HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
Hiv 1/2 Kart Test Güvenilirliği EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
Hiv 1/2 Kart Test Güvenilirliği EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
Hiv 1/2 Kart Test Güvenilirliği EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
Hiv 1/2 Kart Test Güvenilirliği EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
Hiv 1/2 Kart Test Güvenilirliği EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Hiv 1/2 Kart Test Güvenilirliği EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

Hiv 1/2 Kart Test Güvenilirliği EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
Hiv 1/2 Kart Test Güvenilirliği EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
Hiv 1/2 Kart Test Güvenilirliği EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

Hiv 1/2 Kart Test Güvenilirliği

3 posters

Hiv 1/2 Kart Test Güvenilirliği Empty Hiv 1/2 Kart Test Güvenilirliği

Mesaj  saera Cuma 1 Ekim - 10:09

155.günde yapılan kart testten alınan negatif sonucun güvenilirliği nedir? Bu sonuca güvenilir mi? Bazı kaynaklarda kart test önerilmiyor ve güvensiz olarak nitelendiriliyor. Bu konu hakkında bilgi verebilir misiniz?

saera
TANIDIK
TANIDIK

Hiv 1/2 Kart Test Güvenilirliği Empty Geri: Hiv 1/2 Kart Test Güvenilirliği

Mesaj  gokyuzu Cuma 1 Ekim - 17:27

kart testlerinin sonuclari guvenilirdir.. bu testlerin guvensiz olarak yanistilmasinin iki nedeni vardir birincisi yalanci pozitiflik ihtimalinin yuksek olmasi ikincisi ise kisilerin yanliz basina uygulamalarinda olasi hatali sonuc yada pozitif durumlarinda kisinin yasayacagi buhranin engellenmeye calisilmasidir. üretimi yapilan hic bir hiv testinin guvenilir olmamasi mumkun degildir. cunku bu konuda yasalar vede standartlar daima toplumu koruyacak sekilde duzenlenmektedir. guvenilir olmayan hiv testi yktur guvenilir olmayan yanlis zamanda yanlis yontemle yapilan testlerdir. bu nedenle 155 gunde oldugun teste guvenebilirsin
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  saera Cuma 1 Ekim - 22:05

çok teşekkürler. ben testimi izmir aidsle mücadele derneğinde olmustum. Prof.dr melahat okuyan adlı bir bayan yapmıştı. kendisi 86 yaşında. o yuzden biraz endiselendim.

saera
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Salı 5 Ekim - 22:24

melahat hanim izmirdeki aids kurumunu kadinlar kulubune cevirmis Smile dört yildir internet sayfalarinda bir tek degisiklik yada ise yarar bir aciklama görmedim. ama uzmanligini vede tecrubelerini tartsimam mumkun degil.. ve testini melahat hanim yaptigi icin hic endiselenmemelisin bence cunku gönullu hizmet veren insanlar toplum sagligi acisindan daha duyarli vede hassastirlar kesinlikle hic bir endisen olmamali kendini halkina adayan bir insan para kazanmak icin hizmet veren bir insandan iyidir bence Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  saera Salı 5 Ekim - 22:47

ilginiz için teşekkürler. ben de bilgi ve tecrübesine bier şey diyemem ama yaşlı olduğundan korktum hata falan yapmıştır diye. aidsle mücadele derneği maddi yeterizliklerden dolayı bu sene mart ayında kapandı. ben kapanmadan 1 hafta önce test oldum kapatacağız kimse yardım etmiyor diyordu.

saera
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Perş. 7 Ekim - 23:13

türkiyede uzgunumki bu konuda faaliyet gösteren tum kurumlar kahraman olmak isteyen insanlarin gölgesinde amacindan oldukca uzaklasiyor.. bu tur toplumun genelini ilgilendiren konularda faaliyet gösteren kurumlar mutlaka halk ile ic ice olmali.. bugun herhangi birimiz bir internet sayfasi yapmaya kalkissak onlarca arkadasimiz bize gönullu olarak yardim eder. ama aids ile mucadele dernegi sayfasini guncelleyecek yada daha ise yarar hale getirecek bir gönullu bile bulamiyor.. bugune dek yaptiklari hic bir etkinligede sahit olmadim bir kac barda yada gece kulubunde prezervatif dagitmak bir kac afis yapistirip 1 aralik ta bir basin aciklamasi yapmak yada ilk okul ogrencilerine kompozisyon hazirlatmak bir kurumu ise yarar kilmiyor.. almanyadaki yada avrupadaki hiv yada aids kurumlari ile turkiyedekileri kiyaslamak kimine göre haksizlik olabilir ama emin olun öyle degil cunku burdaki kurumlarda islerliklerini topladiklari bagislar ve etkinliklerden elde ettikleri gelirler ile yurutuyorlar.. her yil onlarca konser tiyatro yuruyusler duzenliyor spor musabakalari bile yapiyorlar.. bizimkiler ise medine dilencisi gibi avuc acip dileniyor hem hiv pozitif arkadaslari kucuk dusuruyorlar hemde kurumlara olan saygiyi guveni zedeliyorlar. dilerim turkiyedede artik birseyler degisir ve herkes görevini layikiyla yerine getirir.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  cem Perş. 7 Ekim - 23:33

ben aidsliyim diyen çift cinsiyetli bir kimseye ''atın ölümü arpadan olsun atla arabaya'' diyen bir milletiz biz abi.15 sene kadar önce bunu özel bir tv kanalı yayınlamıştı gizli kamerayla ama aklımdan çıkmaz gülmüştüm bayağı.ve bizim milletin ikinci bir huyuda unutkanlık.hı bizim millet derken bende dahilim tabi.

cem
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  cem Perş. 7 Ekim - 23:40

bu arada çift cinsiyet derken kimseyi rencide etmek istemem.buraya takılanlarda olabilir.herkesin düşüncesine saygılıyımda.olayda çift cinsiyetli kimseler vardı o yüzden öyle yazdım yanlış anlaşılmasın.

cem
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  saera Cuma 8 Ekim - 17:06

maddi yetersizlikler olduğu zaman zaten hiçbir faaliyet yapılamıyor. bağış yapmak isteypi de adı aidsle anılacak diye çekinip bağış yapmayan insanlar var. bunun yanında devlet desteği de yok böyle işlere. devletin böyle sivil toplum kuruluşlarını desteklemesi lazım

saera
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 8 Ekim - 22:03

turkiyede her anlamda eksiklik var. aids konusunda ihmaller tepeden tirnaga toplumun her kesiminde var. politikaci rant olmadigi icin bu isle ilgili degil burokrat konuyu begenmiyor dr lar aman tr de kac tane hiv pozitif varki bunun yerine lazer epilasyon sac ekimi katarakt amaliyat tekniklerini ogrenirim daha cok kazanirim diyor. eee vatandasta atin ölumu arpadan olsun deyince hersey tam oluyor anlayacagin Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  saera C.tesi 9 Ekim - 2:43

aids insanların çok çekindiği bir hastalık olduğu için herkes uzak durmaya calışıyor. bu da hiv+ insanların durumlarını olumsuz etkiliyor.

saera
TANIDIK
TANIDIK

- Similar topics