HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.

Join the forum, it's quick and easy

HIV&AIDS
Bu forum 1 Temmuz'dan itibaren faaliyetlerini Pozitifrehber.com adresi üzerinden sürdürecektir. Lütfen yeni üyeliklerinizi Pozitifrehber.com adresinden alınız.
HIV&AIDS
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
En son konular
» MERHABA ARKADASLAR
gökyüzü yardım edermisin EmptyPerş. 12 Ara. - 18:58 tarafından gokyuzu

» HIV ve Enjektör ilişkisi....
gökyüzü yardım edermisin EmptyCuma 21 Tem. - 11:08 tarafından joyuex

» Tüm forumlar aktif edildi
gökyüzü yardım edermisin EmptyÇarş. 19 Nis. - 0:49 tarafından gokyuzu

» Tavsiyesine ihtiyacım var.
gökyüzü yardım edermisin EmptySalı 30 Ağus. - 14:09 tarafından szr

» Uzun oldu ama fikirlerinizi bekliyorum
gökyüzü yardım edermisin EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

gökyüzü yardım edermisin EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:24 tarafından Darindost

gökyüzü yardım edermisin EmptyPtsi 1 Ağus. - 16:23 tarafından Darindost

» trichomonas
gökyüzü yardım edermisin EmptyPaz 3 Tem. - 15:30 tarafından enesce

» hiv duo ultra hakkında bir soru
gökyüzü yardım edermisin EmptyC.tesi 2 Tem. - 20:30 tarafından tolga34

Giriş yap

Şifremi unuttum

YARARLI LINKLER
www.hpv.sitesi.ws www.stres112.com www.barsak.org
Kimler hatta?
Toplam 3 kullanıcı online :: 0 Kayıtlı, 0 Gizli ve 3 Misafir

Yok

Sitede bugüne kadar en çok 213 kişi Ptsi 31 Tem. - 4:15 tarihinde online oldu.

gökyüzü yardım edermisin

2 posters

gökyüzü yardım edermisin Empty gökyüzü yardım edermisin

Mesaj  endiseli07 Çarş. 22 Eyl. - 7:45

forum için teşekkür ederim. umarım banada bir fikir verirsiniz. fırat kardeşim, bu okuyacağın soruyu önce sormuştum size. ben bu ilişkinin üzerinden 15 gün sonra combo 21- 25- 28 ve 36. gün combo test oldum. başkada test olmadım bugün 57. gün.
fırat kardeşim, ben bu olaydan sonra bir bara gittim alanyada. orada çalışanlardan biri geldi kızla otele gittik. prezervatifin üzerinden oral yaptı biraz. daha sonra ben prezervatifin üzerine iç çamaşırımı ve onun üzerine şortumu giydim. kadınada iç çamaşırını giydirdim. ve sürtünerek prezervatifin içine boşaldım.
sormak istediğim şu, benim elimde açık yara vardı. kanamıyordu ama kolonya dökünce acıyan cinstendi. yani sıksan biraz kanayacak türdeydi. otel odası sıcak olduğu için kadın ve ben terledik. benim elimdeki açık yaraya kadının teri geldiyse bulaşma ihtimali varmıdır büyük olasılıkta teri değmiştir.
ve ben bu olaydan 11 gün sonra halsizlik baş ağrısı boğaz yanması ve sinizüt oldum. eklem yerlerim ağrıyor boğazım şişti. ateşim 37,3 oldu en son , ve 36,5 arasında gidip geliyor. kafaya takmıyacaktım ama bu grip benzeri tablo ilk korunmalı ilişkiden 57 gün sonra otelde sürtünerek boşalma olayından ise 11 gün sonra oldu. çok panik yaptım evliyim ve bir kızım var. bu akut enfeksiyon belirtisi olabilirmi. ve bu grip benzeri tablo olmadan önce 3 gün 1 er saatlik uyku ile duruyorum.
aşağıdaki yazıyı önce yazmıştım olayın riskini değerlendirmen açısından. erken cevap yaz lütfen. şimdiden teşekkür ederim
.

alanyada bir hayat kadını ile kondom kullanarak beraber oldum. çok nazik bir iki defa dudaktan öpüşme oldu. oda sadece dudakların dışları değdi. kadın oral yapmadı. prezervatifi otelden getirdiler. tam ereksiyon olmadan prezervatifi taktım. kadın vajinasına sürterek içine aldı. 5-10 defa gidip geldi. sıkıntıdan tam ereksiyon olamadığım için kadın penisin uç kısmından eliyle tutıyordu vajina girişlerinde. sonra vajinadan çıktım. kadının kalçasına prezervatif penis üzerindeyken sürtünmeye başladım. - anüse değil kalçaların arasına- o sırada prezervatifin yarısının sıyrılmış olduğunu gördüm. çıkarttım yeni bir prezervatif taktım. 10 15 defa vajinaya girdi ve boşalma oldu. sonrasında hemen duşa girdim her yerimi sabunladım.ve yıkandım.
kafama takılan sorular şu. yanıtlarsanız çok sevinirim.
1- vajinadan çıkan prezervatif takılı penisle kadının kalçalarının arasına sürtündüm. o esnada prezervatifteki vajinal salgı kadının sürtündüğüm yerlerine bulaşıp , prezervatifte yarıya kadar sıyrıldığında , prezervatifin kadının kalçasına bulaştırdığı vajinal salgı prezervatifin sıyrılıp açıkta bıraktığı kısımdan bulaşabilir mi. prezervatif penisin başından hiç çıkmadı.
2- otelde komiler prezervatif getirdiler. acaba dandik prezervatif diye bir şey olabilir mi.
3- komplo teorisi gibi olacak ama prezervatifi getiren çocuk gıcıklığına prezervatifi toplu iğne ile delmiş olabilirmi.
kusura bakmayın kafayı yemek üzereyim . evliyim test yaptırmama yada ne zaman hangi testi yaptırmama gerek var.

endiseli07

gökyüzü yardım edermisin Empty Geri: gökyüzü yardım edermisin

Mesaj  gokyuzu Perş. 23 Eyl. - 21:13

kendini cok fazla zorluyorsun. terde göz yasinda tükürükte bulunan virus yogunlugu asla bir bulasi mumkun kilmaz.. ilk iliskindede son iliskindede risk yok bence bosuna zamaninida kendinide ziyan etme
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

http://hivaids.hateam.com

Mesaj  endiseli07 Ptsi 27 Eyl. - 12:06

fırat kardeşim cevabın için çok teşekkür ederim. sana sormak istediklerim var yardımcı olur yol gösterirsen sevinirim.
bu ter olayında benim elimde kesik vardı daha yeniydi. ve ben kadının teri ile sürekli temas halindeydim. yani ter sürekli elime değiyordu.
yani bir defa değip geçme olayını söylemiyorum. sürekli teri elimdeki yaraya temas ediyordu. ve ben bu olaydan 11 gün sonra grip benzeri tablo yaşadım şimdi iyiyim. 13. gün p24 te bakan test oldum. sonuç negatifti. yalnız önceki değerler 0,32 falanken bu 0,4 neg. geldi.
ben şöyle düşündüm, eğer benim hastalığım hiv den ise demekki vücutta antijen var , o zaman p 24 var demektir testte çıkar. bu yorum doğrumu yoksa erken mi.
acildeki dr. a sordum. bana dediki milyonda bir. kadın poz olacak ve virüs yoğunluğu çok yüksek olacak -oda aşırı hasta olması demek değilmi- ve sana bulaşacak çok zor dedi.
fırat kardeşim detaylı yorumunu bekliyorum. çok teşekkür ederim.

endiseli07

Mesaj  gokyuzu Ptsi 27 Eyl. - 21:43

ter den hiv bulasmaz... eger terdeki sivida bulasin saglanmasi icin gerekli yogunlukta virus olsaydi terli insanlar bir biri ile tokalasirken bile hiv bulasirdi ve su an hepimiz hiv pozitif olurduk
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

Mesaj  endiseli07 Salı 28 Eyl. - 8:59

değerli kardeşim fırat zaman ayırdığın için sonsuz teşekkürler. izninle kafama takılan 2 şeyi sormak istiyorum.
dediklerine katılıyorum. terdeki virüs yoğunluğu düşük. ve el sıkışmayla hiv olabilirdik. ama benim terine temas ettiğim kadın hayat kadınıydı ve 1 senedir bu işi yapıyormuş. ve en önemlisi benim elimde yara vardı ve kesik vardı. o bölgelerin temasından bahsediyorum. bir risk teşkil eder mi?
2. sorum bu temastan 13 gün sonra güvenilir özel bir hastanede hiv testi oldum. combo diye geçmiyordu. ancak oradaki çalışan bana kullanılan test kitini gösterdi. kit roche marka. ve prospektüsünde , aradığı materyaller arasında p 24 antijen de yazıyordu. ve ben bir dr. dan duymuştum zaten yeni nesil kitlerde p24 te bakılıyormuş. benim bu olduğum test combo diye değerlendirilebilir mi. şimdiden teşekkür ederim.

endiseli07

Mesaj  gokyuzu Salı 28 Eyl. - 22:21

21.. 25.. 28.. ve 36 gunde combine test olmussun ilk oldugun testin combinemi oldugunu bilmek neyi degistirir. eger okudugun prospektuste p 24 antijen ve antikor taraniyor diyorsa bu test combine testtir. sadece p 24 antijen taraniyorsa dogal olarak buda tek basina antijen testidir. combine bir testten 21 gunde 25 gunde 28 gunde aldigin negatifler 13 gunde aldigindan milyonlarca kez daha guvenilirdir. hiv konusunda endise etmeni gerektirecek hic bir durum yok ortada sen eger iliskinde korunduysan terin yara ile temas etmesini kafanda hic bri sekilde buyutmemelisin kaldiki bahsini ettigim uc testte oldukca idaal zamanlarda uygulanmis. bence kendini bosuna uzuyorsun
gokyuzu
gokyuzu
YÖNETİCİ
YÖNETİCİ

- Similar topics