HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
dudaktaki yara EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
dudaktaki yara EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
dudaktaki yara EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
dudaktaki yara EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
dudaktaki yara EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

dudaktaki yara EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

dudaktaki yara EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
dudaktaki yara EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
dudaktaki yara EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 2 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 2 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

dudaktaki yara

3 posters

dudaktaki yara Empty dudaktaki yara

Mesaj  retqreda1 C.tesi 9 Ekim - 12:30

Oncelikle Merhabalar,

Sn. Dr Ali Hatay`in sitesinde bir soru sormustum , kendisi beni buraya yonlendirdi.

Sorum soyle:

Dudagim surekli catliyor yariliyor kisacasi doku butunlugu bozuluyor. yine boyle bir zamanda dudagim sizliyordu yani catladigi icin. oyle gozle gorulur bir kanama yoktu acik renkli kirmiziliklar vardi dudagumda yariklar seklinde yani dudagim deforme olmustu. Dudagim boyle durumdayken opustum ve daha sonra evhamlanip dudagimin sizlayan yerlerini siktigimda peceteye kan geldigini gordum.

Durumum risk teskil eder mi?
Tesekkurler

retqreda1

dudaktaki yara Empty Geri: dudaktaki yara

Mesaj  gokyuzu C.tesi 9 Ekim - 17:18

öpusurek hiv bulasmaz. hehangi bir riskiniz yok. dudakta yada vucudun herhangi bri yerindeki acik yara hiv icin gecis kapisi olabilir ama öpusme esnasinda böyle bir bulasin olabilmesi icin karsi tarafinda agzindada kanama olmasi gerekir. cunku tukurukte bulunan virus yogunlugu tek basina bulasi gerceklestirecek yeterlilikte degildir.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  retqreda1 C.tesi 9 Ekim - 17:50

ancak azda olsa partnerimin agzindada benimkine benzer bir yara olma ihtimali var elbette...

Her ihtimale karsi test yaptirmali miyim? yoksa unutmaya mi calismaliyim? gercekten takinti haline getirdim cunku:((

retqreda1

Mesaj  gokyuzu Paz 10 Ekim - 22:11

hiv konusundaki arastirmalarim yada bu konuda yaptigim calismalar bes yili bulmak uzere bugune dek kac bin hikaye okudum kac bin yanit yadim bilmiyorum. bunlardan kaci seninki ile benzer hikayelerdi dersen animsamam mumkun degil. ama ben bu sekilde bulasin olmayacagindan eminim.. bugune dek yeryuzunde senin dusundugun yada korktugun sekilde bir kac insan ben öpuserek hiv ile enfekte oldum demislerdir ama uzmanlar bunu asla inandirici bulmamistir. almanyada mevcut 60 binin uzerinde hiv pozitif bireyden hic biri öpuserek hiv ile enfekte olamistir. almanyadaki hiv ile ilgili kurumlarin tamami bu yolla bulasin olmayacagini savunakta hiv klavuzlarindan öpuserek hiv bulasabilecegi söyleminin kaldirilmasini talep etmektedir. partenerinin agiz icerisinde benzer bir yara bile soz konusu olsa tukurugun virusu izole ediyor olmasi bulasi engellemektedir. bu aciklamalar sana ne denli yeterli gelir tahmin edebilmem mumkun degil ama kafandaki endiselerden kurulamiyorsan ve kendini test olmaya sartlandirdiysan kesinlikle olmani tasiye ederim. sonuc kesinlikle negatif olacaktir bunu biliyorum ama muhim olan seninde bunu kabullenmen tabiki.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

dudaktaki yara Empty BELİRTİ

Mesaj  yalnız C.tesi 13 Kas. - 17:30

a bu arda dudağımda uçuk çıktı gözlerim bulanık göruyor şu andave dil altım kaşınıyor iyi akşamlara bu arda dudağımda uçuk çıktı gözlerim bulanık göruyor şu andave dil altım kaşınıyor iyi akşamlarbu 27 gun içinde ilk 4. gun ishal mide bulantısı iştahsızlık gibi belirtiler kendini gösterdi sonraları özellikle kaşıntı ve kırmızı benekler çıktı ve kol ağrıları arada bir bacak ağrısı ve kulak ağrısı gibi tablolar gelişti şu anda sağ kolumda ara sıra ağrıyan bir ağrı var ve kırmızı yaralar var ve gittikçe çogalıyor kollarımdada çıkmaya başladı arada bir gece terlemesi ve kulak arkası kaşıntılarımda oluyor 21 de negatif alsamda bu beni asla teselli etmiyor pek fazla streste yapmıyorum ama erkenden yatıp sabakh kalkasım dahi gelmiyor şimdi diyeceksiniz TANIYI TEST DEĞİL BELİRTİ KOYAR peki o zaman bunlar ne ben gibi belirtileri sayın fırat abim cevablarsan sevinirim

yalnız
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 13 Kas. - 19:41

taniyi belirti degil test koyar Smile cuku pek cok hastaligin belirtisi bir biriyle ayni olabilmektedir.. senin yasadigin iliski ile hiv bulasi mumkun degildir. test olmak bir yana bu konuyu dusunmen bile zaman kaybi olacaktir sadece.
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  yalnız Paz 14 Kas. - 8:50

benim yaşadığım ilişki korunmasız ilişkiydi fırat abi bayana iki kere sordum hastalığın varmı diye yok dedi ama inanmam şu anda zaten kaşıntılar almış başını gidiyor saç kaşıntısı kol kaşıntısı ve kırmızı morumsu lekeler dudagımda uçuk çıktı şu an karın ağrısı kulak kaşıntısı vesaire vesayre ayak üşümesi baş dönmesi her tür belirti bende var

yalnız
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Paz 14 Kas. - 9:07

basligi acan retqreda ve sen onun altina yazinca tabiki konunun takibide zorlasiyor.. bahsini ettigin sikayetler i biraz elememiz gerekiyor neden dersen. endise duymamiz gereken cybh lerde bu belirtiler kismen olusabilir ama senin saydiklarinin tamami bir arada bir hastaligi temsil etmiyor.. siradan sozler etmek istemiyorum ama sende cogu akradasimiz gibi stresin etkisi ile kötü zamanlar geciriyorsun. bunlari kabul etmen icin ne kadar zaman gerekiyor bilmiyorum ama saglilikli dusunmeyi ögrenmeye baslasan sanirim iyi olacak.. sana bunlari yaziyor olmam hayir senin riskin yok anlami tasimiyor tabiki dogru sureclerde testlerini olman gerekiyor ama bu sikayetlerin senin herhangi bri hastalik ile temas ettigini asla göstermez. ama depresyonu mukemmel tanimliyor... diyelim sen bu sikayetleri riskli davranisindan on yil sonra yapsan o zama belki farkli dusunebilirdik ama bu kadar kisa bir sure sonra bunlari yasiyorsan emin ol tek sorunun olumsuz dusuncelerin. baska hic bri hastalik etkeni senin vucudunda bu kadar hizli ve bu kadar cok sikayete sebep olmaz
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

dudaktaki yara Empty 21 gun combo test güvenilirliği

Mesaj  yalnız Cuma 19 Kas. - 12:13

slm sayın fırat abi seninde kafanı çok ağrıtıyoruz kusura bakma hakkını helal et sorum şu ben konyada oturuyorum burada doğru dürüst labaratuar yok burası muhafazakar bi memleket olduğu için her neyse ben bir labaratuar buldum gittim görevli dediki senden kan alıp ankaraya düzen labaratuarına göndereceğiz dedi velasılı benim kan ankaraya gitti oraya gidesiye kadar benim kanım bozulmuş olmasın birde bu 21. combo testinin guvenilirliği ne yanı şüpheli ilişkiden 20 gun sonra hiv poziitif olan vaka varmı ? birde ben haftaya 42. gun combo testi yaptıracağım onun guvenilirliği ne son soru pcr psiar tekniği nin guvenilirliği ne saygilar

yalnız
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu Cuma 19 Kas. - 21:59

özel hastahanelerin vede kucuk merkezlerdeki labaratuvarlarin pek cogu aldiklari kan orneklerini bir baska noktada test yaptirmaktadir. bu sadece turkiyeye ozel bir durum degil mesela bizlerde almanyada kan örneklerini ev dr umuza veriyoruz onlarda labaratuvarlara gönderiyorlar.. bu gayet rutun bir uygulamadir bundan dolayi kanin senin dusundugun gibi bozulmasi yada yanlis bri sonuc vermesi mumkun degildir.. 21 gunde olunan antijen testi yada combine testi yuzde 98 kabul eden uzmanlar oldugu gibi yuzde yuzdur diyenlerde var.. senin dah afazla test olman icin bri neden göremiyorum.. eger gercekten bir risk almis olsan sana 90 gunde son bir test ol derdim gerci ben desemde demesemde sen olacaksin ya Smile oda ayri konu
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  yalnız C.tesi 20 Kas. - 9:09

şimdi fırat abi cevabların için teşekkür ederimde başka hangi cybh böyle belirtiler verir yüzüm saçlarım fena kaşınıyor bu belirtiler yüzünden kafama takıyorum birde dudaktaki uçuk

yalnız
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 20 Kas. - 9:26

sen öpustugun icin herhangi bir cybh ile enfekte oldugunumu dusunuyorsun gercekten. yoksa hikayende bir eksiklik mi var. senin bahsetigin sikayetlercyhbh ler ile ilgili degil. yinede icin rahatlasin istiyorsan altindan kalkamiyorsan bir enfeksiyon uzmanina git o seni yönledirecektir
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  yalnız C.tesi 20 Kas. - 9:38

ya gittim dediği söz şu tövbe et dede ilişkimin 26 gunuydu bi elisa testi yaptı serum filan yazıyordu dedim doktor bey bu 21. gun combo testinin güvenilirliği ne pek güvenilirliği yok 3 ay ile 6 ay arasında yine test yapacağız dedi muayene bile etmedi tövbe et dedi ,

yalnız
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 20 Kas. - 9:50

peki tövbe ettinmi Smile
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  yalnız C.tesi 20 Kas. - 11:28

ettim hiv + çıkmazsa kurban keseceğim sayın fırat abi benim doktorun söylediğine canım sıkıldı 21,combinin pek güvenilirliği yok demesi zaten dün akşamdan beri kuvvetli boğaz ağrısı ile baş ağrısı var birde acayip bi kaşınma var yüzümde ve bacaklarımnda

yalnız
TANIDIK
TANIDIK

Mesaj  gokyuzu C.tesi 20 Kas. - 12:30

saka yapmistim ben Smile senint övbe edip etmemen ne beni nede dr u ilgilendirmez. sana nasihatlar verebilir ama tövbe et demesi biraz tip etigine aykiri. yinede bir art niyet aramak yanlis olur.. 21 gunluk combine test oldukca guvenilirdir daha oncede yazdim bunu yuzde yuz kabul eden uzmanlar kurumlar var.. bir kbb uzmanina gidp sikayetlerini anlat kasintinin hastalikla ilgisi yok stres ten dolayi olabilir
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics