HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
doktorlar ve test EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
doktorlar ve test EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
doktorlar ve test EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
doktorlar ve test EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
doktorlar ve test EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

doktorlar ve test EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

doktorlar ve test EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
doktorlar ve test EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
doktorlar ve test EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 4 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 4 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

doktorlar ve test

4 posters

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

doktorlar ve test Empty doktorlar ve test

Mesaj  Bircan Cuma 22 Ekim - 7:00

Slm gökyüzü 4 ay önce korunmasız bir ilişki yaşadım ve ilişkiden 2 hafta sonra ishal oldum grip oldum ağızımda ciddi yaralar çıktı boğaz ve koltuk altı şişliği yaşadım. Bunlar stresten değildi çünkü o zaman aids nedir bilmiyordum dahi 80. günde okudum aids belirtilerini ve hemen aynanın karşısına geçtim dilime baktığımda dilim hep yara ve kanıyordu. Sonra elisa testi oldum negatif 120. günde düzen lab. tekrar hıv 1-2 ag/ab testi oldum 0.11 negatif şu anda belirtiler kayboldu ama hala ağzımda yaralar, karın gurultum baş dönmelerim ve ishal var daha önce hiç ilişkim olmadı ancak sormak istediğim 6 yıl önce bir ameliyat geçirdim burda kapsam testlerde çıkar mı 2 bu vürüsü daha öncden kapmış olsam 1 yıl önce felan yine elisa testine çıkarmı? Düzen lab. olduğum test 4. nesil bir testmiş ve hem antikor hem antijene bakıyormuş. 3 ben bundan 1 yıl önce sürekli grip şikayetiyle doktora gittim o da bunlar alerjik senin alerjik bir bünyen var dedi. Ama öyle bir kuru öksürük oluyordu ki bundan 6 ay önce gece bile uyuyamıyordum. ANlamlandıramadığım şeyler bunlar lütfen yardımcı olun. Bir de hepatit testi oluyourm 4. ayda doktor bunların hepsi 6. ayda belli olur hıv dahil hiçbir anlamı yok bu girdiğin testlerin diyor. Ne diyorzunuz sizler SEvgilerle
Bircan

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

doktorlar ve test Empty Geri: doktorlar ve test

Mesaj  saera Cuma 22 Ekim - 17:24

olduğun hiv testi 6 ayda değil en son 90 günde doğru sonuç verir. doktor sallamış. sen 120. günde olmuşun senin testin 90 günü de geçmiş yani daha güvenilir bir sonuç. ameliyatta ya da başka bir seyden bulaşıp bulaşmadı mı diye korkmana gerek yok. bulaşsaydı olduğun testte çıkardı. unutmaya calış

saera
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Bircan Cuma 22 Ekim - 17:37

Önceden bulaşmışsa biliyorsun testler farklı farklı combo combi test olman gerekiyor bunun için gerçi olduğum test antijenede bakıyorda bunun sonucunu öğrenmek için 6.ayda combo combi test olmam gerekiyor. 6. ayda iki teste gireceğim combi combo test sonra elisa olacağım ve kapatacağım en sonunda yeter artık

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  saera Cuma 22 Ekim - 19:17

son 4 aydır korunmasız ilişki yaşamadıysan bir daha test yaptırmana gerek yok. zaten 120. günde hem antijen hem de antikora bakılmış. 6. ayda bir daha teste gerek yok. diyorsun combi olacağım sonra da eliza. çok yanlış yapıyorsun. ikisi de gereksiz. için rahat etmeyeckse 6 .ayda eliza ol combi olma. çünkü ikisinin de aynı anda yapılması gereksiz. boşa masraf.

saera
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Bircan Cuma 22 Ekim - 19:21

Kardeşim paranın önemi olduğunu mu zannediyorsun sırf şu testleri olmak için kaç kez ank. gittim korktum geri geldim en sonunda test oldum sırf bu süreçte harcadığım para 500 tl yi buldu bir sürü test hepatitler felan ssk yok hep para sonra pcr olacaktım ondan da korktum yalancı poz. çıkar felan diye en son 6. ay çift test keser beni onda da çıkmazsa kapatırım İlgin için çok teşekkürler

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  saera Cuma 22 Ekim - 19:24

kardeşim eliza ile comi 6 ayda aynı işi yapar. 6 yıl önce bulaştığından korkuyorsun boşuna fantazi. 120.gün testini niye oldun ozaman .biraz testlerle ilgili bilgi edin. 6. ayda istiyorsan ol da combi veya eliza ol. ikisini de olma. 6 yıl önce bulaştı diye korkuyorsan combi ol. antijen yüksek olur çünkü 6 yıl önce bulaştıysa. ama nasıl olsa negatif çıkcak. sonra da vah paralarım gittii boşuna diyeceksin:)

saera
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Bircan Cuma 22 Ekim - 19:33

İnş. öyle derim kardeşim öyle diyeceğimi de zannetmiyorum iyikide gitti ya derim tek negatif çıksın da ya kafam karıştı bir kere doktor da gelme diyor artık ama içim rahat değil ki aman bugün hastaneye gittim böbreklerden doktor kan tahlili istedi ben yaptırmam dedim niye dedi yaptırmam hocam dedim korkuyormusun dedi evet dedim. Paranoyak oldum kurtulmam lazım psikolojik haplar da kesmiyor ki kardeşim kafam dönüor biraz sonra yine aynı Smile

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  saera Cuma 22 Ekim - 19:43

kardeş kafam dönüyor diyorsun ya. ilaç kullanınca mı dönüyor yoksa ilaç kullanmadan önce mi başladı dönme. böyle dönüyor derken sarhoş,sersem gibi misin? benim de döndüydü de karşılaştırma yapacam:)

saera
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Bircan Cuma 22 Ekim - 19:46

Böyle zonklayarak bir dönme oluyor antidepresan alıyorm lustral alıyorum ilk günler kustum bile ama şimdi iyi işte ben tüm tüm alıyordum doktor yarım yarım dedi beni kesmez dedim iyi etkiledi ama

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  saera Cuma 22 Ekim - 19:48

ilaç kullanmadan önce de oldu kulladıktan sonra iyice mi arttı? benim dönüyordu lustral kullandım ben de iyice içine etti kafamın bıraktım ben de

saera
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Bircan Cuma 22 Ekim - 19:53

HEP OLUYORDU LUSTRAL İLE İYİCE ARTTI BU ARADA KML34 BEN DİĞER FORM SİTESİNDEN YA BİR ŞEY OLSA TESTLERDE MUTLAKA ÇIKARDI ASLINDA BIRAK 120 GÜNÜ 90. GÜNÜ DOKTOR 15. GÜNDE GEL TESBİT EDELİM DEDİ HA KAFANA TAKIYORSAN 6. AY YİNE TEST OL DEDİ. AMA BU DEVLET HAS. DOKTORLARI ANLAYAMIYORUM AMA İNŞ. 6. AYDA DİKİLCEM KARŞILARINA SÖYLEYİN HIV HAKKINDA NE BİLİYORSUNUZ SONRA İYİ BİR DERS VERECEM İNŞ. ZATEN BU SONUÇ DEĞİŞMEYECEK NEGATİFİM DE OLSUN SIRF ONLARIN İNADINA OLACAĞIM HEM DE 2 TEST BİRDEN

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Bircan Cuma 22 Ekim - 19:53

HEP OLUYORDU LUSTRAL İLE İYİCE ARTTI BU ARADA KML34 BEN DİĞER FORM SİTESİNDEN YA BİR ŞEY OLSA TESTLERDE MUTLAKA ÇIKARDI ASLINDA BIRAK 120 GÜNÜ 90. GÜNÜ DOKTOR 15. GÜNDE GEL TESBİT EDELİM DEDİ HA KAFANA TAKIYORSAN 6. AY YİNE TEST OL DEDİ. AMA BU DEVLET HAS. DOKTORLARI ANLAYAMIYORUM AMA İNŞ. 6. AYDA DİKİLCEM KARŞILARINA SÖYLEYİN HIV HAKKINDA NE BİLİYORSUNUZ SONRA İYİ BİR DERS VERECEM İNŞ. ZATEN BU SONUÇ DEĞİŞMEYECEK NEGATİFİM DE OLSUN SIRF ONLARIN İNADINA OLACAĞIM HEM DE 2 TEST BİRDEN

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  saera Cuma 22 Ekim - 19:56

sen kml34 müydün ya. niye söylemiyorsun:)
ya karder 120. gün test olmuşssun ne korkuyon. ya şu baş dönmesi işi ne zamn başladı. ilişikden 1-2 hafta sonra mı yoksa yeni mi?

saera
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Bircan Cuma 22 Ekim - 20:05

kardeş anlattığım gibi garip ama ben bu belirtilerin hepsini yaşadım hala yaşıyorum ama stresten değil inan internette okumadan yaşadım ben bu belirtileri ya sonra baktım internete ben bunları yaşıyorum dedim inanamadım hemen devlet has. gittim doktor elisa dedi negatif 80. gün sonra güvenmedim araştırdım en iyi lab. düzen dediler gittim neg. inan stresli dönemde yaşasaydım inanırdım kapatırdım bu konuyu stres yokken oldu bunlar. O dönem hatırlamıyourm yaşadığımı ama şimdi arttı baya baya. Aslında çalışırken çok da aldırmıyor insan hani ama işi bırakınca insan diyor ki bir sorun var diyor ve kafaya takıyor o zaman bitiyor işte 3 ayda hıvdan aidse çevirdim valla bakmasaydım 10 yıl sonra olacaktı bunlar

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 24 Ekim - 10:10

arkadaslar bakin bir konuyu iyi anlamaliyiz. dogru zamanda dogru testler ile hiv konusu 90 gun sonrasinda kapanir. elisa diye tabir edilen test aslinda bir testin adi degildir bir test yönteminin genel adidir. bu test yönetmiyle hepatit kizamik kizilcik hiv de dahil binlerce hastalik taramasi yapilir. hiv antikor ve hiv anitijen testleri yada her ikisinin birden tarandigi combine testlerde bu yontemle uygulanmaktadir. simdi eger kisi hiv riski aldigini dusunuyorsa 21 ile 28 gun araliginda antijen testi yada combine test olabilir. alti haftadan itibarende antikor testleri her donemde guvelilir sonuc verir. doksan gun sonunda yada daha uzun bir surecte oldugunuz antikor testi yada combine test konuyu kapatmayi gerektirir.

bircan arkadasimizin riskli davranistan sonra gösterdigi reaksiyonlar gercekten bri enfeksiyonu animsatiyor. ama bunun hiv olmadigi kesinlikle ortada.. bu nedenle hiv disinda hastalik unsurlarini kontrol ettirmesi faydali olacaktir. bugune dek hangi testler uygulandi bilmiyorum ama herpes,, ebv,,, eger iliskisinde oral sex var ise frengi testleri olmasinda fayda göruyorum.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  Bircan Paz 24 Ekim - 19:15

Bugüne kadar hepatit testlerini oldum. (4.ayda negatif) doktorun dediği bu girdiğin testlerin hiçbir anlamı yok çünkü hepsi 6. ayda belli olur diyor. 2. Hıv az bir kanla bulaşırsa test süresi ne kadardır. 3 hıv rna yaptırmayı düüşünüyorm bu kesin sonuç mudur? Frengi testi olacağım frengi dışında yaptıracağım testler hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 24 Ekim - 22:13

hiv az bir kan ile bulasirsa 21 ile 28 gun araliginda antijen testi 45 gunden sonra ise antikor testi kesinlkle saptar. 90 gun pencere dönemi en dusuk virüs yogunlugu ve cinsel yol ile ulas göz önune alinarak yansitilan pencere dönemidir. kan yolu ile temaslarda bu sure cok daha kisadir.. agiz icerisindeki yaralar genelde aft olarak algilansa degerlendirilsede supheli bri cinsel temas ve oral sex soz konusu oldugunda frengide göz ardi edilmemelidir.. mesajlarinda bahsettigin sikayetler bri enfeksiyonu animsatiyor ama bence hiv ve hepatitler disinda bri hastalik etkeni ile temas etmis olabilirsin.. bu nedenle bir enfeksiyon uzmanina dansimanda fayda var diyorum.

hiv rna testleri tani icin pahali oldugu kadarda guvenilir degildir. bence hiv acisindan endise etmen bu luzumsuz testleri olman gerekmiyor
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  Bircan Ptsi 25 Ekim - 6:32

Frengi testi olacağım Ah o uzmanlar bir şeyler söylese hepsi başka başka bir şey diyor. Bıktım yoruldum. Pahalı olmasının hiçbir önemi yok. Benim için bu konuyu kaptmak önemli.

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Bircan Ptsi 25 Ekim - 15:30

4.5 ay sonra vdrl frengi testi oldum negatif bu kesin sonuç mudur frengiyle alakam yok demek midir seviglerle

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Ptsi 25 Ekim - 21:36

rahat olabilirsin 4,5 ay oldukca yeterli bir surec zira frengide pencere dönemi dört ile alti haftadir. alti haftayi askin her donemde oldugun test kesin niteligindedir
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  Bircan Salı 26 Ekim - 7:01

Fırat Abi çok teşekkür ederim benim için tehlikeli saydığım hastalıklar vardı cinsel yolla bulaşan bunlar Hıv, hepatitler, frengi ve bel soğukluğu bu testlerden 3ünü oldum bir tek bel soğukluğu kaldı onu da ileriki bir zamanda olacağıım İnş.

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Bircan Çarş. 27 Ekim - 19:17

Slm fırat abi siz pcr testini önermedinz ama görüştüğüm bir uzman doktor pcr ol bu işi kapat dedi. Pcrnin pahalı bir test olması umrumda değil siz pcr testini neden güvenilir bulmuyorsunz?

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  birbabahindi Çarş. 27 Ekim - 20:35

Yaşadığınız ilişki veya bulaş riskini öngördüğünüz konu nedir?

birbabahindi
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  Bircan Çarş. 27 Ekim - 21:19

Bir sex işçisiyle korunmasız ilişki 4.5 ay önce sonrasında 2 hıv testi 90 ve 120 de negatif sonra hepatit testleri negatif frengi testi negatif ama 6. ayda bir test daha olacağım sonra bir de pcr olmayı düşünüyorum

Bircan
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  birbabahindi Çarş. 27 Ekim - 22:34

Başka konulara takıntı yapın.

birbabahindi
TANIDIK
TANIDIK

1 sayfadaki 2 sayfası 1, 2  Sonraki

- Similar topics