor. test konusuna gelince hangi sehirde yasiyorsun bilmiyorum ama 15 civarinda sehirde ucretsiz ve isim vermeden test olabilecegin aids danisma merkezleri mevcut. bu kurumlara ulasmani öneriyorum. daha fazla bilgi ve dayanisma icin asagidaki linkten bana ulasabilirsin. saglik ve esenlik dileklerimle.
degerli gokyuzu oncelikle yaptgn iyilik için Allah razi olsn nası dua etsem az mjs okudm ama sormak istedgm sorular oldu kaldiki senin aids olabilmen imkansiz. neden dersen kisinin aids olabilmesi icin öncelikle hiv ile temas etmesi gerekir.demisisnz aids olmak için biriyle korumasız beraber olmak yeterli degilmidir? ben bu kişiyle ilikiye baslamadn once bosaldm içinde bosalmadm bu sekilde olsa bile bulsarmi birde ankarada yasıyorm ben gidecegm merkez warmi buralarda dedigniz kosullara uyan warsa adresini buraya yazabilrmisnz çok ama çok teşerkkeler ugrasnz için Allah razi olsn

pismann

op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen Empty Geri: op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen

Mesaj  gokyuzu C.tesi 9 Ocak - 22:48

sevgili kardesim hiv ile bireyler genelde korunmadan girdikleri cinsel iliski yolu ile enfekte olabilmektedir. ancak karsinizdaki bireyin hiv pozitif oldugunu kabul bile etsek her temasta hiv ile enfekte olunacak anlami cikmaz bundan. bu konuda cesitli fakrli istaistikler mevcut. ali hocamizin sayfasinda anlatamaya calistigim sen hiv ile enfekte olmus olsan dahi riskli davranisindan sonraki iki bucuk aylik bir dönemde hic bir belirti yasamazsin. senin yasadigin sorunlarin temelinde stres in oldugunu anlatmaya calismistim. Ankara"da Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi ile Ankara Eğitim ve Araştırma Hastanesinde isim vermeksizin ucretsiz test olabilir danismanlik hizmeti alabilrsin. bu hastanelerde hiv konusunda oldukca bilincli ve sana yardimci olabilecek uzman personel mevcut. daha önce bu kurumlardan faydalanan arkadaslarimizda oldu gönül rahatliygiyla gidip testini olmani öneriyorum. saglik ve esenlik dileklerimle.

En son gokyuzu tarafından Paz 10 Ocak - 22:58 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen Empty cevap

Mesaj  pismann Paz 10 Ocak - 18:22

ilginiz için çok ama çok teşekkur ederim gerçekten içim bi nebze olsn rahatladi en yakın zamanda gidip test yaptracagm Allah razi olsn teşşekler

pismann

op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen Empty sonuç

Mesaj  pismann Perş. 4 Mart - 20:23

Merhablar sayın gokyuzu daha onceden size durumu anlatmstm o gunden bu gune kortkm gidemdm bi turlu hastaneye bide ise yeni basladm sigorta suremin dolmasini beklemek zordaymdm ama dayanamadm daha fazla 2 gn once özel bi klinikte hiv I-II testi yaptrdm negatif dediler skrler olsn rabbime ama kafami karstran bi sorn war kan verdim labratuara gitiler bi makineye koydular incelediler 10 15 dk snra geldiler negatif dediler sizce bu kadar zamanda sonç çıkabilrmi yıllardr semtimizde olan bi kilnk bu sanmıyorum bi olmszlk olcagni ama gende size bi soraaym dedm birde sadece hıv I -II tesiti yeterlimi testi yaptrdgm kilink hepatit testi olmamida onerdi ama ucret den dolayi onu olmadim size ilk anlatgmda uçuk wardi baya ama dedignz gibi oldu kafa rahatladktan snra hiç kalmadi ama anlamadgm karn gurltusu hala devam edior ve dengesz bi ishalim var bi kaç gundr gnde bi yada 2 kere wc çkıorm ama oda ishal gbi oluyor skrler olsn artk hayata daha bi deisk bakıorm herseyn kiymetini daha bi iyi anlıorm Rabbimn bana bi sinamasydi bu sanrm bu pişmanlıkla haytımda bu hatayi birdaha asla yer vermicem sizlerede çok ama çok tşkerler Allah razi olsn ...

pismann

op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen Empty sonuç

Mesaj  pismann Perş. 4 Mart - 20:23

Merhablar sayın gokyuzu daha onceden size durumu anlatmstm o gunden bu gune kortkm gidemdm bi turlu hastaneye bide ise yeni basladm sigorta suremin dolmasini beklemek zordaymdm ama dayanamadm daha fazla 2 gn once özel bi klinikte hiv I-II testi yaptrdm negatif dediler skrler olsn rabbime ama kafami karstran bi sorn war kan verdim labratuara gitiler bi makineye koydular incelediler 10 15 dk snra geldiler negatif dediler sizce bu kadar zamanda sonç çıkabilrmi yıllardr semtimizde olan bi kilnk bu sanmıyorum bi olmszlk olcagni ama gende size bi soraaym dedm birde sadece hıv I -II tesiti yeterlimi testi yaptrdgm kilink hepatit testi olmamida onerdi ama ucret den dolayi onu olmadim size ilk anlatgmda uçuk wardi baya ama dedignz gibi oldu kafa rahatladktan snra hiç kalmadi ama anlamadgm karn gurltusu hala devam edior ve dengesz bi ishalim var bi kaç gundr gnde bi yada 2 kere wc çkıorm ama oda ishal gbi oluyor skrler olsn artk hayata daha bi deisk bakıorm herseyn kiymetini daha bi iyi anlıorm Rabbimn bana bi sinamasydi bu sanrm bu pişmanlıkla haytımda bu hatayi birdaha asla yer vermicem sizlerede çok ama çok tşkerler Allah razi olsn ...

pismann

op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen Empty Geri: op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen

Mesaj  gokyuzu Perş. 4 Mart - 21:39

turkiyede kullanilan tum test cihazlari ve kitleri oldukca duyarli ve guvenilirdir. bu konuda oldukca ciddi kontrollere tabi tutulduklari gibi hiv testlerinde olasi hatalarda cok ciddi tazminatlar söz konusudur. bu nedenle oldugun testlerin guvenilir oldugundan emin olabilirsin. benim anlamadigim tek durum neden hiv aids danisma merkezlerinde test olmadigin orda hem danismanlik hizmeti mevcut hemde testler ucretsiz. ekonomik anlamda cok rahat olmdiginida biliyorum. bundan cok emin degilim ama ayni merkezlerde sanirim hepatit testleride ucretsiz yapiliyor. önceki mesajimdada bunu belirtmistim. ilk yazdigin mesajdan hareketle riskli davranisindan en az iki yada iki bucuk ay sonra test oldugunu dusunuyorum. bu saatten sonra sonuclarindan bir degisiklik olmayacagindan eminim 90 gunde son testini olur konuyu kaparsin. ishal yada bagirsak gürültüsü endise yasayan arkadaslarimizin cogunun ortak problemi bunun en buyuk etkeni stres nedeniyle bagirsaklarda olusan asiri kasilmalardir. bagirsaklar normalinden daha hizli calistigi icin aldigimiz gidalar vucudu daha hizli terkeder biraz daha dikkatli olur stresten uzak durmaya calisirsan ustesinden gelirsin. yagsiz gidalar elma vede muz yemeni öneriyorum birde mumkun oldugunca siyah ekmek tuket.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen Empty cevap

Mesaj  pismann Cuma 5 Mart - 19:29

verdiginiz destek den dolayi tşkr ederim dedigniz gbi gitmelyim ama hastane korkusu iste engel oluyor ama içim artk rahatladi testen snra bunada karar verdim ins gitcem en kısa zamanda bagrsak için onerilerinizi dikkate alcam saglıcakla kaln binlerce kez tşkrler Allaha emanet oln

pismann

Mesaj  gokyuzu C.tesi 6 Mart - 0:26

bu konulardan yada bu konularin tarisildigi forumlardan ne kadar uzak durursan o kadar cabuk iyilesirsin. beslenmene dikkat edersen kisa surede hic briseyin kalmaz bundanda emin olabilirsin
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  pismann Çarş. 24 Mart - 20:50

yine ben Smile tekrar merhabalar sayın gokyuzu ankara hastanesinin dansmanlık merkezine gittim 2 hafta once gerçekten çok iyi bir dansmanlık veriyorlar tum arkadaslarin çeknmeden gitmesini tavsiye ederim bana orda bole flash bellege bnzer bi test aletinin ustne kan damlatarak test yaptı gorevli uzman dr. negatif dedi bi kaç test daha istedi hepatip vdrl falan bunlar ücretli imis sigorta gunumu bekliyorm bunun için ama dr kafami karstrdi bu test pozitif çıkarsa guvensiz negatifse guvenli dedi bu nedemek sayn gokyuzu bildigniz gibi daha once ozel bi klinkte laboratuarda da test yaptrmstm p24 combo elisa fln oluyorms bunlarn ne oldugnu anlamadm ama yaptgm testler yetermi negatif demek için saygılar

pismann

Mesaj  gokyuzu Perş. 25 Mart - 22:19

hiv testlerinin tek kusurlari zaman zaman yalanci pozitif sonuclar veriyor olmasidir. yani kisi hiv ile enfekte olmadigi halde hiv pozitif sonuc ile karsilasilabilmektedir. zaten testlerin uzman kontrolunde yapilmasi konusunda en buyuk israrimizda bu yuzdendir. bu tur yalanci pozitif sonuclarla karsilasip sonrasinda uzgunumki intihar eden insanlar azimsanmayacak kadar cok. tum hiv testlerinde eger pozitif sonuc ile karsilasilirsa mutlaka test tekrar edilir ve kisiye bu sekilde tani konur yani tekrar edilmeyen dogrulamasi yapilmayan bir pozitif sonuc cok anlamli degildir. ama sana bilgi veren dr unda dedigi gibi negatif sonuc kesin ve guvenilirdir.

dr un senden istedigi diger testler hepatitleri ve sfilizi tarayan testlerdir olmanda tabiki fayda var. test surelerini tam olarak bilmiyorum ama eger 21 ile 28 gun araliginda combo test 90 gun sonrasinda ise bahsettigin antikor testini yaptirmis isen endise duyman icin hic bir neden yok kesinlikle negatifsin demektir.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

op.dr ali hatay hocamızın sitesindeki msj a binaen Empty test sonuçları

Mesaj  pismann Cuma 9 Tem. - 10:41

merhabalar gokyuzu uzun zaman oldu size yazmayalı... o zamanlar sizin sayenizde içim gerçekten rahat oldu hep tekrar tşkrler sizi tekrar rahatsiz etmemin sebebi yeni bir ise basladm başlarken bnden bi dolu test istendi içlerinde hıv da war ordaki sonç dikkatımı çekti ilişkimden 4 ay snra yaptrdgm sizede soylediğim testte sonç 0,4 çıkmştı bu test de 0.8 çıktı ayrıca kandaki mch 26,9(düşük) mpv 12,6 (yuksek) çıktı şupeli ilkinin ustnden 8 ay falan geçti
o gunden snra birdaha kesinlikle bir berabrerlik yasamadm ama gende danısaym dedim size anormal bir durum yok değilmi

pismann

Mesaj  pismann Paz 11 Tem. - 13:13

slm gokyuzu msjmı almadınmı ?

pismann

Mesaj  gokyuzu Paz 11 Tem. - 13:38

mch ve mpv degerlerini beim yorumlamam cok dogru olmaz cunku bende bunu yorumlamak icin netten bakip okuduklarimi yazarim ancak Smile ama bunlarin cok öenmli olmadigini biliyorum. hiv testlerinin sonuclari negatif oldugu surece degerler hic bir anlam ifade etmez ve sanirim sen sonuclari yanlsi yaziyorsun bence testlerinin sonucu 0.04 ve 0.08 olmali anormal bir durm söz konusu degil uc ay oldugun testten sonra zaten anormal birsey olmasi anormallik olur Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  pismann Paz 11 Tem. - 16:18

aynen oyle gokyuzu sonçları yanlş yazmışım Smile 0,04 ile 0,08 imiş beni tekarar tedirgin eden oranın 2 katına çıkması oldu yoksa kendimden eminm artk o hatayı sildim atm şkrler olsn

pismann